• Over BeautyJournaal
  • Adverteren
  • Contact
  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Youtube
BeautyJournaal.nl
  • Beautynieuws
    • Gezicht
      • Rimpels en slapte
      • Pigmentvlekken
      • Grove porien
      • Couperose
      • Vette huid
      • Huidziekten
      • Droge huid
      • Gevoelige huid
      • Gezichtsbeharing
      • Oogverzorging
      • Schone huid
      • Voor hem
      • Zonverzorging
    • Cosmetisch medisch
      • Celebrities
      • Injectables
      • Klinieken
      • Medische tatoeage
      • Operatietechnieken
    • Haar
      • Beschadigd of droog haar
      • Fijn haar
      • Grijs geworden
      • Hoofdhuid
      • Kleuren
      • Krullenbos
      • Stylen
      • Stylingtools
      • Voor hem
      • Wassen
    • Werkstof dossiers
      • Alphahydroxyzuur
      • Betahydroxyzuur
      • Peptiden
      • Glycolzuur
      • Vitamine A (+derivaten)
      • Vitamine c
    • Lichaam
      • Beharing
      • Cellulite
      • Contourverbetering
      • Huidziekten
      • Douchen en baden
      • Gezondheid
      • In de spa
      • Lekker smeren
      • Lichaam en zon
      • Seksualiteit
      • Transpiratie
      • Voeten en handen
      • Voor hem
    • Natuurlijk 100%
    • Make-up
      • Gereedschap
      • Lippen
      • Nagels
      • Ogen
      • Teint
      • Voor hem
      • Wenkbrauwen
    • Parfum
      • Mannen
      • Vrouwen
    • Voeding
    • Zakenpraat
      • Cosmeticaclaims
      • De cijfers
      • Marketingtrends
      • Mick’s column
      • Monique schrijft
      • Psychologie
  • Expertadvies
    • Plastische chirurgie
      • dr. Frank Niessen
    • Cosmetische dermatologie
      • Dokter Desiree van den Berg
      • dr. Francis Wu
      • Dokter Frodo Gaymans
    • Haar
      • Wella experts Ilse en Lieke
    • Huidzorg
      • Mardge Pascaud
      • Samantha Kool
      • Tim Vanheusden
  • Geteste producten
    • Gezichtsproducten
    • Haarproducten
    • Lichaamsproducten
    • Make-up producten
    • Parfum m/v
  • Monthly Favorites
  • Brands we love
    • Absolution
    • BABOR
    • Biodroga MD
    • Circadia
    • Colorescience/NuFACE/Zo Skin Health
    • Esse Probiotic Skincare
    • IK Skin Perfection
    • iS Clinical
    • Maria Galland Paris
    • Meder Beauty Science
    • QMS Medicosmetics
    • TheraVine
  • Beautyvideo’s
  • BeautyJournaal Shop

BeautyJournaal » Zakenpraat » De cijfers » Corine ontrafelt de Chinese beauty markt

  • De cijfers, Marketingtrends, Zakenpraat

Corine ontrafelt de Chinese beauty markt

  • 13 oktober 2017
  • Reageren
Homepage Chinese Beauty Markt

geschreven door 

redactie, Corine

Na Korea nu ook China als bakermat voor beauty

BeautyJournaal’s Shop Redactie favorieten

BAP Medical SkinRecovery huidsupplement

SkinRecovery bevat een uitgebalanceerde dosis vitaminen, mineralen, kruiden, enzymen en probiotica om je huid mooi en snel te laten herstellen na een operatie en in stressvolle tijden. Geliefd bij huidtherapeuten en artsen. Van zuivere farmaceutische kwaliteit.
BEKIJK

Corine ontrafelt de Chinese beauty markt

Het bedrag dat wereldwijd wordt uitgegeven aan de zogenaamde ‘Fast Moving Consumer Goods’ (FMCG, denk aan voeding, wasmiddel en toiletartikelen) is het afgelopen jaar gestagneerd. Toch zien we ook nieuwe ontwikkelingen, waarbij een aantal categorieën – tegen de algehele tendens in – met grote sprongen aan populariteit wint. Het beauty segment bijvoorbeeld. En dan vooral in de landen die jarenlang niet interessant waren voor de meeste cosmeticamerken, die daarom vooral hun pijlen op Amerika en Europa hebben gericht.

Situationele skin care voor micro-momentjes

Lees ook

Loading...
ua-onderzoek
ua-onderzoek
Expertadvies Lichaam Zakenpraat

Onderzoek! Eczeem, depressie en angststoornissen versterken elkaar

He wat?! Een van de dominante beauty trends in Korea is momenteel de ‘situationele skin care voor micro-momentjes’. Skin care die past bij een bepaalde situatie, ook als deze situatie slechts van korte duur is. Of in andere woorden: een micro-momentje, passend bij je emotie van dat moment. Een andere trend is maatwerk producten, het ‘customizen’ van je skin care en cosmetica. Aangezien Korea de bakermat is voor beauty trends in Azië, zo niet de hele wereld, is het slechts een kwestie van tijd voordat deze trends ook overwaaien naar bijvoorbeeld China. Om niet veel later in Europa terecht te komen.

