• Over BeautyJournaal
  • Adverteren
  • Contact
  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Youtube
BeautyJournaal.nl
  • Beautynieuws
    • Gezicht
      • Rimpels en slapte
      • Pigmentvlekken
      • Grove porien
      • Couperose
      • Vette huid
      • Huidziekten
      • Droge huid
      • Gevoelige huid
      • Gezichtsbeharing
      • Oogverzorging
      • Schone huid
      • Voor hem
      • Zonverzorging
    • Cosmetisch medisch
      • Celebrities
      • Injectables
      • Klinieken
      • Medische tatoeage
      • Operatietechnieken
    • Haar
      • Beschadigd of droog haar
      • Fijn haar
      • Grijs geworden
      • Hoofdhuid
      • Kleuren
      • Krullenbos
      • Stylen
      • Stylingtools
      • Voor hem
      • Wassen
    • Werkstof dossiers
      • Alphahydroxyzuur
      • Betahydroxyzuur
      • Peptiden
      • Glycolzuur
      • Vitamine A (+derivaten)
      • Vitamine c
    • Lichaam
      • Beharing
      • Cellulite
      • Contourverbetering
      • Huidziekten
      • Douchen en baden
      • Gezondheid
      • In de spa
      • Lekker smeren
      • Lichaam en zon
      • Seksualiteit
      • Transpiratie
      • Voeten en handen
      • Voor hem
    • Natuurlijk 100%
    • Make-up
      • Gereedschap
      • Lippen
      • Nagels
      • Ogen
      • Teint
      • Voor hem
      • Wenkbrauwen
    • Parfum
      • Mannen
      • Vrouwen
    • Voeding
    • Zakenpraat
      • Cosmeticaclaims
      • De cijfers
      • Marketingtrends
      • Mick’s column
      • Monique schrijft
      • Psychologie
  • Expertadvies
    • Plastische chirurgie
      • dr. Frank Niessen
    • Cosmetische dermatologie
      • Dokter Desiree van den Berg
      • dr. Francis Wu
      • Dokter Frodo Gaymans
    • Haar
      • Wella experts Ilse en Lieke
    • Huidzorg
      • Mardge Pascaud
      • Samantha Kool
      • Tim Vanheusden
  • Geteste producten
    • Gezichtsproducten
    • Haarproducten
    • Lichaamsproducten
    • Make-up producten
    • Parfum m/v
  • Monthly Favorites
  • Brands we love
    • BABOR
    • Biodroga MD
    • C-ME skincare
    • Esse Probiotic Skincare
    • IK Skin Perfection
    • iS Clinical
    • Maria Galland Paris
    • Meder Beauty Science
    • QMS Medicosmetics
    • TheraVine
  • Beautyvideo’s
  • BeautyJournaal Shop

BeautyJournaal » Zakenpraat » LOI noemt HBO opleiding sch.specialiste Beauty & Skincare

  • Cosmeticaclaims, De cijfers, Marketingtrends, Monique schrijft, Zakenpraat

LOI noemt HBO opleiding sch.specialiste Beauty & Skincare

  • 31 augustus 2017
  • Reageren
Schermafbeelding 2017-08-31 om 12.14.05

geschreven door 

Redactie, Monique

Is dit een opleiding voor Instagrammers of huidspecialisten?

BeautyJournaal’s Shop Redactie favorieten

Dior Backstage Face & Body Foundation

Harriet vindt hem top! ‘Het is een lang houdbare foundation die je zelf kunt opbouwen van lichte tot volle dekking, door meerdere laagjes aan te brengen. De laagjes worden niet cakey, en de foundation houdt de hele dag lang, ook tijdens het sporten!’
BEKIJK

De afgelopen twee jaar is het zeer onrustig geweest binnen de beroepsgroep van schoonheidsspecialisten door ministerieel maatregelen om behandelingen als acne en laser/IPL niet meer te laten vergoeden door de shs maar onder te brengen bij de huidtherapeuten. De aanleiding hiervoor was dat er een aantal serieuze klachten waren binnen gekomen bij de Voedsel en Waren autoriteit over ondeskundig gebruik van apparatuur door schoonheidsspecialisten met grote gevolgen.

De hele beroepsgroep leed eronder…

Dit is natuurlijk ook ernstig, maar als gevolg daarvan werd meteen de hele beroepsgroep veroordeeld en moeten de spreekwoordelijke ‘goeden onder de slechten’ lijden.  Er moest meer regelgeving komen, en vooral duidelijkere, striktere richtlijnen om uitwassen te voorkomen.

