• Over BeautyJournaal
  • Adverteren
  • Contact
  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Youtube
BeautyJournaal.nl
  • Beautynieuws
    • Gezicht
      • Rimpels en slapte
      • Pigmentvlekken
      • Grove porien
      • Couperose
      • Vette huid
      • Huidziekten
      • Droge huid
      • Gevoelige huid
      • Gezichtsbeharing
      • Oogverzorging
      • Schone huid
      • Voor hem
      • Zonverzorging
    • Cosmetisch medisch
      • Celebrities
      • Injectables
      • Klinieken
      • Medische tatoeage
      • Operatietechnieken
    • Haar
      • Beschadigd of droog haar
      • Fijn haar
      • Grijs geworden
      • Hoofdhuid
      • Kleuren
      • Krullenbos
      • Stylen
      • Stylingtools
      • Voor hem
      • Wassen
    • Werkstof dossiers
      • Alphahydroxyzuur
      • Betahydroxyzuur
      • Peptiden
      • Glycolzuur
      • Vitamine A (+derivaten)
      • Vitamine c
    • Lichaam
      • Beharing
      • Cellulite
      • Contourverbetering
      • Huidziekten
      • Douchen en baden
      • Gezondheid
      • In de spa
      • Lekker smeren
      • Lichaam en zon
      • Seksualiteit
      • Transpiratie
      • Voeten en handen
      • Voor hem
    • Natuurlijk 100%
    • Make-up
      • Gereedschap
      • Lippen
      • Nagels
      • Ogen
      • Teint
      • Voor hem
      • Wenkbrauwen
    • Parfum
      • Mannen
      • Vrouwen
    • Voeding
    • Zakenpraat
      • Cosmeticaclaims
      • De cijfers
      • Marketingtrends
      • Mick’s column
      • Monique schrijft
      • Psychologie
  • Expertadvies
    • Plastische chirurgie
      • dr. Frank Niessen
    • Cosmetische dermatologie
      • Dokter Desiree van den Berg
      • dr. Francis Wu
      • Dokter Frodo Gaymans
    • Haar
      • Wella experts Ilse en Lieke
    • Huidzorg
      • Mardge Pascaud
      • Samantha Kool
      • Tim Vanheusden
  • Geteste producten
    • Gezichtsproducten
    • Haarproducten
    • Lichaamsproducten
    • Make-up producten
    • Parfum m/v
  • Monthly Favorites
  • Brands we love
    • Absolution
    • BABOR
    • Biodroga MD
    • Circadia
    • Colorescience/NuFACE/Zo Skin Health
    • Esse Probiotic Skincare
    • IK Skin Perfection
    • iS Clinical
    • Maria Galland Paris
    • Meder Beauty Science
    • QMS Medicosmetics
    • TheraVine
  • Beautyvideo’s
  • BeautyJournaal Shop

BeautyJournaal » Zon Special » Gezicht » Getest Clinique Anti-Wrinkle Face Cream en Virtu Oil Body Mist SPF 30

  • Geteste producten, Gezicht, Gezicht, Lichaam, Lichaam, Lichaam en zon, Rimpels en slapte, Zon, Zon Special

Getest Clinique Anti-Wrinkle Face Cream en Virtu Oil Body Mist SPF 30

  • 29 juni 2017
  • Reageren
Homepage Clinique Anti Wrinke Face Cream en Virtu Oil Body Mist

geschreven door 

redactie, Corine

Op het exotische eiland Fiji!

BeautyJournaal’s Shop Redactie favorieten

ILIA Liquid Powder Chromatic Eye Tint - vegan

Corine’s favoriete vegan oogschaduw!  ‘Je brengt dit oogproduct aan als een crème, en het droogt in een oogwenk op als een poeder. Geen ophoping in de oogplooitjes!’
BEKIJK

Getest Clinique Anti-Wrinkle Face Cream en Virtu Oil Body Mist SPF 30

Waarom zou je bewust en kieskeurig zijn als het huidverzorging betreft en vervolgens niet net zo kieskeurig zijn als het om zonbescherming gaat? Toch is zonbescherming voor veel mensen nog een bijzaak, een soort noodzaak voor tijdens de zomermaanden. Een noodzaak die bovendien nog regelmatig wordt vergeten.

