• Over BeautyJournaal
  • Adverteren
  • Contact
  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Youtube
BeautyJournaal.nl
  • Beautynieuws
    • Gezicht
      • Rimpels en slapte
      • Pigmentvlekken
      • Grove porien
      • Couperose
      • Vette huid
      • Huidziekten
      • Droge huid
      • Gevoelige huid
      • Gezichtsbeharing
      • Oogverzorging
      • Schone huid
      • Voor hem
      • Zonverzorging
    • Cosmetisch medisch
      • Celebrities
      • Injectables
      • Klinieken
      • Medische tatoeage
      • Operatietechnieken
    • Haar
      • Beschadigd of droog haar
      • Fijn haar
      • Grijs geworden
      • Hoofdhuid
      • Kleuren
      • Krullenbos
      • Stylen
      • Stylingtools
      • Voor hem
      • Wassen
    • Werkstof dossiers
      • Alphahydroxyzuur
      • Betahydroxyzuur
      • Peptiden
      • Glycolzuur
      • Vitamine A (+derivaten)
      • Vitamine c
    • Lichaam
      • Beharing
      • Cellulite
      • Contourverbetering
      • Huidziekten
      • Douchen en baden
      • Gezondheid
      • In de spa
      • Lekker smeren
      • Lichaam en zon
      • Seksualiteit
      • Transpiratie
      • Voeten en handen
      • Voor hem
    • Natuurlijk 100%
    • Make-up
      • Gereedschap
      • Lippen
      • Nagels
      • Ogen
      • Teint
      • Voor hem
      • Wenkbrauwen
    • Parfum
      • Mannen
      • Vrouwen
    • Voeding
    • Zakenpraat
      • Cosmeticaclaims
      • De cijfers
      • Marketingtrends
      • Mick’s column
      • Monique schrijft
      • Psychologie
  • Expertadvies
    • Plastische chirurgie
      • dr. Frank Niessen
    • Cosmetische dermatologie
      • Dokter Desiree van den Berg
      • dr. Francis Wu
      • Dokter Frodo Gaymans
    • Haar
      • Wella experts Ilse en Lieke
    • Huidzorg
      • Mardge Pascaud
      • Samantha Kool
      • Tim Vanheusden
  • Geteste producten
    • Gezichtsproducten
    • Haarproducten
    • Lichaamsproducten
    • Make-up producten
    • Parfum m/v
  • Monthly Favorites
  • Brands we love
    • Absolution
    • BABOR
    • Biodroga MD
    • C-ME skincare
    • Circadia
    • Colorescience/NuFACE/Zo Skin Health
    • Esse Probiotic Skincare
    • IK Skin Perfection
    • iS Clinical
    • Maria Galland Paris
    • Meder Beauty Science
    • QMS Medicosmetics
    • TheraVine
  • Beautyvideo’s
  • BeautyJournaal Shop

BeautyJournaal » Zakenpraat » Psychologie » Tips hoe je positief leert denken, van Harvard experts

  • Gezondheid, Lichaam, Psychologie, Zakenpraat

Tips hoe je positief leert denken, van Harvard experts

  • 8 juli 2017
  • Reageren
UitgelichteFoto

geschreven door 

Dian Colle

Leren om positief te denken kan je levensduur verlengen

BeautyJournaal’s Shop Redactie favorieten

Pat McGrath Lipgloss LiquiLUST Legendary Wear Matte Lipstick

Absoluut longlasting, vederlicht, niet uitdrogend en met een top applicator waarmee je je lippen heel sharp kunt inkleuren. Favoriet van Monique en mua Lydia!
BEKIJK

Hoe je een positieve houding kan bereiken en behouden: tips!

Medische studies tonen in toenemende mate aan dat mensen die positief denken een lager risico hebben op overlijden, ten opzichte van mensen met dezelfde leeftijd die een sombere kijk op het leven hebben. In de afgelopen 10 jaar hebben onderzoekers oefeningen gevonden die je kunnen helpen bij het bereiken en behouden van een positieve houding. In dit artikel geven we je een aantal suggesties en tips.

Geniet van de dagelijkse pleziertjes

Lees ook

Loading...
UA-PolBernardus
UA-PolBernardus
Zakenpraat

Pol Bernardus en zijn vak: Ik ben een perfectionist, het schijnt iets mannelijks te zijn…..

Het gevoel van plezier hebben helpt bij het behouden van een positieve houding. Richt je aandacht op iets waar je je op verheugt, iets wat nog komen gaat. Zo kan je bewust genieten van de ervaring als het moment ook daadwerkelijk daar is. De meeste mensen ervaren alleen plezier tijdens speciale gelegenheden, zoals vakanties of een trouwdag, maar de dagelijkse pleziertjes worden vaak vergeten. Slow down en focus, focus op plezier. Op deze manier zul je meer genieten van de dingen om je heen. Of het nu gaat om het eten van een maaltijd of een bezoek brengen aan een vriend of vriendin.

