• Over BeautyJournaal
  • Adverteren
  • Contact
  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Youtube
BeautyJournaal.nl
  • Beautynieuws
    • Gezicht
      • Rimpels en slapte
      • Pigmentvlekken
      • Grove porien
      • Couperose
      • Vette huid
      • Huidziekten
      • Droge huid
      • Gevoelige huid
      • Gezichtsbeharing
      • Oogverzorging
      • Schone huid
      • Voor hem
      • Zonverzorging
    • Cosmetisch medisch
      • Celebrities
      • Injectables
      • Klinieken
      • Medische tatoeage
      • Operatietechnieken
    • Haar
      • Beschadigd of droog haar
      • Fijn haar
      • Grijs geworden
      • Hoofdhuid
      • Kleuren
      • Krullenbos
      • Stylen
      • Stylingtools
      • Voor hem
      • Wassen
    • Werkstof dossiers
      • Alphahydroxyzuur
      • Betahydroxyzuur
      • Peptiden
      • Glycolzuur
      • Vitamine A (+derivaten)
      • Vitamine c
    • Lichaam
      • Beharing
      • Cellulite
      • Contourverbetering
      • Huidziekten
      • Douchen en baden
      • Gezondheid
      • In de spa
      • Lekker smeren
      • Lichaam en zon
      • Seksualiteit
      • Transpiratie
      • Voeten en handen
      • Voor hem
    • Natuurlijk 100%
    • Make-up
      • Gereedschap
      • Lippen
      • Nagels
      • Ogen
      • Teint
      • Voor hem
      • Wenkbrauwen
    • Parfum
      • Mannen
      • Vrouwen
    • Voeding
    • Zakenpraat
      • Cosmeticaclaims
      • De cijfers
      • Marketingtrends
      • Mick’s column
      • Monique schrijft
      • Psychologie
  • Expertadvies
    • Plastische chirurgie
      • dr. Frank Niessen
    • Cosmetische dermatologie
      • Dokter Desiree van den Berg
      • dr. Francis Wu
      • Dokter Frodo Gaymans
    • Haar
      • Wella experts Ilse en Lieke
    • Huidzorg
      • Mardge Pascaud
      • Samantha Kool
      • Tim Vanheusden
  • Geteste producten
    • Gezichtsproducten
    • Haarproducten
    • Lichaamsproducten
    • Make-up producten
    • Parfum m/v
  • Monthly Favorites
  • Brands we love
    • Absolution
    • BABOR
    • Biodroga MD
    • Circadia
    • Colorescience/NuFACE/Zo Skin Health
    • Esse Probiotic Skincare
    • IK Skin Perfection
    • iS Clinical
    • Maria Galland Paris
    • Meder Beauty Science
    • QMS Medicosmetics
    • TheraVine
  • Beautyvideo’s
  • BeautyJournaal Shop

BeautyJournaal » Expertadvies » Cosmetische dermatologie » Slik ik genoeg vitaminen voor mijn huid?

  • Cosmetische dermatologie, Couperose, Dermatologie, Droge huid, Expertadvies, Gevoelige huid, Gezicht, Gezondheid, Grove porien, Huidzorg, Lichaam, Pigmentvlekken, Rimpels en slapte, Vette huid, Voor hem, Zon

Slik ik genoeg vitaminen voor mijn huid?

  • 29 november 2010
  • Reageren

geschreven door 

Het BeautyJournaal-team

Beste Anne, sinds een paar maanden slik ik supplementen van de Tuinen. Om er zeker van te zijn dat ik voldoende slik,  heb ik jouw advies nodig. Ik slik per dag het volgende:

Ik begin op een nuchtere maag met 2 tabletten Collageen 1000 mg. Dan ‘s middags bij de boterham 2 tabletten ‘huid haar nagels’, 2 tabletjes hyaluronzuur 20 mg, alles van de Tuinen. En 1x ‘Multi Totaal extra abc.’ En  dan nog 1 tabletje ‘blauwe bosbes’ 375 mg voor gezichtsvermogen. Ik wil er ook nog de Glucosamine sulfaat 1000 mg bij gaan slikken, 2 per dag.