Onderzoek van onderzoeksbureau Kantar Worldpanel toont aan dat bijna 31% van de consumenten claimt minder verschillende skin care producten te gebruiken, terwijl het volume van de verkoop aan skin care producten toch met 20% is gestegen in de afgelopen jaren. De reden dat consumenten steeds minder verschillende skin care producten aanschaffen is vooral gelegen in de opkomst en de populariteit van multifunctionele en hybride producten.

Online sales steeds populairder

Kantar Worldpanel bracht eveneens in kaart dat de verkoopkanalen voor cosmetica in China momenteel een grote verandering ondergaan, waarbij vooral de binnenlandse offline verkoop vanaf eind 2015 is afgenomen. Was de frequentie van offline aankopen in China al eerder afgenomen, dit is de eerste keer dat ook het aantal offline shoppers afneemt. Tegelijkertijd wint online shopping en shoppen in het buitenland aan momentum. Online groeit in het tweede kwartaal van dit jaar met een stevige 4,2%, terwijl de buitenlandse aankopen toenemen met 0,9%, vergeleken met het tweede kwartaal van vorig jaar.

Wanneer we deze percentages relateren aan het inwonersaantal van China, dat komen we dat de conclusie dat meer dan 100 miljoen Chinezen het afgelopen jaar naar het buitenland zijn gegaan om daar hun beauty aankopen te doen.

Lees ook

Loading...
IMG_0094
IMG_0094
Zakenpraat

Coiffure Award 2022, the day after & deze topkappers wonnen de prijzen!

Mobieltje belangrijk bij de aankoopbeslissing

De enorme groei van de online beauty aankopen in China wordt grotendeels veroorzaakt door het feit dat Chinezen voor veel dagelijkse zaken vertrouwen op hun mobiele devices. Geen enkel ander land ter wereld is zo afhankelijk van smart phones. 55% van de Chinese consumenten gebruikt zijn smart phone om te komen tot een aankoopbeslissing, vergeleken met één derde in de Verenigde Staten en in het Verenigd Koninkrijk. En dan te bedenken dat veel consumenten in China – vooral op het platteland – nog niet eens over een mobieltje beschikken.

Ben je benieuwd aan welke voorwaarden een ‘offline’ winkel moet voldoen om in dit tijdperk van smart phones toch succesvol te zijn? Lees dan dit artikel dat ik kortgeleden over dit onderwerp schreef.

Twintigers een explosieve doelgroep

Onderzoek van Kantar Worldpanel toont tot slot aan dat Chinese vrouwen in hun twintiger jaren een sleutelrol kunnen spelen in de verkoop van cosmetica en producten voor persoonlijke verzorging. Deze doelgroep omvat ‘slechts’ 14,3% van de totale bevolking in China, maar draagt toch voor 38% bij aan de verkoop van make-up. En het potentieel van deze jonge doelgroep valt gerust explosief te noemen: het percentage vrouwen uit deze doelgroep dat momenteel make-up gebruikt loopt flink achter op het percentage leeftijdsgenoten in Korea, koploper op het gebied van beauty in Azië. Wanneer de Chinese twintigers een inhaalslag maken en meer en meer make-up gebruiken, zal ook de verkoop in rap tempo stijgen.

Lees ook

Loading...
ua-certificaten
ua-certificaten
Lichaam Natuurlijk 100% Zakenpraat

Natuurlijke en biologische cosmetica: keurmerken maken je wegwijs

Maar hoe zien de invloedrijke Chinese cosmetica-kopers er dan uit?

Ook daar geeft het onderzoek van Kantar een helder antwoord op:

  • Ze hebben een drang om trendy en verzorgd te zijn, en zijn bereid om hier regelmatig nieuwe aankopen voor te doen.
  • Ze gebruiken graag niche producten.
  • Hun beauty routine bestaat uit meerdere stappen.
  • Het zijn ervaren gebruikers van de meer innovatieve producten
  • Ze proberen graag nieuwe producten uit en zijn goed in het mixen en matchen van verschillende merken.
  • Ze zijn groot fan van Koreaanse producten en merken.
  • Ze omarmen natuurlijke en organische concepten.
  • Ze zijn geneigd om sneller voor high-end producten te kiezen, in plaats van budget.
  • Ze gebruiken meerdere verkoopkanalen en daarbij vooral online.

Voor cosmeticamerken die tot op heden vooral hun focus hebben gehad op de Westerse Wereld, Europa en de Verenigde Staten, is het zaak om hier snel op in te spelen en de potentie van de Chinese markt ten volle uit te nutten.

Via dit linkje kan je het onderzoeksrapport van Kantar Worldpanel downloaden.

Meer weten over dit onderwerp?

Schrijf je in voor onze wekelijkse nieuwsbrief!

