• Over BeautyJournaal
  • Adverteren
  • Contact
  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Youtube
BeautyJournaal.nl
  • Beautynieuws
    • Gezicht
      • Rimpels en slapte
      • Pigmentvlekken
      • Grove porien
      • Couperose
      • Vette huid
      • Huidziekten
      • Droge huid
      • Gevoelige huid
      • Gezichtsbeharing
      • Oogverzorging
      • Schone huid
      • Voor hem
      • Zonverzorging
    • Cosmetisch medisch
      • Celebrities
      • Injectables
      • Klinieken
      • Medische tatoeage
      • Operatietechnieken
    • Haar
      • Beschadigd of droog haar
      • Fijn haar
      • Grijs geworden
      • Hoofdhuid
      • Kleuren
      • Krullenbos
      • Stylen
      • Stylingtools
      • Voor hem
      • Wassen
    • Werkstof dossiers
      • Alphahydroxyzuur
      • Betahydroxyzuur
      • Peptiden
      • Glycolzuur
      • Vitamine A (+derivaten)
      • Vitamine c
    • Lichaam
      • Beharing
      • Cellulite
      • Contourverbetering
      • Huidziekten
      • Douchen en baden
      • Gezondheid
      • In de spa
      • Lekker smeren
      • Lichaam en zon
      • Seksualiteit
      • Transpiratie
      • Voeten en handen
      • Voor hem
    • Natuurlijk 100%
    • Make-up
      • Gereedschap
      • Lippen
      • Nagels
      • Ogen
      • Teint
      • Voor hem
      • Wenkbrauwen
    • Parfum
      • Mannen
      • Vrouwen
    • Voeding
    • Zakenpraat
      • Cosmeticaclaims
      • De cijfers
      • Marketingtrends
      • Mick’s column
      • Monique schrijft
      • Psychologie
  • Expertadvies
    • Plastische chirurgie
      • dr. Frank Niessen
    • Cosmetische dermatologie
      • Dokter Desiree van den Berg
      • dr. Francis Wu
      • Dokter Frodo Gaymans
    • Haar
      • Wella experts Ilse en Lieke
    • Huidzorg
      • Mardge Pascaud
      • Samantha Kool
      • Tim Vanheusden
  • Geteste producten
    • Gezichtsproducten
    • Haarproducten
    • Lichaamsproducten
    • Make-up producten
    • Parfum m/v
  • Monthly Favorites
  • Brands we love
    • BABOR
    • Biodroga MD
    • C-ME skincare
    • Esse Probiotic Skincare
    • IK Skin Perfection
    • iS Clinical
    • Maria Galland Paris
    • Meder Beauty Science
    • QMS Medicosmetics
    • TheraVine
  • Beautyvideo’s
  • BeautyJournaal Shop

BeautyJournaal » Zakenpraat » Cosmeticaclaims » Snijdt industrie met parabeen-vrij claims in eigen vingers?

Archief artikel

Archief artikel

  • Cosmeticaclaims, Gezicht, Haar, Lichaam, Marketingtrends, Monique schrijft, Natuurlijk 100%, Zakenpraat

Archief: Snijdt industrie met parabeen-vrij claims in eigen vingers?

  • 20 januari 2010

geschreven door 

Redactie, Monique

BeautyJournaal’s Shop Redactie favorieten

Pascaud minerale foundation in poeder

Pascaud make-upproducten bestaan uit 100% zuivere pure mineralen van farmaceutische kwaliteit. De foundationpoeder is in maar liefst 7 tinten verkrijgbaar.
BEKIJK

De ‘vrij van…’ claims lees je steeds vaker op cosmeticaverpakkingen. Pikant, omdat het vaak om zaken gaat waarbij de emotie de overhand heeft, en niet het feitelijke wetenschappelijke onderzoek. Het bewijst ook maar weer eens hoe emotioneel cosmetica eigenlijk is als productgroep. Vrij van parfum, kleurstoffen, minerale olie, BHT, parabenen, noem het maar op. De lijst wordt steeds langer en het is een handreiking aan de angstige consument die zich onveilig voelt in zijn leefomgeving.

