• Over BeautyJournaal
  • Adverteren
  • Contact
  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Youtube
BeautyJournaal.nl
  • Beautynieuws
    • Gezicht
      • Rimpels en slapte
      • Pigmentvlekken
      • Grove porien
      • Couperose
      • Vette huid
      • Huidziekten
      • Droge huid
      • Gevoelige huid
      • Gezichtsbeharing
      • Oogverzorging
      • Schone huid
      • Voor hem
      • Zonverzorging
    • Cosmetisch medisch
      • Celebrities
      • Injectables
      • Klinieken
      • Medische tatoeage
      • Operatietechnieken
    • Haar
      • Beschadigd of droog haar
      • Fijn haar
      • Grijs geworden
      • Hoofdhuid
      • Kleuren
      • Krullenbos
      • Stylen
      • Stylingtools
      • Voor hem
      • Wassen
    • Werkstof dossiers
      • Alphahydroxyzuur
      • Betahydroxyzuur
      • Peptiden
      • Glycolzuur
      • Vitamine A (+derivaten)
      • Vitamine c
    • Lichaam
      • Beharing
      • Cellulite
      • Contourverbetering
      • Huidziekten
      • Douchen en baden
      • Gezondheid
      • In de spa
      • Lekker smeren
      • Lichaam en zon
      • Seksualiteit
      • Transpiratie
      • Voeten en handen
      • Voor hem
    • Natuurlijk 100%
    • Make-up
      • Gereedschap
      • Lippen
      • Nagels
      • Ogen
      • Teint
      • Voor hem
      • Wenkbrauwen
    • Parfum
      • Mannen
      • Vrouwen
    • Voeding
    • Zakenpraat
      • Cosmeticaclaims
      • De cijfers
      • Marketingtrends
      • Mick’s column
      • Monique schrijft
      • Psychologie
  • Expertadvies
    • Plastische chirurgie
      • dr. Frank Niessen
    • Cosmetische dermatologie
      • Dokter Desiree van den Berg
      • dr. Francis Wu
      • Dokter Frodo Gaymans
    • Haar
      • Wella experts Ilse en Lieke
    • Huidzorg
      • Mardge Pascaud
      • Samantha Kool
      • Tim Vanheusden
  • Geteste producten
    • Gezichtsproducten
    • Haarproducten
    • Lichaamsproducten
    • Make-up producten
    • Parfum m/v
  • Monthly Favorites
  • Brands we love
    • Absolution
    • BABOR
    • Biodroga MD
    • Circadia
    • Colorescience/NuFACE/Zo Skin Health
    • Esse Probiotic Skincare
    • IK Skin Perfection
    • iS Clinical
    • Maria Galland Paris
    • Meder Beauty Science
    • QMS Medicosmetics
    • TheraVine
  • Beautyvideo’s
  • BeautyJournaal Shop

BeautyJournaal » Parfum » Mannen » Tanja op geurtraining bij neus Lorenzo Villoresi

  • Expertadvies, Mannen, Parfum, Vrouwen

Tanja op geurtraining bij neus Lorenzo Villoresi

  • 21 september 2010
  • Reageren

geschreven door 

Het BeautyJournaal-team

Een van de voordelen van ons vak is de directe samenwerking met inspirerende parfumeurs. Zo liepen mijn collega Isadora en ik vorige week door de straten van Florence op weg naar het atelier van de parfumeur Lorenzo Villoresi. Het was week de van de beroemde parfumbeurs in Florence.

Lorenzo zou je kunnen omschrijven als een echt ambachtelijke neus, die werkt in een klassieke stijl geïnspireerd door de traditionele parfumerie van eind 19de eeuw en begin 20ste eeuw.  Hij maakt een mix van de oude, klassieke parfumerie en de moderne parfumerie van deze tijd. Zijn atelier is (heel vervelend 😉 gelegen aan de Via de Bardi, dichtbij de beroemdste brug van de stad Florence, de Ponte Vecchio.

