• Over BeautyJournaal
  • Adverteren
  • Contact
  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Youtube
BeautyJournaal.nl
  • Beautynieuws
    • Gezicht
      • Rimpels en slapte
      • Pigmentvlekken
      • Grove porien
      • Couperose
      • Vette huid
      • Huidziekten
      • Droge huid
      • Gevoelige huid
      • Gezichtsbeharing
      • Oogverzorging
      • Schone huid
      • Voor hem
      • Zonverzorging
    • Cosmetisch medisch
      • Celebrities
      • Injectables
      • Klinieken
      • Medische tatoeage
      • Operatietechnieken
    • Haar
      • Beschadigd of droog haar
      • Fijn haar
      • Grijs geworden
      • Hoofdhuid
      • Kleuren
      • Krullenbos
      • Stylen
      • Stylingtools
      • Voor hem
      • Wassen
    • Werkstof dossiers
      • Alphahydroxyzuur
      • Betahydroxyzuur
      • Peptiden
      • Glycolzuur
      • Vitamine A (+derivaten)
      • Vitamine c
    • Lichaam
      • Beharing
      • Cellulite
      • Contourverbetering
      • Huidziekten
      • Douchen en baden
      • Gezondheid
      • In de spa
      • Lekker smeren
      • Lichaam en zon
      • Seksualiteit
      • Transpiratie
      • Voeten en handen
      • Voor hem
    • Natuurlijk 100%
    • Make-up
      • Gereedschap
      • Lippen
      • Nagels
      • Ogen
      • Teint
      • Voor hem
      • Wenkbrauwen
    • Parfum
      • Mannen
      • Vrouwen
    • Voeding
    • Zakenpraat
      • Cosmeticaclaims
      • De cijfers
      • Marketingtrends
      • Mick’s column
      • Monique schrijft
      • Psychologie
  • Expertadvies
    • Plastische chirurgie
      • dr. Frank Niessen
    • Cosmetische dermatologie
      • dr. Marco van Coevorden
      • Dokter Desiree van den Berg
      • dr. Francis Wu
      • Dokter Frodo Gaymans
      • drs. Hayri Hortoglu
    • Haar
      • Wella experts Ilse en Lieke
    • Huidzorg
      • Mardge Pascaud
      • Tim Vanheusden
  • Geteste producten
    • Gezichtsproducten
    • Haarproducten
    • Lichaamsproducten
    • Make-up producten
    • Parfum m/v
  • Monthly Favorites
  • Brands we love
    • Absolution
    • Biodroga MD
    • Circadia
    • Colorescience/NuFACE/Zo Skin Health
    • Combray
    • Elemis/FillMed/1944
    • Esse Probiotic Skincare
    • IK Skin Perfection
    • Maria Galland Paris
    • Meder Beauty Science
    • QMS Medicosmetics
    • TheraVine™
  • Beautyvideo’s
  • BeautyJournaal Shop

BeautyJournaal » Zakenpraat » Marketingtrends » Waarom hebben cosmeticamerken nog een eigen winkel?

  • Marketingtrends, Zakenpraat

Waarom hebben cosmeticamerken nog een eigen winkel?

  • 14 augustus 2017
  • Reageren
like
Homepage Eigen Winkel of Niet?

geschreven door 

redactie, Corine

Begin je in deze online wereld nog wel een 'offline' winkel?

BeautyJournaal’s Shop Redactie favorieten

Davines Your Hair Assistant Blowdry Primer Spray

Davines Blowdry Primer Anti-Humidity and Bodifying Tonic is verrukkelijk voor fijn haar.
BEKIJK

Waarom hebben cosmeticamerken nog een eigen winkel?

Het is voor cosmeticamerken een gangbare vraag… moet ik mijn eigen winkel openen? Of leg ik mijn producten in de schappen van een parfumerie? Begin ik een shop-in-shop in een warenhuis of juist een webshop? Zeker nu we zoveel merken zien die zeer succesvol zijn met hun eigen winkels. Jo Malone, MAC en Kiko zijn daarvan slechts enkele voorbeelden. Eerder schreven we al over het enorme succes van het snelgroeiende Rituals, nog zo’n mooi voorbeeld van een eigen winkel. Lees het artikel hier nogmaals.