Een hele waslijst nietwaar? Ik ben 47 jaar en wil er goed uit blijven zien. Ik merk dat mijn gezicht iets aan het verslappen is en dat wil ik niet. Mijn vraag is dan ook doe ik hier goed aan en slik ik voldoende? En moet ik nog meer gaan slikken? Ik las ook dat druivenpitextract goed is met granaat?

Zou jij mij een goed advies kunnen geven? Met Vriendelijke groeten, Annet

Suppletiedeskundige Anne Andela reageert:

Beste Annet, wat ik nog mis in je verhaal, is het volgende:

Een visolie supplement met EPA en DHA. Een hoog gedoseerd vitamine C preparaat: 500 mg. Glucosamine zou ik er inderdaad ook bij slikken. Dit kan in de sulfaat of HCl vorm. De aparte supplementen met glucosamine bevatten doorgaans een dosering voor de gewrichten, maar kan ook prima voor de huid. Wil je echt een specifiek supplement voor de huid, zou ik N-acetyl-D-glucosamine adviseren en dan kun je de hyaluronzuur tabletjes laten staan, omdat ik me daarvan afvraag of het goed wordt opgenomen in het lichaam. De N-acetyl-D-glucosamine stimuleert de eigen aanmaak van hyaluronzuur.

Het ‘Huid, haar en nagels’ supplement is heel vergelijkbaar met het Multi totaal vitamine van de Tuinen. Je kan in plaats van deze twee supplementen ook de Multi-max van de Tuinen nemen, daar zitten nog wat extra antioxidanten en flavonoïden in en heb je de beste combinatie van beide. Of je vult je huidige multivitaminen aan met antioxidanten, als druivenpitextract, Co-enzym Q10, acai-bes of granaatappel.

Het preparaat Bosbes, ofwel Ogentroost van de Tuinen wat je noemde, biedt ook antioxidanten aan uit bosbessen en druivenpitextract. Let hierbij wel op of de actieve stof OPC beschreven staat bij druivenpitextract op het etiket. De aan te raden OPC hoeveelheid is minimaal 95% OPC. 

Met vriendelijke groet, Anne Andela, Apotheker

Lees meer in ons vitaminen woordenboek.

Meer weten over dit onderwerp?

Schrijf je in voor onze wekelijkse nieuwsbrief!

Lees hier BeautyJournaal’s disclaimer over sluikreclame en auteursrecht.
Over deze schrijver
Het BeautyJournaal-team

Het BeautyJournaal-team

Het BeautyJournaal redactieteam schrijft artikelen voor BeautyJournaal.nl. Het gaat om artikelen die niet per se door hen op persoonlijke titel gemaakt worden.
Zij/haar nieuwsberichten
Het BeautyJournaal-team

Het BeautyJournaal-team

Het BeautyJournaal redactieteam schrijft artikelen voor BeautyJournaal.nl. Het gaat om artikelen die niet per se door hen op persoonlijke titel gemaakt worden.
Zij/haar nieuwsberichten
BeautyJournaal TV
Ook de moeite waard
Loading...
ua-onderzoek
ua-onderzoek
Expertadvies Lichaam Zakenpraat

Onderzoek! Eczeem, depressie en angststoornissen versterken elkaar

acrylaat allergie leonore lichtveld
acrylaat allergie leonore lichtveld
Expertadvies Make-up

Materiaalexpert prof. Albert Feilzer: grote toename acrylaatallergie door gelnagels

UA-frodo
UA-frodo
Cosmetisch medisch Expertadvies

Spreekuur met dokter Frodo: ik heb vochtophopingen na een traangoot filler

ua-traangoot
ua-traangoot
Cosmetisch medisch Expertadvies Gezicht

De traangoot behandeling bij wallen is gewild, maar geeft ook makkelijk complicaties

