• Over BeautyJournaal
  • Adverteren
  • Contact
  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Youtube
BeautyJournaal.nl
  • Beautynieuws
    • Gezicht
      • Rimpels en slapte
      • Pigmentvlekken
      • Grove porien
      • Couperose
      • Vette huid
      • Huidziekten
      • Droge huid
      • Gevoelige huid
      • Gezichtsbeharing
      • Oogverzorging
      • Schone huid
      • Voor hem
      • Zonverzorging
    • Cosmetisch medisch
      • Celebrities
      • Injectables
      • Klinieken
      • Medische tatoeage
      • Operatietechnieken
    • Haar
      • Beschadigd of droog haar
      • Fijn haar
      • Grijs geworden
      • Hoofdhuid
      • Kleuren
      • Krullenbos
      • Stylen
      • Stylingtools
      • Voor hem
      • Wassen
    • Werkstof dossiers
      • Alphahydroxyzuur
      • Betahydroxyzuur
      • Peptiden
      • Glycolzuur
      • Vitamine A (+derivaten)
      • Vitamine c
    • Lichaam
      • Beharing
      • Cellulite
      • Contourverbetering
      • Huidziekten
      • Douchen en baden
      • Gezondheid
      • In de spa
      • Lekker smeren
      • Lichaam en zon
      • Seksualiteit
      • Transpiratie
      • Voeten en handen
      • Voor hem
    • Natuurlijk 100%
    • Make-up
      • Gereedschap
      • Lippen
      • Nagels
      • Ogen
      • Teint
      • Voor hem
      • Wenkbrauwen
    • Parfum
      • Mannen
      • Vrouwen
    • Voeding
    • Zakenpraat
      • Cosmeticaclaims
      • De cijfers
      • Marketingtrends
      • Mick’s column
      • Monique schrijft
      • Psychologie
  • Expertadvies
    • Plastische chirurgie
      • dr. Frank Niessen
    • Cosmetische dermatologie
      • Dokter Desiree van den Berg
      • dr. Francis Wu
      • Dokter Frodo Gaymans
    • Haar
      • Wella experts Ilse en Lieke
    • Huidzorg
      • Mardge Pascaud
      • Samantha Kool
      • Tim Vanheusden
  • Geteste producten
    • Gezichtsproducten
    • Haarproducten
    • Lichaamsproducten
    • Make-up producten
    • Parfum m/v
  • Monthly Favorites
  • Brands we love
    • Absolution
    • BABOR
    • Biodroga MD
    • C-ME skincare
    • Circadia
    • Colorescience/NuFACE/Zo Skin Health
    • Esse Probiotic Skincare
    • IK Skin Perfection
    • iS Clinical
    • Maria Galland Paris
    • Meder Beauty Science
    • QMS Medicosmetics
    • TheraVine
  • Beautyvideo’s
  • BeautyJournaal Shop

BeautyJournaal » Haar » Beschadigd of droog haar » Vette hoofdhuid, droge haarpunten, wat nu?

  • Beschadigd of droog haar, Expertadvies, Fijn haar, Haar, Haar, Hoofdhuid

Vette hoofdhuid, droge haarpunten, wat nu?

  • 23 november 2015
  • Reageren
vet haar broos haar

geschreven door 

Wella experts Lieke en Ilse

Minder wassen, meer keratine...

Vette hoofdhuid, droge haarpunten, wat nu?

Mark van Westerop, van salon ProSolo in Alkmaar

Mark van Westerop, van salon ProSolo in Alkmaar

Onlangs stelde een lezeres ons de vraag wat ze kan doen om haar vette haar onder controle te houden.Het is een lastige balans: op de hoofdhuid is het snel vet, en de punten zijn weer broos. Kapper Mark van Westerop geeft advies.

“Mijn haar wordt snel vet (na 2 dagen en als ik uitga al na een nachtje stappen). Maar mijn haar is ook droog en fijn en breekt het af aan de punten. Het knoopt snel, vooral als er wind waait.

Ik heb gehoord over keratinebehandelingen maar ik weet niet of dit mijn haar zou beschadigen. Ook dacht ik dat extentions misschien een idee waren, maar die gaan te snel klitten in mijn fijne haar.