Lees ook

Loading...
ua-podcasts
ua-podcasts

De favoriete beauty podcasts van Harriet! So listen up, beauty lovers!

Het antwoord op deze vraag is helaas niet eenvoudig, aldus Benjamin Rankin, expert op het gebied van Omni Channel Customer Experience. Hij houdt zich bezig met klantbeleving via verschillende verkoopkanalen, online en offline.

Eigen winkel: kosten en klantbeleving

Wanneer je een eigen winkel hebt, heb je ook veel kosten, zoals huur, personeel, gas, water en licht… Het voordeel van een eigen winkel is natuurlijk dat je de klantbeleving en het onderhouden van je klantrelatie geheel in eigen handen hebt. Wanneer je je producten bijvoorbeeld in de schappen van een parfumerie legt, dan is het deze parfumerie die de klantbeleving en klantrelatie beïnvloedt en onderhoudt. De voornaamste key factors in het besluit of het openen van je eigen winkel zal lonen zijn: de potentie van je merk om klanten aan te trekken, distributie, locatie en het feit of je al dan niet een unieke klantbeleving kunt bieden in je winkel. Denk vanuit de klant: Waarom zou mijn klant mijn winkel willen bezoeken? In plaats van het product via een ander afzetkanaal aan te schaffen?

Online shoppen

Een webshop is heel geschikt voor klanten die kiezen voor gemak en een scherpe prijs en die hun aankoop niet a-la-minute nodig hebben, rekening houdend met verzendtijd. Bij cosmetica werkt dat heel goed voor bijvoorbeeld het aanschaffen van een flacon parfum als geschenk voor een ander, het kopen van een potje dagcrème wanneer de oude bijna leeg is, of relatief goedkope make-up om ‘gewoon eens uit te proberen’. Online shoppen is minder handig voor het aanschaffen van een nieuw parfum (tenzij de klant het parfum al elders in een winkel heeft geroken), een nieuw verzorgingsproduct dat de klant nog niet eerder heeft geprobeerd, of voor het aanschaffen van de wat duurdere make-up. Tenzij natuurlijk – net als bij parfum – de klant de make-up in real life als eens heeft uitgetest.

Lees ook

Loading...
ua-beautyaward
ua-beautyaward
Gezicht Haar Lichaam Make-up Zakenpraat

Dutch Beauty Award 2020: deze cosmetica producten zijn de winnaars!

Multi-brand

Multi-brand is het verkoopmodel waarbij meerdere merken in de schappen liggen en de klantbeleving voornamelijk wordt bepaald door de winkel. Voorbeelden zijn Douglas, ICI Paris en Sephora. Klanten die dergelijke winkels binnenstappen, zijn vaak op zoek naar objectief en onafhankelijk advies van een verkoopmedewerker of beauty consulent, die geen specifiek merk vertegenwoordigt. In de meeste gevallen is het bij dit model mogelijk om middels een klantenkaart korting te krijgen of punten te sparen (om te ‘compenseren’ voor de duurdere aanschafprijs dan bij online shoppen het geval is) en kan de klant eenvoudig ook even buurten bij een ander merk voor vergelijkend warenonderzoek.

Shop-in-shop

Bij dit verkoopmodel laat de klant zich vooral leiden door het merk. Denk maar aan de beauty counters van de Bijenkorf in Amsterdam. De klant kiest daar meestal eerst voor een specifiek merk, stapt op de betreffende counter af en laat zich daar adviseren door een medewerker van het merk. Daarmee is het advies van de medewerker minder objectief dan bij de parfumerie het geval is. Keerzijde is wel dat medewerkers van een specifiek merk over het algemeen hun eigen producten beter kennen, in tegenstelling tot medewerkers van de parfumerie die alle producten moeten kennen. Bij dit model heb je als merk meer invloed op de klantbeleving, doordat je je eigen counter kunt inrichten en eigen personeel kunt opleiden. Ook bij dit model wordt veelvuldig gebruik gemaakt van loyaliteitsprogramma’s of bijvoorbeeld het weggeven van geschenken, om de duurdere aanschafprijs goed te maken.

