• Over BeautyJournaal
  • Adverteren
  • Contact
  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Youtube
BeautyJournaal.nl
  • Beautynieuws
    • Gezicht
      • Rimpels en slapte
      • Pigmentvlekken
      • Grove porien
      • Couperose
      • Vette huid
      • Huidziekten
      • Droge huid
      • Gevoelige huid
      • Gezichtsbeharing
      • Oogverzorging
      • Schone huid
      • Voor hem
      • Zonverzorging
    • Cosmetisch medisch
      • Celebrities
      • Injectables
      • Klinieken
      • Medische tatoeage
      • Operatietechnieken
    • Haar
      • Beschadigd of droog haar
      • Fijn haar
      • Grijs geworden
      • Hoofdhuid
      • Kleuren
      • Krullenbos
      • Stylen
      • Stylingtools
      • Voor hem
      • Wassen
    • Werkstof dossiers
      • Alphahydroxyzuur
      • Betahydroxyzuur
      • Peptiden
      • Glycolzuur
      • Vitamine A (+derivaten)
      • Vitamine c
    • Lichaam
      • Beharing
      • Cellulite
      • Contourverbetering
      • Huidziekten
      • Douchen en baden
      • Gezondheid
      • In de spa
      • Lekker smeren
      • Lichaam en zon
      • Seksualiteit
      • Transpiratie
      • Voeten en handen
      • Voor hem
    • Natuurlijk 100%
    • Make-up
      • Gereedschap
      • Lippen
      • Nagels
      • Ogen
      • Teint
      • Voor hem
      • Wenkbrauwen
    • Parfum
      • Mannen
      • Vrouwen
    • Voeding
    • Zakenpraat
      • Cosmeticaclaims
      • De cijfers
      • Marketingtrends
      • Mick’s column
      • Monique schrijft
      • Psychologie
  • Expertadvies
    • Plastische chirurgie
      • dr. Frank Niessen
    • Cosmetische dermatologie
      • dr. Francis Wu
      • Dokter Frodo Gaymans
    • Haar
      • Wella experts Ilse en Lieke
    • Huidzorg
      • Mardge Pascaud
  • Geteste producten
    • Gezichtsproducten
    • Haarproducten
    • Lichaamsproducten
    • Make-up producten
    • Parfum m/v
  • Monthly Favorites
  • Brands we love
    • BABOR
    • Biodroga MD
    • Esse Probiotic Skincare
    • IK Skin Perfection
    • iS Clinical
    • Maria Galland Paris
    • Meder Beauty Science
    • TheraVine
  • Beautyvideo’s
  • BeautyJournaal Shop

BeautyJournaal » Woordenboek (A-Z) » Cosmeticastoffen » Argireline

Archief artikel

Archief artikel

  • Cosmeticastoffen, Rimpels en slapte, Woordenboek (A-Z)

Archief: Argireline

  • 21 oktober 2011

geschreven door 

Het BeautyJournaal-team

BeautyJournaal’s Shop Redactie favorieten

My SkinCaud - maak een DNA test van je huid!

Met deze huid-DNA test weet je voortaan welke skincare je nodig hebt. Meten is weten. Je DNA liegt niet. Deze test doe je eenvoudig thuis. Huidexpert Mardge Pascaud begeleidt je via een app naar het juiste advies.  
BEKIJK

INCI naam: Acetyl hexapeptide-3

Argireline wordt door cosmeticafabrikanten een alternatief voor Botox genoemd. Het zou net zo effectief de rimpels kunnen bestrijden, zonder dat er een injectienaald aan te pas komt.

Chemisch gezien is argireline een peptide (eiwit) bestaande uit een keten van zes aminozuren die gebonden zijn aan een fragment van azijnzuur. De werking van argireline is in die zin vergelijkbaar met Botox dat het de zenuwoverdracht tussen de huid en de spiertjes kan onderbreken, waardoor er een huidontspannend effect zou kunnen optreden.

