• Over BeautyJournaal
  • Adverteren
  • Contact
  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Youtube
BeautyJournaal.nl
  • Beautynieuws
    • Gezicht
      • Rimpels en slapte
      • Pigmentvlekken
      • Grove porien
      • Couperose
      • Vette huid
      • Huidziekten
      • Droge huid
      • Gevoelige huid
      • Gezichtsbeharing
      • Oogverzorging
      • Schone huid
      • Voor hem
      • Zonverzorging
    • Cosmetisch medisch
      • Celebrities
      • Injectables
      • Klinieken
      • Medische tatoeage
      • Operatietechnieken
    • Haar
      • Beschadigd of droog haar
      • Fijn haar
      • Grijs geworden
      • Hoofdhuid
      • Kleuren
      • Krullenbos
      • Stylen
      • Stylingtools
      • Voor hem
      • Wassen
    • Werkstof dossiers
      • Alphahydroxyzuur
      • Betahydroxyzuur
      • Peptiden
      • Glycolzuur
      • Vitamine A (+derivaten)
      • Vitamine c
    • Lichaam
      • Beharing
      • Cellulite
      • Contourverbetering
      • Huidziekten
      • Douchen en baden
      • Gezondheid
      • In de spa
      • Lekker smeren
      • Lichaam en zon
      • Seksualiteit
      • Transpiratie
      • Voeten en handen
      • Voor hem
    • Natuurlijk 100%
    • Make-up
      • Gereedschap
      • Lippen
      • Nagels
      • Ogen
      • Teint
      • Voor hem
      • Wenkbrauwen
    • Parfum
      • Mannen
      • Vrouwen
    • Voeding
    • Zakenpraat
      • Cosmeticaclaims
      • De cijfers
      • Marketingtrends
      • Mick’s column
      • Monique schrijft
      • Psychologie
  • Expertadvies
    • Plastische chirurgie
      • dr. Frank Niessen
    • Cosmetische dermatologie
      • Dokter Desiree van den Berg
      • dr. Francis Wu
      • Dokter Frodo Gaymans
    • Haar
      • Wella experts Ilse en Lieke
    • Huidzorg
      • Mardge Pascaud
      • Samantha Kool
      • Tim Vanheusden
  • Geteste producten
    • Gezichtsproducten
    • Haarproducten
    • Lichaamsproducten
    • Make-up producten
    • Parfum m/v
  • Monthly Favorites
  • Brands we love
    • Absolution
    • BABOR
    • Biodroga MD
    • Circadia
    • Colorescience/NuFACE/Zo Skin Health
    • Esse Probiotic Skincare
    • IK Skin Perfection
    • iS Clinical
    • Maria Galland Paris
    • Meder Beauty Science
    • QMS Medicosmetics
    • TheraVine
  • Beautyvideo’s
  • BeautyJournaal Shop

BeautyJournaal » Gezicht » Dermatologie » Vandaag is het Wereld Psoriasis Dag

Archief artikel

Archief artikel

  • Dermatologie, Dermatologie, Droge huid, Gezicht, Gezondheid, Lichaam, Psychologie, Voor hem, Voor hem

Archief: Vandaag is het Wereld Psoriasis Dag

  • 29 oktober 2016

geschreven door 

Het BeautyJournaal-team

Rob gooide de schaamte voor zijn huid overboord

BeautyJournaal’s Shop Redactie favorieten

Mr. Smith Pigments voor gloedvol haar

Alle beautyjournalisten zijn groot fan van de fantastische kleurconditioners van het Australische merk Mr. Smith. Voor een opfrisbeurt van de tint of zelfs een lichte kleurverandering.
BEKIJK

Vandaag is het Wereld Psoriasis Dag

Elk jaar wordt internationaal in oktober aandacht gevraagd voor psoriasis, een schilferende huidziekte die wereldwijd bij 125 miljoen mensen voorkomt. De 33-jarige Rob vertelt hoe het zijn leven heeft beïnvloed en hoe hij een weg heeft gevonden ermee om te leren gaan.

‘Het begon met een krasje dat niet genas’

‘Ik weet nog precies wanneer mijn psoriasis voor het eerst de kop opstak. Ik stootte me aan een ijzeren kast, wat een kras op mijn arm veroorzaakte. Dat was in 2010. Mijn huid wilde maar niet helen en het begon te schilferen. Uiteindelijk ben ik daar mee naar de huisarts gegaan die me doorstuurde naar een dermatoloog. Al snel kreeg ik te horen dat ik psoriasis had, een aandoening die ik wel kende.