Uit onderzoek blijkt dat onbeschermde blootstelling aan de zon een van de grootste oorzaken is van vroegtijdige huidveroudering. Het zal inmiddels geen nieuws meer voor je zijn, we hebben er op BeautyJournaal regelmatig over geschreven… Lees hier bijvoorbeeld het artikel over zonbescherming als onmisbare anti-age essential.

Daarom introduceert Clinique deze zomer de Clinique Anti-Wrinkle Face Cream en Virty Oil Body Mist SPF 30. Onlangs was ik op het exotische eiland Fiji (lees: witte stranden, blauw water, groene palmbomen en… een extreem felle zon), waar ik deze nieuwe zonproducten van Clinique uitgebreid heb getest.

Over uitgebreid testen gesproken…

Lees ook

Loading...
ua-editorspicks
ua-editorspicks
Geteste producten Gezicht Lichaam Make-up Parfum

Editor picks! Favoriete nieuwkomers van Monique deze maand!

Ook Clinique zelf test haar producten uitgebreid. Ieder eindproduct wordt 12 keer op 600 mensen uitgeprobeerd, dat is in totaal 7.200 testgevallen. Als er maar één allergische reactie optreedt onder deze testgevallen, dan begint Clinique helemaal opnieuw met de formule.

Anti-Wrinkle Face Cream SPF 30

Claims:

  • Lichtgewicht, niet uitdrogende, olie-vrije formule wordt snel opgenomen
  • Laat geen wit waasje achter
  • Geschikt voor alle huidtypes, ook voor de gevoelige huid
  • Getest op foto-allergie en foto-toxiciteit en veroorzaakt geen puistjes

 Solar Smart+

De nieuwe Anti-Wrinkle Face Cream van Clinique bevat de zogenaamde Solar Smart+ Technology, bestaande uit:

  • Octinoxate en Octisalate: chemische (eigenlijk moet het ‘synthetische’ heten) zonnefilters die UVB-stralen helpen absorberen en zo de huid beschermen tegen verbranding door de zon.
  • Titanium Dioxide: een minerale zonnefilter dat UVA/UVB-stralen reflecteert en zo preventief werkt tegen lijntjes en rimpeltjes.
  • Sunflower Seed Cake, Barley Extract en Cucumber Extract: ondersteunt de vochtbarrière en helpt zo de huid gezond en soepel te houden.
  • Vitamine E: een antioxidant die bescherming biedt tegen vrije radicalen.

 Zie het als een onzichtbaar schildje over de huid, dat preventief werkt tegen vroegtijdige huidveroudering door de blootstelling aan de zon.

Meer over zonnefilters lees je hier.

Smeren maar!

Je brengt de Anti-Wrinkle Face Cream tenminste 15 minuten vóór blootstelling aan de zon aan op je gezicht, hals en decolleté. Op die manier kunnen de chemische zonnefilters goed in de huid trekken, daar waar ze straks hun werk mogen doen.

De Anti-Wrinkle Face Cream voelt fluweelzacht aan. Lekker romig, als een volle dagcrème. Lichtgewicht, zoals Clinique claimt, zou ik het niet willen noemen en ook de snelle opname door de huid valt wat tegen. Je moet de geurloze crème eventjes goed inmasseren, maar dan geeft het daarna ook wel een mooi resultaat; een niet-vette en goed gehydrateerde huid, die lekker soepel aanvoelt. Mijn dagcrème laat ik tijdens de vakantie dan ook vaak achterwege, aangezien de Anti-Wrinkle Face Cream voldoende hydrateert.

Ook het aanbrengen van make-up (zoals foundation) gaat heel goed bovenop de Anti-Wrinkle Face Cream. Foundation pakt heel mooi en rult niet. En door de olievrije formule van de Anti-Wrinkle Face Cream blijft je make-up ook de hele dag goed zitten. Bij de wat vettere zonbeschermers wil je foundations nog wel eens van je gezicht ‘glijden’, je mascara binnen no-time uitlopen etc.

