• Over BeautyJournaal
  • Adverteren
  • Contact
  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Youtube
BeautyJournaal.nl
  • Beautynieuws
    • Gezicht
      • Rimpels en slapte
      • Pigmentvlekken
      • Grove porien
      • Couperose
      • Vette huid
      • Huidziekten
      • Droge huid
      • Gevoelige huid
      • Gezichtsbeharing
      • Oogverzorging
      • Schone huid
      • Voor hem
      • Zonverzorging
    • Cosmetisch medisch
      • Celebrities
      • Injectables
      • Klinieken
      • Medische tatoeage
      • Operatietechnieken
    • Haar
      • Beschadigd of droog haar
      • Fijn haar
      • Grijs geworden
      • Hoofdhuid
      • Kleuren
      • Krullenbos
      • Stylen
      • Stylingtools
      • Voor hem
      • Wassen
    • Werkstof dossiers
      • Alphahydroxyzuur
      • Betahydroxyzuur
      • Peptiden
      • Glycolzuur
      • Vitamine A (+derivaten)
      • Vitamine c
    • Lichaam
      • Beharing
      • Cellulite
      • Contourverbetering
      • Huidziekten
      • Douchen en baden
      • Gezondheid
      • In de spa
      • Lekker smeren
      • Lichaam en zon
      • Seksualiteit
      • Transpiratie
      • Voeten en handen
      • Voor hem
    • Natuurlijk 100%
    • Make-up
      • Gereedschap
      • Lippen
      • Nagels
      • Ogen
      • Teint
      • Voor hem
      • Wenkbrauwen
    • Parfum
      • Mannen
      • Vrouwen
    • Voeding
    • Zakenpraat
      • Cosmeticaclaims
      • De cijfers
      • Marketingtrends
      • Mick’s column
      • Monique schrijft
      • Psychologie
  • Expertadvies
    • Plastische chirurgie
      • dr. Frank Niessen
    • Cosmetische dermatologie
      • dr. Marco van Coevorden
      • Dokter Desiree van den Berg
      • dr. Francis Wu
      • Dokter Frodo Gaymans
      • drs. Hayri Hortoglu
    • Haar
      • Wella experts Ilse en Lieke
    • Huidzorg
      • Mardge Pascaud
      • Tim Vanheusden
  • Geteste producten
    • Gezichtsproducten
    • Haarproducten
    • Lichaamsproducten
    • Make-up producten
    • Parfum m/v
  • Monthly Favorites
  • Brands we love
    • Absolution
    • Biodroga MD
    • Circadia
    • Colorescience/NuFACE/Zo Skin Health
    • Combray
    • Elemis/FillMed/1944
    • IK Skin Perfection
    • Maria Galland Paris
    • Meder Beauty Science
    • TheraVine™
  • Beautyvideo’s
  • BeautyJournaal Shop

BeautyJournaal » Lichaam » Gezondheid » 7 manieren om stress en bloeddruk te verlagen

Archief artikel

Archief artikel

  • Gezondheid, Lichaam

Archief: 7 manieren om stress en bloeddruk te verlagen

  • 16 november 2016

geschreven door 

redactie, Corine

Voor een gezonde lifestyle

BeautyJournaal’s Shop Redactie favorieten

Dermalogica Rapid Reveal Peel professionele thuispeeling

Dermalogica Rapid Reveal Peel verwijdert snel en zacht dode huidcellen. Glow komt terug!
BEKIJK

Bij het voorkomen en behandelen van een hoge bloeddruk is het managen van stress een behandelmethode die maar al te vaak over het hoofd wordt gezien. Voel jij je regelmatig gespannen en prikkelbaar? Probeer de onderstaande manieren om stress te verlagen dan eens uit.

Neem voldoende nachtrust

Onvoldoende slaap, of slaap van een slechte kwaliteit (lees: veel wakker, woelen, onrustig slapen) kan je humeur nadelig beïnvloeden. Daarnaast gaat het ten koste van je mentale alertheid, energieniveau en geestelijke gezondheid.

Lees hier ons artikel met tips om snel in slaap te vallen.

Leer technieken om te ontspannen

Meditatie, spierontspanning, ademhalingsoefeningen en yoga zijn krachtige stress busters.

Lees hier ons artikel over de vele voordelen van yoga en waarom yoga steeds populairder wordt.

Investeer in je sociale netwerk (… offline wel te verstaan)

Kom in contact met anderen, zoek de verbinding. Word lid van een vereniging, ga sporten in teamverband, geef je op om vrijwilligerswerk te doen.

Leer beter met tijd om gaan

Hoe effectiever je werk en privé weet te combineren (en het in de lucht houden van alle ballen die daar bij horen), hoe lager je stress niveau.

Los stressvolle situaties zo snel mogelijk op

Hoe sneller je stressvolle situaties weet op te lossen, hoe beter. Spanning thuis? Roep iedereen bijeen voor een familiegesprek. Problemen op het werk? Bied jezelf aan als de ‘onderhandelaar’ om de problemen pragmatisch uit de wereld te helpen.