Houd een dankbaarheidsdagboek bij

Dankbaarheid is een gevoel van waardering voor de dingen die je krijgt, zowel materieel als immaterieel. Probeer eens een dankbaarheidsdagboek bij te houden, waarin je regelmatig opschrijft waar jij dankbaar voor bent. Door dit te doen, wandel je door de dagen heen met een grotere waardering en worden steeds minder dingen vanzelfsprekend voor je. Probeer bij het schrijven specifiek te zijn en de sensatie die je toen voelde te herbeleven. Zo herinner je je sneller welke dingen nu echt wat voor jou betekenen en weet je deze in de toekomst beter naar waarde te schatten.

Word je bewust van het moment

Bewustwording kan je trainen door systematisch en consequent je aandacht te richten op het huidige moment. Het hier en nu. Leer te accepteren wat zich voordoet. Het is natuurlijk het makkelijkst om vooral de aangename situaties te waarderen, maar houd in gedachten dat het ook belangrijk is om je open te stellen voor de onaangename ervaringen.

Je bewust worden van het moment helpt je om volledig betrokken te zijn bij activiteiten en creëert een grotere capaciteit om negatieve gebeurtenissen te verwerken en vergeten. Door zich te concentreren op het heden, vinden veel mensen die bewustwording (mindfulness) oefenen dat ze minder kans hebben om zich zorgen te maken over de toekomst of spijt hebben van gebeurtenissen uit het verleden. Ook zijn ze beter in staat om sterke banden met anderen te ontwikkelen.

Lees ook

Loading...
Enlight299
Enlight299
Lichaam Zakenpraat

Barbara Ehrenreich: Stop obsessief gezond gedrag, LEEF!

Behoud je doelgerichtheid

Het is normaal om een gevoel van verlies – of zelfs verdriet – te ervaren bij bijvoorbeeld een relatiebreuk, het uit huis gaan van je kinderen, het verliezen van je baan of het met pensioen gaan. In dergelijke moeilijke tijden is het belangrijk om je leven zo normaal mogelijk te houden en je te concentreren op de zaken waar je wel controle over hebt. Blijf doelgericht. Creëer een vast slaapritme voor jezelf, beweeg voldoende, eet gezond en blijf in contact met vrienden en familie. Probeer een belangrijke levensverandering, hoe pijnlijk deze ook is, eens als een nieuwe uitdaging of kans te bekijken.

Een paar voorbeelden… Als je met pensioen gaat of tijdelijk zonder werk zit, kijk dan eens naar vrijwilligerswerk waarvoor je jouw professionele vaardigheden kunt inzetten. Als je het hebben van kinderen in je leven mist, denk dan eens aan het bieden van coaching of begeleiding aan hulpbehoevende kinderen. Als je een ouder of echtgenoot hebt verloren, kan juist het ondersteunen van andere mensen die rouwen nuttig zijn.

Het leren waarderen van je eigen vermogen om een spreekwoordelijke storm te weerstaan, kan je helpen bij het verkrijgen en behouden van een positieve houding.

Benadruk het positieve

Focussen op het positieve is een belangrijke factor bij het verkrijgen van mentale veerkracht. Het vermogen om jezelf terug te trekken uit slechte tijden helpt je bij eventuele nare of zware gebeurtenissen die nog komen gaan.

Lees ook

Loading...
Ua-CorneInterview
Ua-CorneInterview
Gezicht Lichaam Zakenpraat

Corné Hendrikx & zijn vak: ‘Als man in dit vrouwenvak onthouden ze je sneller’

Oudere mensen zijn het meest tevreden met het leven

Tot slot… onderzoek na onderzoek toont aan dat oudere mensen meer tevreden zijn met hun leven, ondanks dat zij meerdere mensen hebben verloren in de loop der jaren (vergeleken met een jeugdig persoon). Dit komt waarschijnlijk omdat oudere mensen de neiging hebben het negatieve te minimaliseren, hun beperkingen te accepteren en hun levenservaring  gebruiken om redelijke en haalbare doelen voor de toekomst te stellen.

Hoe eerder je bovenstaande punten onder de knie krijgt, hoe groter de impact op de kwaliteit en daarmee de lengte van je leven.

Bron

Meer weten over dit onderwerp?

Schrijf je in voor onze wekelijkse nieuwsbrief!

