• Over BeautyJournaal
  • Adverteren
  • Contact
  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Youtube
BeautyJournaal.nl
  • Beautynieuws
    • Gezicht
      • Rimpels en slapte
      • Pigmentvlekken
      • Grove porien
      • Couperose
      • Vette huid
      • Huidziekten
      • Droge huid
      • Gevoelige huid
      • Gezichtsbeharing
      • Oogverzorging
      • Schone huid
      • Voor hem
      • Zonverzorging
    • Cosmetisch medisch
      • Celebrities
      • Injectables
      • Klinieken
      • Medische tatoeage
      • Operatietechnieken
    • Haar
      • Beschadigd of droog haar
      • Fijn haar
      • Grijs geworden
      • Hoofdhuid
      • Kleuren
      • Krullenbos
      • Stylen
      • Stylingtools
      • Voor hem
      • Wassen
    • Werkstof dossiers
      • Alphahydroxyzuur
      • Betahydroxyzuur
      • Peptiden
      • Glycolzuur
      • Vitamine A (+derivaten)
      • Vitamine c
    • Lichaam
      • Beharing
      • Cellulite
      • Contourverbetering
      • Huidziekten
      • Douchen en baden
      • Gezondheid
      • In de spa
      • Lekker smeren
      • Lichaam en zon
      • Seksualiteit
      • Transpiratie
      • Voeten en handen
      • Voor hem
    • Natuurlijk 100%
    • Make-up
      • Gereedschap
      • Lippen
      • Nagels
      • Ogen
      • Teint
      • Voor hem
      • Wenkbrauwen
    • Parfum
      • Mannen
      • Vrouwen
    • Voeding
    • Zakenpraat
      • Cosmeticaclaims
      • De cijfers
      • Marketingtrends
      • Mick’s column
      • Monique schrijft
      • Psychologie
  • Expertadvies
    • Plastische chirurgie
      • dr. Frank Niessen
    • Cosmetische dermatologie
      • Dokter Desiree van den Berg
      • dr. Francis Wu
      • Dokter Frodo Gaymans
    • Haar
      • Wella experts Ilse en Lieke
    • Huidzorg
      • Mardge Pascaud
      • Samantha Kool
      • Tim Vanheusden
  • Geteste producten
    • Gezichtsproducten
    • Haarproducten
    • Lichaamsproducten
    • Make-up producten
    • Parfum m/v
  • Monthly Favorites
  • Brands we love
    • BABOR
    • Biodroga MD
    • C-ME skincare
    • Esse Probiotic Skincare
    • IK Skin Perfection
    • iS Clinical
    • Maria Galland Paris
    • Meder Beauty Science
    • QMS Medicosmetics
    • TheraVine
  • Beautyvideo’s
  • BeautyJournaal Shop

BeautyJournaal » Gezicht » Oogverzorging » Dit adviseert dermatoloog Francis Wu bij wallen en kringen

  • Cosmeticaclaims, Cosmetisch medisch, Cosmetische dermatologie, Dermatologie, Expertadvies, Gezicht, Injectables, Oogverzorging

Dit adviseert dermatoloog Francis Wu bij wallen en kringen

  • 28 augustus 2018
  • Reageren
Enlight300

geschreven door 

dr. Francis Wu, dermatoloog

Herken de kleur kringen en wat je kan doen bij wallen

We streven ernaar om er energiek, jeugdig en fris uit te zien, maar een van de eerste plaatsen waar tekenen van veroudering zichtbaar zijn, is de huid rondom de ogen. De gevoelige huid in dit gebied is extreem dun, slechts 0.05 mm dik en bevat weinig talgklieren en onderhuids vetweefsel.

BeautyJournaal’s Shop Redactie favorieten

Iconic Elements Anti-aging cream. Clean beauty!

Krachtpatser! Met het natuurlijke gouden duo vit C en E, en ferulazuur (een plantaardig antioxidant).
BEKIJK

Oorzaken van rimpels

Tijdens veroudering delen de huidcellen langzamer en wordt de lederhuid waarin het bindweefsel en de collagene vezels liggen, dunner. We verliezen de elastische- en collageenvezels, waardoor er steun- en elasticiteitverlies optreedt.

De huid wordt steeds minder goed in staat om vocht vast te houden. Hij wordt hierdoor doffer en droger. Dit tezamen draagt bij aan de ontwikkeling van rimpels.

