• Over BeautyJournaal
  • Adverteren
  • Contact
  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Youtube
BeautyJournaal.nl
  • Beautynieuws
    • Gezicht
      • Rimpels en slapte
      • Pigmentvlekken
      • Grove porien
      • Couperose
      • Vette huid
      • Huidziekten
      • Droge huid
      • Gevoelige huid
      • Gezichtsbeharing
      • Oogverzorging
      • Schone huid
      • Voor hem
      • Zonverzorging
    • Cosmetisch medisch
      • Celebrities
      • Injectables
      • Klinieken
      • Medische tatoeage
      • Operatietechnieken
    • Haar
      • Beschadigd of droog haar
      • Fijn haar
      • Grijs geworden
      • Hoofdhuid
      • Kleuren
      • Krullenbos
      • Stylen
      • Stylingtools
      • Voor hem
      • Wassen
    • Werkstof dossiers
      • Alphahydroxyzuur
      • Betahydroxyzuur
      • Peptiden
      • Glycolzuur
      • Vitamine A (+derivaten)
      • Vitamine c
    • Lichaam
      • Beharing
      • Cellulite
      • Contourverbetering
      • Huidziekten
      • Douchen en baden
      • Gezondheid
      • In de spa
      • Lekker smeren
      • Lichaam en zon
      • Seksualiteit
      • Transpiratie
      • Voeten en handen
      • Voor hem
    • Natuurlijk 100%
    • Make-up
      • Gereedschap
      • Lippen
      • Nagels
      • Ogen
      • Teint
      • Voor hem
      • Wenkbrauwen
    • Parfum
      • Mannen
      • Vrouwen
    • Voeding
    • Zakenpraat
      • Cosmeticaclaims
      • De cijfers
      • Marketingtrends
      • Mick’s column
      • Monique schrijft
      • Psychologie
  • Expertadvies
    • Plastische chirurgie
      • dr. Frank Niessen
    • Cosmetische dermatologie
      • dr. David Mosmuller
      • dr. Francis Wu
      • Dokter Frodo Gaymans
    • Haar
      • Wella experts Ilse en Lieke
    • Huidzorg
      • Inge Deceuninck
      • Mardge Pascaud
      • Sacha Sommers
  • Geteste producten
    • Gezichtsproducten
    • Haarproducten
    • Lichaamsproducten
    • Make-up producten
    • Parfum m/v
  • Monthly Favorites
  • Brands we love
    • Biodroga MD
    • Esse Probiotic Skincare
    • IK Skin Perfection
    • iS Clinical
    • Maria Galland Paris
    • Meder Beauty Science
    • Prescription by SOAP
    • TheraVine
  • Video’s
  • Podcasts
  • Shop

BeautyJournaal » Gezicht » Droge huid » Trend: waterige skincare formules: de essences

Archief artikel

Archief artikel

  • Droge huid, Gezicht, Schone huid, Vette huid

Archief: Trend: waterige skincare formules: de essences

  • 7 januari 2015

geschreven door 

Emma Wagenaar

De essence past perfect in de nieuwe layering trend!

BeautyJournaal’s Shop Redactie favorieten

Pat McGrath Lipgloss LiquiLUST Legendary Wear Matte Lipstick

Absoluut longlasting, vederlicht, niet uitdrogend en met een top applicator waarmee je je lippen heel sharp kunt inkleuren. Favoriet van Monique en mua Lydia!
BEKIJK
Beautyjournalist Emma Wagenaar

Ik ben sinds kort helemaal in de ban van de beauty watertjes. Wat ik bedoel? Van die hele lichte, waterige skincare formules die je huid kalmeren en zonder vettigheid toch heel zacht en gehydrateerd houden. Ze voelen licht en luchtig en geven je huid direct een dewy complexion. En ze heten ‘essences’.

Deze nieuwerwetse lotions zijn steeds vaker zonder alcohol en meer bedoeld als het begin van het verzorgingsritueel dan als het einde van het reinigingsritueel. Niet vreemd dus dat mijn normale serums wat concurrentie lijken te hebben. Maar is dat wel terecht? Hoe zit het met die beauty benefits?

