• Over BeautyJournaal
  • Adverteren
  • Contact
  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Youtube
BeautyJournaal.nl
  • Beautynieuws
    • Gezicht
      • Rimpels en slapte
      • Pigmentvlekken
      • Grove porien
      • Couperose
      • Vette huid
      • Huidziekten
      • Droge huid
      • Gevoelige huid
      • Gezichtsbeharing
      • Oogverzorging
      • Schone huid
      • Voor hem
      • Zonverzorging
    • Cosmetisch medisch
      • Celebrities
      • Injectables
      • Klinieken
      • Medische tatoeage
      • Operatietechnieken
    • Haar
      • Beschadigd of droog haar
      • Fijn haar
      • Grijs geworden
      • Hoofdhuid
      • Kleuren
      • Krullenbos
      • Stylen
      • Stylingtools
      • Voor hem
      • Wassen
    • Werkstof dossiers
      • Alphahydroxyzuur
      • Betahydroxyzuur
      • Peptiden
      • Glycolzuur
      • Vitamine A (+derivaten)
      • Vitamine c
    • Lichaam
      • Beharing
      • Cellulite
      • Contourverbetering
      • Huidziekten
      • Douchen en baden
      • Gezondheid
      • In de spa
      • Lekker smeren
      • Lichaam en zon
      • Seksualiteit
      • Transpiratie
      • Voeten en handen
      • Voor hem
    • Natuurlijk 100%
    • Make-up
      • Gereedschap
      • Lippen
      • Nagels
      • Ogen
      • Teint
      • Voor hem
      • Wenkbrauwen
    • Parfum
      • Mannen
      • Vrouwen
    • Voeding
    • Zakenpraat
      • Cosmeticaclaims
      • De cijfers
      • Marketingtrends
      • Mick’s column
      • Monique schrijft
      • Psychologie
  • Expertadvies
    • Plastische chirurgie
      • dr. Frank Niessen
    • Cosmetische dermatologie
      • dr. Marco van Coevorden
      • Dokter Desiree van den Berg
      • dr. Francis Wu
      • Dokter Frodo Gaymans
      • drs. Hayri Hortoglu
    • Haar
      • Wella experts Ilse en Lieke
    • Huidzorg
      • Mardge Pascaud
      • Tim Vanheusden
  • Geteste producten
    • Gezichtsproducten
    • Haarproducten
    • Lichaamsproducten
    • Make-up producten
    • Parfum m/v
  • Monthly Favorites
  • Brands we love
    • Biodroga MD
    • Circadia
    • Colorescience/NuFACE/Zo Skin Health
    • Elemis/FillMed/1944
    • IK Skin Perfection
    • Maria Galland Paris
    • Meder Beauty Science
    • TheraVine™
  • Beautyvideo’s
  • BeautyJournaal Shop

BeautyJournaal » Geteste producten » Corine ontdekt de wereld van eau fraiche met Guerlain Aqua Allegoria

  • Geteste producten, Parfum, Vrouwen

Corine ontdekt de wereld van eau fraiche met Guerlain Aqua Allegoria

  • 13 september 2019
  • Reageren
like
ua-guerlain

geschreven door 

redactie, Corine

Heerlijke geurberichten in een flacon

BeautyJournaal’s Shop Redactie favorieten

Doctor Eckstein Ultimate Supreme Aronia Concentrate

Superhydraterend, boordevol antioxidanten. Wat een topserum!
BEKIJK

Je leest het goed. Ditmaal review ik geen parfum van Guerlain, maar een eau fraiche. Of eaux fraiches, zoals het Franstalige meervoud luidt. Wat is eigenlijk een eau fraiche?

Guerlain lanceerde twintig jaar geleden voor het eerst een eau fraiche en heeft deze geurvariant sindsdien in haar assortiment. Een eau fraiche is eenvoudig, maar tegelijkertijd duurzaam. Thierry Wasser, parfumeur bij Guerlain legt dit als volgt uit: “Bij een eau fraiche moeten zowel de geur als de frisheid blijven duren.”

En dat is nog best een uitdaging, aangezien frisse geuren over het algemeen ook hele lichte geuren zijn, die je regelmatig moet bijsprayen. Ik ben dan ook heel benieuwd.

