• Over BeautyJournaal
  • Adverteren
  • Contact
  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Youtube
BeautyJournaal.nl
  • Beautynieuws
    • Gezicht
      • Rimpels en slapte
      • Pigmentvlekken
      • Grove porien
      • Couperose
      • Vette huid
      • Huidziekten
      • Droge huid
      • Gevoelige huid
      • Gezichtsbeharing
      • Oogverzorging
      • Schone huid
      • Voor hem
      • Zonverzorging
    • Cosmetisch medisch
      • Celebrities
      • Injectables
      • Klinieken
      • Medische tatoeage
      • Operatietechnieken
    • Haar
      • Beschadigd of droog haar
      • Fijn haar
      • Grijs geworden
      • Hoofdhuid
      • Kleuren
      • Krullenbos
      • Stylen
      • Stylingtools
      • Voor hem
      • Wassen
    • Werkstof dossiers
      • Alphahydroxyzuur
      • Betahydroxyzuur
      • Peptiden
      • Glycolzuur
      • Vitamine A (+derivaten)
      • Vitamine c
    • Lichaam
      • Beharing
      • Cellulite
      • Contourverbetering
      • Huidziekten
      • Douchen en baden
      • Gezondheid
      • In de spa
      • Lekker smeren
      • Lichaam en zon
      • Seksualiteit
      • Transpiratie
      • Voeten en handen
      • Voor hem
    • Natuurlijk 100%
    • Make-up
      • Gereedschap
      • Lippen
      • Nagels
      • Ogen
      • Teint
      • Voor hem
      • Wenkbrauwen
    • Parfum
      • Mannen
      • Vrouwen
    • Voeding
    • Zakenpraat
      • Cosmeticaclaims
      • De cijfers
      • Marketingtrends
      • Mick’s column
      • Monique schrijft
      • Psychologie
  • Expertadvies
    • Plastische chirurgie
      • dr. Frank Niessen
    • Cosmetische dermatologie
      • Dokter Desiree van den Berg
      • dr. Francis Wu
      • Dokter Frodo Gaymans
    • Haar
      • Wella experts Ilse en Lieke
    • Huidzorg
      • Mardge Pascaud
      • Samantha Kool
      • Tim Vanheusden
  • Geteste producten
    • Gezichtsproducten
    • Haarproducten
    • Lichaamsproducten
    • Make-up producten
    • Parfum m/v
  • Monthly Favorites
  • Brands we love
    • Absolution
    • BABOR
    • Biodroga MD
    • C-ME skincare
    • Circadia
    • Colorescience/NuFACE/Zo Skin Health
    • Esse Probiotic Skincare
    • IK Skin Perfection
    • iS Clinical
    • Maria Galland Paris
    • Meder Beauty Science
    • QMS Medicosmetics
    • TheraVine
  • Beautyvideo’s
  • BeautyJournaal Shop

BeautyJournaal » Gezicht » Rimpels en slapte » L’Oreal Paris Youth Code het betaalbare zusje van Lancome Genifique

Archief artikel

Archief artikel

  • Gezicht, Rimpels en slapte

Archief: L’Oreal Paris Youth Code het betaalbare zusje van Lancome Genifique

  • 4 februari 2010

geschreven door 

Redactie, Monique

BeautyJournaal’s Shop Redactie favorieten

Coola Daydream Mineral Primer SPF30

Coola Daydream SPF 30 Mineral Primer geeft een frisse glow. Bevat geen parfum en conserveermiddelen. Watervast.
BEKIJK

Wat heeft het ons verbaasd dat zo weinig consumenten op zoek gaan naar informatie over Génifique. We kunnen via onze analyseprogramma’s namelijk alles heel goed meten en ook direct zien waar informatiebehoeften liggen. Niet dat we ons er iets van aantrekken, haha…we maken ons eigen nieuws en zoeken als journalisten naar het nieuws dat echt nieuws is. Dat is dus ook de theorie achter Lancôme’s serum Génifique. We moesten er wel een heel verhaal aan wijden om het begrijpelijk te maken, maar we geloven dat we eraan geslaagd zijn.