Lees ook

Loading...
ua-eyepatches
ua-eyepatches
Geteste producten Gezicht

Schoonheidsspecialiste Anneloes test 6x eyepad oogmaskers Dior, QMS, Babor, Pascaud, Avant, Lala Recipe

Wel belangrijk om te weten is dat de Anti-Wrinkle Face Cream niet waterproof is. Breng hem dus na het zwemmen direct opnieuw aan. En mocht je gedurende de dag veel transpireren, dan is het verstandiger een ander product te gebruiken.

SHOP HIER ONLINE

 

Virtu Oil Body Mist SPF 30

Claims:

  • Geeft een direct verkoelend effect
  • Olievrij, niet vet
  • Wordt snel opgenomen, geeft een glanzende, luxe skinfinish
  • 40 minuten waterproof
  • 360 graden spray, kan vanuit iedere hoek gebruikt worden
  • Geschikt voor alle huidtypes, ook voor gevoelige huid

Ik ben dol op dit soort zonbeschermingssprays. Hoe droger, hoe beter en het liefst merk ik helemaal niet dat ik ze heb gebruikt. Voor tijdens het hardlopen, bij een net jurkje met blote schouders… Er zijn genoeg momenten waarop je je wel tegen de zon wilt beschermen, maar niet meteen dat glibberige zonnebrandgevoel wilt hebben. Of die typische zonnebrandgeur. Ik ben benieuwd of deze Virtu Oil Body Mist SPF 30 daaraan voldoet.

De belangrijkste ingrediënten 

  • Homosalate en Octisalate: chemische zonnefilters die UVB stralen absorberen en de huid beschermen tegen verbranding.
  • Avobenzone: een in olie oplosbaar ingrediënt dat UVA-stralen absorbeert die zorgen voor vroegtijdige huidveroudering.

NOTE: Helaas staan homosalate en avobenzone bij zeer kritische wetenschappers al op een no-go lijstje vanwege de kleine kans op een huidallergische reactie, maar zoals ik al aangaf, worden producten van een groot merk als Clinique uitgebreid getest. Als je een zeer gevoelige, kwetsbare, zieke huid hebt, is het wellicht beter om een dergelijk product niet te gebruiken, uit voorzorg.

Sprayen maar!

De Virtu Oil Body Mist SPF 30 zit in een handige flacon met pompspray. Voordeel: geen drijfgas, nadeel: je moet herhaaldelijke sprayen. Je kunt de spray namelijk niet ingedrukt houden, zoals dat bij een deodorant of haarlak vaak wel het geval is. De flacon ligt fijn in de hand en werkt inderdaad ook ondersteboven, achterstevoren, 360 graden. Erg handig om de achterkant van je benen of je eigen rug in te sprayen!

De mist voelt aan als een droge body olie en trekt razendsnel in. Wat overblijft, is een mooi glansje op je huid, zonder vettig aan te voelen. Precies wat ik zoek in een zonbeschermingsspray!

Tip: bewaar de Virtu Oil Body Mist in de koelkast. Op die manier versterk je het verkoelende effect van het product.

SHOP HIER ONLINE

 

… en toen kwam de Consumentenbond met een vernietigende uitspraak over de zonbescherming van Clinique

Lees ook

Loading...
ua-maandfav
ua-maandfav
Geteste producten Gezicht Lichaam Monthly Favorites Parfum

BeautyJournaal testpanel favorieten april 2022!

Kort na thuiskomst van mijn reis publiceerde de Consumentenbond een onderzoek over zonnebrandcrèmes en hun misleidende claims, vooral daar waar het de daadwerkelijke factor betreft. Lees hier ook het nieuwsbericht op BeautyJournaal.

