• Over BeautyJournaal
  • Adverteren
  • Contact
  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Youtube
BeautyJournaal.nl
  • Beautynieuws
    • Gezicht
      • Rimpels en slapte
      • Pigmentvlekken
      • Grove porien
      • Couperose
      • Vette huid
      • Huidziekten
      • Droge huid
      • Gevoelige huid
      • Gezichtsbeharing
      • Oogverzorging
      • Schone huid
      • Voor hem
      • Zonverzorging
    • Cosmetisch medisch
      • Celebrities
      • Injectables
      • Klinieken
      • Medische tatoeage
      • Operatietechnieken
    • Haar
      • Beschadigd of droog haar
      • Fijn haar
      • Grijs geworden
      • Hoofdhuid
      • Kleuren
      • Krullenbos
      • Stylen
      • Stylingtools
      • Voor hem
      • Wassen
    • Werkstof dossiers
      • Alphahydroxyzuur
      • Betahydroxyzuur
      • Peptiden
      • Glycolzuur
      • Vitamine A (+derivaten)
      • Vitamine c
    • Lichaam
      • Beharing
      • Cellulite
      • Contourverbetering
      • Huidziekten
      • Douchen en baden
      • Gezondheid
      • In de spa
      • Lekker smeren
      • Lichaam en zon
      • Seksualiteit
      • Transpiratie
      • Voeten en handen
      • Voor hem
    • Natuurlijk 100%
    • Make-up
      • Gereedschap
      • Lippen
      • Nagels
      • Ogen
      • Teint
      • Voor hem
      • Wenkbrauwen
    • Parfum
      • Mannen
      • Vrouwen
    • Voeding
    • Zakenpraat
      • Cosmeticaclaims
      • De cijfers
      • Marketingtrends
      • Mick’s column
      • Monique schrijft
      • Psychologie
  • Expertadvies
    • Plastische chirurgie
      • dr. Frank Niessen
    • Cosmetische dermatologie
      • dr. David Mosmuller
      • dr. Francis Wu
      • Dokter Frodo Gaymans
    • Haar
      • Wella experts Ilse en Lieke
    • Huidzorg
      • Inge Deceuninck
      • Mardge Pascaud
      • Sacha Sommers
  • Geteste producten
    • Gezichtsproducten
    • Haarproducten
    • Lichaamsproducten
    • Make-up producten
    • Parfum m/v
  • Monthly Favorites
  • Brands we love
    • Biodroga MD
    • Esse Probiotic Skincare
    • IK Skin Perfection
    • iS Clinical
    • Maria Galland Paris
    • Meder Beauty Science
    • Prescription by SOAP
    • TheraVine
  • Video’s
  • Podcast
  • Shop

BeautyJournaal » Groene Special » Claims » Witte thee wint het van groene thee als huidverjonger

Archief artikel

Archief artikel

  • Claims, Cosmeticaclaims, Gevoelige huid, Gezicht, Groene Special, Natuurlijk 100%, Rimpels en slapte, Stoffen, Voeding

Archief: Witte thee wint het van groene thee als huidverjonger

  • 1 april 2011

geschreven door 

Het BeautyJournaal-team

BeautyJournaal’s Shop Redactie favorieten

Bapscarcare Littekengel met UV-filter

Sneldrogende siliconengel die de gevoelige huid ook beschermt tegen zonlicht.
BEKIJK

Witte thee lijkt minstens zo goed voor je huid als groene thee of zelfs nog beter. Het zou zelfs drie tot zes keer effectiever de huidmatrix beschermen dan de groene variant. Er is echter nog meer onderzoek nodig om deze gegevens te bevestigen.

Er wordt veel gesproken over de potentiële voordelen van thee – met name groene thee – voor de algemene gezondheid en voor huidverbetering. Groene thee is een op planten gebaseerd middel dat al veel onderzocht is op de voordelen: bevordering van de cardiovasculaire gezondheid, preventie van kanker, huidbescherming en antioxidante werking. Witte thee wordt gezien als vergelijkbaar of staat zelfs gelijk aan groene thee als we het hebben over de gezondheid. Dit is begrijpelijk want veel van deze werkzame stoffen in groene thee, de zogenaamde catechinen, zijn ook gevonden in witte thee en andersom. Echter blijkt uit de recente gegevens dat in sommige gevallen witte thee effectiever is dan groene thee en dat de verschillen tussen deze twee net zo opmerkelijk zijn als hun overeenkomsten.