Dat het L’Oréal concern trots is op haar kennis, moet nu ook wel blijken uit het feit dat er binnen het merk L’Oréal Paris Dermo-Expertise een betaalbare variant is uitgebracht waarin die zelfde boeiende wetenschap is verwerkt. We leggen je uit waar het over gaat.

(eerder gepubliceerd over Genifique):

Begin dit jaar (2009) kwam L’Oréal met de introductie van Génifique, een huidserum waarin pro-biotische stofjes zitten die een zodanige uitwerking op de huid hebben, dat ze er een frissere teint van krijgt. Nu denk je, dat is niet echt bijzonder, je kunt op vele manieren de teint een frisser aanzien geven, en al heel eenvoudig met make-up. Maar hier gaat iets anders achter schuil: een wetenschap waarmee ook daadwerkelijk bewezen kan worden of een stofje echt werkt of niet. Ook dat is niets nieuws om zoiets te bewijzen, daarvoor zijn al talloze soorten meetapparatuur. Maar ook hier gaat het om een nieuwe testmethode: het bekijken van de hoeveelheden eiwitten die erbij betrokken zijn om die ene functionaliteit (in dit geval die teint een boost geven) op te krikken. Op de levende huid, en niet op een testlapje.

Ja, het blijft ingewikkeld, een leek zal nu wel afhaken, maar de bovengemiddeld geïnteresseerde zal nu zeker doorlezen! Achter deze nieuwe testmethode gaat kennis van de moleculaire biologie schuil. ‘Dat houdt in dat er onderzoek naar die genen wordt gedaan, die in de huid verantwoordelijk zijn voor het aanzien van de huid én de manier waarop de huid reageert op externe prikkels en het ouder worden, vertelt woordvoerder Inge Kaaijk van L’Oréal. ‘Met een duur en officieel woord heet dit proteomics. Het is de studie naar hoe die eiwitten zich gedragen. Eiwitten zijn boodschappers van de genen. De huid is opgebouwd uit eiwitten. Ze zorgen voor het aanzien van de huid, voor de structuur en de manier waarop de huid reageert.’

Waarom deze kennis ineens zo hot is? ‘Researchers uit Parijs vertelden ons dat je aan de buitenkant van de huid kan aflezen hoe het met de conditie gesteld is, maar wat ze nog belangrijker vinden is dat ze ook graag precies willen weten welke factoren een rol spelen bij de verschillende huidcondities. Er is al veel bekend, maar dat zijn alleen maar globale inzichten. Men wil nu precies weten hoe het komt dat de ene huid droger is, minder snel herstelt, meer rimpels heeft. Men wil het wetenschappelijk in kaart gebracht hebben in plaats van het alleen maar te zien of te voelen. Vroeger proefde artsen urine om te testen of iemand diabetes had – het smaakt dan zoet. Tegenwoordig is het af te lezen aan het bloed. Je wilt de mechanismen erachter weten die het veroorzaken.’

‘Door die eiwitten te bestuderen, leer je te zien hoe de genen reageren. De genen doen namelijk niets anders dan eiwitten opdrachten geven. Een gen heeft een expressie en uit die reactie volgt de aanmaak van een eiwit en dat eiwit gaat de opdracht van die expressie uitvoeren. Zo komen ze er ook achter welke genen dus actief zijn op dat moment. Je redeneert dus terug.

‘Nu is dat een gigantische klus omdat je verschrikkelijk veel eiwitten hebt en die moeten allemaal in kaart gebracht worden. In de huid komen 4400 genen tot uitdrukking. Er zijn nu 700 in kaart gebracht die verantwoordelijk zijn voor het oppervlak van de huid. Daarbij horen 1300 eiwitten die de huid haar frisse, jeugdige aanzien geven.