Acne en laserontharing alleen nog vergoed bij huidtherapeute

Schoonheidsspecialisten gaven aan zich tekort gedaan te voelen, vooral zij die zeer goed opgeleid zijn en al tientallen jaren werkzaam zijn in dit vak. Er is veel commentaar geweest op de brancheorganisatie ANBOS en men verwijt hen niet genoeg voor de belangen van de beroepsgroep op te komen, daar waar voorzitter Sabine Uitslag zich juist zeer heeft ingespannen om haar beroepsgroep in de schijnwerpers te krijgen bij het ministerie en hen werkveld beter af te bakenen.

Lees ook

Loading...
ua-confettihuid
ua-confettihuid
Zakenpraat

De confettihuid: het gevolg van een teveel aan zonnestralen!

Het wetsvoorstel dat er nu ligt, houdt in dat bijvoorbeeld acne- en laser/ontharingsbehandelingen nog wel vergoed worden, mits deze bij de schoonheidsspecialiste onder toezicht/met akkoord van een huidtherapeute worden uitgevoerd. De huidtherapeute is BIG (medisch) geregistreerd, de schoonheidsspecialiste niet.

Ben je snoetenpoetser of specialist in huidverbetering

BeautyJournaal’s uitgever Monique Lindeboom

Onderliggend probleem is dat een toplaag van schoonheidsspecialisten zo goed is opgeleid en langdurige kennis heeft dat zij op het niveau van een huidtherapeute staan of zelfs nog hoger. Maar volgens de wetgeving zijn alle schoonheidsspecialisten hetzelfde: of je nu net van school komt met een MBO diploma, of dat je echt senior in je vak bent met specialisaties. Je bent en blijft oneerbiedig gezegd de snoetenpoetser en weldoener.

Een HBO opleiding moet uitkomst bieden voor imago van schoonheidsspecialiste

Een van de manieren om het vak toch naar een hoger plan te krijgen, was de oprichting van een volledige HBO-opleiding. Schoonheidsspecialisten keken hier het afgelopen jaar al reikhalzend naar uit, want dat zou het verschil kunnen gaan maken in profilering in het veld en naar de overheid toe. Volgens de ANBOS zou deze opleiding een belangrijke tool worden in de discussie met de minister voor behoud van een aantal behandelingen door de schoonheidsspecialiste: ‘Bovendien ontwikkelen we nu zelf een volledige bacheloropleiding voor schoonheidsverzorging, in deeltijd, en modulair te volgen. Deze opleiding op HBO niveau inclusief modules IPL/laser en vormt een belangrijke schakel in de discussie met het ministerie.’

Een opleiding met toekomstvisie, maar met een naam als een Instagram workshop?

Al eerder gaf de ANBOS de volgende doelstellingen aan met de nieuwe opleiding: ‘De opleiding zal alle elementen borgen die te maken hebben met de toekomst van de beroepsgroep. Deze toekomst heeft in onze optiek vooral te maken met het invulling geven aan de zogenoemde ‘nulde lijn’ van de zorg en de rol die schoonheidsverzorging daarin kan vervullen. De huisarts is eerste lijn, de dermatoloog de tweede lijn.

Schoonheidsspecialisten zullen in de toekomst meer en meer de nulde lijn voor hun rekening kunnen gaan nemen. Zo wordt de beroepsgroep, in goed overleg, dienstbaar aan de andere lijnen. Dit is een belangrijke innovatie voor schoonheidsverzorging zelf, en we verwachten dat deze nieuwe rol een aanzienlijke bezuiniging zal opleveren in de zorg, omdat huisartsen en dermatologen op deze manier worden ontlast.’

Inmiddels staat hij genoteerd op de website van LOI. Maar wat schetst de verbazing? De naam!

Voor winkelmedewerksters in de parfumerie?

De opleiding heet ‘Beauty & Skincare’. Als je niet beter zou weten zou je denken dat het om een cursus voor winkelmedewerker in de parfumerie zou gaan, of workshop voor de Instagrammende jeugd. Want dit is populaire online taal, gericht op jongeren. Wezenlijk houden beiden begrippen namelijk niets in. Te generiek. Dus hoe wil je hiermee uitdrukken dat je een bloedserieuze opleiding op het hoogste niveau bent voor vrouwen (en mannen) die geen smeerseltjes willen aanbrengen maar met huidverbetering bezig zijn? Wat zegt beauty dan, wat zegt skincare dan? Verzamelnamen die lekker in de mond liggen.

