• Over BeautyJournaal
  • Adverteren
  • Contact
  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Youtube
BeautyJournaal.nl
  • Beautynieuws
    • Gezicht
      • Rimpels en slapte
      • Pigmentvlekken
      • Grove porien
      • Couperose
      • Vette huid
      • Huidziekten
      • Droge huid
      • Gevoelige huid
      • Gezichtsbeharing
      • Oogverzorging
      • Schone huid
      • Voor hem
      • Zonverzorging
    • Cosmetisch medisch
      • Celebrities
      • Injectables
      • Klinieken
      • Medische tatoeage
      • Operatietechnieken
    • Haar
      • Beschadigd of droog haar
      • Fijn haar
      • Grijs geworden
      • Hoofdhuid
      • Kleuren
      • Krullenbos
      • Stylen
      • Stylingtools
      • Voor hem
      • Wassen
    • Werkstof dossiers
      • Alphahydroxyzuur
      • Betahydroxyzuur
      • Peptiden
      • Glycolzuur
      • Vitamine A (+derivaten)
      • Vitamine c
    • Lichaam
      • Beharing
      • Cellulite
      • Contourverbetering
      • Huidziekten
      • Douchen en baden
      • Gezondheid
      • In de spa
      • Lekker smeren
      • Lichaam en zon
      • Seksualiteit
      • Transpiratie
      • Voeten en handen
      • Voor hem
    • Natuurlijk 100%
    • Make-up
      • Gereedschap
      • Lippen
      • Nagels
      • Ogen
      • Teint
      • Voor hem
      • Wenkbrauwen
    • Parfum
      • Mannen
      • Vrouwen
    • Voeding
    • Zakenpraat
      • Cosmeticaclaims
      • De cijfers
      • Marketingtrends
      • Mick’s column
      • Monique schrijft
      • Psychologie
  • Expertadvies
    • Plastische chirurgie
      • dr. Frank Niessen
    • Cosmetische dermatologie
      • Dokter Desiree van den Berg
      • dr. Francis Wu
      • Dokter Frodo Gaymans
    • Haar
      • Wella experts Ilse en Lieke
    • Huidzorg
      • Mardge Pascaud
      • Samantha Kool
      • Tim Vanheusden
  • Geteste producten
    • Gezichtsproducten
    • Haarproducten
    • Lichaamsproducten
    • Make-up producten
    • Parfum m/v
  • Monthly Favorites
  • Brands we love
    • Absolution
    • BABOR
    • Biodroga MD
    • Circadia
    • Colorescience/NuFACE/Zo Skin Health
    • Esse Probiotic Skincare
    • IK Skin Perfection
    • iS Clinical
    • Maria Galland Paris
    • Meder Beauty Science
    • QMS Medicosmetics
    • TheraVine
  • Beautyvideo’s
  • BeautyJournaal Shop

BeautyJournaal » Zakenpraat » Monique schrijft » Monique schrijft: Vandaag in de winkel: Chanel No. 19 Poudre

Archief artikel

Archief artikel

  • Monique schrijft, Parfum, Vrouwen

Archief: Monique schrijft: Vandaag in de winkel: Chanel No. 19 Poudre

  • 19 augustus 2011

geschreven door 

Redactie, Monique

BeautyJournaal’s Shop Redactie favorieten

Dermalogica Prisma Protect SPF30 frisse dagcreme

Dermalogica Prisma Protect is een lichte en frisse moisturizer met spf 30. Hij trekt snel in en houdt je huid mooi soepel. Foundation pakt daarna erg goed en blijft de hele dag onberispelijk op zijn plaats.
BEKIJK

Een aantal beroemde Chanel parfums hebben geen namen in de traditionele zin van het woord, maar worden aangeduid met een cijfer. Chanel No. 19 refereert aan de geboortedag van het Franse mode-icoon Gabrielle (Coco) Chanel.

Coco-Leeuw-Zon-1

Het is het parfum van de perfectie, zo stelt het modehuis, maar zij gaan in hun persinformatie nog verder met een leuk staaltje numerologie: 19=1+9=10=1+0=1 en 1 wordt geassocieerd met de zon, en nummer 1 staat voor het meest creatieve en innovatie nummer. Bovendien wordt nummer 19 in de Tarot ook geassocieerd met de zon. Volgens het modehuis bevat het nummer 19 nog een leuke bijkomstigheid: Coco werd geboren onder het astrologische teken van de Leeuw (just like me – maar ik dan de 16e), en de zon is de dominante ster in het sterrenbeeld van de Leeuw.