Rob Vermeulen heeft nu zes jaar psoriasis

Erfelijk

‘Psoriasis zit in de familie, mijn moeder had het ook,’ vervolgt Rob. ‘Het ‘sneeuwde’ thuis regelmatig. Elke dag moesten we alles stofzuigen. Ik wist tóen nog helemaal niet wat psoriasis was, maar dat het vervelend moest voelen, had ik wel in de gaten. Het leek me toen al best een gedoe dat psoriasis.

‘Nu bleek dus dat ik het zelf ook had, en het bleef niet bij de plek op mijn arm. Elke keer als ik me ergens stootte, ontstond er een rood/zilver geschilferd plekje op mijn huid.  In het begin doet het je allemaal niet zoveel, want je ziet het toch niet als je lange mouwen en een lange broek aanhebt. Langzaamaan begon ik me er drukker om te maken en werd het tijd voor een plan van aanpak.

Wat is psoriasis?

Psoriasis is een veelvoorkomende chronische huidaandoening waarbij scherp begrensde rode en zilverwitte schilferige verdikkingen ontstaan op de huid, soms jeuken ze en doen ze pijn. Psoriasis kan over het hele lichaam voorkomen, afhankelijk van de vorm en ernst. De ernst van psoriasis varieert sterk van persoon tot persoon en de symptomen kunnen in de tijd ook variëren van mild tot ernstig.

Hoe ontstaat psoriasis?

Psoriasis ontstaat als het immuunsysteem van je lichaam verkeerde signalen naar de huid zendt, waardoor deze vier keer sneller dan normaal cellen aanmaakt. De groeicyclus van huidcellen duurt normaal gesproken 25 tot 30 dagen, bij psoriasispatiënten duurt dit slechts 4 tot 6 dagen. Psoriasis is niet te genezen, de symptomen zijn wel te behandelen.

Zoeken naar de juiste behandeling is maatwerk

Rob kreeg van de dermatoloog te horen dat het chronisch was en er werd een behandelingsprotocol opgesteld. ‘Via het ziekenhuis kreeg ik een soort zonnebank thuis. Dat was de eerste vorm van medicatie. Dat hielp niet, dus werd ik overgezet op zalfjes. Toen ook dat niet erg aansloeg, mocht ik aan de methotrexaat. Een best zwaar middel dat een flinke wissel trekt op onder andere je lever. Voor ik het middel überhaupt mocht gebruiken, moest ik in het ziekenhuis allerlei testen ondergaan. De methotrexaat viel niet goed, en ik ging weer terug naar zalfjes. Daarmee kon ik mijn psoriasis aardig onder controle houden.

Pijn

‘Op een gegeven moment kreeg ik tijdens mijn werk als communicatiemedewerker bij een commercieel bedrijf steeds vaker last van pijn in mijn handen. Ik dacht dat het aan de aard van mijn werk lag, dat ik misschien RSI had. De huisarts vertelde dat het een onderdeel van mijn psoriasis is, zij het een soort van reumatische vorm. Tegen die pijn bleek helaas niet heel veel te doen.

‘Ik wilde de knop omzetten’

‘Psoriasis ondermijnt je zelfvertrouwen, zeker in contact met andere mensen. Vorige zomer kwam de ommekeer. Ik besloot dat ik me niet meer wilde schamen voor mijn huid. Dat is een traject natuurlijk, dat gaat niet van de een op de andere dag. Je moet ook een knop in je hoofd omzetten. Mijn vrienden spoorden me ook aan om mezelf vooral niet druk te maken.

Van de nood een deugd gemaakt

‘Wat ik mooi vind is dat wat we doen bij het Huidfonds zo goed aansluit bij hoe ik huidzorg wil zien. De pijlers die we samen opgesteld hebben gaan over het voorkomen van huidaandoeningen, betere zorg voor mensen met een huidaandoening en acceptatie van de huid die ‘anders’ is.

Het gaat wat ons betreft niet alleen om de huidaandoening, maar ook om de mens achter de huidaandoening.’

 

Film over psoriasis

Hoe is het om te leven met psoriasis? In de Franse film Millefeuille wordt dat op een mooie manier duidelijk. De kijker volgt Élodie, een Franse banketbakker die een teruggetrokken bestaan leidt. Als ze contact krijgt met haar buurmeisje, verandert alles.