LOI heeft duidelijk andere doelstellingen

Je zou bijna denken dat al die vakvrouwen die zo op de barricaden zijn gegaan om hun vak te verdedigen niet de doelgroep zijn voor LOI, maar inderdaad de meiden die vers van school komen en embedded zijn in de social media wereld. Een wereld die bol staat van keeping up appearances en niets met de realiteit te maken heeft.

Lees ook

Loading...
ua-uva
ua-uva
Zakenpraat

UV-filters oxybenzone en octocrylene komen in je bloedbaan

Schoonheidsspecialisten klagen nu ook al dat het curriculum van de opleiding eruit ziet alsof deze hetzelfde is als van de MBO-4 opleiding. Men ziet de toegevoegde waarde niet.

Naam in overeenstemming met richtlijnen vak?

Volgens ANBOS manager Bestuurszaken, Herman van Venetië, is de naam volledig in overeenstemming met de richtlijnen van het vak, ‘en is er drie jaar lang over gesproken. Het staat dicht bij het begrip schoonheidsverzorging. Namen die associaties hebben met het vak van de huidtherapeut mogen niet.’

Zo geknokt voor erkenning op niveau, en dan zo’n naam?

Ik moet zeggen dat ik als journalist en deskundige op het gebied van communicatie in huidverbetering en cosmetica ook flabbergasted ben over deze naam. Zeker als je alle perikelen van de afgelopen 12 maanden indachtig neemt, dat schoonheidsspecialisten hun vak ook qua imago naar een hoger plan willen trekken. Men wilde graag een herijking van het vakdiploma zoals Gea de Haan ook stelde in haar campagne om voorzitter te kunnen worden, maar deze opleidingstitel gaat daar compleet aan voorbij.

Herman van Venetië wilde de discussie verder niet aangaan, die was al gesloten, dit is de naamgeving, bedacht door LOI met een marketingmotivatie in gedachten, en waarmee ANBOS akkoord is gegaan, zo laat hij mij telefonisch weten. Hij stond op het punt om weg te gaan, we moesten het gesprek kort houden.

Inhoudelijk blijft de opleiding op hoofdlijnen wel zoals de ANBOS het de afgelopen maanden naar buiten toe communiceerden:

‘…..het verbreden en verdiepen van kennis in de volle breedte van het vak. Nieuwe studie-elementen zijn onder andere farmaceutica, kennis van werkzame stoffen en ingrediënten, medische kennis, psychologie en natuurwetenschappen. Om de rol van nulde lijn te vervullen, moet je de taal van de eerste en tweede lijn spreken, multi- en interdisciplinair kunnen handelen. Het blijft echter wel expliciet een cosmetische opleiding, geen medische.

De HBO opleiding wordt geaccrediteerd en is daarmee erkend als officiële HBO opleiding. Ook de particuliere opleidingen schoonheidsverzorging op MBO niveau voldoen aan het zogenoemde European Qualification Format, zoals vastgesteld door Europa bij het Verdrag van Lissabon. Hierdoor is binnen geheel Europa het niveau van de opleiding transparant en bovendien erkend. Daarmee onderscheiden deze opleidingen zich van de opleiding tot medisch schoonheidsspecialist van U-Consultancy bijvoorbeeld, wat een particuliere en niet gekwalificeerde opleiding is.’

Geeft de ANBOS het op?

Het lijkt wel of de ANBOS de handdoek in de ring heeft gegooid. Terwijl mondiaal door visionairs wordt gesproken om huidverzorging weer naar een hoger plan te brengen, wat het ook verdient, blijven organisaties als ANBOS en LOI steken in de korte termijn gedachte van het social media gepeupel op dit moment, en ontbreekt lange termijnvisie totaal.

Staat goed op je CV…

Natuurlijk moet je ook aantrekkelijk zijn voor jonge mensen in dit vak. Maar laat niet de werkelijk ervaren specialisten de barrières doorbreken om hen vervolgens volledig te negeren en er een opleiding uit te ontwikkelen met een kleuternaam.

Lees ook

Loading...
med shs
med shs
Zakenpraat

Opleiding Medisch Schoonheidsspecialist nu op hbo-niveau

Hoe staat dit op je CV? ‘Ik heb de opleiding Beauty & Skincare gedaan…..’  Het dekt volstrekt maar dan ook volstrekt de lading niet, sterker nog, het doet volledig afbreuk aan de hoge kwaliteit die de toplaag van schoonheidsspecialisten heeft en die men als lichtend voorbeeld wilde hebben om het imago naar een hoger plan te trekken. En zo wordt het imago van dit vak steeds verder weg getrokken van dat van de huidtherapeute.