Wat is witte thee en hoe staat het in verhouding met andere thee?

Thee wordt gemaakt van de bladeren van de Camellia sinensis plant. Het grootste deel van de geoogste bladeren ondergaat verschillende verwerkingsprocessen, waardoor de chemische samenstelling van de bladeren verandert of waardoor de concentratie catechinen vermindert. De belangrijkste theesoorten (zwarte, witte en groene thee), verschillen door de manier van oogsten en de verwerking. Zwarte thee is de meest voorkomende en bewerkte soort thee. Deze thee is gemaakt van volledige gefermenteerde (gegiste) bladeren en het catechinegehalte is relatief laag. Aan de andere kant is deze thee rijk aan theaflavins die ook antioxidanten en, sommigen beweren voordelen kunnen hebben voor de gezondheid. Groene thee wordt over het algemeen niet gefermenteerd, maar de bladeren hiervan zijn gedroogd aan de lucht, wat ook leidt tot een verlies aan catechinen. Toch bevat groene thee nog altijd meer catechinen dan zwarte thee.

Witte thee is de minst bewerkte theesoort en heeft het hoogste catechinegehalte. Het is gemaakt van jonge theeblaadjes en/of knoppen die onmiddellijk na de oogst worden gestoomd zodat het polyfenol-oxidase deactiveert. Dit is het systeem dat catechinen vernietigt. We kunnen dus vaststellen dat witte thee rijker is aan catechinen dan groene thee. Sinds witte thee wordt gemaakt van bladeren die geoogst zijn in een eerdere groeifase, zal de samenstelling verschillen van die van groene thee op verschillende manieren.

Witte thee heeft een geneeskrachtige en verjongende werking

Uit een aantal onderzoeken kwamen positieve huidverbeteringen van groene thee naar voren, zoals: bescherming tegen UV-straling, ontstekingsremmende effecten en bescherming van de huidmatrix. Bij witte thee werden ongeveer dezelfde voordelen vastgesteld. Dr. Camouse, wetenschapper aan het Universiteitsziekenhuis in Cleveland vergeleek het effect van UV-bescherming bij groene en witte thee en vond deze ongeveer gelijk. (Experimental Dermatology, Juni 2009).  

Een wetenschapper aan de Kingston University, Dr. Thring, concludeerde uit eigen onderzoek met enkele collega’s dat witte thee voor huidverjonging kon zorgen. (BMC Complementary and Alternative Medicine, Aug 2009). In het onderzoek keken de onderzoekers naar twee belangrijke effecten dat het huidverouderingsproces vertraagt: de werking van het anti-oxidant (het vermogen om schadelijke vrije zuurstofradicalen te neutraliseren) en de mogelijkheid om matrix metalloproteinasen (MMP) te remmen. MMP zijn enzymen die de sleutelproteïnen afbreken in de huidmatrix, in het bijzonder collageen en elastine, dat leidt tot rimpels en het verlies van stevigheid. Een beperkte mate van MMP in de huid is gezond en noodzakelijk maar de werking van MMP draagt bij aan veroudering van de huid.

Dr. Thring onderzocht de werkzaamheid van eenentwintig planten en kruidenextracten en zag dat witte thee de hoogste activiteit vertoonde (per milligram extract) maar ook als remmer fungeert voor de belangrijkste MMP types, collageen en elastine, als antioxidant. Deze extracten zijn niet zuiver en volledig gedefinieerd dus een vergelijking kan riskant zijn. Toch blijkt er uit de gegevens van Dr. Thring dat witte thee drie tot zes keer effectiever de huidmatrix kan beschermen dan groene thee.

Terwijl de bovenstaande gegevens veelbelovend zijn en aangeven dat witte thee kan helpen bij huidverjonging, is meer onderzoek nodig dit te bevestigen. Om een nog beter resultaat te krijgen zouden er blinde klinische proeven moeten plaatsvinden met witte thee (in vergelijking met groene thee en placebo) om zo het effect te zien van de huidconditie.

Gebruik witte thee als huidverzorging

Totdat er meer onderzoek beschikbaar is, kan er niet volledig bepaald worden wat de huidvoordelen zijn van witte thee. Toch lijkt witte thee minstens zo goed voor je huid als groene thee, misschien zelfs beter. Als je van plan bent om een huidbehandeling te proberen op basis van thee, dan kun je witte thee of een mengsel van witte en groene thee overwegen.