Wat raden jullie mij aan qua behandelingen en verzorging? Als ik mijn haar laat drogen aan de lucht, wordt het pluizig met slagen erin. Ik zou ook graag eens deze golven mooier, glanzender en zonder frizz dragen.”

Kapper Mark van Westerop laat weten:

Je haar wordt vet door het natuurlijk talg in de hoofdhuid. De productie van talg wordt gestimuleerd als de hoofdhuid aangeraakt wordt, door bijvoorbeeld met je handen door je haar te gaan, te krabben maar ook vaak borstelen en kammen.

Meer talg op droge hoofdhuid

Ook is het zo dat de huid sneller talg gaat aanmaken als je iedere dag je haar wast om te voorkomen dat de hoofdhuid niet uitdroogt en soepel blijft. Je merkt dan ook dat het bovenop altijd vetter is dan in de lengten.

Wissel af met droogshampoo

Daarom kan het helpen je haar 1 keer in de 3 dagen te wassen ipv iedere dag.  Je kunt er voor kiezen om tussendoor bijvoorbeeld een droog shampoo te gebruiken zoals Dry Me van EIMI.

sterk haar

Voorkom keratineverlies in het haar, door het weer aan te vullen

Dat je droge haar snel knoopt komt door beschadiging van de haarschubben. Deze gaan openstaan en als weerhaakjes in elkaar hangen.

Haarschubben sluiten

De Enrich lijn van Wella Care bevat zijde extract wat er voor zorgt dat de haarschubben sluiten en het haar weer glad aanvoelt. Daarnaast beschermen de producten uit de Enrich lijn ook je haar om verdere uitdroging te voorkomen.

Keratine verlies door kleuring of warmte

De haarvezel is opgebouwd met keratine. Keratine is vergelijkbaar met cement in een muur. Als het haar beschadigd raakt door bijvoorbeeld te snel achter elkaar kleuren, zon of hete stylingapparaten dan kunnen de haar vezels keratine verliezen waardoor er “gaten” in de structuur komen.

Keratine aanvullen

Er zijn een aantal producten die kunnen helpen om keratineverlies tegen te gaan zoals de Wella Care lijn Elements. Keratine aanvullen in het haar kan met het serum Liquid Hair van SP.

Haar onder controle met…

Gebruik EIMI Flowing Form om het haar rustiger te maken. Om slagen en krullen in het haar te maken heb je (hete) styling apparaten nodig. Gebruik een goede beschermer tegen de hitte zoals EIMI Thermal Image. Gebruik EIMI Perfect Me, dit is een lichtgewicht BB lotion om het haar in de punten te verzorgen, frizz tegen te gaan en het een mooie glanzende basis te geven.

  • SHOP Wella haarproducten hier online!

Meer weten over dit onderwerp?

Schrijf je in voor onze wekelijkse nieuwsbrief!

Lees hier BeautyJournaal’s disclaimer over sluikreclame en auteursrecht.
Over deze schrijver
Wella experts Lieke en Ilse

Wella experts Lieke en Ilse

Ilse Giesselink en Lieke Stout zijn resp. styling- en knipexpert, en kleurspecialist in het Wella Education team. Zij beantwoorden al jouw vragen over haarkleuring, styling, productadvies, en kniptechnieken.
Zij/haar nieuwsberichten
Wella experts Lieke en Ilse

Wella experts Lieke en Ilse

Ilse Giesselink en Lieke Stout zijn resp. styling- en knipexpert, en kleurspecialist in het Wella Education team. Zij beantwoorden al jouw vragen over haarkleuring, styling, productadvies, en kniptechnieken.
Zij/haar nieuwsberichten
BeautyJournaal TV
Ook de moeite waard
Loading...
ua-skinuals
ua-skinuals
Expertadvies Gezicht Haar Lichaam

Onrustige darmen en onrustige huid? Skinuals Protect & Fill helpt jouw gezondheid

ua-haar
ua-haar
Haar

Nieuw in de winkels: haarverzorging voor (black)curls, blondines en beschadigd haar

UA-maandfavorieten
UA-maandfavorieten
Gezicht Haar Lichaam Make-up Monthly Favorites

BeautyJournaal testpanel favorieten februari 2022!

ua-shampoobar
ua-shampoobar
Geteste producten Haar

Shampoo bar review! Wat vindt het BeautyJournaal team van het blok haarzeep?

ua-maandfav
ua-maandfav
Geteste producten Gezicht Haar Make-up Monthly Favorites Parfum

BeautyJournaal testpanel favorieten maart 2022!