 

  • Wil je meer weten over Wereld Psoriasis Dag? Kijk dan hier.

Dit artikel is mede mogelijk gemaakt door Eucerin, partner van het Huidfonds.

Meer weten over dit onderwerp?

Schrijf je in voor onze wekelijkse nieuwsbrief!

Lees hier BeautyJournaal’s disclaimer over sluikreclame en auteursrecht.
Over deze schrijver
Het BeautyJournaal-team

Het BeautyJournaal-team

Het BeautyJournaal redactieteam schrijft artikelen voor BeautyJournaal.nl. Het gaat om artikelen die niet per se door hen op persoonlijke titel gemaakt worden.
Zij/haar nieuwsberichten
Het BeautyJournaal-team

Het BeautyJournaal-team

Het BeautyJournaal redactieteam schrijft artikelen voor BeautyJournaal.nl. Het gaat om artikelen die niet per se door hen op persoonlijke titel gemaakt worden.
Zij/haar nieuwsberichten
Ook de moeite waard
Loading...
Reageren

Reageren op artikelen uit ons archief is niet mogelijk

BeautyJournaal nieuwsbrief

Elke dinsdagavond het weeknieuws in je mailbox! Meld je hieronder aan.

Beautyjournaal TV

Monique haalt de angel van de angst eruit....

mei
Redactie, Monique

Redactie, Monique

Pffff.....het zonnebrand complot. Bang voor uv-filters? Dit is de oorsprong...

Dit zijn onze experts

dr. Frank Niessen, plastisch chirurg dr. Francis Wu, dermatoloog Wella experts Lieke en Ilse Desiree van den Berg, cosmetisch arts drs Frodo Gaymans, cosmetisch arts Mardge Pascaud, beauty innovator

Dit zijn onze testers

Redactie, Monique Sabine redactie, Corine Dian Colle Mandy Glasbergen Lydia le Loux Gerti Harriet Anastasia Anneloes Bruggers

Laatste reacties

  • Nou dat is gelukt. Het is nu weer gewoon stil. Dank je wel.… Editor picks! Favoriete nieuwkomers van Monique deze maand! Noortje
  • Dank Noortje, we weten het. Er ging iets fout met de video vertoningen, er … Editor picks! Favoriete nieuwkomers van Monique deze maand! Redactie, Monique
  • Voor dat ik kan lezen hoor ik allerlei geluiden. Soms één van die van Mon… Editor picks! Favoriete nieuwkomers van Monique deze maand! Noortje
  • Hi ladies, Ik ben gecertificeerd Oncologie Hand Verzorger #191315 gereg… Preventie! Zo behandelt de nagelstyliste nagels bij kanker behandelingen Tracy Anne Shelverton
  • Wat een mooi resultaat! Gewoon prachtig.… 3x behandeld met de Erbium Yag laser bij de Waterland Kliniek: dit is Debbie’s nieuwe huid! albert
  • Wat een mooi, eerlijk verslag, zo weet je toch wat beter wat je te wachten … 3x behandeld met de Erbium Yag laser bij de Waterland Kliniek: dit is Debbie’s nieuwe huid! Anna
  • Beste Albert, Dank voor jouw open- en eerlijkheid over wat je vindt van … Waarom moet Skinuals je eerste keuze zijn bij haaruitval en dunner wordend haar? We vertellen het! Samantha Jordaans
  • Ik vind het wel erg duur. Ik kan me moeilijk voorstellen waarom dit zoveel … Waarom moet Skinuals je eerste keuze zijn bij haaruitval en dunner wordend haar? We vertellen het! albert
  • Succes verder met je behandeling Janneke,, ik hoop zo voor je dat de verbet… Janneke’s dagboek deel 2 over haar TSW eczeem behandeling in Engeland: de terugval Ria
  • Top! Nou nog even ‘fantastisch op alles wat hij beloofd’ (Pillow Talk b… Anneloes test 5x smudge proof mascara: Maybelline, Dior, Essence, Tilbury en Hi Beautiful! E. Scheers

Volg ons op Instagram

Copyright © 2009-2018 Beautyjournaal.nl.

  • Disclaimer over sluikreclame en auteursrecht
  • Privacy
  • Cookie instellingen