‘Wat je uiteindelijk met die kennis kan doen? Je wilt dus achter de origine van de symptomen komen en effectievere producten met effectievere ingrediënten ontwikkelen. Daarnaast is het belangrijk om de effectiviteit van die producten aan te kunnen tonen. Aan de ene kant doen we dat via de buitenkant van de huid door waar te nemen met apparatuur, maar we willen ook weten wat er in de huid gebeurd om de effectiviteit van de werkzame stoffen aan te kunnen tonen. Je kijkt dus hoe de eiwitten reageren. Het is een manier om te kijken of een ingrediënt werkt: neemt dat specifieke eiwit toe of niet? Gaat er meer van geproduceerd worden? Je bereikt dus niet de genen, zo diep gaat het niet.

Hoe is die wetenschap in Genifique verwerkt? ‘In dat product zijn nu werkzame stoffen opgenomen die op twee specifieke eiwitten werken. Het is niet veel als je weet dat er al 1300 alleen al voor de opperhuid in kaart zijn gebracht, maar het is een begin. Ze zijn betrokken bij de jeugdigheid van de huid: huiddikte, elasticiteit, huiddichtheid. Ik weet niet precies op welke kenmerken deze eiwitten zich richten. Ja, je kunt zeggen dat het om een naald in een hooiberg gaat, maar het is een spectaculair begin.

‘Wij zien beautynomics als een nieuwe mogelijkheid om dus ook aan te kunnen tonen of een product werkt of niet.  Een nieuwe testmethode. Het belangrijkste is dat wij nu direct in de huid kunnen zien wat het effect is van wat je erop smeert, omdat je ziet dat de productie van bepaalde eiwitten toeneemt of geactiveerd wordt.  Je kon het natuurlijk altijd al zin aan de buitenkant van de huid met allerlei metingen, maar wilde je meer de diepte in gaan kon dat alleen in vitro op een kunsthuid of stukje weefsel. Nu kun je op een levende mensenhuid ook de resultaten veel beter bekijken. Voorheen konden gegevens over die eiwitten alleen uit de levende celkernen gehaald worden en nu blijkt dat je het ook uit de dode huidcellen van de opperhuid kunt halen.

‘Het voordeel hiervan is dat je geen biopt meer hoeft te maken van de levende huid, dus geen stukje weefsel meet uit hoeft te nemen om het DNA te bekijken. Dat hoefde met ons nagemaakte huidmodel Episkin ook al niet meer, maar ook dat is hoe dan ook geen huid van een levend mens. Dit is een prachtige methode om dus ook op de levende huid de resultaten te kunnen bekijken. Je kunt nu uit dode huidcellen restanten van eiwitten halen en daarmee terugredeneren naar bepaalde processen die hebben plaatsgevonden.’

=========================================================================================================================

Zo, ben je een beetje bijgepraat? Deze informatie (let wel: we schrijven ‘informatie’, want de formule kan iets aangepast zijn – dat hebben we niet uitgeplozen) is dus ook verwerkt in Youth Code: een dagcreme voor 21,99, een oogcreme voor 21,99 en een concentraat voor 21,99.

Onthou de volgende kreten maar: gladmakend, hydraterend en direct fris effect.

Lees ook:

  • Onze chemicus Johann Wiechers legt goed uit hoe het zit met genstimulatie in de huid en cosmetica
  • Een analyse over zg. stamcelbeschermende cremes
  • Goud voor stralende teint
  • We love…sensorische cosmetica van Kanebo
  • Stralende teint zegt meer dan een symmetrisch gezicht

Wil jij weten welke gerenommeerde experts meewerken aan BeautyJournaal? Lees verder.

Meer weten over dit onderwerp?

Schrijf je in voor onze wekelijkse nieuwsbrief!