Lees hier BeautyJournaal’s disclaimer over sluikreclame en auteursrecht.
Over deze schrijver
redactie, Corine

redactie, Corine

Corine (1981) maakt deel uit van de BeautyJournaal redactie en is daarnaast ook freelance communicatieconsultant en tekstschrijver met een voorliefde voor beauty- en verzorgingsproducten. Ze is erg kritisch als het om verzorgingsproducten gaat, besteedt veel tijd aan 'vergelijkend warenonderzoek' en het uitpluizen van ingrediënten. Want hoe mooi de verpakking van een crème, lotion of lippenstift ook kan zijn... het gaat uiteindelijk om de inhoud.
Zij/haar nieuwsberichten
redactie, Corine

redactie, Corine

Corine (1981) maakt deel uit van de BeautyJournaal redactie en is daarnaast ook freelance communicatieconsultant en tekstschrijver met een voorliefde voor beauty- en verzorgingsproducten. Ze is erg kritisch als het om verzorgingsproducten gaat, besteedt veel tijd aan 'vergelijkend warenonderzoek' en het uitpluizen van ingrediënten. Want hoe mooi de verpakking van een crème, lotion of lippenstift ook kan zijn... het gaat uiteindelijk om de inhoud.
Zij/haar nieuwsberichten
BeautyJournaal TV
Ook de moeite waard
Loading...
ua-onderzoek
ua-onderzoek
Expertadvies Lichaam Zakenpraat

Onderzoek! Eczeem, depressie en angststoornissen versterken elkaar

IMG_0094
IMG_0094
Zakenpraat

Coiffure Award 2022, the day after & deze topkappers wonnen de prijzen!

ua-certificaten
ua-certificaten
Lichaam Natuurlijk 100% Zakenpraat

Natuurlijke en biologische cosmetica: keurmerken maken je wegwijs

IMG_9729_Facetune_06-05-2022-14-06-52
IMG_9729_Facetune_06-05-2022-14-06-52
Cosmetisch medisch Expertadvies Lichaam Zakenpraat

Platinum haartest biedt geen bewijs voor lekkende borstimplantaten

med shs
med shs
Zakenpraat

Opleiding Medisch Schoonheidsspecialist nu op hbo-niveau

Enlight309
Enlight309
Zakenpraat

Boy de Chanel, waarom dragen Zuid-Koreaanse jongens make-up?

Reageren X

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

BeautyJournaal nieuwsbrief

Elke dinsdagavond het weeknieuws in je mailbox! Meld je hieronder aan.

Beautyjournaal TV

Monique haalt de angel van de angst eruit....

mei
Redactie, Monique

Redactie, Monique

Pffff.....het zonnebrand complot. Bang voor uv-filters? Dit is de oorsprong...

Dit zijn onze experts

dr. Frank Niessen, plastisch chirurg dr. Francis Wu, dermatoloog Wella experts Lieke en Ilse Desiree van den Berg, cosmetisch arts drs Frodo Gaymans, cosmetisch arts Mardge Pascaud, beauty innovator

Dit zijn onze testers

Redactie, Monique Sabine redactie, Corine Dian Colle Mandy Glasbergen Lydia le Loux Gerti Harriet Anastasia Anneloes Bruggers

Laatste reacties

  • Ook nu weer foutieve informatie in dit artikel. LPG, MLD en andere behandel… Lipoedeem: cosmetisch arts Adriana Peirera vertelt openhartig over altijd pijn hebben aan haar benen Else Vlieland
  • Kan dit artikel alstublieft worden aangepast?! Teveel onjuiste informati… Vijf mythen over lipoedeem ontkracht! Deel 3: lipoedeem is een progressieve ziekte Jacqueline
  • Nou dat is gelukt. Het is nu weer gewoon stil. Dank je wel.… Editor picks! Favoriete nieuwkomers van Monique deze maand! Noortje
  • Dank Noortje, we weten het. Er ging iets fout met de video vertoningen, er … Editor picks! Favoriete nieuwkomers van Monique deze maand! Redactie, Monique
  • Voor dat ik kan lezen hoor ik allerlei geluiden. Soms één van die van Mon… Editor picks! Favoriete nieuwkomers van Monique deze maand! Noortje
  • Hi ladies, Ik ben gecertificeerd Oncologie Hand Verzorger #191315 gereg… Preventie! Zo behandelt de nagelstyliste nagels bij kanker behandelingen Tracy Anne Shelverton
  • Wat een mooi resultaat! Gewoon prachtig.… 3x behandeld met de Erbium Yag laser bij de Waterland Kliniek: dit is Debbie’s nieuwe huid! albert
  • Wat een mooi, eerlijk verslag, zo weet je toch wat beter wat je te wachten … 3x behandeld met de Erbium Yag laser bij de Waterland Kliniek: dit is Debbie’s nieuwe huid! Anna
  • Beste Albert, Dank voor jouw open- en eerlijkheid over wat je vindt van … Waarom moet Skinuals je eerste keuze zijn bij haaruitval en dunner wordend haar? We vertellen het! Samantha Jordaans
  • Ik vind het wel erg duur. Ik kan me moeilijk voorstellen waarom dit zoveel … Waarom moet Skinuals je eerste keuze zijn bij haaruitval en dunner wordend haar? We vertellen het! albert

Volg ons op Instagram

Copyright © 2009-2018 Beautyjournaal.nl.

  • Disclaimer over sluikreclame en auteursrecht
  • Privacy
  • Cookie instellingen