• Over BeautyJournaal
  • Adverteren
  • Contact
  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Youtube
BeautyJournaal.nl
  • Beautynieuws
    • Gezicht
      • Rimpels en slapte
      • Pigmentvlekken
      • Grove porien
      • Couperose
      • Vette huid
      • Huidziekten
      • Droge huid
      • Gevoelige huid
      • Gezichtsbeharing
      • Oogverzorging
      • Schone huid
      • Voor hem
      • Zonverzorging
    • Cosmetisch medisch
      • Celebrities
      • Injectables
      • Klinieken
      • Medische tatoeage
      • Operatietechnieken
    • Haar
      • Beschadigd of droog haar
      • Fijn haar
      • Grijs geworden
      • Hoofdhuid
      • Kleuren
      • Krullenbos
      • Stylen
      • Stylingtools
      • Voor hem
      • Wassen
    • Werkstof dossiers
      • Alphahydroxyzuur
      • Betahydroxyzuur
      • Peptiden
      • Glycolzuur
      • Vitamine A (+derivaten)
      • Vitamine c
    • Lichaam
      • Beharing
      • Cellulite
      • Contourverbetering
      • Huidziekten
      • Douchen en baden
      • Gezondheid
      • In de spa
      • Lekker smeren
      • Lichaam en zon
      • Seksualiteit
      • Transpiratie
      • Voeten en handen
      • Voor hem
    • Natuurlijk 100%
    • Make-up
      • Gereedschap
      • Lippen
      • Nagels
      • Ogen
      • Teint
      • Voor hem
      • Wenkbrauwen
    • Parfum
      • Mannen
      • Vrouwen
    • Voeding
    • Zakenpraat
      • Cosmeticaclaims
      • De cijfers
      • Marketingtrends
      • Mick’s column
      • Monique schrijft
      • Psychologie
  • Expertadvies
    • Plastische chirurgie
      • dr. Frank Niessen
    • Cosmetische dermatologie
      • Dokter Desiree van den Berg
      • dr. Francis Wu
      • Dokter Frodo Gaymans
    • Haar
      • Wella experts Ilse en Lieke
    • Huidzorg
      • Mardge Pascaud
      • Samantha Kool
      • Tim Vanheusden
  • Geteste producten
    • Gezichtsproducten
    • Haarproducten
    • Lichaamsproducten
    • Make-up producten
    • Parfum m/v
  • Monthly Favorites
  • Brands we love
    • Absolution
    • BABOR
    • Biodroga MD
    • C-ME skincare
    • Circadia
    • Colorescience/NuFACE/Zo Skin Health
    • Esse Probiotic Skincare
    • IK Skin Perfection
    • iS Clinical
    • Maria Galland Paris
    • Meder Beauty Science
    • QMS Medicosmetics
    • TheraVine
  • Beautyvideo’s
  • BeautyJournaal Shop

BeautyJournaal » Parfum » Mannen » Vrouwen ruiken het meest sexy tijdens de eisprong

Archief artikel

Archief artikel

  • Mannen, Parfum, Vrouwen

Archief: Vrouwen ruiken het meest sexy tijdens de eisprong

  • 27 januari 2010

geschreven door 

Redactie, Monique

BeautyJournaal’s Shop Redactie favorieten

BAP Medical SkinRecovery huidsupplement

SkinRecovery bevat een uitgebalanceerde dosis vitaminen, mineralen, kruiden, enzymen en probiotica om je huid mooi en snel te laten herstellen na een operatie en in stressvolle tijden. Geliefd bij huidtherapeuten en artsen. Van zuivere farmaceutische kwaliteit.
BEKIJK

Florida State University psychologen Miller en Maner vonden in hun laatste studie dat de hoeveelheid mannelijke testosteron direct beïnvloed wordt door de natuurlijke lichaamsgeur van vrouwen, tijdens hun ovulatie, dus wanneer zij het meest vruchtbaar zijn.

Hoe ze hier achter kwamen? Altijd grappig om dat te lezen: in deze studie besnuffelden de mannen anonieme witte t-shirts gedragen door vrouwen wel en niet in de ovulatie. Vooraf en tijdens deze snuffelsessies wordt er speeksel (..) uit de monden van de mannen gehaald om dit in een laboratorium te analyseren op de hoogte aan testosteron (moet ik toch ook even aan Bokito  denken ;-).
Op deze t-shirt snuffel-toer zijn de laatste decennia al veel wetenschappers gegaan: zo vinden we elkaar (vaak onbewust) lekkerder ruiken als we een aanvullend immuunsysteem ‘meebrengen’ en dus een grotere kans hebben om samen gezonde kinderen te krijgen! Veel is daarnaast gekeken naar herkenning en voorkeuren tussen ouders en hun kinderen. Daarnaast is (gelukkig) ook de zin en onzin van (veelal vermeende) effecten van feromonen op mensen beter bekend.

Ik ben blij dat de wetenschap meer en meer aandacht heeft voor onze neus: hoe we precies kunnen ruiken wat we ruiken en hoe krachtig de effecten zijn die geuren op ons kunnen hebben. We kunnen hier zowel op het gebied van de biologie als psychologie de komende jaren zeker nog meer interessante weetjes verwachten.

Nog interessanter had ik het gevonden als deze wetenschappers ook hadden onderzocht of parfumgebruik hier wel of niet een effect op heeft. Kunnen we de man op het verkeerde been zetten? Perceptie en reactie van mensen op elkaar is een optelsom is van vele zintuiglijke informatie. Zo toonde een eerder onderzoek al dat als een vrouw zich zelfverzekerd voelt door het dragen van een van haar favoriete parfum, zij zich vaak zelfbewuster en stralender gedraagt en hiermee weer een overtuigendere en aantrekkelijkere indruk achterliet.