Je kunt je afvragen waarom cosmeticaproducenten dit doen. Je mag er toch vanuit gaan dat als de grote concerns daadwerklijk zouden weten en het bewijs hebben dat die parabenen en zo schadelijk zijn voor de volksgezondheid, ze deze stoffen niet meer zouden gebruiken en ook de overheden er een stokje voor zouden steken? Dus waarom doen ze het?

Centjes, niets minder. Als men ziet dat er een groeiende groep consumenten is met andere verlangens, dan wil je die bedienen, eenvoudigweg om ze erbij te houden en geen inkomsten mis te lopen. Dit zal niet zo gezegd worden, marketeers houden het op de wens om consumenten keuzemogelijkheden te geven. Consumenten weten heel goed wat ze willen.

Maar hoe goed geinformeerd mag je heten als er eigenlijk helemaal geen goede, eenduidige informatie voor handen is over een stof als parabenen en de risico’s daarvan voor je gezondheid? Natuurlijk, er zijn zeker onderzoeken, vooral op dieren, die uitwijzen dat er negatieve effecten kunnen zijn (hormooninterruptie of huidirritatie), maar op mensen is het bewijs er nog steeds niet. Ergp; recent bleek weer dat hormoonbeinvloeding als gevolg van blootstelling aan parabenen uit cosmetica op de mens niet te vinden is.

Bovendien, en dat is nog het meest heikele aan deze ontwikkeling: geef je juist als bedrijf niet indirect aan de angst van consumenten toe, dat het slechte stoffen zijn, door productlijnen te introduceren waar het niet meer in zit? Kortom: graaf je je eigen graf niet? Je kan als consument zo maar denken: zie je wel, steeds meer merken halen ‘ze’ eruit, dus er zal wel iets mis mee zijn.

En zo draagt de industrie zelf bij aan de verspreiding en misconceptie van de vermeende onveiligheid van deze stoffen. Alleen maar omdat ze geld wil verdienen, en opportunistisch genoeg achter de waan van alle dag aanrend.

CosmeticsDesign.com dook eens dieper in de materie en uit reacties van lezers is op te maken o.a. dat ‘niet meer dan 5% van de cosmetisch chemici serieuze bezwaren heeft tegen parabenen. Het goede wellicht uit deze angsttrend is dat men op zoek gaat naar andere en nieuwe conserveringsvormen en middelen. Jammer daarbij is dat er nog niet verrekt veel nieuwe stoffen op de markt zijn, en dat men nog vaker teruggrijpt naar hele oude stoffen, die we al lang weer vergeten waren (….).’

Voorlopig denken de meeste formuleerders op het internationale speelveld dat die overduidelijke statements op verpakkingen alleen maar verwarring wekken omdat ze het gevoel kunnen geven dat er ‘iets’ niet pluis is. Inci lijstjes staan niet voor niets op de verpakkingen. Leer ze lezen en je kunt ter plekke een keuze maken voor parabeenhoudend of parabeen-vrij. Maar, daarbij moet wel gezegd, voor de industrie: houd die lijsten leesbaar! Steeds vaker heb je een vergrootglas nodig om de boel te ontcijferen. We worden een daggie ouder – onze oogjes ook:-)

Als laatste hebben wij ons wij eens afgevraagd waarom er uberhaupt zoveel petrochemie in cosmetica gebruikt wordt, het was immers ooit niet zo. Maar op zoek naar een antwoord voor onze artikelen over nutricosmetica leerden we dat het in de jaren’50 hot werd onder chemici om met petrochemie aan de slag te gaan. Het merendeel van de opgeleide chemici is ook alleen in de petrochemie opgeleid. Al eerder begrepen we tijdens een congres van InCosmetics in Amsterdam in 2008 dat chemici zorgen hadden over de natuurtrend, omdat maar zo weinig chemici echt verdiepte kennis hebben van het verwerken van plantenmaterialen alleen.

Lees ook:

  • Volgens nieuw onderzoek zijn parabenen minder risicovol dan gedacht
  • Draagt cosmetica bij aan onvruchtbaarheid mannen?
  • Eetbare cosmetica, deel 1, deel 2, deel 3

©BeautyJournaal.

Meer weten over dit onderwerp?

Schrijf je in voor onze wekelijkse nieuwsbrief!