IMG_6892
IMG_6892
Beautyvideo's Cosmetisch medisch Gezicht

De hel die Topical Steroid Withdrawal heet, door gebruik van hormooncreme bij eczeem

ua-loreal
ua-loreal
Gezicht

L’Oreal Revitalift en Age Perfect verrast met glycolzuur, niacinamide, hyaluron en caffeine

5 reacties

  • Jacqueline Busson schreef:
    17 augustus, 2014 om 14:56

    Ik zou ook graag willen weten wat goede N-acetyl-D Glucosamine capsules/ tabletten zijn. En mag je deze tijdens een zwangerschap slikken?

  • Inge Eikelboom schreef:
    5 januari, 2012 om 09:23

    Een vraagje: waar vind ik goede tabletten met N-acetyl-D Glucosamine?

  • Brenda Andriese schreef:
    8 december, 2010 om 13:06

    Ok bedankt voor de reactie. Had geen melding via mijn mail gehad dus ging ervan uit dat er niet op gereageerd was. Vandaar mijn late reactie. Sorry daarvoor. Ik denk overigens dat ik was vergeten het hokje aan te vinken 😉
    Wat een uitgebreide en fijne reactie overigens. Echt super. De nut van visolie is overigens iets wat ik zonder meer aanneem. Voor mij is het eigenlijk heel simpel. Eet gezond, gevarieerd (dus de schijf van 5) en eet minimaal 2x per week vis. Ik denk persoonlijk dat je de supplementen dan kunt laten voor wat ze zijn. Maar goed, het lukt lang niet iedereen om elke dag weer alles tot je te nemen wat nodig is. Mij ook zeker niet. Daarom slik ik wel een multi, maar laat me toch niet verleiden om nog meer te slikken want ik heb echt het idee dat er voor elke verbetering of aandoening wel een preparaat in de winkel ligt en ik vraag me af of alles echt zijn geld waard is. Nogmaals bedankt voor de reactie.

  • Anne schreef:
    30 november, 2010 om 20:02

    Niet al de genoemde varianten van supplementen en stoffen zijn wetenschappelijk bewezen werkzaam voor huid, haar of nagels.
    Van de genoemde antioxidanten is zeker wel wetenschappelijk bewijs bekend, wat ook te lezen is in de afzonderlijke stukjes, mits in de juiste dosering en vorm.
    Wat betreft de hyaluronzuur tabletjes, hier heb ik inderdaad mijn vraagtekens bij. Hyaluronzuur in een hoogmoleculaire vorm wordt nauwelijks tot niet opgenomen, waardoor het mijn voorkeur heeft om je lichaamseigen hyaluronzuur aan te vullen via N-acetyl-D-glucosamine. Hier zijn een tweetal kleine studies op het effect van de huid naar gedaan.
    Van een combinatie preparaat zoals Huid, haar en nagels van de Tuinen is uiteraard geen wetenschappelijk bewijs bekend. Dit is een multivitamine aangevuld met extra stoffen die een functie hebben in het groeiproces van haar en nagels.
    Van visolie zijn ook zeker goede effecten van aangetoond, waaronder het ontstekingsremmend effect (bijv. bij psoriasis), het verminderen van allergische reacties en atopisch eczeem, het gunstige effect op hersenen, ogen, hart, en vaten. Wat betreft het effect op het vasthouden van het vocht in de cellen door behoud van gezonde cellen. Dit is niet wetenschappelijk aangetoond, maar is een extrapolatie van het feit dat vetzuren ook in onze lichaamscelmembranen aanwezig zijn. Het zijn belangrijke bouwstenen van de membranen van onze cellen. Vetzuren zorgen ervoor dat onze membranen in huid, hersenen en bloedvaten flexibeler en minder stug zijn, wat waarschijnlijk de functionaliteit van de celmembraan verbetert. Bij visolie capsules is het trouwens van belang dat er EPA en DHA op het etiket staat vermeld in doseringen vanaf 200 mg tezamen. Er zijn ook visolie supplementen die te laag gedoseerd zijn wat betreft de EPA en DHA of die de voorlopers van EPA en DHA bevatten, zij heten ook omega-3-vetzuren, maar zijn minder effectief.

