• Over BeautyJournaal
  • Adverteren
  • Contact
  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Youtube
BeautyJournaal.nl
  • Beautynieuws
    • Gezicht
      • Rimpels en slapte
      • Pigmentvlekken
      • Grove porien
      • Couperose
      • Vette huid
      • Huidziekten
      • Droge huid
      • Gevoelige huid
      • Gezichtsbeharing
      • Oogverzorging
      • Schone huid
      • Voor hem
      • Zonverzorging
    • Cosmetisch medisch
      • Celebrities
      • Injectables
      • Klinieken
      • Medische tatoeage
      • Operatietechnieken
    • Haar
      • Beschadigd of droog haar
      • Fijn haar
      • Grijs geworden
      • Hoofdhuid
      • Kleuren
      • Krullenbos
      • Stylen
      • Stylingtools
      • Voor hem
      • Wassen
    • Werkstof dossiers
      • Alphahydroxyzuur
      • Betahydroxyzuur
      • Peptiden
      • Glycolzuur
      • Vitamine A (+derivaten)
      • Vitamine c
    • Lichaam
      • Beharing
      • Cellulite
      • Contourverbetering
      • Huidziekten
      • Douchen en baden
      • Gezondheid
      • In de spa
      • Lekker smeren
      • Lichaam en zon
      • Seksualiteit
      • Transpiratie
      • Voeten en handen
      • Voor hem
    • Natuurlijk 100%
    • Make-up
      • Gereedschap
      • Lippen
      • Nagels
      • Ogen
      • Teint
      • Voor hem
      • Wenkbrauwen
    • Parfum
      • Mannen
      • Vrouwen
    • Voeding
    • Zakenpraat
      • Cosmeticaclaims
      • De cijfers
      • Marketingtrends
      • Mick’s column
      • Monique schrijft
      • Psychologie
  • Expertadvies
    • Plastische chirurgie
      • dr. Frank Niessen
    • Cosmetische dermatologie
      • Dokter Desiree van den Berg
      • dr. Francis Wu
      • Dokter Frodo Gaymans
    • Haar
      • Wella experts Ilse en Lieke
    • Huidzorg
      • Mardge Pascaud
      • Samantha Kool
      • Tim Vanheusden
  • Geteste producten
    • Gezichtsproducten
    • Haarproducten
    • Lichaamsproducten
    • Make-up producten
    • Parfum m/v
  • Monthly Favorites
  • Brands we love
    • Absolution
    • BABOR
    • Biodroga MD
    • C-ME skincare
    • Circadia
    • Colorescience/NuFACE/Zo Skin Health
    • Esse Probiotic Skincare
    • IK Skin Perfection
    • iS Clinical
    • Maria Galland Paris
    • Meder Beauty Science
    • QMS Medicosmetics
    • TheraVine
  • Beautyvideo’s
  • BeautyJournaal Shop

BeautyJournaal » Zakenpraat » Cosmeticaclaims » Resveratrol, de super anti-oxidant tegen veroudering

  • Cosmeticaclaims, Couperose, Gevoelige huid, Gezicht, Gezondheid, Lichaam, Pigmentvlekken, Rimpels en slapte, Voor hem, Zon

Resveratrol, de super anti-oxidant tegen veroudering

  • 16 juni 2011
  • Reageren

geschreven door 

Het BeautyJournaal-team

De gezondheidsvoordelen van resveratrol nader bekeken

BeautyJournaal’s Shop Redactie favorieten

Bergman Beauty Care Aqua Injection Intense Moisturizing Serum

Een onvoorstelbaar goed hybride product: een toner-serum met krachtige hydraterende eigenschappen.
BEKIJK

Resveratrol

beautyjournaal shop

Resveratrol behoort net als andere polyfenolen tot de afweerstoffen van een plant die haar moeten beschermen tegen ziekteverwekkers, insecten, UV-licht en schimmels. Het tegenwoordig veelvuldige gebruik van chemische bestrijdingsmiddelen bij het telen van groente en fruit vermindert de noodzaak van de plant tot de aanmaak van dergelijke afweerstoffen. Hierdoor bevat onze groente en fruit nu veel minder voedingsstoffen die voor de mens zo gezond zijn en een beschermende werking uitoefenen.

Een supplement met beschermende antioxidanten, zoals resveratrol is daarom aan te bevelen naast een gezonde voeding. Biologische voeding is ook een goede keuze. Dit bevat wel relevante hoeveelheden voedingsstoffen, vanwege het telen zonder chemische bestrijdingsmiddelen.