Lees ook

ua-versace
ua-versace
Geteste producten Parfum Vrouwen

Test! Dian droomt van de zomer met Versace’s Dylan Turquoise parfum

Thierry Wasser, een nieuwsgierige geurneus

Als nieuwsgierige geurneus controleert Thierry Wasser elke stap van een nieuw parfum. Van het eerste idee, tot de zoektocht naar ingrediënten op zijn reizen. Thierry: “Ik ben een parfumeur-reiziger, ik houd ervan om nieuwe horizonten te ontdekken. De wereld is mijn bron van grondstoffen. Australië, Azië, de Caraïben… alle momenten en ontmoetingen kunnen me inspireren.”

Het is een verlangen dat ik goed begrijp. Als je eenmaal besmet bent met het reisvirus, ervaar je de wereld op een andere manier. Geuren en kleuren worden diepgaander, heftiger en vertegenwoordigen herinneringen. De geur van kerrie kan me terugbrengen naar dat ene marktje in Mumbai. De geur van kersenbloesem naar een theetuin in Japan.

Corine in Japan

Aqua Allegoria, geurberichten in een flacon

Thierry vervolgt: “Guerlain stelt je emoties ter beschikking in spray of in splash. De Aqua Allegoria-parfums zijn geurberichten in een flacon. Al 20 jaar lang schrijven ze elke lente nieuwe dromerige geursprookjes die de betoverende collectie verrijken. Elke samenstelling heeft een krachtige dominerende toets – groen, zesteachtig, aromatisch of kruidig – die de geur een aanstekelijk verleidelijke, spontane en opwindende natuurlijkheid geeft.”

Bergamot vertolkt de de stijl van het Huis

Je vindt deze geurtoets dan ook in alle Aqua Allegoria eaux fraiches. Wist je trouwens dat Allegoria verwijst naar het Italiaanse allegra, dat staat voor lichtheid en levensvreugde?

Thierry: “Bergamot is de toets die al aanwezig was in de Eau de Cologne Impériale en Shalimar, en een illuster lid is van de beroemde Guerlinade, geeft de Aqua Allegoria-geuren extra frisheid zoals Guerlain die ziet. Zoet en bitter tegelijk.”

“Nieuwe dromerige geursprookjes”

Het zal na al deze poëtische en gevleugelde woorden van Thierry niet als een verrassing komen dat de collectie ook deze lente wordt uitgebreid met drie nieuwe geuren. Ditmaal samengesteld in samenwerking met parfumeur Delphine Jelk.

Ik mag de drie “nieuwe dromerige geursprookjes”, zoals Thierry ze noemt, uitproberen. In deze parfumreview bespreek ik Flora Cherrysia, Ginger Piccante en Coconut Fizz.

Shop hier online

 

Flora Cherrysia

Thierry: “De inspiratie voor deze geur haalde ik uit Japan, bij het ontluiken van de kersenbloesems, de Sakura.” Delphine voegt daar aan toe: “Een poederachtige viooltjestoets geeft deze aquarelgeur nog meer gratie en vrouwelijkheid.”

Dat Bergamot de toets is die de hoofdrol speelt in Aqua Allegoria merk je meteen in Flora Cherrysia. Het is knap een geurlijn zo te formuleren dat je ondanks een sterspeler toch voldoende kunt afwisselen met andere geurtoetsen. De Bergamot zet als het ware de lijntjes uit, waarbinnen de parfumeur moet kleuren. En dat is Guerlain uitstekend gelukt.

Lees ook

Homepage testteam favorieten januari 2018
Homepage testteam favorieten januari 2018
Beschadigd of droog haar Droge huid Geteste producten Gevoelige huid Gezicht Haar Krullenbos Lippen Make-up Monthly Favorites Ogen Parfum Schone huid Vrouwen Wassen

BeautyJournaal testpanel favorieten januari 2018

Flora Cherrysia is licht bloemig door de kersenbloesems. De waterachtige noten van nashipeer en watermeloen maken geur luchtig en fruitig. Flora Cherrysia krijgt een subtiele poedertoets dankzij viooltjes en witte muskus. Zoals de Japanse Sakura ontluikt in het voorjaar is dit de ultieme voorjaarsgeur.