Meer dan een toner

Even wat researchen leert me dat – waar de oude toners/lotions vooral een reinigende en pH-balancerende werking hadden – deze beauty waters nu vol met actieve en hydraterende ingrediënten zitten. Met glycerine, vitamine E en hyaluronzuur voorkomen ze bijvoorbeeld droogheid. Maar je hebt ze ook met verhelderende ingrediënten zoals sinaasappel extract en antioxidanten. Plantextracten zoals kamille werken weer kalmerend tegen roodheid. De beauty waters worden ook getipt als een ideale in-flight opkikker, aangezien ze de huid in een veeg (of spray) reinigen, hydrateren en verfrissen.

Een hulpmiddel

Ook lees ik dat het gebruik ervan de opname van andere verzorgingsproducten kan verbeteren, waardoor ze effectiever worden. Ze doen dit (niet allemaal, maar sommigen) door de dode huidcellen op de hoornlaag van de huid te verzachten, waardoor de opname functie van de huid groter beter wordt. In tegenstelling tot andere huidverzorging hebben ze zo’n lichte formule dat ze geheel door de huid worden opgenomen, waardoor de huid er direct frisser uitziet.

Dr. Jetske Ultee

Is het écht zo?

Maar, zijn ze zo goed dat ze een serum of dagcrème kunnen vervangen? Ik vroeg het aan Dr. Jetske Ultee, onderzoeksarts cosmetische dermatologie:

“De dikte van een product zegt weinig over de werking, je kunt het eigenlijk vergelijken met soep: een serum is een heldere paddenstoelensoep en een crème is de gebonden versie. Hier worden net als in cosmetica ‘verdikkers’ (denk aan maïzena) voor gebruikt. Maar in beide zitten paddenstoelen.

Buiten serums heb je ook lotions of ‘watertjes’ met werkzame stoffen. Hoewel wel bekend is dat de cosmetische ingrediënten in hele vette producten vooral op de huid blijven liggen, is enkel en alleen een lotion gebruiken ook niet raadzaam. In water kunnen namelijk alleen ingrediënten gebruikt worden die water oplosbaar zijn, in een crème kun je beide combineren. Ook is gebleken dat stoffen die alleen in water zitten minder goed door de huid dringen dan producten in een crème (waarin water en olie gecombineerd zijn). Bovendien kan water de huid uitdrogen.

Combineren met creme

Ik adviseer een dergelijk product op zich zelf dan ook alleen bij een echt vette huid, bij een normale, gevoelige of droge huid adviseer ik een crème of een combinatie met een crème.

Wat je eigenlijk altijd moet doen is de ingrediëntenlijst bekijken. Waar je ook voor gaat (een crème of een lotion), een product met werkzame concentraties ingrediënten is een must. En het product dient ook zo verpakt te zijn dat er geen lucht en licht bij kan komen.

Gebruiksvolgorde

In welke vorm je een dergelijk product het beste kunt gebruiken is afhankelijk van je eigen voorkeur en je huidconditie. Simpelweg; gebruik voor een vette huid een waterig product (een toner, serum- of crème op waterbasis) en voor een wat drogere huid een vetter product (bijvoorbeeld een serum op olie of siliconenbasis of een wat vettere crème).

Als je meerdere producten gebruikt, smeer dan altijd eerst het ‘waterigste’ product op de huid en sluit af met het meest vette product. Bij een hele droge huid kun je zelfs afsluiten met een olie of een dun laagje vaseline.

Dat na het gebruik van een toner/lotion je andere verzorgingsproducten beter worden opgenomen klopt. Maar dat gebeurt overigens ook nadat je de huid hebt gewassen met water, omdat de huidbarrière zo doorgankelijker wordt dan bij een niet-natte huid.”

Dit zijn mijn favoriete beauty watertjes (vanaf nu dus wel in combinatie met een crème!):

  • Shiseido Ibuki Softening Concentrate, deze shop je hier.
  • hannah Vitamin Complex spray, deze koop je hier.
  • Estee Lauder Re-Nutriv Softening Lotion, koop deze lotion hier.
  • M.A.C Lightful Essence

 

Getipt door BeautyJournaal:

  • Sensai Silk 10 seconds Awakening Essence, met gladmakende eigenschappen waardoor ook je make-up er nog frisser uitziet, je koopt hem hier
  • Sensai Cellular Perfomance Essence – waarover Gerti al eens een review schreef, vochtregulerend en regenererend, je koopt hem hier
  • Chanel Hydra Beauty Essence Mist, voor hydratatie en een frisse glow, je shopt hem hier
  • Dr. G Hydra Intensive Essence voor de gevoelige huid met o.a. hyaluronzuur, teunisbloemolie en allantoine. Niet vet. Je shopt het hier.
  • En voor de gezelligheid hier nog twee reviews van luxe toners met extraatjes van o.a. Sisley!