Vooral bij Clinique zou de zonbeschermingsfactor het meest afwijken, aldus de Consumentenbond. Daar waar er SPF 30 op de Clinique producten staat, zou dit SPF 10 moeten zijn en de Consumentenbond raadt het gebruik van Clinique (net als het merk Europrofit trouwens) dan ook ten zeerste af. Voor de volledigheid plaats ik hier nog even de reactie van Clinique op dit onderzoek:

Clinique heeft tests laten uitvoeren die zijn SPF 30-claim volledig ondersteunen en de Europese richtlijnen voor een “zonproduct” van een 1/3-verhouding voor UVA/UVB-bescherming halen. Deze tests werden uitgevoerd met de strikte toepassing van ISO 24444:2010 en ISO 24442:2011 overeenkomstig de Europese richtlijnen voor de doeltreffendheidstests van zonbescherming. Clinique betwist respectvol de resultaten van De Consumentenbond omwille van de volgende redenen. De SPF-test van Clinique werd uitgevoerd volgens ISO 24444:2010 en resulteerde in een SPF-waarde van 34,4. De SPF-test van Clinique werd strikt uitgevoerd volgens ISO 24444, die de selectie van proefpersonen met een huidtype I-III volgens de schaal van Fitzpatrick beperkt. Het rapport van De Consumentenbond noteert een SPF-waarde van 10, die waarde ligt beduidend lager dan de waarde die wij haalden toen we onze eigen test uitvoerden. Ze ligt ook beduidend lager dan het bereik van geteste waarden wanneer je een test uitvoert volgens ISO 24444. ISO 24444 raadt voor een SPF 30 aan om een maximale geometrische progressie van 1,15 te gebruiken (en een minimum van 1,12). Dit zou resulteren in de lagere geteste SPF-waarde van 21,4 of 19,7 met een geometrische progressie van respectievelijk 1,12 of 1,15. (Uitgaand van 3 UV-dosissen die onder het doel van 30 liggen.)

Wie heeft er gelijk: de Consumentenbond of Clinique? Mijn eindoordeel…

Hoewel het natuurlijk vrijwel onmogelijk is om puur op basis van huidgevoel een SPF vast te stellen en ik geenszins over de laboratoriumtechnieken beschik, die de Consumentenbond en Clinique ongetwijfeld voor hun onderzoek hebben gebruikt, ben ik ten zeerste geneigd om Clinique gelijk te geven. Want zoals ik aan het begin van deze review al schreef… als ergens de zon fel schijnt, dan is het wel op Fiji. Met een SPF 10 red je het daar niet.

Ik begon mijn vakantie redelijk ‘wit’, zonder een basiskleurtje. Toch ben ik geen moment verbrand, niet in mijn gezicht en ook niet op mijn lijf. Ook voelde mijn huid steeds comfortabel, niet droog door de zon. Met regelmatig bijsmeren en bijsprayen (iedere twee uur), doen deze fijne Clinique Anti-Wrinkle Face Cream en Virtu Oil Body Mist SPF 30 absoluut wat ze beloven. Ik kan ze je aanraden.

SHOP CLINIQUE ZONBESCHERMING HIER ONLINE

 

Meer weten over dit onderwerp?

Schrijf je in voor onze wekelijkse nieuwsbrief!

Lees hier BeautyJournaal’s disclaimer over sluikreclame en auteursrecht.
Over deze schrijver
redactie, Corine

redactie, Corine

Corine (1981) maakt deel uit van de BeautyJournaal redactie en is daarnaast ook freelance communicatieconsultant en tekstschrijver met een voorliefde voor beauty- en verzorgingsproducten. Ze is erg kritisch als het om verzorgingsproducten gaat, besteedt veel tijd aan 'vergelijkend warenonderzoek' en het uitpluizen van ingrediënten. Want hoe mooi de verpakking van een crème, lotion of lippenstift ook kan zijn... het gaat uiteindelijk om de inhoud.
Zij/haar nieuwsberichten
redactie, Corine

redactie, Corine

Corine (1981) maakt deel uit van de BeautyJournaal redactie en is daarnaast ook freelance communicatieconsultant en tekstschrijver met een voorliefde voor beauty- en verzorgingsproducten. Ze is erg kritisch als het om verzorgingsproducten gaat, besteedt veel tijd aan 'vergelijkend warenonderzoek' en het uitpluizen van ingrediënten. Want hoe mooi de verpakking van een crème, lotion of lippenstift ook kan zijn... het gaat uiteindelijk om de inhoud.
Zij/haar nieuwsberichten
BeautyJournaal TV
Ook de moeite waard
Loading...
ua-editorspicks
ua-editorspicks
Geteste producten Gezicht Lichaam Make-up Parfum