Lees ook

Loading...
ua-uvstapelen
ua-uvstapelen
Gezicht Lichaam

Krijg je door stapeling van producten met UV-filter een hogere bescherming?

Resveratrol komt onder andere voor in de schil van rode en blauwe druiven en is daarom ook terug te vinden in een glas rode wijn. Vandaar dat rode wijn ook zo gezond is, mits het uiteraard met mate wordt gedronken vanwege de alcohol.

In de productie van witte wijn wordt de schil van druiven niet meegenomen en bevat dus bijna geen resveratrol. De aanwezige hoeveelheid resveratrol  in rode wijn verschilt sterk van wijn tot wijn en hangt ondermeer van het land waar de druivenstruik staat en de hoeveelheid zon. Hoe meer UV-licht, hoe meer beschermende resveratrol de druivenstruik produceert om haar vruchten te beschermen. Resveratrol is ook aanwezig in andere producten uit druiven zoals druivensap. Commercieel verkrijgbare resveratrol is vaak geïsoleerd uit Japanse duizendknoop (Polygonum cuspidatum).

Experimenten met levensverlenging

Aan resveratrol worden anti-verouderende effecten toegekend. Er zijn een aantal onderzoeken op dieren uitgevoerd met resveratrol en het blijkt de levensduur van deze proefdieren te verlengen, waaronder de gist en andere ongewervelden, zoals fruitvliegjes en wormpjes. Uit een experiment met muizen blijkt dat resveratrol zelfs bij een zeer calorie- en vetrijk dieet, de levensduur en gezondheid van de muizen kan verbeteren.

Veroudering is o.a. het gevolg van een opeenstapeling van verlies aan belangrijke cellen in ons lichaam. Resveratrol zorgt er voor dat de cellen langer blijven leven en goed blijven functioneren doordat er een verbeterde stofwisseling plaats vindt, de verdedigings- en reparatieprocessen worden verbetert en het algehele celdoodproces wordt geremd. Tevens blijkt dat resveratrol (net als bijvoorbeeld het belangrijke en al eerder besproken antioxidant quercetine) beschikt over ontstekingsremmende eigenschappen.

Hierop zijn waarschijnlijk de gunstige effecten van resveratrol bij hart- en vaatziekten gebaseerd. De effecten zijn zoals genoemd alleen bij in-vitro en op dieren getest. Het is nog niet bewezen dat consumptie van resveratrol via suppletie, of druivensap en rode wijn de kans op ziekten als kanker en hart- en vaatziekten bij de mens vermindert. Nagekomen: Uit een onderzoek in 2014 blijkt geen werkzaam resultaat op hart- en vaatziekten, lees dat artikel hier.

Remmend bij virussen, bacteriën en schimmels

Resveratrol heeft hiernaast een antivirale werking tegen verschillende virussen. De vermenigvuldiging van het herpes simplex virus (o.a. veroorzaker van de koortslip) wordt tegengegaan. Naast antivirale effecten lijkt resveratrol ook een fungicide (antischimmel) werking te hebben tegen verschillende schimmels die ook mensen kunnen infecteren. Daarnaast remt resveratrol ook de vermenigvuldiging van verschillende bacteriën zoals Staphylococcus aureus.

Vanwege het antibacteriële en ontstekingsremmende effect wordt resveratrol op dit moment onderzocht als ingrediënt in cosmetica voor de acne-huid. Een eerste studie is gedaan op 20 personen met resveratrol in gelvorm aangebracht op de huid met positieve resultaten. Meer onderzoek zal nodig zijn om dit effect te kunnen bewijzen. Of resveratrol in supplementvorm bij acne hetzelfde positieve effect kan laten zien is uiteraard ook een interessante onderzoeksvraag.

Suppletie met resveratrol

Lees ook

Loading...
Ua lipoedeem 1
Ua lipoedeem 1
Lichaam Zakenpraat

Vijf mythen over lipoedeem ontkracht! Deel 1: je krijgt er obesitas van

Resveratrol zou kunnen zorgen voor een betere energiebalans door de verbeterde stofwisseling en verbeterde energieproductie. Ook zou het bescherming kunnen bieden tegen verouderingsziekten en het voorkomen van vroegtijdige veroudering van de huid. Er is echter nog het een en ander onduidelijk over de dosering en werking van resveratrol in het menselijk lichaam. De studies met resveratrol betreffen voornamelijk in-vitrostudies en dierstudies waarin veelal hoge doseringen resveratrol zijn gebruikt. Bij inname van resveratrol bij de mens is een lage biologische beschikbaarheid van resveratrol geconstateerd.