Lees hier BeautyJournaal’s disclaimer over sluikreclame en auteursrecht.
Over deze schrijver
Redactie, Monique

Redactie, Monique

Beautyjournalist en uitgever van BeautyJournaal, Monique Lindeboom, zit al 24 jaar in het vak en kent de industrie op haar duimpje. Ze verscheen in diverse tv programma's, had 1,5 jr lang een uitzending bij BNR Nieuwsradio, schreef een boek, doet consultancywerk voor cosmeticabedrijven en cosmetisch medische klinieken en geeft regelmatig interviews aan tijdschriften en kranten over ontwikkelingen in de industrie.
Zij/haar nieuwsberichten
Redactie, Monique

Redactie, Monique

Beautyjournalist en uitgever van BeautyJournaal, Monique Lindeboom, zit al 24 jaar in het vak en kent de industrie op haar duimpje. Ze verscheen in diverse tv programma's, had 1,5 jr lang een uitzending bij BNR Nieuwsradio, schreef een boek, doet consultancywerk voor cosmeticabedrijven en cosmetisch medische klinieken en geeft regelmatig interviews aan tijdschriften en kranten over ontwikkelingen in de industrie.
Zij/haar nieuwsberichten
Ook de moeite waard
Loading...
Reageren

Reageren op artikelen uit ons archief is niet mogelijk

BeautyJournaal nieuwsbrief

Elke dinsdagavond het weeknieuws in je mailbox! Meld je hieronder aan.

Beautyjournaal TV

Monique krijgt de Esse Probiotic Ampoule behandeling bij Red Carpet Queen

Skincare uit de supermarkt, is dat wat?

Januari
Gerti

Gerti

Gerti test Deliplus cosmetica van de Spaanse supermarktketen Mercadona

Dit zijn onze experts

dr. Frank Niessen, plastisch chirurg dr. Francis Wu, dermatoloog Wella experts Lieke en Ilse Desiree van den Berg, cosmetisch arts drs Frodo Gaymans, cosmetisch arts Mardge Pascaud, beauty innovator

Dit zijn onze testers

Redactie, Monique Sabine redactie, Corine Dian Colle Mandy Glasbergen Lydia le Loux Gerti Harriet Anastasia Anneloes Bruggers

Laatste reacties

  • Goed om te lezen. Ik ben bezig met de enzyme cleanser en de bounce back in … Gerti test het nieuwe Trinny London Plump Up Serum met 3 peptiden en hyaluronzuur Mary
  • Interessant! Hou ons op de hoogte Gerti over je bevindinge van deze creme o… Gerti test Deliplus cosmetica van de Spaanse supermarktketen Mercadona Redactie, Monique
  • Hoi Corrie, dank je wel voor je vraag. We gaan hem voorleggen aan onze kleu… Expertadvies: hoe krijg ik mijn rode haar mooi grijs? Mijn kapper durft niet Redactie, Monique
  • Ik ben 64 jaar, had vroeger rood haar, maar naarmate het fletser werd ging … Expertadvies: hoe krijg ik mijn rode haar mooi grijs? Mijn kapper durft niet Corrie
  • Hoi Monique, die crème heb ik nog niet geprobeerd. Het leuke is dat de crÃ… Gerti test Deliplus cosmetica van de Spaanse supermarktketen Mercadona Gerti
  • Hoi Gerti, mooie review! Wat vind je eigenlijk van de cream, die zie ik ook… Gerti test Deliplus cosmetica van de Spaanse supermarktketen Mercadona Redactie, Monique
  • Kleine aanvulling op de term parfum op de inci: een fabrikant is verplicht … Corine schrijft: Opmars van de clean beauty movement + haar zomerfavorieten Gerti
  • Misschien het grootste onderzoek naar het effect van verwijdering van silic… Wetenschappelijk onderzoek van Dr. Frank Niessen: je knapt op door verwijderen borstimplantaten COSSkidsNederland
  • Fijn om te lezen dat dit voor jou ook zo werkt. met welke merken werk je in… Skin minimalisme is een van de belangrijkste nieuwe skincare trends  Redactie, Monique
  • Hoi Claudia, grappig dat je dacht waarneemt, ik zie juist het tegenovergest… Leefstijladviezen van artsen die verder kijken dan medicijnen. Voor je immuunsysteem! Redactie, Monique

Volg ons op Instagram

Copyright © 2009-2018 Beautyjournaal.nl.

  • Disclaimer over sluikreclame en auteursrecht
  • Privacy
  • Cookie instellingen