Mijn favoriet

Chanel No. 19 werd in 1970 geïntroduceerd. Een groenig parfum met accenten van iris. Het werd de lieveling van vele vrouwen – wereldwijd- en van mij. Aan het einde van mijn tienertijd (17-20 jr) waren de flacons niet aan te slepen. Het is dat ik geen bad had, anders zou ik erin gebaden hebben. Maar de mooiste herinnering bewaar ik aan de uitspraak van een goede vriend die mij eens vertelde dat hij kon ruiken als ik binnen was – in onze favoriete club toentertijd. Ik liet een sillage van Chanel No. 19 achter – hij hoefde het geurspoor maar te volgen….Nu moet ik er wel bij vertellen dat deze jongen een bijzonder goed reukvermogen had, later heb ik nog wel eens gehoord dat hij zich vanwege die uitzonderlijke kwaliteit liet inhuren voor geurexperimenten.

In de loop der jaren ben ik No. 19 uit het oog verloren, er kwamen zoveel mooie nieuwe geuren bij. Maar een equivalent van No. 19 waarin iris op een zodanig zachte, chique wijze werd gebruikt, dat ik er niet misselijk van werd (dat gebeurde namelijk wel met de meeste iris-achtige geuren die nadien uitkwamen) heb ik nooit meer gevonden. Sterker nog: in die tijd wist ik niet eens dat het parfum was opgebouw rond iris – de afgelopen jaren riep ik steevast dat ik niet van iris-parfums hield (….).

Iris en musk  = het nieuwe poeder

Nu is er Poudré, een gemoderniseerde variant van No. 19 – in vakjargon zou het een flanker heten. Huisparfumeur Jacques Polge heeft ervoor getekend. Geen makkelijke opgaaf, het oorspronkelijke parfum kwam in 1970 uit de geurkeuken van neus Henri Robert. Maar Polge heeft de accenten in dit geurconcept op subtiele wijze verder uitgewerkt. Het poederachtige van de iris heeft hij versterkt, niet alleen met iris maar ook met een nieuwe generatie musk (zoals Chanel dat omschrijft)  die vandaag de dag te koop is voor parfumeurs – het versterkt elkaar in het poederachtige aura.

Nieuwe generatie

Toch is No. 19 Poudré hierdoor niet zwaarder geworden – in tegenstelling zelfs, het is wellicht wel lichter, fluweliger dan No. 19. Het oorspronkelijke parfum had voor mij altijd iets romigs en groens, Poudré is crispier geworden en frisser, het klassieke eau de toilette-achtige is er net een beetje afgeroomd. Het is iets minder damesachtig – maar ook minder groen. Als ik het nu 30 jaar later vergelijk met de klassieke geur is het ook iets toegankelijker voor jonge meiden. En daar verbaas ik mezelf over: ik was toen ook een jonge meid (en heel erg New Wave), liep toen echt met zo’n damesachtig parfum? Ik ervaarde dat niet zo, maar nu afgezet tegen het nieuwe Poudré , kan ik niet anders dan beamen dat Poudré een jongere geest heeft.

De geurnoten op een rij: in de top zit neroli uit Grasse en mandarijn, in het hart zit jasmijn absolue en iris pallida, in de basis zitten witte musk noten, vetivier uit Haiti en tonkaboon.

Vederlicht

Chanel No. 19 Poudré heeft een vederlichtheid in zich die je heel dicht op de huid ruikt – maar niet voor lang, des te langer ruik je hem in de ruimte waarin je hem verstuift – overigens zonder dominant te zijn. Er is iets wonderlijks mee, omdat mijn neus bij het ruiken op de huid snel verzadigd raakt. Had de oorspronkelijke geur dat ook? Spoot ik wellicht toen zoveel op dat het achter laten van een geurspoor onvermijdelijk was?

Poudré is fijn, verfijnd, elegant, modern – een welkom cadeau voor liefhebbers van No. 19 maar ook ter introductie aan newbees. Welkom in de wereld van Chanel…..

50 ml EDT kost € 80,-, 100 ml Eau de parfum kost € 115,-.

  • Lees ook de review van onze parfumpanellist Maxim over No. 19 Poudré.
  • Een overzicht van poederachtige geuren met parfumexpert Tanja Deurloo
  • De nieuwe generatie ‘groene’ geuren – videobespreking met Tanja Deurloo

Meer weten over dit onderwerp?

Schrijf je in voor onze wekelijkse nieuwsbrief!