UA girly curl
UA girly curl
Haar

Beautyjournaliste Enith over de Girly Curl methode voor glanzende krullen + shoptips!

1 reactie

  • Saskia Huijberts schreef:
    23 november, 2015 om 18:29

    Beste Mark
    Droogshampoo bevatten alcohol en dit is slecht voor het haar!
    graag je reactie!!!

Reageren X

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

BeautyJournaal nieuwsbrief

Elke dinsdagavond het weeknieuws in je mailbox! Meld je hieronder aan.

Beautyjournaal TV

Monique neemt de transparante Invisalign beugel

Monique haalt de angel van de angst eruit....

mei
Redactie, Monique

Redactie, Monique

Pffff.....het zonnebrand complot. Bang voor uv-filters? Dit is de oorsprong...

Dit zijn onze experts

dr. Frank Niessen, plastisch chirurg dr. Francis Wu, dermatoloog Wella experts Lieke en Ilse Desiree van den Berg, cosmetisch arts drs Frodo Gaymans, cosmetisch arts Mardge Pascaud, beauty innovator

Dit zijn onze testers

Redactie, Monique Sabine redactie, Corine Dian Colle Mandy Glasbergen Lydia le Loux Gerti Harriet Anastasia Anneloes Bruggers

Laatste reacties

  • Heel erg graag! Ben al even op zoek naar een dagcrème met hoge zonbescherm… WIN! De nieuwe Louis Widmer Dagcrème UV 50: hoge UV-bescherming en een stralende teint Christine
  • ik zou ook graag weer willen stralen… Ontdek & WIN! Maria Galland Paris Uni’Perfect: prachtig shield tegen UV-straling, vervuiling en geeft glow! Anja
  • Fijn… Ontdek & WIN! Maria Galland Paris Uni’Perfect: prachtig shield tegen UV-straling, vervuiling en geeft glow! Jurgo
  • Heel graag maak ik kans, een mooiere huid wie wil dat nou niet?… Ontdek & WIN! Maria Galland Paris Uni’Perfect: prachtig shield tegen UV-straling, vervuiling en geeft glow! Miranda Mous
  • Dit zou ik heel graag winnen. Nadat ik vroeger een ongeluk heb gehad met br… WIN! De nieuwe Louis Widmer Dagcrème UV 50: hoge UV-bescherming en een stralende teint Nuray
  • Ah,dank voor de tip Gerti!… Dit is Amerikaans advies voor acne op de donkere huid! Redactie, Monique
  • Dat Youth to the people retinal serum lijkt me erg interessant. Via cultbea… Dit is Amerikaans advies voor acne op de donkere huid! Gerti
  • Ik zou deze gave prijs willen testen… Ontdek & WIN! Maria Galland Paris Uni’Perfect: prachtig shield tegen UV-straling, vervuiling en geeft glow! Riaat
  • Ik doe erg graag mee met de winactie, ben erg nieuwsgierig naar het product… Ontdek & WIN! Maria Galland Paris Uni’Perfect: prachtig shield tegen UV-straling, vervuiling en geeft glow! Anneliese de Waal
  • Lijkt me heerlijk! Huisje krijgt steeds meer kuren, dus een beetje TLC is h… Ontdek & WIN! Maria Galland Paris Uni’Perfect: prachtig shield tegen UV-straling, vervuiling en geeft glow! Jessica

Volg ons op Instagram

Copyright © 2009-2018 Beautyjournaal.nl.

  • Disclaimer over sluikreclame en auteursrecht
  • Privacy
  • Cookie instellingen