• Over BeautyJournaal
  • Adverteren
  • Contact
  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Youtube
BeautyJournaal.nl
  • Beautynieuws
    • Gezicht
      • Rimpels en slapte
      • Pigmentvlekken
      • Grove porien
      • Couperose
      • Vette huid
      • Huidziekten
      • Droge huid
      • Gevoelige huid
      • Gezichtsbeharing
      • Oogverzorging
      • Schone huid
      • Voor hem
      • Zonverzorging
    • Cosmetisch medisch
      • Celebrities
      • Injectables
      • Klinieken
      • Medische tatoeage
      • Operatietechnieken
    • Haar
      • Beschadigd of droog haar
      • Fijn haar
      • Grijs geworden
      • Hoofdhuid
      • Kleuren
      • Krullenbos
      • Stylen
      • Stylingtools
      • Voor hem
      • Wassen
    • Werkstof dossiers
      • Alphahydroxyzuur
      • Betahydroxyzuur
      • Peptiden
      • Glycolzuur
      • Vitamine A (+derivaten)
      • Vitamine c
    • Lichaam
      • Beharing
      • Cellulite
      • Contourverbetering
      • Huidziekten
      • Douchen en baden
      • Gezondheid
      • In de spa
      • Lekker smeren
      • Lichaam en zon
      • Seksualiteit
      • Transpiratie
      • Voeten en handen
      • Voor hem
    • Natuurlijk 100%
    • Make-up
      • Gereedschap
      • Lippen
      • Nagels
      • Ogen
      • Teint
      • Voor hem
      • Wenkbrauwen
    • Parfum
      • Mannen
      • Vrouwen
    • Voeding
    • Zakenpraat
      • Cosmeticaclaims
      • De cijfers
      • Marketingtrends
      • Mick’s column
      • Monique schrijft
      • Psychologie
  • Expertadvies
    • Plastische chirurgie
      • dr. Frank Niessen
    • Cosmetische dermatologie
      • dr. Marco van Coevorden
      • Dokter Desiree van den Berg
      • dr. Francis Wu
      • Dokter Frodo Gaymans
      • drs. Hayri Hortoglu
    • Haar
      • Wella experts Ilse en Lieke
    • Huidzorg
      • Mardge Pascaud
      • Tim Vanheusden
  • Geteste producten
    • Gezichtsproducten
    • Haarproducten
    • Lichaamsproducten
    • Make-up producten
    • Parfum m/v
  • Monthly Favorites
  • Brands we love
    • Absolution
    • Biodroga MD
    • Circadia
    • Colorescience/NuFACE/Zo Skin Health
    • Combray
    • Elemis/FillMed/1944
    • IK Skin Perfection
    • Maria Galland Paris
    • Meder Beauty Science
    • TheraVine™
  • Beautyvideo’s
  • BeautyJournaal Shop

BeautyJournaal » Zakenpraat » Psychologie » Zo jong kan men denken dat je bent….

Archief artikel

Archief artikel

  • Psychologie, Seksualiteit

Archief: Zo jong kan men denken dat je bent….

  • 11 januari 2011

geschreven door 

Het BeautyJournaal-team

BeautyJournaal’s Shop Redactie favorieten

Gold Collagen® Forte - 30 dagen kuur voor huid, haar en nagels

Gold Collagen® Forte – 30 dagen kuur met hoge doseringen collageen en hyaluronzuur.
BEKIJK

Er jong uit zien zonder plastische chirurgie of andere ingrepen, kan dat? Psychologen aan de Jena universiteit in Duitsland hebben de oplossing. Wie er jong uit wil zien moet zich omringen met oudere mensen. Als je eerder gezichten heb gezien van mensen die ouder zijn dan beoordeel je iemand van 30 jaar als veel jonger.

‘Mensen zijn verrassend goed in het schatten van leeftijd’, zegt dokter Holger Wiese. Holger Wiese is verantwoordelijk voor een van de zes onderzoeken uit de DFG gesponsorde unit die zich richt op “person perception”, onder leiding van professor dokter Stefan R. Schweinberger.

Tijdens de experimenten, die plaats vonden aan de Jena universiteit, is het de psychologen gelukt om dit aan te tonen. Een groep vrijwilligers maakte systematische fouten bij het raden van de leeftijd van proefpersonen. Dit kwam doordat de vrijwilligers eerst gezichten van een bepaalde leeftijdscategorie hadden bestudeerd. Eerst werden er oudere gezichten getoond. Hierop volgend werd een gezicht van middelbare leeftijd getoond. Het gezicht van middelbare leeftijd werd vele malen jonger geschat. Werden er eerst gezichten getoond van jonge mensen gevolgd door een gezicht van middelbare leeftijd, dan werd dit gezicht vele malen ouder geschat.

Volgens Schweinberger is het effect sterker als de twee gezichten die getoond worden, van het zelfde geslacht zijn. Dat betekend dat de perceptie van leeftijd en geslacht geen onafhankelijk proces is.

De resultaten zijn voor een leek misschien niet verrassend. Voor de experts zijn deze onderzoeksresultaten opzienbarend en staan haaks op eerder aangenomen meningen.