Lees hier BeautyJournaal’s disclaimer over sluikreclame en auteursrecht.
Over deze schrijver
Redactie, Monique

Redactie, Monique

Beautyjournalist en uitgever van BeautyJournaal, Monique Lindeboom, zit al 24 jaar in het vak en kent de industrie op haar duimpje. Ze verscheen in diverse tv programma's, had 1,5 jr lang een uitzending bij BNR Nieuwsradio, schreef een boek, doet consultancywerk voor cosmeticabedrijven en cosmetisch medische klinieken en geeft regelmatig interviews aan tijdschriften en kranten over ontwikkelingen in de industrie.
Zij/haar nieuwsberichten
Redactie, Monique

Redactie, Monique

Beautyjournalist en uitgever van BeautyJournaal, Monique Lindeboom, zit al 24 jaar in het vak en kent de industrie op haar duimpje. Ze verscheen in diverse tv programma's, had 1,5 jr lang een uitzending bij BNR Nieuwsradio, schreef een boek, doet consultancywerk voor cosmeticabedrijven en cosmetisch medische klinieken en geeft regelmatig interviews aan tijdschriften en kranten over ontwikkelingen in de industrie.
Zij/haar nieuwsberichten
Ook de moeite waard
Loading...
Reageren

Reageren op artikelen uit ons archief is niet mogelijk

BeautyJournaal nieuwsbrief

Elke dinsdagavond het weeknieuws in je mailbox! Meld je hieronder aan.

Beautyjournaal TV

Monique haalt de angel van de angst eruit....

mei
Redactie, Monique

Redactie, Monique

Pffff.....het zonnebrand complot. Bang voor uv-filters? Dit is de oorsprong...

Dit zijn onze experts

dr. Frank Niessen, plastisch chirurg dr. Francis Wu, dermatoloog Wella experts Lieke en Ilse Desiree van den Berg, cosmetisch arts drs Frodo Gaymans, cosmetisch arts Mardge Pascaud, beauty innovator

Dit zijn onze testers

Redactie, Monique Sabine redactie, Corine Dian Colle Mandy Glasbergen Lydia le Loux Gerti Harriet Anastasia Anneloes Bruggers

Laatste reacties

  • Beste Else Vlieland, dit artikel gaat alleen over mijn geval en ervaring. … Lipoedeem: cosmetisch arts Adriana Peirera vertelt openhartig over altijd pijn hebben aan haar benen Adriana Villadiego Pereira
  • Beste Veronique, dank je wel voor je vraag. Een goede! Er wordt inderdaad i… Zo verzorgen huidtherapeuten Michelle Janssen en Anouk Bliekendaal rosacea Redactie, Monique
  • Leuk! We zijn benieuwd. Ook op Instagram zijn prachtige voorbeelden te vind… Haartrend alert! De Franse Balayage Shadow van L’Oréal Professionnel Redactie, Monique
  • Hallo Else, Adriana zal zelf nog reageren op jouw commentaar onder dit arti… Lipoedeem: cosmetisch arts Adriana Peirera vertelt openhartig over altijd pijn hebben aan haar benen Redactie, Monique
  • Ik heb deze geur ook van Elie Saab en de geur is geweldig. Zomers, fris, bl… Dian test het frisse Elie Saab Girl of Now Lovely parfum met fruitjes en amandel Angela
  • Waarom zet je de naam van de creme hier gewoon niet bij?… Zo verzorgen huidtherapeuten Michelle Janssen en Anouk Bliekendaal rosacea Veronique
  • Ik ben al heel lang aan het twijfelen wat ik nou eens met mijn haar wil doe… Haartrend alert! De Franse Balayage Shadow van L’Oréal Professionnel Imagekapper
  • Beste Jacqueline, dank voor je feedback. We hebben de bron van alle informa… Vijf mythen over lipoedeem ontkracht! Deel 3: lipoedeem is een progressieve ziekte Redactie, Monique
  • Ook nu weer foutieve informatie in dit artikel. LPG, MLD en andere behandel… Lipoedeem: cosmetisch arts Adriana Peirera vertelt openhartig over altijd pijn hebben aan haar benen Else Vlieland
  • Kan dit artikel alstublieft worden aangepast?! Teveel onjuiste informati… Vijf mythen over lipoedeem ontkracht! Deel 3: lipoedeem is een progressieve ziekte Jacqueline

Volg ons op Instagram

Copyright © 2009-2018 Beautyjournaal.nl.

  • Disclaimer over sluikreclame en auteursrecht
  • Privacy
  • Cookie instellingen