BeautyJournaal’s Shop Redactie favorieten
Paula's Choice Clinical Niacinamide 20% treatment
“Facelift in a bottle”
De geestelijk vader van het Environ Intensive Revival Masque is Dr. Des Fernandes, gerenommeerd plastisch chirurg en tevens de grote man achter Environ. Hij deed meer dan 3 jaar onderzoek om uiteindelijk dit product te ontwikkelen: “I was looking for a facelift in a bottle,” aldus Des Fernandes.
Gebruiksaanwijzing met alternatieven
Na het reinigen van je huid gebruik je de meegeleverde spatel om het product in je hand te doseren en in een dunne laag aan te brengen op je gezicht, hals en decolleté. Laat het masker tenminste 20 minuten inwerken en verwijder het daarna met een vochtig washandje of spons. Sluit af met je normale dag- of nachtverzorging.
Als alternatief kan het Revival Masque ook worden gebruikt als een nachtmasker. In dat geval breng je eerst je nachtverzorging aan en wacht je 20 minuten alvorens je een dun laagje van het masker aanbrengt. Je laat het masker gedurende de nacht intrekken en spoel het de volgende ochtend af met lauwwarm water.
Pas op met zon!
Het Environ Intensive Revival Masque bevat een combinatie van zuren, zoals Aziatisch zuur, amandelzuur en melkzuur, die de pH-waarde van de huid verlagen en daarmee de aanmaak van groeifactoren stimuleren voor een frisse en jeugdige uitstraling. Deze zuren (allen alfahydroxyzuren) verhogen echter de zongevoeligheid van je huid en maken de huid kwetsbaarder voor zonnebrand. Environ vermeldt dit trouwens keurig met dikgedrukte letters op de verpakking en verwijst vervolgens naar de bijsluiter voor meer informatie.
In deze bijsluiter valt te lezen dat het Revival Masque wordt aanbevolen voor behandeling in de herfst en winter. Of het hele jaar door, maar dan wel in combinatie met een goede zonnefilter met breed spectrum.
Begin dit jaar is in het merkendossier van Environ op BeautyJournaal uitgebreid aandacht besteed aan het Revival Masque. Klik hier om het artikel te lezen. Hierin vind je ook meer informatie over de werking en effecten van de verschillende zuren in het masker.
Geduld is een schone zaak bij dit masker
Hoewel de uitspraak “facelift in a bottle” misschien doet denken aan een instant strakke en gelifte huid is het Revival Masque alles behalve een quick fix. Voor een optimaal resultaat is het nodig het masker regelmatig te gebruiken gedurende 4 tot 6 maanden. Geduld is daarmee een zeer schone zaak. Doordat het masker diep in de huid doordringt en werkzaam is op diepgelegen huidlagen, komen verbeteringen in de huidconditie pas – letterlijk en figuurlijk – na enkele maanden aan het licht.
Aan de slag
Omdat het raadzaam is het gebruik van zuren geleidelijk aan op te bouwen, zodat de huid hier aan kan wennen, gebruik het het Revival Masque de eerste keer als een (kortdurend) masker en laat ik het ongeveer 10 minuten inwerken. Daarna bouw ik op naar 20 minuten.
Qua textuur lijkt dit masker nog het meeste op een vetvrije crème. Verwacht dus zeker geen romig of weldadig gevoel bij het opdoen van het Revival Masque. Het product is bovendien ook nog eens zo goed als geurloos, zodat de olfactorische zintuigen (helaas) niet worden geprikkeld.
Wat wel wordt geprikkeld, is je huid en dan op een goede, aangename manier. Alsof je de zuren hun werk voelt doen, zelfs diep in je huid. Overigens wordt deze prikkeling minder naarmate je het masker vaker gebruikt; de huid went er inderdaad aan. Na een keer of drie durf ik het aan om het masker ook als nachtmasker te gebruiken.
Een frisse, stralende huid
Zowel na gebruik als ‘gewoon’ masker, als na gebruik als nachtmasker bemerk ik dat mijn huid fris en stralend is. Mijn huid voelt strak (op een goede manier, niet trekkerig) en heeft zelfs rode blosjes. Alsof ik net een stevige wandeling in de buitenlucht heb gemaakt. Mijn huidstructuur is fijner, poriën zijn minder zichtbaar. Ook de aangename tinteling houdt na het verwijderen van het masker nog even aan. Je merkt dat je huid aan het werk wordt gezet en dat de werkzame stoffen uit het masker niet alleen oppervlakkig hun ‘ding’ doen en diep doordringen in de huid.
Maar de hamvraag is natuurlijk: is dit een facelift in een potje?
Corine (30): Time will tell. Ik heb het Environ Intensive Revival Masque nu een week of drie regelmatig gebruikt en ben zeer te spreken over het resultaat en huidgevoel op de korte termijn.