Een kakofonie van geuren

Bij Via de Bardi aangekomen lopen we de smalle grijze stenen trappen op, die door honderden jaren voetstappen zijn uitgesleten. Het doet nog niet vermoeden dat we straks binnen zullen gaan in een waar paradijsje op de bovenste etage. Bij de laatste trap komen de geuren je al kleurrijk tegemoet. Het is een kakofonie van vele natuurlijke en synthetische ingrediënten door elkaar, een herkenbare mix zoals je die ook ruikt bij andere grote parfumhuizen als IFF, Givaudan en Drom.

Na een hartelijk ontvangst komen we binnen in de werkkamer van Villoresi. Een kamer met schuine wanden en vele vele bruine laboratoriumflesjes op planken. In de open werkkamer van Villoresi staat zijn gehele collectie parfums; om hebberig van te worden. Een levensgroot schilderij van de elegante Italiaanse grootmoeder van Lorenzo kijkt je vriendelijk aan. Het uitzicht over de rivier de Arno is adembenemend prachtig: we kunnen ons levendig voorstellen dat dit je inspireert en tot betoverende parfums leidt!

Zoeken naar de laatste geurlaag

Lorenzo Villoresi zit achter zijn bureau. Of we meteen zijn nieuwste creatie willen ruiken. Het parfum is nog niet helemaal af, Lorenzo zoekt nog naar de laatste extra laag, het typische dat een parfum zo herkenbaar ‘Lorenzo Villoresi’ maakt. We ruiken een lichtvoetiger parfum dan je van hem gewend bent. Een transparante geur van witte bloemen, wat Osmanthus en een aldehydische ‘lift’. Het is bijvoorbeeld veel lichter dan Teint de Neige, het alom geliefde poederachtig knuffelparfum. Vanachter zijn bureau pakt hij steeds nieuwe bruine flesjes, neemt een geurstrookje en doopt het in het flesje. Wat ruik je? Vind je het passen bij het parfum? Denk je dat het nieuwe parfum zo meer gelaagdheid krijgt? We ruiken gardenia, jasmijn, orchidee, nieuwe spannende houtsoorten.

Het nieuwe parfum zal in een transparante parfumfles en zilveren verpakking worden gepresenteerd en de feeërieke naam ‘Iperborea’ dragen. De Griekse mythe over Iperborea (Hyperborea) verhaalt over een perfect land was, waar de zon 24 uur per dag schijnt. Het mythische volk behaalde leeftijden van 1000 jaar en genoten van levens in complete gelukzaligheid. Begin van de winter zal het parfum verkrijgbaar zijn in Annindriya Perfume Lounge. Een primeur dus!

Madonna draagt zijn Musk

Tijdens de geurtraining die we vervolgens krijgen, legt hij levendig zijn filosofie en werkwijze uit van zijn verschillende parfumlijnen. Ook de inspiratie en verhalen die bij elk parfum horen komen aan bod. De blauwe lijn met parfums geïnspireerd op één ingrediënt en de klassieke mannelijke cologne Uomo. Zo horen we ook dat Lorenzo Uomo zelf echt elke dag draagt, Jackie Kennedy Uomo droeg, Madonna helemaal weg is van Lorenzo’s Musk en Sting ook voor Uomo is gevallen.

De rode flacons bevatten het zeer warme oriëntaalse Alamut. Alamut is een reis door de Orient, met bloemen uit ‘Duizend en één nacht’. De melkwitte lijn bevat Teint de Neige, ‘the colour of snow’, een echte omhelzing.

Bijbelse inspiraties

En passant, komen vele geschiedkundige wetenswaardigheden aan bod. Het goud, de mirre en de wierook, uit het Bijbelse verhaal van de drie wijzen uit het Oosten, blijken feitelijk 3 grondstoffen zijn die nog steeds veel in de parfumerie worden gebruikt: benzoin hars (dus geen goud, het had de kleur van goud en was minste en net zo kostbaar), mirre en frankincense. De beste patchouli komt uit Indonesië. Vandaar uit werden de patchouli-bladen al honderden jaren geleden gebruikt om kostbaar zijde in te verpakken: de zijde werd zo beschermd en geparfumeerd.