Lees hier BeautyJournaal’s disclaimer over sluikreclame en auteursrecht.
Over deze schrijver
Dian Colle

Dian Colle

Dian Collé (1999) studeert Creative Business aan de Hogeschool van Amsterdam. Al sinds haar 12e is zij dol op alles met betrekking tot beauty. Het begon allemaal met een grote verzameling van nagellakjes, maar dat liep al snel uit tot een goed gevulde make-up collectie. Via haar vorige MBO studie kwam zij terecht op de redactie van BeautyJournaal, waar zij haar passie voor make-up kon combineren met het vak waarvoor zij studeert. Inmiddels heeft Dian haar stage bij BeautyJournaal afgerond en maakt ze deel uit van het testteam.
Zij/haar nieuwsberichten
Dian Colle

Dian Colle

Dian Collé (1999) studeert Creative Business aan de Hogeschool van Amsterdam. Al sinds haar 12e is zij dol op alles met betrekking tot beauty. Het begon allemaal met een grote verzameling van nagellakjes, maar dat liep al snel uit tot een goed gevulde make-up collectie. Via haar vorige MBO studie kwam zij terecht op de redactie van BeautyJournaal, waar zij haar passie voor make-up kon combineren met het vak waarvoor zij studeert. Inmiddels heeft Dian haar stage bij BeautyJournaal afgerond en maakt ze deel uit van het testteam.
Zij/haar nieuwsberichten
BeautyJournaal TV
Ook de moeite waard
Loading...
UA-PolBernardus
UA-PolBernardus
Zakenpraat

Pol Bernardus en zijn vak: Ik ben een perfectionist, het schijnt iets mannelijks te zijn…..

Enlight299
Enlight299
Lichaam Zakenpraat

Barbara Ehrenreich: Stop obsessief gezond gedrag, LEEF!

Ua-CorneInterview
Ua-CorneInterview
Gezicht Lichaam Zakenpraat

Corné Hendrikx & zijn vak: ‘Als man in dit vrouwenvak onthouden ze je sneller’

marvy
marvy
Lichaam Zakenpraat

Marvy Rieder strijdt voor gezonde modellen

armand
armand
Zakenpraat

Industrie is boze vinger naar dierproeven en microbeads zat

ua-depressie
ua-depressie
Lichaam Zakenpraat

Psychiater Birit Broekman over het mentale welzijn tijdens de menopauze

Reageren X

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

BeautyJournaal nieuwsbrief

Elke dinsdagavond het weeknieuws in je mailbox! Meld je hieronder aan.

Beautyjournaal TV

Mick Boskamp krijgt injectables bij dokter Frodo, zo gaat dat

Zoals je de beste skincare routine wilt, zo moet je ook nadenken over injectables. Vergeet de quick fix!

Juli
Redactie, Monique

Redactie, Monique

In gesprek met dokter Frodo over Less is more injectables: eerst het fundament, en dan pas details

Dit zijn onze experts

dr. Frank Niessen, plastisch chirurg dr. Francis Wu, dermatoloog Wella experts Lieke en Ilse Desiree van den Berg, cosmetisch arts drs Frodo Gaymans, cosmetisch arts Mardge Pascaud, beauty innovator

Dit zijn onze testers

Redactie, Monique Sabine redactie, Corine Dian Colle Mandy Glasbergen Lydia le Loux Gerti Harriet Anastasia Anneloes Bruggers

Laatste reacties

  • Beste Elise, dank voor je reactie en wat fijn dat je binnenkort geholpen ka… De mooiste anti-aging injectable is lichaamseigen vet Redactie, Monique
  • Goede tip Ria, stoppen met dubbele reiniging als het ook niet nodig is, en … Skin minimalisme is een van de belangrijkste nieuwe skincare trends  Redactie, Monique
  • S ochtends mijn gezicht wassen met de Purity cleanser van Philosophy is toc… Skin minimalisme is een van de belangrijkste nieuwe skincare trends  Ria
  • Het interview met dr.Franziska is zo geweldig voor mij om te lezen. Ik heb … De mooiste anti-aging injectable is lichaamseigen vet Elise
  • Heel erg graag! Ben al even op zoek naar een dagcrème met hoge zonbescherm… WIN! De nieuwe Louis Widmer Dagcrème UV 50: hoge UV-bescherming en een stralende teint Christine
  • ik zou ook graag weer willen stralen… Ontdek & WIN! Maria Galland Paris Uni’Perfect: prachtig shield tegen UV-straling, vervuiling en geeft glow! Anja
  • Fijn… Ontdek & WIN! Maria Galland Paris Uni’Perfect: prachtig shield tegen UV-straling, vervuiling en geeft glow! Jurgo
  • Heel graag maak ik kans, een mooiere huid wie wil dat nou niet?… Ontdek & WIN! Maria Galland Paris Uni’Perfect: prachtig shield tegen UV-straling, vervuiling en geeft glow! Miranda Mous
  • Dit zou ik heel graag winnen. Nadat ik vroeger een ongeluk heb gehad met br… WIN! De nieuwe Louis Widmer Dagcrème UV 50: hoge UV-bescherming en een stralende teint Nuray
  • Ah,dank voor de tip Gerti!… Dit is Amerikaans advies voor acne op de donkere huid! Redactie, Monique

Volg ons op Instagram

Copyright © 2009-2018 Beautyjournaal.nl.

  • Disclaimer over sluikreclame en auteursrecht
  • Privacy
  • Cookie instellingen