Vergeet jezelf niet

Om te groeien, heb je voeding nodig en die voeding is meer dan voedsel alleen. Trakteer jezelf op een massage. Geniet van het moment, leef in het moment. Probeer eens een keer heel langzaam te eten en proef alle smaken, texturen en sensaties van iedere hap. Maak een wandeling, doe een dutje, luister naar je favoriete muziek.

Vraag om hulp

Wees niet bang om anderen om hulp te vragen wanneer je er even niet meer uitkomt. Je liefhebbende wederhelft, vrienden, je buren. En wanneer de stress aanhoudt, schroom dan niet om bij een professional langs te gaan.

Combineer bovenstaande stressverlagende methoden met een gezonde lifestyle – niet roken, voldoende bewegen, veel fruit, groenten en gezonde vetten – en het zou zo maar kunnen dat je hoge bloeddruk voortaan tot het verleden behoort.

 

Bron: Harvard Medical School

like

Meer weten over dit onderwerp?

Schrijf je in voor onze wekelijkse nieuwsbrief!

Lees hier BeautyJournaal’s disclaimer over sluikreclame en auteursrecht.
Over deze schrijver
redactie, Corine

redactie, Corine

Corine (1981) maakt deel uit van de BeautyJournaal redactie en is daarnaast ook freelance communicatieconsultant en tekstschrijver met een voorliefde voor beauty- en verzorgingsproducten. Ze is erg kritisch als het om verzorgingsproducten gaat, besteedt veel tijd aan 'vergelijkend warenonderzoek' en het uitpluizen van ingrediënten. Want hoe mooi de verpakking van een crème, lotion of lippenstift ook kan zijn... het gaat uiteindelijk om de inhoud.
Zij/haar nieuwsberichten
redactie, Corine

redactie, Corine

Corine (1981) maakt deel uit van de BeautyJournaal redactie en is daarnaast ook freelance communicatieconsultant en tekstschrijver met een voorliefde voor beauty- en verzorgingsproducten. Ze is erg kritisch als het om verzorgingsproducten gaat, besteedt veel tijd aan 'vergelijkend warenonderzoek' en het uitpluizen van ingrediënten. Want hoe mooi de verpakking van een crème, lotion of lippenstift ook kan zijn... het gaat uiteindelijk om de inhoud.
Zij/haar nieuwsberichten
Ook de moeite waard
Reageren

Reageren op artikelen uit ons archief is niet mogelijk

BeautyJournaal nieuwsbrief

Elke dinsdagavond het weeknieuws in je mailbox! Meld je hieronder aan.

Niet te jong en niet te oud, luister waarom...

Maart
drs Frodo Gaymans, cosmetisch arts

drs Frodo Gaymans, cosmetisch arts

Video! 1 minuut met dr. Frodo: vanaf welke leeftijd kun je Botox nemen?

Dit zijn onze experts

user user user user user user user user

Dit zijn onze testers

user user user user user user user user user user user

Laatste reacties

  • Beste mevrouw, meneer, u kunt rechtstreeks contact opnemen met de kliniek v… Plastisch chirurg Frank Niessen: het geheim van littekenloze wondgenezing Redactie, Monique
  • Ik heb verschillende littekens op mijn onderbenen. Veroorzaakt doordat ik g… Plastisch chirurg Frank Niessen: het geheim van littekenloze wondgenezing A.C. van Emmerik-Pieké
  • Goed om te horen Mary. Spannend, die nieuwe productontwikkelingen. Ik ben e… Combray & het nut van antioxidanten. Huidproblemen beginnen bij oxidatieve stress…. Redactie, Monique
  • Absoluut Kitty, de energie kan weer stromen, en hopelijk blijft het zo!… Patricia vertelt: ‘Ineens huil ik. In 11 weken lockdown verloor ik een stukje van mezelf….’ Redactie, Monique
  • Zo waar en herkenbaar en precies hoe ik mij ook voel(de). Zo blij dat we we… Patricia vertelt: ‘Ineens huil ik. In 11 weken lockdown verloor ik een stukje van mezelf….’ Kitty
  • inmiddels van Combray bericht gehad dat ik PC met SPF 50 er overheen kan do… Combray & het nut van antioxidanten. Huidproblemen beginnen bij oxidatieve stress…. Mary
  • Mary, als de zon nog feller wordt kun je er nog steeds voor kiezen om Combr… Combray & het nut van antioxidanten. Huidproblemen beginnen bij oxidatieve stress…. redactie, monique
  • Ha Mary en Monique, ik sluit me graag aan bij Monique... Combray gebruik ik… Combray & het nut van antioxidanten. Huidproblemen beginnen bij oxidatieve stress…. Corine
  • He Monique, dank voor je reactie. Welk zonbeschermingsproduct gebruik ji… Combray & het nut van antioxidanten. Huidproblemen beginnen bij oxidatieve stress…. Mary
  • Ha Monique ! Leuk dat je zo snel weer reageert.... ik ben zeker tevreden m… Het favoriete huidverzorgingsprogramma van Sabine José

Volg ons op Instagram

Copyright © 2009-2018 Beautyjournaal.nl.

  • Disclaimer over sluikreclame en auteursrecht
  • Privacy
  • Cookie instellingen