Samen lunchen we in een van zijn geliefde restaurants in de stad. Wat een zwaar bestaan..

We eindigen onze training met de uitnodiging dat onze cliënten ook van harte welkom zijn, als ze in Florence zijn, bij voorkeur op afspraak, een kijkje (en ruikje) te komen nemen. Dit zullen we zeker onthouden en doorgeven!

Tanja

Tanja Deurloo is als parfumexpert verbonden aan ons expertteam.

Lees ook:

  • Meer parfumnieuws + expertadvies + testpanel parfumreview
  • Film! Parfumtrend uit de jaren’20 herleeft
  • Meer over Villoresi’s Alamut en andere Osmanthus parfums

Meer weten over dit onderwerp?

Schrijf je in voor onze wekelijkse nieuwsbrief!

Lees hier BeautyJournaal’s disclaimer over sluikreclame en auteursrecht.
Over deze schrijver
Het BeautyJournaal-team

Het BeautyJournaal-team

Het BeautyJournaal redactieteam schrijft artikelen voor BeautyJournaal.nl. Het gaat om artikelen die niet per se door hen op persoonlijke titel gemaakt worden.
Zij/haar nieuwsberichten
Het BeautyJournaal-team

Het BeautyJournaal-team

Het BeautyJournaal redactieteam schrijft artikelen voor BeautyJournaal.nl. Het gaat om artikelen die niet per se door hen op persoonlijke titel gemaakt worden.
Zij/haar nieuwsberichten
BeautyJournaal TV
Ook de moeite waard
Loading...
ua-laser
ua-laser
Beautyvideo's Cosmetisch medisch Expertadvies Gezicht Natuurlijk 100%

3x behandeld met de Erbium Yag laser bij de Waterland Kliniek: dit is Debbie’s nieuwe huid!

ua-onderzoek
ua-onderzoek
Expertadvies Lichaam Zakenpraat

Onderzoek! Eczeem, depressie en angststoornissen versterken elkaar

UA-vaccin
UA-vaccin
Expertadvies Lichaam

Het Shingrix vaccin tegen gordelroos geeft immuunsysteem nog veel bredere boost!

ua-skinuals
ua-skinuals
Expertadvies Gezicht Lichaam Voeding

Skinuals werkt waar cosmetische behandelingen en crèmes niet komen: in de diepere huidlagen.

IMG_9729_Facetune_06-05-2022-14-06-52
IMG_9729_Facetune_06-05-2022-14-06-52
Cosmetisch medisch Expertadvies Lichaam Zakenpraat

Platinum haartest biedt geen bewijs voor lekkende borstimplantaten

haarkleur
haarkleur
Expertadvies Haar

Wella expertvraag: de oranje gloed blijft in mijn haar, wat nu?

6 reacties

  • Tanja Deurloo schreef:
    20 april, 2011 om 06:11

    Hallo Debbie,
    laat het ons weten als we een monster Iperborea opgetsuurd wenst te krijgen.
    We kennen inderdaad de geuren van Keiko, inderdaad ook verfijnde lichte geuren.

  • Debbie schreef:
    5 april, 2011 om 16:00

    Leuk! Ik ben een liefhebber van poederachtige geuren, ik heb de nieuwste van Lorenzo nog niet geroken Iperborea. Ben zeer benieuwd naar deze geur. Ken je Keiko Mecheri al? Keiko Mecheri Loukhoum Eau Poudree. Ook super! Helaas nog niet in Nederland te koop.