Onze gezichtspieren zorgen ervoor dat we ons verbaal en non-verbaal kunnen uitdrukken. Daarom worden het ook wel de mimische spieren genoemd. Hoe meer ze gebruikt worden tijdens de communicatie, hoe meer ook de huid belast wordt: het veert als een matrasje mee op dat spierweefsel, en op den duur komen er plooien in die ook nog eens dieper worden als gevolg van veroudering (=huidverslapping). Het is bekend dat hoe minder krachtig de gezichtsspieren gebruikt worden, hoe jonger je er uit kan blijven zien. Dit is ook opvallend bij mensen die intensief yoga en meditatie beoefenen.

Al twintig jaar wordt Botox gebruikt om de gezichtspieren te verslappen met als resultaat vermindering van rimpels voor bepaalde tijd (zolang de stof werkt). Botox is de merknaam voor botuline, een gif dat wordt geproduceerd door de bacterie Clostridium botulini. Deze bacterie leeft in verkeerd bewaard en gekookte vlees (en zelfingemaakt voedsel) en kan voor fatale vergiftigingen zorgen. Botuline zorgt ervoor dat de verbinding tussen de zenuwen en de spieren wordt verbroken, waardoor spieren verlamd raken. Binnen de cosmetica wordt dit effect gebruikt om de spierspanning en mimische reactie van de spieren te verminderen en de rimpelvorming tegen te gaan.

Qua werking lijkt argireline vergelijkbaar te zijn met Botox – het moet voor spierverslapping kunnen zorgen. Maar het mechanisme achter argireline is wel anders dan van Botox.

De impuls van een zenuw naar de spier wordt doorgegeven door de aanmaak van de zg. mediator acetylcholine. Het wordt alleen vrijgemaakt als drie componenten samen een verbinding vormen (genaamd SNARE), waarbij alle componenten precies bij elkaar moeten passen. Het is net een slot en een sleutel-principe: pas als er een juiste sleutel in het slot zit, gaat de deur open. De drie componenten zijn de eiwitten genaamd VAMP, Suntaxin en SNAP – 25. Samen vormen ze een perfecte “sleutel” die het slot openmaakt.

Argireline lijkt qua structuur op SNAP-25 en wordt daarom wel gebruikt om een “sleutel” te vormen, maar uiteindelijk levert het geen perfecte “sleutel”, omdat het niet exact hetzelfde is als SNAP-25. Hierdoor kan het slot niet opengaan en wordt acetylcholine niet vrij gemaakt. De impuls van de zenuw naar de spier kan niet doorgaan. Botox blokkeert de SNAP-25, waardoor de “sleutel” niet gevormd kan worden. Maar argireline concurreert met SNAP-25. Het eindeffect is daarom afhankelijk van de hoeveelheid argireline die bij de zenuw- en spierverbinding terechtkomt.

In theorie klinkt het goed. Maar in de praktijk roept het verschillende vragen op. Tot hoever kan argireline de huid binnendringen en zou het ook de spieren kunnen bereiken? In hoeverre kan het spieren verslappen? Zou het effect überhaupt zichtbaar zijn? Wat zijn de bijwerkingen op korte en op langere termijn?

Er is één studie bekend waarin de werking van argireline in een gezichtsverzorgingsproduct is bewezen (Int. J. Cosmet. Sci. 2002 Oct; 24 (5):303-10). Een applicatie van 10% argireline in een crème heeft bij een testgroep vrouwen de rimpels met 30% verminderd na 30 dagen gebruik. Dit was getest tegen een placebo. Een veelbelovend resultaat.

Het is ons onbekend welke concentraties argireline cosmeticafabrikanten gebruiken in hun crèmes.

Argireline is niet toxisch bij orale inname. In een test is het bewezen dat argireline niet toxisch is voor de huidcellen.

  • Lees meer over stoffen in het cosmeticawoordenboek.

Meer weten over dit onderwerp?

Schrijf je in voor onze wekelijkse nieuwsbrief!