En we kunnen je al verklappen dat Kiehl’s rond de zomer van 2015 ook met een hele interessante essence komt!

 

 

Meer weten over dit onderwerp?

Schrijf je in voor onze wekelijkse nieuwsbrief!

Lees hier BeautyJournaal’s disclaimer over sluikreclame en auteursrecht.
Over deze schrijver
Emma Wagenaar

Emma Wagenaar

Emma Wagenaar is freelance journalist.
Zij/haar nieuwsberichten
Emma Wagenaar

Emma Wagenaar

Emma Wagenaar is freelance journalist.
Zij/haar nieuwsberichten
Ook de moeite waard
Loading...
Reageren

Reageren op artikelen uit ons archief is niet mogelijk

BeautyJournaal nieuwsbrief

Elke dinsdagavond het weeknieuws in je mailbox! Meld je hieronder aan.

Beautyjournaal TV

Hoe kunnen littekens mooier helen? Dr Frank Niessen geeft tips

Hoe zinvol is het om soms te stoppen met smeren?

maart
Mardge Pascaud, beauty innovator

Mardge Pascaud, beauty innovator

De skin detox podcast, met Mardge Pascaud!

Dit zijn onze experts

dr. Frank Niessen, plastisch chirurg dr. Francis Wu, dermatoloog Wella experts Lieke en Ilse Desiree van den Berg, cosmetisch arts drs Frodo Gaymans, cosmetisch arts Mardge Pascaud, beauty innovator

Dit zijn onze testers

Redactie, Monique Sabine redactie, Corine Dian Colle Mandy Glasbergen Lydia le Loux Gerti Harriet Anastasia Anneloes Bruggers

Laatste reacties

  • Hi Monique., mooi resultaat. Ben benieuwd wat het kostenplaatje is van wat … Video! Jukbeen, kin, kaaklijn. Monique krijgt meer contour met fillers bij dokter Frodo! angela
  • Hoi Kitty, goede vraag, ik ga het voor je checken.… Microbioom interview met Trevor Steyn: je huid blijft gezond door de vetlaag te beschermen, niet te strippen! Redactie, Monique
  • Wat een interessant verhaal! Heeft Esse ook producten voor fe huid die na… Microbioom interview met Trevor Steyn: je huid blijft gezond door de vetlaag te beschermen, niet te strippen! Kitty
  • @Kitty Dijcks , Wanneer je een olie als afsluiter gebruikt kun je inderda… Spreekuur met Mardge: wordt je huid droog door gebruik van oliën alleen? Mardge Pascaud
  • Ik las juist ergens (weet niet meer waar) dat je olie als laatste stap moet… Spreekuur met Mardge: wordt je huid droog door gebruik van oliën alleen? Kitty dijcks
  • Hoi Esther, neem contact op met een orthodontist die met invisalign werkt, … Monique’s review: Mijn eerste 3 maanden met Invisalign Redactie, Monique
  • Beste Tonnie, je kunt hiervoor het beste contact opnemen met je verzekeraar… Insight! LPG endermologie® inzetbaar bij sclerodermie Redactie, Monique
  • Wat zijn de kosten voor de sclerodermie behandeling? Word het vergoed door… Insight! LPG endermologie® inzetbaar bij sclerodermie Tonnie Jansen
  • Ik zou ook graag mijn tanden wat rechter willen hebben. Vooral mijn voortan… Monique’s review: Mijn eerste 3 maanden met Invisalign Esther
  • wat weer een fijne produkten. Ik denk er over de shampoo te gaan bestellen:… BeautyJournaal testpanel favorieten februari 2023 Mary

Volg ons op Instagram

Copyright © 2009-2018 Beautyjournaal.nl.

  • Disclaimer over sluikreclame en auteursrecht
  • Privacy
  • Cookie instellingen