Hopelijk voldoet de inhoud van de opleiding wel. Ik kan me voorstellen dat dit wel zo’n beetje de laatste dolkstoot is die leden nu in hun maag krijgen. Wat een complete verrassing. Men zegt A en doet B. Wederom.

(ingekomen mededeling per 1 sept 2017) Waarom koos de LOI deze naam?

LOI laat ons weten dat er samen met ANBOS goed is nagedacht om de naam voor deze opleiding. LOI is van mening dat de naam de inhoud van de opleiding dekt: ‘Je bent als schoonheidsspecialiste bezig met de gezonde huid. Hiermee geven we ook duidelijk het verschil aan met hetgeen de huidtherapeut doet.

‘Daarnaast geven de Engelse woorden de opleiding een internationale uitstraling. Het zijn ook begrippen die iedereen kent en meteen duidelijk maken waarover het gaat.’

Lees ook meer over de inhoudelijke doelstellingen van de nieuwe opleiding op de ANBOS website.

Meer weten over dit onderwerp?

Schrijf je in voor onze wekelijkse nieuwsbrief!

Lees hier BeautyJournaal’s disclaimer over sluikreclame en auteursrecht.
Over deze schrijver
Redactie, Monique

Redactie, Monique

Beautyjournalist en uitgever van BeautyJournaal, Monique Lindeboom, zit al 24 jaar in het vak en kent de industrie op haar duimpje. Ze verscheen in diverse tv programma's, had 1,5 jr lang een uitzending bij BNR Nieuwsradio, schreef een boek, doet consultancywerk voor cosmeticabedrijven en cosmetisch medische klinieken en geeft regelmatig interviews aan tijdschriften en kranten over ontwikkelingen in de industrie.
Zij/haar nieuwsberichten
Redactie, Monique

Redactie, Monique

Beautyjournalist en uitgever van BeautyJournaal, Monique Lindeboom, zit al 24 jaar in het vak en kent de industrie op haar duimpje. Ze verscheen in diverse tv programma's, had 1,5 jr lang een uitzending bij BNR Nieuwsradio, schreef een boek, doet consultancywerk voor cosmeticabedrijven en cosmetisch medische klinieken en geeft regelmatig interviews aan tijdschriften en kranten over ontwikkelingen in de industrie.
Zij/haar nieuwsberichten
BeautyJournaal TV
Ook de moeite waard
Loading...
ua-confettihuid
ua-confettihuid
Zakenpraat

De confettihuid: het gevolg van een teveel aan zonnestralen!

ua-uva
ua-uva
Zakenpraat

UV-filters oxybenzone en octocrylene komen in je bloedbaan

med shs
med shs
Zakenpraat

Opleiding Medisch Schoonheidsspecialist nu op hbo-niveau

ua-rivm
ua-rivm
Zakenpraat

RIVM onderzoekt risicovolle behandelingen peelings, IPL en mesotherapie in de salon?

ua-awards
ua-awards
Zakenpraat

Dit zijn de winnaars van de 34e Dutch Beauty Awards!

Schermafbeelding 2019-08-09 om 20.54.00
Schermafbeelding 2019-08-09 om 20.54.00
Zakenpraat

De feiten: 2 zonnefilters zijn veilig, 12 zijn twijfelachtig, aldus de FDA

5 reacties

  • Redactie, Monique Redactie, Monique schreef:
    28 maart, 2021 om 22:17

    Hoi Shary, in 2017 was het nog een goed voornemen om deze opleiding te organiseren, maar het is helaas nooit doorgegaan. Kortom, hij bestaat niet. Mocht je interesse hebben in een vervolgopleiding, een HBO opleiding is het misschien een idee om naar de opleiding Huidtherapie te kijken?

  • Shary schreef:
    24 maart, 2021 om 21:33

    Hallo goedeavond,
    Ik ben geïnteresseerd in deze opleiding , ik wil graag weten wat de toelatingseisen en de kosten zijn en hoe ik me zou kunnen inschrijven.

    Bedankt
    Groetjes S.Henriette.