  • Tanja schreef:
    16 maart, 2011 om 23:55

    Hallo Debbie,
    Leuk om te horen dat je ook zo positief bent over Lorenzo Villoresi’s geuren.
    Heb je zijn laatste zeer zonnige creatie Iperborea al kunnen ruiken? We hebben verschillende Iperborea producten in de Perfume Lounge. Enjoy!

  • Debbie schreef:
    16 maart, 2011 om 17:00

    De geuren van Lorenzo zijn fantastisch! Ik heb de teint neige en dilmun. Ook de musk is inderdaad niet te versmaden! Ik hou van Lorenzo;-)

  • Tanja Deurloo schreef:
    22 september, 2010 om 23:44

    Hallo Claire, wat een fijne reactie, dank je wel!
    Het mogen ervaren van zoveel passie en ambacht bij een parfumeur is ook een feest op zich 🙂

  • Claire schreef:
    22 september, 2010 om 10:55

    Wat een leuk artikel. Ik word er blij van!

Reageren X

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

BeautyJournaal nieuwsbrief

Elke dinsdagavond het weeknieuws in je mailbox! Meld je hieronder aan.

Beautyjournaal TV

Monique haalt de angel van de angst eruit....

mei
Redactie, Monique

Redactie, Monique

Pffff.....het zonnebrand complot. Bang voor uv-filters? Dit is de oorsprong...

Dit zijn onze experts

dr. Frank Niessen, plastisch chirurg dr. Francis Wu, dermatoloog Wella experts Lieke en Ilse Desiree van den Berg, cosmetisch arts drs Frodo Gaymans, cosmetisch arts Mardge Pascaud, beauty innovator

Dit zijn onze testers

Redactie, Monique Sabine redactie, Corine Dian Colle Mandy Glasbergen Lydia le Loux Gerti Harriet Anastasia Anneloes Bruggers

Laatste reacties

  • Ik heb deze geur ook van Elie Saab en de geur is geweldig. Zomers, fris, bl… Dian test het frisse Elie Saab Girl of Now Lovely parfum met fruitjes en amandel Angela
  • Waarom zet je de naam van de creme hier gewoon niet bij?… Zo verzorgen huidtherapeuten Michelle Janssen en Anouk Bliekendaal rosacea Veronique
  • Ik ben al heel lang aan het twijfelen wat ik nou eens met mijn haar wil doe… Haartrend alert! De Franse Balayage Shadow van L’Oréal Professionnel Imagekapper
  • Beste Jacqueline, dank voor je feedback. We hebben de bron van alle informa… Vijf mythen over lipoedeem ontkracht! Deel 3: lipoedeem is een progressieve ziekte Redactie, Monique
  • Ook nu weer foutieve informatie in dit artikel. LPG, MLD en andere behandel… Lipoedeem: cosmetisch arts Adriana Peirera vertelt openhartig over altijd pijn hebben aan haar benen Else Vlieland
  • Kan dit artikel alstublieft worden aangepast?! Teveel onjuiste informati… Vijf mythen over lipoedeem ontkracht! Deel 3: lipoedeem is een progressieve ziekte Jacqueline
  • Nou dat is gelukt. Het is nu weer gewoon stil. Dank je wel.… Editor picks! Favoriete nieuwkomers van Monique deze maand! Noortje
  • Dank Noortje, we weten het. Er ging iets fout met de video vertoningen, er … Editor picks! Favoriete nieuwkomers van Monique deze maand! Redactie, Monique
  • Voor dat ik kan lezen hoor ik allerlei geluiden. Soms één van die van Mon… Editor picks! Favoriete nieuwkomers van Monique deze maand! Noortje
  • Hi ladies, Ik ben gecertificeerd Oncologie Hand Verzorger #191315 gereg… Preventie! Zo behandelt de nagelstyliste nagels bij kanker behandelingen Tracy Anne Shelverton

Volg ons op Instagram

Copyright © 2009-2018 Beautyjournaal.nl.

  • Disclaimer over sluikreclame en auteursrecht
  • Privacy
  • Cookie instellingen