• Over BeautyJournaal
  • Adverteren
  • Contact
  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Youtube
BeautyJournaal.nl
  • Beautynieuws
    • Gezicht
      • Rimpels en slapte
      • Pigmentvlekken
      • Grove porien
      • Couperose
      • Vette huid
      • Huidziekten
      • Droge huid
      • Gevoelige huid
      • Gezichtsbeharing
      • Oogverzorging
      • Schone huid
      • Voor hem
      • Zonverzorging
    • Cosmetisch medisch
      • Celebrities
      • Injectables
      • Klinieken
      • Medische tatoeage
      • Operatietechnieken
    • Haar
      • Beschadigd of droog haar
      • Fijn haar
      • Grijs geworden
      • Hoofdhuid
      • Kleuren
      • Krullenbos
      • Stylen
      • Stylingtools
      • Voor hem
      • Wassen
    • Werkstof dossiers
      • Alphahydroxyzuur
      • Betahydroxyzuur
      • Peptiden
      • Glycolzuur
      • Vitamine A (+derivaten)
      • Vitamine c
    • Lichaam
      • Beharing
      • Cellulite
      • Contourverbetering
      • Huidziekten
      • Douchen en baden
      • Gezondheid
      • In de spa
      • Lekker smeren
      • Lichaam en zon
      • Seksualiteit
      • Transpiratie
      • Voeten en handen
      • Voor hem
    • Natuurlijk 100%
    • Make-up
      • Gereedschap
      • Lippen
      • Nagels
      • Ogen
      • Teint
      • Voor hem
      • Wenkbrauwen
    • Parfum
      • Mannen
      • Vrouwen
    • Voeding
    • Zakenpraat
      • Cosmeticaclaims
      • De cijfers
      • Marketingtrends
      • Mick’s column
      • Monique schrijft
      • Psychologie
  • Expertadvies
    • Plastische chirurgie
      • dr. Frank Niessen
    • Cosmetische dermatologie
      • dr. Marco van Coevorden
      • Dokter Desiree van den Berg
      • dr. Francis Wu
      • Dokter Frodo Gaymans
      • drs. Hayri Hortoglu
    • Haar
      • Wella experts Ilse en Lieke
    • Huidzorg
      • Mardge Pascaud
      • Tim Vanheusden
  • Geteste producten
    • Gezichtsproducten
    • Haarproducten
    • Lichaamsproducten
    • Make-up producten
    • Parfum m/v
  • Monthly Favorites
  • Brands we love
    • Biodroga MD
    • Circadia
    • Colorescience/NuFACE/Zo Skin Health
    • Elemis/FillMed/1944
    • IK Skin Perfection
    • Maria Galland Paris
    • Meder Beauty Science
    • TheraVine™
  • Beautyvideo’s
  • BeautyJournaal Shop

BeautyJournaal » Lichaam » Gezondheid » Harriet over superfoods deel 4: chia zaad

Archief artikel

Archief artikel

  • Gezondheid, Groene Special, Lichaam, Voeding

Archief: Harriet over superfoods deel 4: chia zaad

  • 15 juli 2013

geschreven door 

Het BeautyJournaal-team

Klein zaadje, groots effect!

BeautyJournaal’s Shop Redactie favorieten

Guerlain Mon Guerlain eau de parfum

Mon Guerlain is het állerlekkerste poederachtige parfum van dit moment. Favoriet bij jonge vrouwen en we vertellen waarom…chic, eigenzinnig, zacht. Het komt zalig door de warmte van je huid tot leven.
BEKIJK

Een van de meest populaire superfoods op dit moment zijn chia seeds. Dat komt deels door een breed pakket aan gezondheidsvoordelen en deels omdat je zoveel met dit zaadje kunt doen.

Vezelrijk

Qua voedingswaarde heeft het zaadje een aantal hele sterke punten. Ten eerste het gehalte aan vezels, zowel oplosbaar- als onoplosbaar.  Deze combinatie van vezels zorgt voor een vlotte en soepele verwerking van voedsel door het darmkanaal. De oplosbare vezel in chiazaad geeft een gelachtig effect als je er water bij doet. Eenmaal in je maag zorgt dit voor een langer vol gevoel en, als je chiazaad bij een koolhydraatrijke maaltijd toevoegt, voorkomt het een bloedsuikerpiek omdat de koolhydraten door de chia-gel langzamer worden opgenomen. Hiermee heb je langduriger profijt van de energie die vrijkomt uit je maaltijd. Ideaal voor (duur)sporters dus.

Rijk aan Omega 3 vetzuren

Als tweede bevat chiazaad relatief veel van de supergezonde omega 3 vetzuren– per gewicht meer dan zalm! Dat is vrij uniek voor plantaardig voedsel. Mocht je geen vis eten, dan is chiazaad dus een goed alternatief. Bovendien is chiazaad lang houdbaar, het oxideert nauwelijks onder invloed van licht en zuurstof, in tegenstelling tot bijvoorbeeld lijnzaad.

Chiazaad is daarnaast hoog in mineralen, met name calcium en fosfor, maar ook  potassium, zink en mangaan. Mineralen vind je tegenwoordig nauwelijks meer in ons dagelijks voedsel. Zaden en noten zijn wat dat betreft onmisbaar.