Brand store

Wanneer klanten naar bijvoorbeeld de MAC winkel gaan, dan verwachten zij een klantbeleving die de beleving van de parfumerie of het warenhuis overtreft. Producten zijn nog mooier tentoongesteld, medewerkers zijn nog deskundiger. Wanneer de beleving vergelijkbaar is, gaan klanten alsnog naar de parfumerie of het warenhuis, omdat ze daar korting, geschenken of punten kunnen bemachtigen. Iets wat bij een brand store meestal niet het geval is.

Lees ook

Loading...
ua-trends
ua-trends
Gezicht Lichaam Natuurlijk 100% Zakenpraat

Beautytrends 2021! Deze 5 zien we het komende jaar vaker

En als je dan toch besluit om je eigen winkel te openen…

 Dan zijn de volgende vier factoren van cruciaal belang:

  1. Beleving voorop! Zorg ervoor dat de winkelervaring, de geboden service, de uitstalling van je producten en de expertise en vriendelijkheid van je medewerkers alles overtreft. Met andere woorden: bied de klant een beleving die hij of zij niet krijgt bij de andere bovengenoemde verkoopkanalen.
  2. Locatie, locatie, locatie! Ga uitsluitend voor de allerbeste locaties, waarvan je weet dat je potentiele klanten er regelmatig voorbij komen. Stel jezelf de vraag: heeft de gemiddelde voorbijganger interesse in mijn product? Zo nee, dan is het niet de juiste locatie voor jouw winkel.
  3. Ben je in staat nieuwe klanten te werven? Stel jezelf de vraag: heb ik voldoende media-budget? Hoe staat het met de naamsbekendheid van mijn merk? Heeft mijn merk echt iets te bieden wat andere merken niet hebben? Bottom line: hoe krijg ik klanten in mijn winkel?
  4. Kannibalisatie?! Stel… je hebt 33.000 eigen winkels wereldwijd. Dan komen klanten waarschijnlijk niet op jouw merk af omdat het zo uniek is. Je moet jezelf dan afvragen of je met ‘slechts’ 2.000 winkels niet dezelfde omzet zou draaien, omdat je een uniekere klantbeleving creëert. Of in andere woorden: kannibaliseer je met teveel winkels soms je eigen afzetkanaal?

Bron

Ook interessant in de discussie tussen online en offline:

  • Grijpt Amazon.com de macht in de online beauty retail?
  • Wehkamp gaat de online beauty markt naar zich toetrekken
  • Online videoconsults welkome aanvulling in de plastische chirurgie

Meer weten over dit onderwerp?

Schrijf je in voor onze wekelijkse nieuwsbrief!

like
Lees hier BeautyJournaal’s disclaimer over sluikreclame en auteursrecht.
Over deze schrijver
redactie, Corine

redactie, Corine

Corine (1981) maakt deel uit van de BeautyJournaal redactie en is daarnaast ook freelance communicatieconsultant en tekstschrijver met een voorliefde voor beauty- en verzorgingsproducten. Ze is erg kritisch als het om verzorgingsproducten gaat, besteedt veel tijd aan 'vergelijkend warenonderzoek' en het uitpluizen van ingrediënten. Want hoe mooi de verpakking van een crème, lotion of lippenstift ook kan zijn... het gaat uiteindelijk om de inhoud.
Zij/haar nieuwsberichten
redactie, Corine

redactie, Corine

Corine (1981) maakt deel uit van de BeautyJournaal redactie en is daarnaast ook freelance communicatieconsultant en tekstschrijver met een voorliefde voor beauty- en verzorgingsproducten. Ze is erg kritisch als het om verzorgingsproducten gaat, besteedt veel tijd aan 'vergelijkend warenonderzoek' en het uitpluizen van ingrediënten. Want hoe mooi de verpakking van een crème, lotion of lippenstift ook kan zijn... het gaat uiteindelijk om de inhoud.
Zij/haar nieuwsberichten
Ook de moeite waard
Loading...
ua-podcasts
ua-podcasts

De favoriete beauty podcasts van Harriet! So listen up, beauty lovers!

ua-beautyaward
ua-beautyaward
Gezicht Haar Lichaam Make-up Zakenpraat

Dutch Beauty Award 2020: deze cosmetica producten zijn de winnaars!