Editor picks! Favoriete nieuwkomers van Monique deze maand!

ua-eyepatches
ua-eyepatches
Geteste producten Gezicht

Schoonheidsspecialiste Anneloes test 6x eyepad oogmaskers Dior, QMS, Babor, Pascaud, Avant, Lala Recipe

ua-maandfav
ua-maandfav
Geteste producten Gezicht Lichaam Monthly Favorites Parfum

BeautyJournaal testpanel favorieten april 2022!

ua-esse
ua-esse
Brands we love Geteste producten Gezicht Natuurlijk 100%

Monique test Esse Sunscreen spf 30, veilig voor je microbioom en het milieu

Homepage Hema Mascara Patricia
Homepage Hema Mascara Patricia
Geteste producten Make-up

Budget review! Patricia test 6 nieuwe mascara van HEMA

Homepage Rituals Mandy
Homepage Rituals Mandy
Geteste producten Gezicht Natuurlijk 100%

Mandy test Rituals Namasté: mindful skin care

Reageren X

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

BeautyJournaal nieuwsbrief

Elke dinsdagavond het weeknieuws in je mailbox! Meld je hieronder aan.

Beautyjournaal TV

Monique haalt de angel van de angst eruit....

mei
Redactie, Monique

Redactie, Monique

Pffff.....het zonnebrand complot. Bang voor uv-filters? Dit is de oorsprong...

Dit zijn onze experts

dr. Frank Niessen, plastisch chirurg dr. Francis Wu, dermatoloog Wella experts Lieke en Ilse Desiree van den Berg, cosmetisch arts drs Frodo Gaymans, cosmetisch arts Mardge Pascaud, beauty innovator

Dit zijn onze testers

Redactie, Monique Sabine redactie, Corine Dian Colle Mandy Glasbergen Lydia le Loux Gerti Harriet Anastasia Anneloes Bruggers

Laatste reacties

  • Nou dat is gelukt. Het is nu weer gewoon stil. Dank je wel.… Editor picks! Favoriete nieuwkomers van Monique deze maand! Noortje
  • Dank Noortje, we weten het. Er ging iets fout met de video vertoningen, er … Editor picks! Favoriete nieuwkomers van Monique deze maand! Redactie, Monique
  • Voor dat ik kan lezen hoor ik allerlei geluiden. Soms één van die van Mon… Editor picks! Favoriete nieuwkomers van Monique deze maand! Noortje
  • Hi ladies, Ik ben gecertificeerd Oncologie Hand Verzorger #191315 gereg… Preventie! Zo behandelt de nagelstyliste nagels bij kanker behandelingen Tracy Anne Shelverton
  • Wat een mooi resultaat! Gewoon prachtig.… 3x behandeld met de Erbium Yag laser bij de Waterland Kliniek: dit is Debbie’s nieuwe huid! albert
  • Wat een mooi, eerlijk verslag, zo weet je toch wat beter wat je te wachten … 3x behandeld met de Erbium Yag laser bij de Waterland Kliniek: dit is Debbie’s nieuwe huid! Anna
  • Beste Albert, Dank voor jouw open- en eerlijkheid over wat je vindt van … Waarom moet Skinuals je eerste keuze zijn bij haaruitval en dunner wordend haar? We vertellen het! Samantha Jordaans
  • Ik vind het wel erg duur. Ik kan me moeilijk voorstellen waarom dit zoveel … Waarom moet Skinuals je eerste keuze zijn bij haaruitval en dunner wordend haar? We vertellen het! albert
  • Succes verder met je behandeling Janneke,, ik hoop zo voor je dat de verbet… Janneke’s dagboek deel 2 over haar TSW eczeem behandeling in Engeland: de terugval Ria
  • Top! Nou nog even ‘fantastisch op alles wat hij beloofd’ (Pillow Talk b… Anneloes test 5x smudge proof mascara: Maybelline, Dior, Essence, Tilbury en Hi Beautiful! E. Scheers

Volg ons op Instagram

Copyright © 2009-2018 Beautyjournaal.nl.

  • Disclaimer over sluikreclame en auteursrecht
  • Privacy
  • Cookie instellingen