Als je bijvoorbeeld een borstvergroting, of een correctie – denk verkleining of reconstructie hebt ondergaan, kun je een heel scala aan pijnsensaties ervaren.
Steken van genezing
Een daarvan zijn steken in de borst. Echt zo plotseling en heftig dat je denkt tegen het plafond aan te springen. Volgens plastisch chirurg Frank Niessen is dat meestal een teken van genezing. De steken kunnen wel tot enkele maanden na de ingreep soms nog voorkomen.
De tepelkwestie
Frank Niessen: ‘Ik ken vrouwen die geen gevoel meer in hun tepel hadden na een borstvergroting, mogelijk doordat de zenuwen uitgerekt zijn. Als je het implantaat dan verwijderde, kwam het gevoel er weer in terug.’ Als de zenuwen beschadigd zijn in geval van een borstoperatie is dat helaas niet het geval. Daarnaast kun je ook tintelingen in de tepel ervaren na bijvoorbeeld een borstvergroting.
Als de pijn blijft…
Soms wordt het beter door de tijd heen, maar het kan ook blijvend zijn na een borstingreep (van welke aard dan ook), legt Frank uit. ‘Deze pijnsensaties zouden binnen een paar maanden weg moeten zijn. Soms vertellen vrouwen dat ze langer pijn houden. Dit moet dan onderzocht worden, want het kan ook de borstspier zijn die problemen geeft.
Protesterende borstspier
‘Deze spier heeft in ruste een bepaalde lengte ofwel tonus. De spier ontspant zich dan. Als de spier wordt opgerekt (bijvoorbeeld wanneer een implantaat achter de spier geplaatst wordt) en langer wordt, kan het moeilijker voor de spier zijn om weer in een rust tonus te komen. Dat kan pijnklachten geven.
‘Soms wordt er dan Botox gebruikt, om de spier te helpen ontspannen. We zien dat ook toegepast worden bij borstreconstructies na borstkanker-amputaties’ bijvoorbeeld.
Heb jij een vraag aan Frank Niessen? Mail hem via ons contactformulier, o.v.v. Frank. Je krijgt persoonlijk antwoord.
Lees ook:
Hoe krijg je mooiere, strakkere borsten zonder implantaat?
Meer weten over dit onderwerp?
Schrijf je in voor onze wekelijkse nieuwsbrief!
5 reacties
Monique, sorry maar ik vond het laatste kapittel van je finale reactie helemaal niet zo aardig. Ik respecteer jou mening, ook al verkondig jij dat siliconen een oplossing zijn voor vrouwen na borstkanker. Het is alleen niet te hopen dat die vrouwen er een ander soort kanker voor terug krijgen zoals bijvoorbeeld ALCL (lymfklier kanker). Hoop dat je ook mijn mening kunt respecteren. Ik heb overigens al honderden kinderen wereldwijd kunnen optekenen met alle vormen van afwijkingen door moeders siliconen borsten. Wie praat er dan over borstpijn, de pijn van het besef dat je je kinderen met je wensdroom naar mooie borsten levenslang hebt beschadigd is een véél ondraaglijker pijn. En hier laat ik er bij!
Ik snap jouw standpunt en ik weet dat je uit ervaring spreekt en dat je daarom ook je stichting hebt opgezet. Gelukkig is er momenteel wereldwijd zoveel aandacht voor de problematiek dat dat zeker gaat helpen. Duizenden vrouwen laten nu ook hun implants verwijderen.
Ondertussen zijn er altijd nog vrouwen die implantaten wensen, en dat is hun goed recht, zeker en ondanks alle informatie die er nu is. Ook voor vrouwen na borstkanker kan het een optie blijven. Het is hopen dat er op een dag een andere mooie oplossing komt naast lipofilling en alle huidflap reconstructies.
En nogmaals, dit artikel gaat niet alleen over implants, het gaat over borstpijn. dus het hoeft niet alleen maar op dat ene deelonderwerp aangegrepen te worden om je inmiddels welbekende mening te verkondigen.
Ik laat het hierbij.
Dank je Monique voor de fraaie reactie. Maar ik ken vrouwen die na het implanteren van een siliconen implantaat altijd pijn hadden, vooral na aanraking, en een onnatuurlijk gevoel, angst bij de vrouwen in kwestie als de echtgenoot er alleen maar naar wees. Pijn is inderdaad antireclame, daarom raden wij die ook voor alle vrouwen af. Stel je de pijn eens voor wanneer je na implantatie geboren kind in een zware uren durende serie epilepsie aanvallen het uitschreeuwt van de pijn. Dat noem ik nog eens reclame voor moeders fraaie siliconen borsten. En ik spreek echt uit ervaring, geloof me. Rene
Onzin, dit gaat helemaal niet alleen over siliconen implantaten. Borstpijn krijg je ook na andere soorten borstoperaties. bovendien bespreken we ook tepelgevoelloosheid en de situatie na explantatie. bovendien gaat het over pijn. en pijn is geen enkele reclame, voor welke borstingreep dan ook.
Weer mooie reclame voor siliconen implantaten. Er is maar één remedie al deze ellende niet te krijgen “Geen Siliconen Implantaten laten zetten”,