ua-trends
ua-trends
Gezicht Lichaam Natuurlijk 100% Zakenpraat

Beautytrends 2021! Deze 5 zien we het komende jaar vaker

UA-DURECREMES
UA-DURECREMES
Zakenpraat

Uit de media: Zijn dure crèmes echt beter?

ua-menopauze
ua-menopauze
Gezicht Haar Lichaam Zakenpraat

De menopauze is sexy!? Met handige producttips voor diverse ongemakken

Schermafbeelding 2020-03-30 om 20.56.19
Schermafbeelding 2020-03-30 om 20.56.19
Gezicht Lichaam Make-up Natuurlijk 100% Zakenpraat

Skincare trends 2020, met deze 7 moet je rekening houden

Reageren X

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

BeautyJournaal nieuwsbrief

Elke dinsdagavond het weeknieuws in je mailbox! Meld je hieronder aan.

Botox verslapt spieren, dus ook ook die van je wenkbrauwen?

April
drs Frodo Gaymans, cosmetisch arts

drs Frodo Gaymans, cosmetisch arts

Video! 1 minuut met dr. Frodo: zakken je wenkbrauwen door Botox?

Dit zijn onze experts

user user user user user user user user

Dit zijn onze testers

user user user user user user user user user user user

Laatste reacties

  • Hai Monique Hier ben ik nog een keertje na t lezen van ook alle reacties… Monique’s review: Mijn eerste 3 maanden met Invisalign Fem
  • Hai monique, Hele aparte ervaring om hier jou verhaal over invisalign t… Monique’s review: Mijn eerste 3 maanden met Invisalign Fem
  • Hoi Maartje, wat een leuke vraag! En om eerlijk te zijn... ik zou je dat ni… Bijzonder! De melasma van Corine wordt behandeld met tranexaminezuur Corine
  • He Gerti, zeer informatieve post! ik heb zelf de Vit C suspension 30% in … Dit zijn Gerti’s favoriete spotgoedkope serums van The Ordinary! Mary
  • Hallo, helaas heb ik ook al erg lang erg veel last van pigmentvlekken. Hype… Bijzonder! De melasma van Corine wordt behandeld met tranexaminezuur Maartje
  • Beste Kati, we verwijzen je graag naar het speciale complicatie spreekuur b… Lezersvraag: siliconen fillers in de lippen herhalen, kan dat? Redactie, Monique
  • Ik heb siliconelippen waar kan ik het verwijder ?… Lezersvraag: siliconen fillers in de lippen herhalen, kan dat? Kati
  • @Mary, wat leuk Mary dat jij de voetcrème van Eucerin ook zo fijn vindt. O… BeautyJournaal testpanel favorieten maart 2021 Gerti
  • Beste Angela, dank je wel voor je vraag. Tranexaminezuur vertraagt de melan… Bijzonder! De melasma van Corine wordt behandeld met tranexaminezuur Corine
  • Hollo Corine, hoelang moet je de tabletten slikken voordat je resultaat gaa… Bijzonder! De melasma van Corine wordt behandeld met tranexaminezuur Angela