Weinig talgklieren rond de ogen betekent sneller rimpelvorming

De hoeveelheid talgklieren rond de ogen is lager dan op de overige delen van het gezicht. Een Japanse studie toonde een relatie aan tussen de hoeveelheid talgklieren en rimpeldiepte. Hierdoor zijn er relatief meer diepere lijnen rond de ogen.

  • Wat is een goede moisturizer, lees het verhaal van Francis Wu

Oorzaken van wallen

Wallen onder de ogenkunnen door vetuitstulping, vochtophoping of volumeverlies ontstaan.

Vetuitstulping komt door een zwakkere m. orbicularis oculi spier (kringspier om de oog) hierdoor stulpt er door scheurtjes vet vanuit de achtergelegen vet compartiment. Vaak hebben er meerdere familieleden hier last van.

Vochtophoping onder de onderste oogleden ontstaan door verstoorde lymfeafvoer, teveel zout in dieet, stress of onvoldoende nachtrust.

Volumeverlies ontstaat doordat als gevolg van het ouder worden de overgang van het onderooglid naar de wang groter wordt. De traangoot, ook wel de tear through genoemd, wordt dieper.

Het volumeverlies ontstaat in de botten onder de ogen en in de steunstructuren van de huid. Hierdoor verplaatsen de oppervlakkig gelegen vetcompartimentjes naar beneden, en zo ontstaat de ‘groeve’.

Oorzaken van kringen

Donkere kringen onder de onderste oogleden is ook een uitdagende cosmetisch probleem. De combinatie van rimpels en donkere kringen wekken vaak de indruk dat je verdrietig en vermoeid eruit ziet.

Donkere kringen komen zowel bij mannen als vrouwen voor, verschillende leeftijden en ethnische achtergronden.

Oorzaken van donkere kringen zijn divers:

  • dermale melanine (pigment) afzetting,
  • postinflammatoire hyperpigmentatie na eczeem of allergie,
  • zonlicht,
  • lifestyle,
  • de combinatie van een dunnere doorschijnende onderooglid huid en oppervlakkige haarvaatjes in dat gebied en volume tekort (genetisch bepaald) en volume verlies (veroudering) door een diepliggende oogkas

Bruine, blauwe of blauw-grijze of paarse kringen

Verschillende kleurtinten suggereren de oorzaak van de donkere kringen.

Dermale pigment afzetting (zonlicht, naevus van Ota, medicatie, melasma) in onderooglid geven een bruine, grijze of blauw-grijze verkleuring.

De onderooglid spier, musculus orbiculairs oculi, ligt vlak onder de huid. Door de oppervlakkig gelegen bloedvaten en een dunnere huid kan er een blauw-paarse onscherpe verkleuring ontstaan, met name aan de binnenkant van de ooghoek.

BeautyJournaal’s Shop Redactie favorieten

Refectocil wenkbrauw- en wimperverf

Deze wenkbrauw- en wimperverf is een supervoordelig alternatief als je geen geld of tijd hebt om het professioneel te laten doen. Het werkt perfect en heel secuur.
BEKIJK

Wat zijn de oplossingen?

Veel mensen denken aan een chirurgische ingreep tegen deze kwalen en vaak schrikt dit af. Soms is een verandering van lifestyle al effectief. Voldoende rust, water, thee, sapjes. Beperk alchoholische dranken en stop met roken.

Cosmeceutics & camouflage

Er zijn veel producten op de markt die tot op een bepaalde hoogte iets tegen donkere kringen, wallen en rimpels kunnen doen.

  • Heb jij pigmentvlekken? Lees hier het artikel van Francis Wu over de aanpak.

Tretinoine/vitamine A

En bekend anti-aging ingrediënt. Goed tegen fijne lijntjes, huidverkleuring en voor verbetering van je huidtextuur. Het grootste nadeel van het gebruik is huidirritatie zoals roodheid, branderigheid en schilferingen. HIerdoor is er vaak terughoudendheid in het gebruik van vitamine A rond de ogen.

Antioxidanten zoals vitamine C en E

Antioxidanten neutraliseren de reactive oxygen species (ROS). ROS zijn instabiele en reactieve moleculen in de huid die onder invloed van ultraviolet licht, roken en overmatig alcoholgebruik kunnen ontstaan. Deze ROS moleculen beschadigen cellen in het lichaam.

Vitamine C speelt ook een belangrijke rol in de biostimulatie van collageen in de huid, anti-inflammatoire werking en heeft een huidblekende werking door tyrosinase (een stof die betrokken is bij pigmentvorming) te remmen.