Lees hier BeautyJournaal’s disclaimer over sluikreclame en auteursrecht.
Over deze schrijver
Het BeautyJournaal-team

Het BeautyJournaal-team

Het BeautyJournaal redactieteam schrijft artikelen voor BeautyJournaal.nl. Het gaat om artikelen die niet per se door hen op persoonlijke titel gemaakt worden.
Zij/haar nieuwsberichten
Het BeautyJournaal-team

Het BeautyJournaal-team

Het BeautyJournaal redactieteam schrijft artikelen voor BeautyJournaal.nl. Het gaat om artikelen die niet per se door hen op persoonlijke titel gemaakt worden.
Zij/haar nieuwsberichten
Ook de moeite waard
Loading...
Reageren

Reageren op artikelen uit ons archief is niet mogelijk

BeautyJournaal nieuwsbrief

Elke dinsdagavond het weeknieuws in je mailbox! Meld je hieronder aan.

Beautyjournaal TV

Cosmetisch arts Frodo Gaymans vertelt waarom Less is More beter werkt

Sommige artsen houden minder van fillers, en meer van botox

februari
Redactie, Monique

Redactie, Monique

In gesprek met Margaritha Adams van Waterland Kliniek: 'Een beetje rust in het gezicht is mooi'

Dit zijn onze experts

dr. Frank Niessen, plastisch chirurg dr. Francis Wu, dermatoloog Wella experts Lieke en Ilse Desiree van den Berg, cosmetisch arts drs Frodo Gaymans, cosmetisch arts Mardge Pascaud, beauty innovator

Dit zijn onze testers

Redactie, Monique Sabine redactie, Corine Dian Colle Mandy Glasbergen Lydia le Loux Gerti Harriet Anastasia Anneloes Bruggers

Laatste reacties

  • Hoi Mary, Ben benieuwd wat je van Bounce Back vindt. Van demake up producte… Gerti test het nieuwe Trinny London Plump Up Serum met 3 peptiden en hyaluronzuur Gerti
  • Goed om te lezen. Ik ben bezig met de enzyme cleanser en de bounce back in … Gerti test het nieuwe Trinny London Plump Up Serum met 3 peptiden en hyaluronzuur Mary
  • Interessant! Hou ons op de hoogte Gerti over je bevindinge van deze creme o… Gerti test Deliplus cosmetica van de Spaanse supermarktketen Mercadona Redactie, Monique
  • Hoi Corrie, dank je wel voor je vraag. We gaan hem voorleggen aan onze kleu… Expertadvies: hoe krijg ik mijn rode haar mooi grijs? Mijn kapper durft niet Redactie, Monique
  • Ik ben 64 jaar, had vroeger rood haar, maar naarmate het fletser werd ging … Expertadvies: hoe krijg ik mijn rode haar mooi grijs? Mijn kapper durft niet Corrie
  • Hoi Monique, die crème heb ik nog niet geprobeerd. Het leuke is dat de cr… Gerti test Deliplus cosmetica van de Spaanse supermarktketen Mercadona Gerti
  • Hoi Gerti, mooie review! Wat vind je eigenlijk van de cream, die zie ik ook… Gerti test Deliplus cosmetica van de Spaanse supermarktketen Mercadona Redactie, Monique
  • Kleine aanvulling op de term parfum op de inci: een fabrikant is verplicht … Corine schrijft: Opmars van de clean beauty movement + haar zomerfavorieten Gerti
  • Misschien het grootste onderzoek naar het effect van verwijdering van silic… Wetenschappelijk onderzoek van Dr. Frank Niessen: je knapt op door verwijderen borstimplantaten COSSkidsNederland
  • Fijn om te lezen dat dit voor jou ook zo werkt. met welke merken werk je in… Skin minimalisme is een van de belangrijkste nieuwe skincare trends  Redactie, Monique

Volg ons op Instagram

Copyright © 2009-2018 Beautyjournaal.nl.

  • Disclaimer over sluikreclame en auteursrecht
  • Privacy
  • Cookie instellingen