  • xxxxBrenda(1968) schreef:
    29 november, 2010 om 22:57

    Echt met alle respect: ik weet gewoon niet wat ik lees. Buiten het feit dat al die supplementen een godsvermogen kosten, vraag ik me serieus af wat de toegevoegde waarde ervan is. Is dit ook wetenschappelijk bewezen?

Reageren X

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

BeautyJournaal nieuwsbrief

Elke dinsdagavond het weeknieuws in je mailbox! Meld je hieronder aan.

Beautyjournaal TV

Monique haalt de angel van de angst eruit....

mei
Redactie, Monique

Redactie, Monique

Pffff.....het zonnebrand complot. Bang voor uv-filters? Dit is de oorsprong...

Dit zijn onze experts

dr. Frank Niessen, plastisch chirurg dr. Francis Wu, dermatoloog Wella experts Lieke en Ilse Desiree van den Berg, cosmetisch arts drs Frodo Gaymans, cosmetisch arts Mardge Pascaud, beauty innovator

Dit zijn onze testers

Redactie, Monique Sabine redactie, Corine Dian Colle Mandy Glasbergen Lydia le Loux Gerti Harriet Anastasia Anneloes Bruggers

Laatste reacties

  • Ook nu weer foutieve informatie in dit artikel. LPG, MLD en andere behandel… Lipoedeem: cosmetisch arts Adriana Peirera vertelt openhartig over altijd pijn hebben aan haar benen Else Vlieland
  • Kan dit artikel alstublieft worden aangepast?! Teveel onjuiste informati… Vijf mythen over lipoedeem ontkracht! Deel 3: lipoedeem is een progressieve ziekte Jacqueline
  • Nou dat is gelukt. Het is nu weer gewoon stil. Dank je wel.… Editor picks! Favoriete nieuwkomers van Monique deze maand! Noortje
  • Dank Noortje, we weten het. Er ging iets fout met de video vertoningen, er … Editor picks! Favoriete nieuwkomers van Monique deze maand! Redactie, Monique
  • Voor dat ik kan lezen hoor ik allerlei geluiden. Soms één van die van Mon… Editor picks! Favoriete nieuwkomers van Monique deze maand! Noortje
  • Hi ladies, Ik ben gecertificeerd Oncologie Hand Verzorger #191315 gereg… Preventie! Zo behandelt de nagelstyliste nagels bij kanker behandelingen Tracy Anne Shelverton
  • Wat een mooi resultaat! Gewoon prachtig.… 3x behandeld met de Erbium Yag laser bij de Waterland Kliniek: dit is Debbie’s nieuwe huid! albert
  • Wat een mooi, eerlijk verslag, zo weet je toch wat beter wat je te wachten … 3x behandeld met de Erbium Yag laser bij de Waterland Kliniek: dit is Debbie’s nieuwe huid! Anna
  • Beste Albert, Dank voor jouw open- en eerlijkheid over wat je vindt van … Waarom moet Skinuals je eerste keuze zijn bij haaruitval en dunner wordend haar? We vertellen het! Samantha Jordaans
  • Ik vind het wel erg duur. Ik kan me moeilijk voorstellen waarom dit zoveel … Waarom moet Skinuals je eerste keuze zijn bij haaruitval en dunner wordend haar? We vertellen het! albert

Volg ons op Instagram

Copyright © 2009-2018 Beautyjournaal.nl.

  • Disclaimer over sluikreclame en auteursrecht
  • Privacy
  • Cookie instellingen