Lees hier BeautyJournaal’s disclaimer over sluikreclame en auteursrecht.
Over deze schrijver
Redactie, Monique

Redactie, Monique

Beautyjournalist en uitgever van BeautyJournaal, Monique Lindeboom, zit al 24 jaar in het vak en kent de industrie op haar duimpje. Ze verscheen in diverse tv programma's, had 1,5 jr lang een uitzending bij BNR Nieuwsradio, schreef een boek, doet consultancywerk voor cosmeticabedrijven en cosmetisch medische klinieken en geeft regelmatig interviews aan tijdschriften en kranten over ontwikkelingen in de industrie.
Zij/haar nieuwsberichten
Redactie, Monique

Redactie, Monique

Beautyjournalist en uitgever van BeautyJournaal, Monique Lindeboom, zit al 24 jaar in het vak en kent de industrie op haar duimpje. Ze verscheen in diverse tv programma's, had 1,5 jr lang een uitzending bij BNR Nieuwsradio, schreef een boek, doet consultancywerk voor cosmeticabedrijven en cosmetisch medische klinieken en geeft regelmatig interviews aan tijdschriften en kranten over ontwikkelingen in de industrie.
Zij/haar nieuwsberichten
Ook de moeite waard
Loading...
Reageren

Reageren op artikelen uit ons archief is niet mogelijk

BeautyJournaal nieuwsbrief

Elke dinsdagavond het weeknieuws in je mailbox! Meld je hieronder aan.

Beautyjournaal TV

Monique krijgt een intensieve Environ collageen boost

Wat heeft Mardge goede producten ontwikkeld om je brein te ontspannen!

Augustus
Mardge Pascaud, beauty innovator

Mardge Pascaud, beauty innovator

Video! Mardge Pascaud vertelt Monique op het strand over de Circadian ontspan je mooi-lijn + WIN!

Dit zijn onze experts

dr. Frank Niessen, plastisch chirurg dr. Francis Wu, dermatoloog Wella experts Lieke en Ilse Desiree van den Berg, cosmetisch arts drs Frodo Gaymans, cosmetisch arts Mardge Pascaud, beauty innovator

Dit zijn onze testers

Redactie, Monique Sabine redactie, Corine Dian Colle Mandy Glasbergen Lydia le Loux Gerti Harriet Anastasia Anneloes Bruggers

Laatste reacties

  • Ik denk dat deze producten nog wel goed zouden kunnen zijn voor jonge huidj… Gerti test de Sali Hughes x Revolution no-nonsense huidverzorgingsproducten Marianne H.
  • Ik zie het nu steeds meer dat meerdere zuren met elkaar in een complex zitt… Gerti test de Sali Hughes x Revolution no-nonsense huidverzorgingsproducten Redactie, Monique
  • Hallo Marianne, dank voor je reactie. Ja, 5 zuren in een een product lijkt … Gerti test de Sali Hughes x Revolution no-nonsense huidverzorgingsproducten Gerti
  • No-nonsense.. en dan vijf zuren in één product? De enige 'meerwaarde' van… Gerti test de Sali Hughes x Revolution no-nonsense huidverzorgingsproducten Marianne H.
  • Goed om te horen Albert, dat er zo natuurlijk uitziet. Begrijp je standpunt… Spreekuur met dr. Frank Niessen: kun je je kin opvullen met lichaamseigen vet, wordt dat mooi? Redactie, Monique
  • Hoi Nina, in deze producten zitten toegevoegde geen UV-filters. Weet je zo … TheraVine introduceert Ice Crystal Technology superbescherming tegen huidveroudering   Redactie, Monique
  • ik wil enkel weten of dit produkt een spf bescherming bied en zo ja welke ,… TheraVine introduceert Ice Crystal Technology superbescherming tegen huidveroudering   nina
  • Hallo Monique, dat durf ik echt niet. Zelfs de meeste collega's weten niet … Spreekuur met dr. Frank Niessen: kun je je kin opvullen met lichaamseigen vet, wordt dat mooi? albert
  • Lijkt me fantastisch! Helaas pecuniae causa... ;-)… GA MET ONS MEE! Met de BeautyJournaal parfumreis van het jaar! Naar FLORENCE! Dorine
  • Goed he Dorine, ga je mee;-)… GA MET ONS MEE! Met de BeautyJournaal parfumreis van het jaar! Naar FLORENCE! Redactie, Monique

Volg ons op Instagram

Copyright © 2009-2018 Beautyjournaal.nl.

  • Disclaimer over sluikreclame en auteursrecht
  • Privacy
  • Cookie instellingen