Onze neus is een krachtig zintuig: we hebben 347 receptoren in onze neus waardoor we via allerlei slimme combinaties in de hersenen naar schatting wel 10.000 geuren kunnen herkennen! Daarom ben ik ervan overtuigd dat mannen en vrouwen alle geurtjes gelijktijdig tot zich kunnen en zullen nemen: zowel de (onbewuste biologische) signalen van vruchtbaarheid als de (wat bewustere) communicatie via ons parfum, waarmee je stemming, stijl of persoonlijkheid nog eens onderstreept.

Af en toe een parfumloos dagje zou ik daarom meer van je eigen stemming en activiteiten die dag laten afhangen dan de periode van de maand!

 

Meer nieuws over Tanja Deurloo:

 

 

  • Tammy Frazer ruikt als een winkel vol verse bloemen
  • Lezeres Gerti beschrijft haar parfumconsult bij Tanja Deurloo
  • Tanja Deurloo over de opleving van geurtrends uit de jaren’20

Meer weten over dit onderwerp?

Schrijf je in voor onze wekelijkse nieuwsbrief!

Lees hier BeautyJournaal’s disclaimer over sluikreclame en auteursrecht.
Over deze schrijver
Redactie, Monique

Redactie, Monique

Beautyjournalist en uitgever van BeautyJournaal, Monique Lindeboom, zit al 24 jaar in het vak en kent de industrie op haar duimpje. Ze verscheen in diverse tv programma's, had 1,5 jr lang een uitzending bij BNR Nieuwsradio, schreef een boek, doet consultancywerk voor cosmeticabedrijven en cosmetisch medische klinieken en geeft regelmatig interviews aan tijdschriften en kranten over ontwikkelingen in de industrie.
Zij/haar nieuwsberichten
Redactie, Monique

Redactie, Monique

Beautyjournalist en uitgever van BeautyJournaal, Monique Lindeboom, zit al 24 jaar in het vak en kent de industrie op haar duimpje. Ze verscheen in diverse tv programma's, had 1,5 jr lang een uitzending bij BNR Nieuwsradio, schreef een boek, doet consultancywerk voor cosmeticabedrijven en cosmetisch medische klinieken en geeft regelmatig interviews aan tijdschriften en kranten over ontwikkelingen in de industrie.
Zij/haar nieuwsberichten
Ook de moeite waard
Loading...
Reageren

Reageren op artikelen uit ons archief is niet mogelijk

BeautyJournaal nieuwsbrief

Elke dinsdagavond het weeknieuws in je mailbox! Meld je hieronder aan.

Beautyjournaal TV

In gesprek met arts Frodo Gaymans over de echte redenen waarom we fillers willen

Wat heeft Mardge goede producten ontwikkeld om je brein te ontspannen!

Augustus
Mardge Pascaud, beauty innovator

Mardge Pascaud, beauty innovator

Video! Mardge Pascaud vertelt Monique op het strand over de Circadian ontspan je mooi-lijn + WIN!

Dit zijn onze experts

dr. Frank Niessen, plastisch chirurg dr. Francis Wu, dermatoloog Wella experts Lieke en Ilse Desiree van den Berg, cosmetisch arts drs Frodo Gaymans, cosmetisch arts Mardge Pascaud, beauty innovator

Dit zijn onze testers

Redactie, Monique Sabine redactie, Corine Dian Colle Mandy Glasbergen Lydia le Loux Gerti Harriet Anastasia Anneloes Bruggers

Laatste reacties

  • @Marianne, elke huid is verschillend en deze lijn zal zeker niet voor ieder… Gerti test de Sali Hughes x Revolution no-nonsense huidverzorgingsproducten Gerti
  • Beste Freyer, Dank je voor de correctie. Je hebt deels gelijk betreffend… Expertadvies: Is Esthecin beter dan minoxidil tegen haaruitval? Hans van Montfort
  • Minoxidil heeft totaal geen invloed op DHT, minoxidil kan zelfs haar op lic… Expertadvies: Is Esthecin beter dan minoxidil tegen haaruitval? Freyer
  • Ik denk dat deze producten nog wel goed zouden kunnen zijn voor jonge huidj… Gerti test de Sali Hughes x Revolution no-nonsense huidverzorgingsproducten Marianne H.
  • Ik zie het nu steeds meer dat meerdere zuren met elkaar in een complex zitt… Gerti test de Sali Hughes x Revolution no-nonsense huidverzorgingsproducten Redactie, Monique
  • Hallo Marianne, dank voor je reactie. Ja, 5 zuren in een een product lijkt … Gerti test de Sali Hughes x Revolution no-nonsense huidverzorgingsproducten Gerti
  • No-nonsense.. en dan vijf zuren in één product? De enige 'meerwaarde' van… Gerti test de Sali Hughes x Revolution no-nonsense huidverzorgingsproducten Marianne H.
  • Goed om te horen Albert, dat er zo natuurlijk uitziet. Begrijp je standpunt… Spreekuur met dr. Frank Niessen: kun je je kin opvullen met lichaamseigen vet, wordt dat mooi? Redactie, Monique
  • Hoi Nina, in deze producten zitten toegevoegde geen UV-filters. Weet je zo … TheraVine introduceert Ice Crystal Technology superbescherming tegen huidveroudering   Redactie, Monique
  • ik wil enkel weten of dit produkt een spf bescherming bied en zo ja welke ,… TheraVine introduceert Ice Crystal Technology superbescherming tegen huidveroudering   nina

Volg ons op Instagram

Copyright © 2009-2018 Beautyjournaal.nl.

  • Disclaimer over sluikreclame en auteursrecht
  • Privacy
  • Cookie instellingen