De onderzoekers van de Jena universiteit hebben gebruik gemaakt van de meest moderne technieken. Daarnaast waren het foto’s van personen zonder make-up en werden afleidende kenmerken geretoucheerd. De eerste groep mensen die meedeed aan de experimenten waren studenten, in een tweede studie werd er gebruik gemaakt van bejaarde mensen. Deze studie is nog niet gepubliceerd.

Stefan Scheinberger vat samen: ‘Het is mogelijk om de subjectieve perceptie van een gezicht te veranderen’. Niemand weet alleen hoelang dit effect duurt. Holger Wiese voegt toe:’De leeftijd van de persoon naast jou is een van de meest belangrijke karakteristieken voor onze perceptie van andere mensen. Dit leidt tot “cross-overs” naar andere wetenschappers die onderzoek doen naar interactie in sociale groepen’.

De oprichter van Playboy (je weet wel…Hugh Hefner) is vast verrast door de resultaten van de Jena wetenschappers. Hij omringt zichzelf graag met jonge vrouwen, dus niet wetende dat dit hem oud doet lijken. Volgende deze studie zou Hugh Hefner zich moeten omringen met oudere mannen.

Maar ehm …het gerucht ging toch dat Hefner voorafgaand aan zijn seksuele oefeningen met de dames altijd naar homo-porno films keek? Er is alleen nooit bij verteld hoe oud die mannen dan waren…..:-)

 

 

like

Meer weten over dit onderwerp?

Schrijf je in voor onze wekelijkse nieuwsbrief!

Lees hier BeautyJournaal’s disclaimer over sluikreclame en auteursrecht.
Over deze schrijver
Het BeautyJournaal-team

Het BeautyJournaal-team

Het BeautyJournaal redactieteam schrijft artikelen voor BeautyJournaal.nl. Het gaat om artikelen die niet per se door hen op persoonlijke titel gemaakt worden.
Zij/haar nieuwsberichten
Het BeautyJournaal-team

Het BeautyJournaal-team

Het BeautyJournaal redactieteam schrijft artikelen voor BeautyJournaal.nl. Het gaat om artikelen die niet per se door hen op persoonlijke titel gemaakt worden.
Zij/haar nieuwsberichten
Ook de moeite waard
Reageren

Reageren op artikelen uit ons archief is niet mogelijk

BeautyJournaal nieuwsbrief

Elke dinsdagavond het weeknieuws in je mailbox! Meld je hieronder aan.

Ze introduceerde een heel nieuw merk in haar salon uit Australie

Februari
Karmelita Gischler, schoonheidsspecialiste

Karmelita Gischler, schoonheidsspecialiste

Het favoriete huidverzorgingsprogramma van schoonheidsspecialiste Karmelita

Dit zijn onze experts

user user user user user user user user

Dit zijn onze testers

user user user user user user user user user user user

Laatste reacties

  • Hoi Jose, ik heb contact gehad en men geeft er de voorkeur aan om via de ei… Het favoriete huidverzorgingsprogramma van Sabine Redactie, Monique
  • Je ziet inderdaad bij sommige vrouwen dat ze hun neus optrekken bij het lac… Video! 1 minuut met dr. Frodo: krijg je door Botox rimpels op andere plekken? Kitty
  • @monique, klopt dat hij wat zwaarder is. Niet voor iedereen, maar ik vind … Gerti test de Le Lion van Chanel, het nieuwste parfum. Mooi, mysterieus, modern! Gerti
  • Nou, ik heb hem hoor Gerti en hij is heel erg lekker. Een wat zwaardere zwo… Gerti test de Le Lion van Chanel, het nieuwste parfum. Mooi, mysterieus, modern! Redactie, Monique
  • Nou ik ben ook nieuwsgierig geworden hoor Karmelita♥️… Het favoriete huidverzorgingsprogramma van schoonheidsspecialiste Karmelita Redactie, monique
  • Leuk Mary, ja het is gelukkig weer terug. Ik ben er zelf ook erg blij mee e… Combray & het nut van antioxidanten. Huidproblemen beginnen bij oxidatieve stress…. Redactie, monique
  • jaren geleden heb ik al eens een proefflesje gehad. daarna is het een tijdj… Combray & het nut van antioxidanten. Huidproblemen beginnen bij oxidatieve stress…. Mary
  • Dankjewel Monique ! Ik ben benieuwd naar beide merken en hun testresultaten… Het favoriete huidverzorgingsprogramma van Sabine José
  • Beste keuze van 2020, iedere dag ben ik blijer dan de vorige dag.… Het favoriete huidverzorgingsprogramma van schoonheidsspecialiste Karmelita Karmelita | Elita Cosmetic Skincare
  • Hoi Anna, dank je wel voor je complimenten.… Monique is bij arts Hayri Hortoglu: En dan blijft ineens je foundation in die rimpel zitten…. Redactie, Monique

Volg ons op Instagram

Copyright © 2009-2018 Beautyjournaal.nl.

  • Disclaimer over sluikreclame en auteursrecht
  • Privacy
  • Cookie instellingen