Witte thee als huidverzorging kan op dezelfde manier worden gebruikt als groene thee. Witte thee kan worden opgenomen in een verscheidenheid aan producten zoals: crèmes, lotions, serums, toners en reinigingsmiddelen. Witte thee kan ook als drankje of als voedingssupplement worden gebruikt om een goed resultaat weer te zien van de huid.

Bron: Smartskincare.com

Meer weten over dit onderwerp?

Schrijf je in voor onze wekelijkse nieuwsbrief!

Lees hier BeautyJournaal’s disclaimer over sluikreclame en auteursrecht.
Over deze schrijver
Het BeautyJournaal-team

Het BeautyJournaal-team

Het BeautyJournaal redactieteam schrijft artikelen voor BeautyJournaal.nl. Het gaat om artikelen die niet per se door hen op persoonlijke titel gemaakt worden.
Zij/haar nieuwsberichten
Het BeautyJournaal-team

Het BeautyJournaal-team

Het BeautyJournaal redactieteam schrijft artikelen voor BeautyJournaal.nl. Het gaat om artikelen die niet per se door hen op persoonlijke titel gemaakt worden.
Zij/haar nieuwsberichten
Ook de moeite waard
Loading...
Reageren

Reageren op artikelen uit ons archief is niet mogelijk

BeautyJournaal nieuwsbrief

Elke dinsdagavond het weeknieuws in je mailbox! Meld je hieronder aan.

Beautyjournaal TV

Zo ziet Monique’s huid eruit met de huidscan met Observ

Het is een knap staaltje chirurgisch werk

Mei
dr. Frank Niessen, plastisch chirurg

dr. Frank Niessen, plastisch chirurg

Siliconenolie eruit en een liplift? Wow! Dokter Frank Niessen toont het...

Dit zijn onze experts

dr. Frank Niessen, plastisch chirurg dr. Francis Wu, dermatoloog Wella experts Lieke en Ilse Desiree van den Berg, cosmetisch arts drs Frodo Gaymans, cosmetisch arts Mardge Pascaud, beauty innovator

Dit zijn onze testers

Redactie, Monique Sabine redactie, Corine Dian Colle Mandy Glasbergen Lydia le Loux Gerti Harriet Anastasia Anneloes Bruggers

Laatste reacties

  • Hoi Johanna, daar gaan we het met Inge ook over hebben: kan je couperose ve… Massage expert Inge Deceuninck vertelt: verslapt massage niet juist de huid? Redactie, Monique
  • Lange tijd heb ik ook gedacht, dat bindweefselmassages het voor mijn oudere… Massage expert Inge Deceuninck vertelt: verslapt massage niet juist de huid? Johanna
  • klopt, meestal was het tussen de 16-20 uur. het belangrijkste is dat de set… Monique’s review: mijn volgende 7 maanden met Invisalign, deel 2 Redactie, Monique
  • hoi juno, ik snap je vraag niet helemaal. wil je weten hoe veilig injectabl… Siliconenolie eruit en een liplift? Wow! Dokter Frank Niessen toont het… Redactie, Monique
  • Voor trends ben ik niet gevoelig en ik vind dit ook absoluut niet mooi. Heb… Siliconenolie eruit en een liplift? Wow! Dokter Frank Niessen toont het… Juno
  • Nee, ik gebruik het serum ook niet. Ik heb in de UK een ander merk gekocht:… Monique test Hairlust Grow Perfect haircare Marianne H.
  • Hoi Monique! Vraagje,ik ga in juni starten.Nu denk ik dus hoe doe je dit o… Monique’s review: mijn volgende 7 maanden met Invisalign, deel 2 Annemarie
  • Ha Marianne, wat goed om te horen dat jij ook zo'n fan bent van Hairlust. I… Monique test Hairlust Grow Perfect haircare Redactie, Monique
  • Een combinatie van covid en een gevorderde leeftijd heeft de structuur van … Monique test Hairlust Grow Perfect haircare Marianne H.
  • kijk eens naar de reactie's " keto en migraine " en " keto en diabeet " bij… Neuroloog (in opleiding) Wardell heeft een droom: Pacea, een nieuwe aanpak van migraine nina

Volg ons op Instagram

Copyright © 2009-2018 Beautyjournaal.nl.

  • Disclaimer over sluikreclame en auteursrecht
  • Privacy
  • Cookie instellingen