Resveratrol wordt in het menselijk lichaam namelijk snel afgebroken. Desondanks levert suppletie met resveratrol in dierstudies significante resultaten op,  ook bij wat lagere doseringen. Het sterke vermoeden bestaat dan ook dat behalve resveratrol, de verschillende afbraakproducten (metabolieten) van resveratrol biologisch actief zijn in het lichaam en elkaar in de werking versterken. In rode wijn zit bijvoorbeeld ook meer dan alleen resveratrol, zoals de metabolieten van resveratrol en andere aanwezige antioxidanten (proanthocyanidinen). Daarom beveel ik een lage dosering resveratrol aan uit een natuurlijke bron en niet puur en alleen resveratrol.

beautyjournaal shop

Dosering resveratrol in een supplement: 20 mg per dag

Synergie

Vitamine D3, metabolieten en verwante stilbenoïden van resveratrol.

Voedingsbron:  Rode wijn, druivensap, blauwe bessen en cranberry’s.

Synoniemen: Rode wijn extract, polygonum cuspidatum (Japanse duizendknoop), stilbenoïde, fytonutriënt.

Lees ook

Loading...
ua lipoedeem 4
ua lipoedeem 4
Lichaam Zakenpraat

Vijf mythen over lipoedeem ontkracht! Deel 4: leidt lipoedeem tot psychische problemen, of waren die er al?

Resveratrol behoort tot een groep chemische stoffen uit planten, die onder de naam polyfenolen bekend staan. Deze stoffen hebben antioxiderende effecten.

Literatuur:

1] http://www.naturafoundation.nl/monografie/salvestrolencomplex.html

2] http://www.soe.nl

3] Resveratrol-containing gel for the treatment of acne vulgaris: a single-blind, vehicle-controlled, pilot study. Am J Clin Dermatol. 2011 Apr 1;12(2):133-41.

4] http://lpi.oregonstate.edu/infocenter/phytochemicals/resveratrol/index.html

  • Bekijk ook het woordenboek waarin alle belangrijke vitaminen, mineralen en kruiden zijn opgenomen.

Meer weten over dit onderwerp?

Schrijf je in voor onze wekelijkse nieuwsbrief!

Lees hier BeautyJournaal’s disclaimer over sluikreclame en auteursrecht.
Over deze schrijver
Het BeautyJournaal-team

Het BeautyJournaal-team

Het BeautyJournaal redactieteam schrijft artikelen voor BeautyJournaal.nl. Het gaat om artikelen die niet per se door hen op persoonlijke titel gemaakt worden.
Zij/haar nieuwsberichten
Het BeautyJournaal-team

Het BeautyJournaal-team

Het BeautyJournaal redactieteam schrijft artikelen voor BeautyJournaal.nl. Het gaat om artikelen die niet per se door hen op persoonlijke titel gemaakt worden.
Zij/haar nieuwsberichten
BeautyJournaal TV
Ook de moeite waard
Loading...
ua-uvstapelen
ua-uvstapelen
Gezicht Lichaam

Krijg je door stapeling van producten met UV-filter een hogere bescherming?

Ua lipoedeem 1
Ua lipoedeem 1
Lichaam Zakenpraat

Vijf mythen over lipoedeem ontkracht! Deel 1: je krijgt er obesitas van

ua lipoedeem 4
ua lipoedeem 4
Lichaam Zakenpraat

Vijf mythen over lipoedeem ontkracht! Deel 4: leidt lipoedeem tot psychische problemen, of waren die er al?

UA lipoedeem 3
UA lipoedeem 3
Lichaam Zakenpraat

Vijf mythen over lipoedeem ontkracht! Deel 3: lipoedeem is een progressieve ziekte

ua-rijstwater
ua-rijstwater
Haar Zakenpraat

Rijstwater als haargroeimiddel: werkt het echt?

ua-certificaten
ua-certificaten
Lichaam Natuurlijk 100% Zakenpraat

Natuurlijke en biologische cosmetica: keurmerken maken je wegwijs

5 reacties

  • Babs schreef:
    22 november, 2011 om 08:12

    Druivesap is wel lekker, maar vaak erg zoet. ik vraag mij af, als je wijn kookt, verdwijnt de alcohol. blijven de anti-oxidanten er dan wel in? Ik krijg van rode wijn de laatste tijd enorme “opvliegers” …vandaar….