Aangevuld: de ervaringen van Monique
Monique (51): Inmiddels heeft BeautyJournaal’s Monique het ook gebruikt. Aanvankelijk als stand-alone masker, maar daar had ze geen geduld voor, dus hup met het masker op naar bed. Twee keer met keurig de nachtverzorging eronder, en werd ze met een fris gezicht wakker, en een keer vergat ze het en bracht ze het masker wat royaler aan voor de nacht. Het droogt gemakkelijk op, je hoeft dus niet te wachten met het hoofd op je kussen te leggen voordat het droog is.
Lees ook
Na die ene keer zonder verzorging eronder was ze flabbergasted: wat zag haar huid er vol en glanzend uit! Ze werd echt wakker alsof er ’s nachts kaboutertjes aan de gang waren geweest om haar een facial te geven. Zonder dollen!
En ook de poriestructuur op neus en voorhoofd verfijnt zo mooi. Een ander fijn effect is, is dat talgpropjes zich supermakkelijk uit de poriën laten verwijderen. Het lijkt wel of de propjes omhoog gedrukt worden waardoor je ze makkelijk kan verwijderen.
Monique loves this product…doet ’s nachts lekker de klus, zodat je bij het opstaan meteen een stralend canvas hebt. Ik ben reuze benieuwd naar het effect over 4 tot zes maanden, maar ik vrees dat ik daar geen geduld voor heb. Ik vind het instant resultaat al super.
Meer weten over dit onderwerp?
Schrijf je in voor onze wekelijkse nieuwsbrief!
7 reacties
Nou dames dit masker belooft wat! Wel een vraagje, kan je dit masker ook gebruiken onder de ogen of vermijden? Er komen steeds meer masker die gecombineerd kunnen worden als nachtverzorging en enkele zijn ook gericht op de huid rond de ogen! En als het echt een facelift is in een potje dan denk ik dat botox straks overbodig gaat worden. 😉
@ Monique: leuk om te lezen dat de masker zonder nachtverzorging eronder nog een beter effect geeft! Ga je belabberd en vermoeid je bed in en je komt er strak en fris eruit!
Thanks Monique!!! ben benieuwd naar reactie van Environ!
top angela, laat ons weten wat je ervan vindt. ik heb de vraag overigens ook uitgezet bij Environ, omdat ik het wel erg boeiend vind: wat onderscheid het ene ‘zure’ product nu van het andere. Ook dat antwoord volgt binnenkort – speciaal voor jou:-)
Bedankt dames voor jullie reactie. Ik ga het masker proberen. @monique; tja wat verwacht ik van dit product? Met de claim van facelift in een potje…….verwacht ik natuurlijk dat al mijn (huid)wensen worden ingevuld::))). Structuurverbetering, liftend effect, etc. Mijn focus bij dit product ligt vooral op het effect van het verstrakken van de huid. Ik denk dat dit masker er ook voor kan zorgen dat je huid qua vocht een boost krijgt (het plumping effect) waardoor de huid ‘liftend’ oogt. Ik heb het besteld. Ga het proberen!
Hoi Angela, ik heb het Revival Masque van Environ inderdaad gebruikt vóórdat ik begon met de producten van ZO Medical van Dr. Zein Obagi. Over het algemeen testen we niet meerdere merken tegelijkertijd, om een zo objectief mogelijke test te verkrijgen. Wanneer je merken gaat combineren, is het erg lastig om te beoordelen welk merk nu verantwoordelijk is voor de resultaten. En ja… het is terecht dat je hebberig wordt van deze review. Het masker is een absolute aanrader!
hoi angela, corine zal zelf jouw vraag over het tijdschema beantwoorden. je vraag over alpha h en vergelijk is leuk, ik kan hem niet proefondervindelijk beantwoorden omdat ik liquid gold nog niet getest heb. Onze Gerti wel, maar die heeft Environ weer niet getest, en onze Corine heeft Liquid Gold ook (nog) niet getest. Lastig he, dus we moeten afgaan op een vergelijk van inci lijstjes, maar daar houden wij hier op BJ ook niet van, omdat het ook weinig zegt. liquid gold is natuurlijk wel een serum dat je dagelijks gebruikt. dit masker is echt een maskerproduct voor regelmatig gebruik. en inderdaad zuren zijn zuren, en er zijn vele producten met zuren op de markt.
misschien is het beter om aan jou te vragen wat je zoekt? per slot van rekening zijn cosmetica heel erg persoonlijke producten, afgestemd op lifestyle en huidtype, een vergelijk: de een wil een cleansing cream de ander een cleansing lotion: in allebei zitten wasactieve stoffen, maar de emulsies zijn anders;-)
Hebberig word ik hiervan::)). Vraag aan Corine; heb je dit masker gebruikt voordat je aan Obagi begon ? Het lijkt mij anders teveel worden. Wel benieuwd waarin dit masker afwijkt tov liquid gold van Alpha-H. Beide producten gebruiken ‘zuren’ als hoofdingrediënt. Facelift in een potje…….wel weer een mooie marketingterm::)).