Volg ons op Instagram

  • Heb je die fantastische review van Gerti van Lier al gelezen over The Ordinary? Even doen De goedkoopste serums ever boordevol klinisch bewezen werkzame stoffen Link in bio @theordinary @deciem @serum @goedkoop #review #test @gertivanlier #skinroutine
  • Fris, lichtgewicht, geen witte waas, veilige mineralen, spf, zonbescherming, vegan. Dát is IK Skin Perfection. Van Nederlandse bodem. It’s great. @ikskinperfection #vegan #mineral #mineraalzonnefilter #veilig #spf #zonbescherming #zonnebrandcreme #nieuw #musthave
  • Testing...testing...Elemis Pro Collagen cleansing with neroli oil & face cream. Wát een sensorisch genot Je vindt hier verkoopadressen voor dit geluk in een prachtige doos (Moederdag idee?) https://inma-cosmetics.com/elemis @elemis.benelux @adriana.derooij.inma @inmacosmetics @ashavandenberg #cleansingbalm #neroli #collagen #marinecollagen #algue #healthyskin #gezondehuid #schonehuid
  • Wat een leuk product is dit. Hybride, waar ik van hou; kleurtje, verzorging, spfje. En heel subtiel @jvg_make_up_collection #gekleurdedagcreme #spf #tintje #foundation #mooieteint #zongekust #makeup #nieuw
  • Het effect van Botox is heerlijk ontspannen, maar kun je er verslaafd aan raken en is dat erg op de langere termijn? Het schijnt erg lekker te zijn en het heeft óók nog een therapeutisch effect Eerlijk antwoord van cosmetisch arts Frodo Gaymans op BeautyJournaal vandaag. Video! Link in bio @kliniekdokterfrodo #botox #verslaving #ontspanning #cosmetischarts #vraag
  • ‘Het lichaam is het nieuwe gezicht,’ zegt cosmetisch arts Stephen Marks van de Kliniek voor Esthetische Geneeskunde in Amsterdam. ‘We zien dat bijvoorbeeld injectables in de kuiten en protheses in borsten en billen vaker worden vaker overwogen. We gaan dus steeds verder in onze zoektocht naar het perfecte lichaam.” Fabrikanten spelen hier handig op in en reageren met een overvloed aan nieuwe producten en behandelingen. Stephan: “Het is daarbij de kunst om net dat ene pareltje te vinden dat daadwerkelijk toegevoegde waarde biedt.” KVEG vond dit pareltje vorig jaar in de Verenigde Staten. Bij fabrikant Cutera, dé wereldwijde expert op
  • Botox is niet het beste middel als je ouder wordt...cosmetisch arts van een van de beste klinieken van Nederland, Frodo Gaymans is er eerlijk en stellig over. Luister naar zijn korte, krachtige boodschap op video. Natuurlijk vertelt hij wat je wel kunt doen Link in bio☀️ @kliniekdokterfrodo #botox #huidverslapping #rimpels #injectables #cosmetischarts
  • Ja, zuurstofdoorlatend is ineens een trend in de wereld van nagellak. Is het gezonder? Hmmm, er gaat een andere gedachte achter schuil. Van religieuze aard. Lees de review van schoonheidsspecialiste Karmelita vandaag.. Link in bio @orlynederland #nagels #nagellak #nagelstyliste #zuurstofdoorlatend #gezondenagels #koran #islam #moslimabeauty
  • Laat me je vertellen over de allermooiste collageen-houdende én stimulerende skincare die er is:QMS Medicosmetics Link in bio... @qmsmedicosmetics @mark_stanlein #collageen #hyaluronzuur #peptiden #huidverbetering #glow hydratatie @beautyjournaal_daily
  • De rol van geavanceerde glycatie-eindproducten (AGE’s) is in de afgelopen jaren in toenemende mate besproken als het gaat om huidveroudering. Ons lichaam heeft eigenlijk altijd te maken met AGE’s. We krijgen ze binnen via de voeding, maar mensen kunnen ze zelf ook aanmaken. Gelukkig kan het lichaam vrij makkelijk en snel dingen opruimen en omzetten. Als men in een goede gezondheid verkeert, zorgen AGE’s niet zo snel voor problemen. Maar de hoeveelheid AGE’s in het lichaam neemt toe met de leeftijd en een overmaat kan dan gevolgen hebben voor de gezondheid en de huidconditie. Lees het verhaal van voedingsexperts Samantha
  • Ohlala, wat zijn er weer veel leuke nieuwe favorieten van de maand van het BeautyJournaal team! Echt even gaan kijken;-) Link in bio @paulaschoicenl @vitaminstorenl @redken @eucerin_nl @thisworks @cliniquenl @ctilburymakeup @oiolab
  • Combray is opgebouwd uit een zuiver plantaardige olie en gecombineerd met de allerbeste antioxidant stof: Oxofulleram. Het is in staat om wel 30x sterker dan bijvoorbeeld vitamine E vrije radicalen op te zuigen. Vrije radicalen staan aan de wieg van veel laaggradige ontstekingsreacties die ook huidproblemen veroorzaken. Link in bio, lees verder... @combray_skincare #vettehuid #rosacea #gemengdehuid #gecombineerdehuid #acne #puistjes #huidolie #antioxidanten

Copyright © 2009-2018 Beautyjournaal.nl.

  • Disclaimer over sluikreclame en auteursrecht
  • Privacy
  • Cookie instellingen