Shop hier online

 

Ginger Piccante

In eerste instantie zet de naam van deze geur me op het verkeerde been. Ik verwacht een op-en-top kruidige, ietwat pittige en spannende geur. Mijn neus vindt daarentegen een geur die opent als een rozengeur, chique en warm door de toevoeging van cederhout en muskus.

 

De geur moet even rijpen op mijn huid, voordat de gember zich aandient. En dan gebeurt er in mijn neus iets spannends… de prikkeling en tinteling van peper geeft Ginger Piccante een explosieve en kruidige toets. Citroen maakt het geheel compleet met een vleugje frisheid.

Ginger Piccante laat zich het beste omschrijven als een complexe rozengeur, als je het mij vraagt. Een 2.0 versie. Spannend, prikkelend, zinnenstrelend…

Shop hier online

 

Coconut Fizz

Ik ruik meteen de topnoot van kokos. Zowel het vruchtvlees als de melk. Dit sprankelt me tegemoet. Vooral de kokosmelk geeft Coconut Fizz iets heerlijk romigs. Dit romige wordt verhelderd door bergamot en fresia geeft de geur juist extra body. Delphine beschrijft dit als volgt: “De kokos die Guerlain selecteert is noch crème, noch melk. Het is een eau met een eerder smakelijke dan zalige frisheid.”

Lees ook

Homepage Face Fabric Judith
Homepage Face Fabric Judith
Geteste producten Make-up Teint

Judith test Giorgio Armani Face Fabric foundation

Al snel dient ook de basis zich aan, gevoed door tonkaboon en zachte, ronde houttoetsen van sandel. Subtiel en zwoel, als een tegenwicht voor de zomerse frisheid van de topnoten. Waar Flora Cherrysia de ultieme voorjaarsgeur is, is Coconut Fizz perfect voor de zomer en de nazomer!

Shop hier online

 

Dit is simpelweg eenexotische strand gevangen in een flacon. En dan ook nog eens een schitterende flacon, waarbij het glas de helderheid en lichtheid van de eau fraiche weerspiegelt. De kleur van de eau fraiche is een knipoog naar een turkooisblauwe zee met kokospalmen. De gouden details stralen een onmiskenbare luxe uit.

Wat een heerlijke eerste kennismaking met de eaux fraiches van Guerlain!

Flora Cherrysia, Ginger Piccante en Coconut Fizz zijn zeker geen geurwatertjes. Daar was ik in eerste instantie wel even bang voor. Het zijn complexe geuren in al hun lichtheid. En de belofte van duurzaamheid maakt Guerlain eveneens waar. Ik spray gemiddeld genomen twee keer per dag even bij, terwijl ik ondertussen wegdroom bij deze “dromerige geursprookjes.”

  • Lees hier alle reviews over Guerlain Aqua Allegoria geuren
Shop hier online

 

  • Lees hier al onze parfumreviews op BeautyJournaal en selecteer naar geurgroep en merk
like

Meer weten over dit onderwerp?

Schrijf je in voor onze wekelijkse nieuwsbrief!

Lees hier BeautyJournaal’s disclaimer over sluikreclame en auteursrecht.
Over deze schrijver
redactie, Corine

redactie, Corine

Corine (1981) maakt deel uit van de BeautyJournaal redactie en is daarnaast ook freelance communicatieconsultant en tekstschrijver met een voorliefde voor beauty- en verzorgingsproducten. Ze is erg kritisch als het om verzorgingsproducten gaat, besteedt veel tijd aan 'vergelijkend warenonderzoek' en het uitpluizen van ingrediënten. Want hoe mooi de verpakking van een crème, lotion of lippenstift ook kan zijn... het gaat uiteindelijk om de inhoud.
Zij/haar nieuwsberichten
redactie, Corine

redactie, Corine

Corine (1981) maakt deel uit van de BeautyJournaal redactie en is daarnaast ook freelance communicatieconsultant en tekstschrijver met een voorliefde voor beauty- en verzorgingsproducten. Ze is erg kritisch als het om verzorgingsproducten gaat, besteedt veel tijd aan 'vergelijkend warenonderzoek' en het uitpluizen van ingrediënten. Want hoe mooi de verpakking van een crème, lotion of lippenstift ook kan zijn... het gaat uiteindelijk om de inhoud.
Zij/haar nieuwsberichten
Ook de moeite waard
ua-versace
ua-versace
Geteste producten Parfum Vrouwen