  • chantal schreef:
    4 april, 2018 om 22:07

    Dit doet inderdaad zo’n afbreuk aan de kwaliteit van het schoonheidsvak. Waar we juist met z’n allen het imago van de schoonheidsspecialiste naar een hoger niveau willen tillen en
    erkenning op niveau wensen verdient deze HBO opleiding wel een gepaste naam. Wellicht dat
    ”SkinMaster” een betere benaming zal zijn voor deze HBO opleiding.

  • Nydia van Dijk Baert schreef:
    31 augustus, 2017 om 17:17

    Goed onder woorden gebracht hoe de situatie in ‘beautyland’ is!

    Persoonlijk raad ik iedereen voor huidverbetering U-Consultancy aan. Uitstekende hbo-opleiding! Zou goed zijn wanneer Anbos samenwerking zou zoeken….

  • Tanja Wolthuis schreef:
    31 augustus, 2017 om 14:38

    Tja anbos heeft zich al jaren verslapen. Toen de opleiding huidtherapie is gekomen hadden ze al een samenwerking aan moeten gaan of een deeltijdopleiding in dat vakgebied opzetten. De huidtherapeuten hebben goed afgekeken bij ons en daar gaan ze nu de vruchten van plukken. Als schoonheidsspecialiste zul je je toch anders gaan moeten profileren in de markt of zelf een samenwerking aangaan met een huidtherapeut.

Reageren X

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

BeautyJournaal nieuwsbrief

Elke dinsdagavond het weeknieuws in je mailbox! Meld je hieronder aan.

Beautyjournaal TV

Mick Boskamp krijgt injectables bij dokter Frodo, zo gaat dat

Skincare uit de supermarkt, is dat wat?

Januari
Gerti

Gerti

Gerti test Deliplus cosmetica van de Spaanse supermarktketen Mercadona

Dit zijn onze experts

dr. Frank Niessen, plastisch chirurg dr. Francis Wu, dermatoloog Wella experts Lieke en Ilse Desiree van den Berg, cosmetisch arts drs Frodo Gaymans, cosmetisch arts Mardge Pascaud, beauty innovator

Dit zijn onze testers

Redactie, Monique Sabine redactie, Corine Dian Colle Mandy Glasbergen Lydia le Loux Gerti Harriet Anastasia Anneloes Bruggers

Laatste reacties

  • Interessant! Hou ons op de hoogte Gerti over je bevindinge van deze creme o… Gerti test Deliplus cosmetica van de Spaanse supermarktketen Mercadona Redactie, Monique
  • Hoi Corrie, dank je wel voor je vraag. We gaan hem voorleggen aan onze kleu… Expertadvies: hoe krijg ik mijn rode haar mooi grijs? Mijn kapper durft niet Redactie, Monique
  • Ik ben 64 jaar, had vroeger rood haar, maar naarmate het fletser werd ging … Expertadvies: hoe krijg ik mijn rode haar mooi grijs? Mijn kapper durft niet Corrie
  • Hoi Monique, die crème heb ik nog niet geprobeerd. Het leuke is dat de crÃ… Gerti test Deliplus cosmetica van de Spaanse supermarktketen Mercadona Gerti
  • Hoi Gerti, mooie review! Wat vind je eigenlijk van de cream, die zie ik ook… Gerti test Deliplus cosmetica van de Spaanse supermarktketen Mercadona Redactie, Monique
  • Kleine aanvulling op de term parfum op de inci: een fabrikant is verplicht … Corine schrijft: Opmars van de clean beauty movement + haar zomerfavorieten Gerti
  • Misschien het grootste onderzoek naar het effect van verwijdering van silic… Wetenschappelijk onderzoek van Dr. Frank Niessen: je knapt op door verwijderen borstimplantaten COSSkidsNederland
  • Fijn om te lezen dat dit voor jou ook zo werkt. met welke merken werk je in… Skin minimalisme is een van de belangrijkste nieuwe skincare trends  Redactie, Monique
  • Hoi Claudia, grappig dat je dacht waarneemt, ik zie juist het tegenovergest… Leefstijladviezen van artsen die verder kijken dan medicijnen. Voor je immuunsysteem! Redactie, Monique
  • Zo fijn om de focus op de microbioom terug te lezen! Mijn eczeemgevoelige… Skin minimalisme is een van de belangrijkste nieuwe skincare trends  Claudia

Volg ons op Instagram

Copyright © 2009-2018 Beautyjournaal.nl.

  • Disclaimer over sluikreclame en auteursrecht
  • Privacy
  • Cookie instellingen