Vitamine E is een lipofiele antioxidant. Een studie toonde een verbetering van de rimpels rond de ogen en vermindering van UV schade na 4 maanden. De combinatie vitamine C en E hebben een synergistische werking, een andere studie toonde een verdubbelde fotoprotectie van de gecombineerde vitamine C en E door de toevoeging van een planthormoon feruline zuur.

  • Lees hier over de mooi geformuleerde skincare van Francis Wu

Vitamine B3 (niacinamide) heeft een brede werking op de huid. Het stimuleert de aanmaak van ceramide en vrije vetzuren nodig om de barriere functie van de huid te versterken, daarnaast heeft het anti-inflammatoire en vanaf 4% pigmentverminderende eigenschappen.

Hyaluronzuur en ceramiden zitten van nature in de huid. Naarmate we ouder worden vermindert de productie waardoor de huid droger en rimpeliger wordt. Zowel hyaluronzuur en ceramiden zorgen voor hydratatie, behoudt van je huidbarrière waardoor er minder transepidermaal waterverlies is.

  • Overige ingrediënten die vaak gebruikt worden om wallen, donkere kringen en fijne rimpels zijn: cafeïne, groene thee, arbutine en groeifactoren.
  • Optische concealers/camouflage is een simpele manier om donkere kringen te verbergen.

Injectables

Een volumeverlies of -tekort geeft een schaduw onder de ogen. Dit is niet weg te werken met crèmes en camouflage. et is wel mogelijk om het op te vullen met een filler behandeling.

Filler is een heldere gel op basis van een afbreekbaar hyaluronzuur. Met een fijn naaldje wordt het in de huid gespoten om rimpels en plooien te verminderen. De resultaten zijn langdurig maar niet permanent, omdat het hyaluronzuur langzaam door het lichaam wordt afgebroken. Een andere optie is het opvullen met lichaamseigen vet.

Gefractioneerde CO2 laser

Deze laser kan ingezet worden om verslapte oogleden te verstevigen door het bindweefsel selectief tot een bepaalde diepte te verdampen. Echter komen niet alle hangende oogleden voor laser in aanmerking. In dit geval kan een chirurigische correctie van de onder- en bovenoogleden uitgevoerd worden.

Voor donkere pigmentvlekken zijn pigmentlasers zoals Q-switched ruby, alexandrite en Nd-YAG laser geschikt.

Bij gecombineerde pigmentvlekken met fijne bloedvaten is een pulsed dye laser een mogelijkheid.

 

Dr. Francis Wu is dermatoloog en mede-oprichter van Iconic Elements gezichtsverzorging.

Francis-WuDermatoloog Francis Wu is werkzaam bij Dermatologisch Centrum Amstel en Vechtstreek met zijn praktijk Shape Aesthetics. Lees hier meer.

  • Heb jij een vraag aan Francis Wu over je huid? Stuur hem naar het contactformulier van BeautyJournaal ovv Francis. Je krijgt altijd persoonlijk antwoord.

Meer weten over dit onderwerp?

Schrijf je in voor onze wekelijkse nieuwsbrief!

Lees hier BeautyJournaal’s disclaimer over sluikreclame en auteursrecht.
Over deze schrijver
dr. Francis Wu, dermatoloog

dr. Francis Wu, dermatoloog

In 2004 is dermatoloog Francis Wu gepromoveerd op chirurgisch gebied en wondgenezing en sinds 2008 is hij dermatoloog. Naast algemene en oncologische dermatologie is hij ook actief in de esthetische dermatologie. De stap naar huidverbetering is heel klein. Voor hem is de esthetische dermatologie een interessant en dynamisch gebied, daarnaast is het een verlenging van het vak dermatologie. ‘Mijn streven is om een gebalanceerde en natuurlijke uitstraling te creëren bij al mijn behandelingen. De nieuwe veranderingen moeten bij iemand passen.’
Zij/haar nieuwsberichten
dr. Francis Wu, dermatoloog

dr. Francis Wu, dermatoloog

In 2004 is dermatoloog Francis Wu gepromoveerd op chirurgisch gebied en wondgenezing en sinds 2008 is hij dermatoloog. Naast algemene en oncologische dermatologie is hij ook actief in de esthetische dermatologie. De stap naar huidverbetering is heel klein. Voor hem is de esthetische dermatologie een interessant en dynamisch gebied, daarnaast is het een verlenging van het vak dermatologie. ‘Mijn streven is om een gebalanceerde en natuurlijke uitstraling te creëren bij al mijn behandelingen. De nieuwe veranderingen moeten bij iemand passen.’
Zij/haar nieuwsberichten
BeautyJournaal TV
Ook de moeite waard
Loading...
medik8 r retinoate eyecream
medik8 r retinoate eyecream