Test! Dian droomt van de zomer met Versace’s Dylan Turquoise parfum

Homepage testteam favorieten januari 2018
Homepage testteam favorieten januari 2018
Beschadigd of droog haar Droge huid Geteste producten Gevoelige huid Gezicht Haar Krullenbos Lippen Make-up Monthly Favorites Ogen Parfum Schone huid Vrouwen Wassen

BeautyJournaal testpanel favorieten januari 2018

Homepage Face Fabric Judith
Homepage Face Fabric Judith
Geteste producten Make-up Teint

Judith test Giorgio Armani Face Fabric foundation

Homepage Kenzo Serum in a Mask
Homepage Kenzo Serum in a Mask
Droge huid Geteste producten Gezicht Rimpels en slapte

Mandy test Kenzo Serum in a Mask White Lotus

Homepage favoriete winterproducten testteam
Homepage favoriete winterproducten testteam
Beschadigd of droog haar Droge huid Geteste producten Gevoelige huid Gezicht Haar Lekker smeren Lichaam Lippen Make-up Voeten en handen Wassen

De favoriete winterproducten van het BeautyJournaal testteam

ua-pascaud
ua-pascaud
Droge huid Expertadvies Geteste producten Gevoelige huid Gezicht Huidzorg Oogverzorging Rimpels en slapte Schone huid

Slappe huid? Lydia doet Award-winning Pascaud Contour gezichtskuur

Reageren X

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

BeautyJournaal nieuwsbrief

Elke dinsdagavond het weeknieuws in je mailbox! Meld je hieronder aan.

Met veel geduld is het echt bereikbaar

Januari
Redactie, Monique

Redactie, Monique

Monique test NIVEA Cellular Luminous630 Corrigerend Serum en Dagcrème spf50 bij pigmentvlekjes

Dit zijn onze experts

user user user user user user user user

Dit zijn onze testers

user user user user user user user user user

Laatste reacties

  • Zo ik dacht dat deze rampspoed goed was om ook even aandacht te vragen voo… BeautyAlert: microplastics in menselijke placenta aangetoond COSSkidsNederland
  • Hoi Jacomijn, dank voor je visie. Het is inderdaad erg belangrijk dat er me… BeautyAlert: microplastics in menselijke placenta aangetoond Redactie, Monique
  • Goed dat er aandacht blijft voor plastics in cosmetica in het belang van de… BeautyAlert: microplastics in menselijke placenta aangetoond Jacomijn Oerlemans
  • Beste Lien, de adresgegevens staan onderaan in het artikel, je kunt er op d… 9 vragen! Waaraan moet een goed huidanalyse apparaat voldoen? Redactie, Monique
  • Hallo, ik ben op zoek naar een huisanalysetoestel en kwam terecht op observ… 9 vragen! Waaraan moet een goed huidanalyse apparaat voldoen? Lien
  • Beste Laura, Bedankt voor je reactie en natuurlijk je keuze voor de Derm… Getest Dermalogica Daily Microfoliant gezichtspeeling Annabelle
  • Oei Laura, hoe kan dat? We gaan het ook eens navragen bij Dermalogica.… Getest Dermalogica Daily Microfoliant gezichtspeeling Redactie, Monique
  • Ik heb de flacon in november vorig jaar gekocht en heb er maar 3 maanden me… Getest Dermalogica Daily Microfoliant gezichtspeeling Laura
  • Ik wist dit niet. Gelukkig nu wel. Ik heb geen Corona en gelukkig ook niet … Corona besmetting door make-up te delen? Noortje
  • Oh Noortje, wat zal je dat nu Ook missen? Ik kan ook niet wachten om weer … Dr. Francis Wu over huidhonger. Wat is ‘the right touch’? Dit is de snelheid… Redactie, monique

Volg ons op Instagram

Copyright © 2009-2018 Beautyjournaal.nl.

  • Disclaimer over sluikreclame en auteursrecht
  • Privacy
  • Cookie instellingen