  • Beauty United schreef:
    5 juli, 2011 om 21:43

    Ook de nachtcreme van Medik8 bevat Resveratrol. De resultaten zijn meer dan mooi te noemen….
    Jerry Versluis

  • Redactie, Monique redactie, monique schreef:
    5 juli, 2011 om 13:14

    klinkt lekker adriana:-)

  • Adriana schreef:
    5 juli, 2011 om 12:46

    Ik gebruik sinds kort de huidverzorging van Tauleto Wine Fragrance.De producten komen uit Italie en zijn gebaseerd op rode wijn. Hierin zit ook het resveratrol en het bevalt me prima. Helaas alleen nog te koop via hun webshop.

  • Wilfred Uleman schreef:
    23 juni, 2011 om 10:48

    Klinkt bekend! Over Salvestrolen (www.salvestrolen.nl -> Research) bestaat gelijke info! In 2008 is al aangegeven dat iedereen in 2018 weet wat salvestrolen zijn. Niet uit een boekje……maar uit noodzaak!
    Jaren geleden heb ik al besloten om mijn antioxidanten aan te vullen met voedingsupplementen. Ik heb gekozen voor Phyto Vite (info op http://www.royal-aging.com -> Anti aging). Een product samengesteld door een internist met de opdracht om een super product te ontwikkelen waar alles inzit in de maximale hoeveelheden die ons lichaam nodig heeft. Ik koop het altijd op http://www.royal-aging.com en gebruik 5en20 als kortingcode. Binnen 2 dagen heb je het in huis! Super geregeld! en vooral Fantastisch product! Je voelt je vitaler!

Reageren X

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

BeautyJournaal nieuwsbrief

Elke dinsdagavond het weeknieuws in je mailbox! Meld je hieronder aan.

Beautyjournaal TV

1 minuut met dokter Frodo: heb je wallen onder je ogen? Neem dan geen Botox.

Monique haalt de angel van de angst eruit....

mei
Redactie, Monique

Redactie, Monique

Pffff.....het zonnebrand complot. Bang voor uv-filters? Dit is de oorsprong...

Dit zijn onze experts

dr. Frank Niessen, plastisch chirurg dr. Francis Wu, dermatoloog Wella experts Lieke en Ilse Desiree van den Berg, cosmetisch arts drs Frodo Gaymans, cosmetisch arts Mardge Pascaud, beauty innovator

Dit zijn onze testers

Redactie, Monique Sabine redactie, Corine Dian Colle Mandy Glasbergen Lydia le Loux Gerti Harriet Anastasia Anneloes Bruggers

Laatste reacties

  • Heel erg graag! Ben al even op zoek naar een dagcrème met hoge zonbescherm… WIN! De nieuwe Louis Widmer Dagcrème UV 50: hoge UV-bescherming en een stralende teint Christine
  • ik zou ook graag weer willen stralen… Ontdek & WIN! Maria Galland Paris Uni’Perfect: prachtig shield tegen UV-straling, vervuiling en geeft glow! Anja
  • Fijn… Ontdek & WIN! Maria Galland Paris Uni’Perfect: prachtig shield tegen UV-straling, vervuiling en geeft glow! Jurgo
  • Heel graag maak ik kans, een mooiere huid wie wil dat nou niet?… Ontdek & WIN! Maria Galland Paris Uni’Perfect: prachtig shield tegen UV-straling, vervuiling en geeft glow! Miranda Mous
  • Dit zou ik heel graag winnen. Nadat ik vroeger een ongeluk heb gehad met br… WIN! De nieuwe Louis Widmer Dagcrème UV 50: hoge UV-bescherming en een stralende teint Nuray
  • Ah,dank voor de tip Gerti!… Dit is Amerikaans advies voor acne op de donkere huid! Redactie, Monique
  • Dat Youth to the people retinal serum lijkt me erg interessant. Via cultbea… Dit is Amerikaans advies voor acne op de donkere huid! Gerti
  • Ik zou deze gave prijs willen testen… Ontdek & WIN! Maria Galland Paris Uni’Perfect: prachtig shield tegen UV-straling, vervuiling en geeft glow! Riaat
  • Ik doe erg graag mee met de winactie, ben erg nieuwsgierig naar het product… Ontdek & WIN! Maria Galland Paris Uni’Perfect: prachtig shield tegen UV-straling, vervuiling en geeft glow! Anneliese de Waal
  • Lijkt me heerlijk! Huisje krijgt steeds meer kuren, dus een beetje TLC is h… Ontdek & WIN! Maria Galland Paris Uni’Perfect: prachtig shield tegen UV-straling, vervuiling en geeft glow! Jessica

Volg ons op Instagram

Copyright © 2009-2018 Beautyjournaal.nl.

  • Disclaimer over sluikreclame en auteursrecht
  • Privacy
  • Cookie instellingen