Wallen, kringen, rimpels? Medik8 r-Retinoate Day & Night Eye Serum gaat verschil maken

ua-medik8
ua-medik8
Gezicht

BeautyJournaal team test Medik8 r-Retinoate Day & Night Eye Serum

ua-oogcremes
ua-oogcremes
Geteste producten Gezicht

3x oogcrème test – Mandy test Kylie Skin, Alpha-H en Filorga

IMG_0864
IMG_0864
Geteste producten Gezicht

Monique test Obagi Medical Elastiderm Eye serum en Daily Hydro-drops

ua oogcreme
ua oogcreme
Geteste producten Gezicht

Oogcrème test van Harriet, voor mooie kijkers boven je mondkapje!

ua-medik8
ua-medik8

Medik8 Illuminating Eye Balm tegen donkere kringen en wallen

Reageren X

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

BeautyJournaal nieuwsbrief

Elke dinsdagavond het weeknieuws in je mailbox! Meld je hieronder aan.

Beautyjournaal TV

Monique krijgt de Esse Probiotic Ampoule behandeling bij Red Carpet Queen

Skincare uit de supermarkt, is dat wat?

Januari
Gerti

Gerti

Gerti test Deliplus cosmetica van de Spaanse supermarktketen Mercadona

Dit zijn onze experts

dr. Frank Niessen, plastisch chirurg dr. Francis Wu, dermatoloog Wella experts Lieke en Ilse Desiree van den Berg, cosmetisch arts drs Frodo Gaymans, cosmetisch arts Mardge Pascaud, beauty innovator

Dit zijn onze testers

Redactie, Monique Sabine redactie, Corine Dian Colle Mandy Glasbergen Lydia le Loux Gerti Harriet Anastasia Anneloes Bruggers

Laatste reacties

  • Goed om te lezen. Ik ben bezig met de enzyme cleanser en de bounce back in … Gerti test het nieuwe Trinny London Plump Up Serum met 3 peptiden en hyaluronzuur Mary
  • Interessant! Hou ons op de hoogte Gerti over je bevindinge van deze creme o… Gerti test Deliplus cosmetica van de Spaanse supermarktketen Mercadona Redactie, Monique
  • Hoi Corrie, dank je wel voor je vraag. We gaan hem voorleggen aan onze kleu… Expertadvies: hoe krijg ik mijn rode haar mooi grijs? Mijn kapper durft niet Redactie, Monique
  • Ik ben 64 jaar, had vroeger rood haar, maar naarmate het fletser werd ging … Expertadvies: hoe krijg ik mijn rode haar mooi grijs? Mijn kapper durft niet Corrie
  • Hoi Monique, die crème heb ik nog niet geprobeerd. Het leuke is dat de crÃ… Gerti test Deliplus cosmetica van de Spaanse supermarktketen Mercadona Gerti
  • Hoi Gerti, mooie review! Wat vind je eigenlijk van de cream, die zie ik ook… Gerti test Deliplus cosmetica van de Spaanse supermarktketen Mercadona Redactie, Monique
  • Kleine aanvulling op de term parfum op de inci: een fabrikant is verplicht … Corine schrijft: Opmars van de clean beauty movement + haar zomerfavorieten Gerti
  • Misschien het grootste onderzoek naar het effect van verwijdering van silic… Wetenschappelijk onderzoek van Dr. Frank Niessen: je knapt op door verwijderen borstimplantaten COSSkidsNederland
  • Fijn om te lezen dat dit voor jou ook zo werkt. met welke merken werk je in… Skin minimalisme is een van de belangrijkste nieuwe skincare trends  Redactie, Monique
  • Hoi Claudia, grappig dat je dacht waarneemt, ik zie juist het tegenovergest… Leefstijladviezen van artsen die verder kijken dan medicijnen. Voor je immuunsysteem! Redactie, Monique

Volg ons op Instagram

Copyright © 2009-2018 Beautyjournaal.nl.

  • Disclaimer over sluikreclame en auteursrecht
  • Privacy
  • Cookie instellingen