Tot slot is chiazaad relatief hoog in eiwit/proteïne  – net als het eerder besproken quinoa is dit eiwit volledig – het bevat alle twaalf essentiële aminozuren en is daarmee goed opneembaar. Je kunt chiazaad dus als aanvullende eiwitbron gebruiken. Het zaadje bevat in verhouding 53% gezonde vetten, 36% koolhydraten/vezels en 11% eiwit.

Een en al gezondheid dus, maar wat doe je er mee?

De mogelijkheden zijn eindeloos. Chiazaad heeft zelf nauwelijks smaak, maar absorbeert de smaak van het vocht waarmee je het combineert. Voeg het toe aan je pannekoekenbeslag, koekjes- of brooddeeg, muesli of smoothie voor iets meer bite/crunch en vezels of sprenkel het over je salade of gebakken zalm. Instant meer body en voedingswaarde. Maak je soep dikker met chiazaad of maak je pindakaas nog gezonder door er chia doorheen te mengen.

Verder is chiazaad ideaal om een gezonde pudding mee te maken. Meng bijvoorbeeld chiazaad met cacaopoeder, amandel- of kokosmelk, zoeten met honing of stevia, 30 min in de koelkast en klaar. Hier zijn eindeloos veel variaties mee te bedenken: denk aan blaadjes munt, banaan of bessen, geraspte kokos en kaneel…. Enfin, leef je uit!

Chiazaad is te koop bij de natuurwinkel en online, meestal in verpakking van 500g.

Bestel hier jouw raw food producten

 

Lees ook:

  • Harriet over goji bessen
  • Harriet over superfoods
  • Harriet over quinoa
  • Van veel groente en fruit krijg je een appelhuidje..
like

Meer weten over dit onderwerp?

Schrijf je in voor onze wekelijkse nieuwsbrief!

Lees hier BeautyJournaal’s disclaimer over sluikreclame en auteursrecht.
Over deze schrijver
Het BeautyJournaal-team

Het BeautyJournaal-team

Het BeautyJournaal redactieteam schrijft artikelen voor BeautyJournaal.nl. Het gaat om artikelen die niet per se door hen op persoonlijke titel gemaakt worden.
Zij/haar nieuwsberichten
Het BeautyJournaal-team

Het BeautyJournaal-team

Het BeautyJournaal redactieteam schrijft artikelen voor BeautyJournaal.nl. Het gaat om artikelen die niet per se door hen op persoonlijke titel gemaakt worden.
Zij/haar nieuwsberichten
Ook de moeite waard
Reageren

Reageren op artikelen uit ons archief is niet mogelijk

BeautyJournaal nieuwsbrief

Elke dinsdagavond het weeknieuws in je mailbox! Meld je hieronder aan.

Zalig! Bekijk de video van mijn behandeling!

Januari
Redactie, Monique

Redactie, Monique

Video! Monique krijgt een fantastische facial van Sjoerd Vis met Maria Galland Paris

Dit zijn onze experts

user user user user user user user user

Dit zijn onze testers

user user user user user user user user user

Laatste reacties

  • Zo ik dacht dat deze rampspoed goed was om ook even aandacht te vragen voo… BeautyAlert: microplastics in menselijke placenta aangetoond COSSkidsNederland
  • Hoi Jacomijn, dank voor je visie. Het is inderdaad erg belangrijk dat er me… BeautyAlert: microplastics in menselijke placenta aangetoond Redactie, Monique
  • Goed dat er aandacht blijft voor plastics in cosmetica in het belang van de… BeautyAlert: microplastics in menselijke placenta aangetoond Jacomijn Oerlemans
  • Beste Lien, de adresgegevens staan onderaan in het artikel, je kunt er op d… 9 vragen! Waaraan moet een goed huidanalyse apparaat voldoen? Redactie, Monique
  • Hallo, ik ben op zoek naar een huisanalysetoestel en kwam terecht op observ… 9 vragen! Waaraan moet een goed huidanalyse apparaat voldoen? Lien
  • Beste Laura, Bedankt voor je reactie en natuurlijk je keuze voor de Derm… Getest Dermalogica Daily Microfoliant gezichtspeeling Annabelle
  • Oei Laura, hoe kan dat? We gaan het ook eens navragen bij Dermalogica.… Getest Dermalogica Daily Microfoliant gezichtspeeling Redactie, Monique
  • Ik heb de flacon in november vorig jaar gekocht en heb er maar 3 maanden me… Getest Dermalogica Daily Microfoliant gezichtspeeling Laura
  • Ik wist dit niet. Gelukkig nu wel. Ik heb geen Corona en gelukkig ook niet … Corona besmetting door make-up te delen? Noortje
  • Oh Noortje, wat zal je dat nu Ook missen? Ik kan ook niet wachten om weer … Dr. Francis Wu over huidhonger. Wat is ‘the right touch’? Dit is de snelheid… Redactie, monique

Volg ons op Instagram

Copyright © 2009-2018 Beautyjournaal.nl.

  • Disclaimer over sluikreclame en auteursrecht
  • Privacy
  • Cookie instellingen