• Over BeautyJournaal
  • Adverteren
  • Contact
  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Youtube
BeautyJournaal.nl
  • Beautynieuws
    • Gezicht
      • Rimpels en slapte
      • Pigmentvlekken
      • Grove porien
      • Couperose
      • Vette huid
      • Huidziekten
      • Droge huid
      • Gevoelige huid
      • Gezichtsbeharing
      • Oogverzorging
      • Schone huid
      • Voor hem
      • Zonverzorging
    • Cosmetisch medisch
      • Celebrities
      • Injectables
      • Klinieken
      • Medische tatoeage
      • Operatietechnieken
    • Haar
      • Beschadigd of droog haar
      • Fijn haar
      • Grijs geworden
      • Hoofdhuid
      • Kleuren
      • Krullenbos
      • Stylen
      • Stylingtools
      • Voor hem
      • Wassen
    • Werkstof dossiers
      • Alphahydroxyzuur
      • Betahydroxyzuur
      • Peptiden
      • Glycolzuur
      • Vitamine A (+derivaten)
      • Vitamine c
    • Lichaam
      • Beharing
      • Cellulite
      • Contourverbetering
      • Huidziekten
      • Douchen en baden
      • Gezondheid
      • In de spa
      • Lekker smeren
      • Lichaam en zon
      • Seksualiteit
      • Transpiratie
      • Voeten en handen
      • Voor hem
    • Natuurlijk 100%
    • Make-up
      • Gereedschap
      • Lippen
      • Nagels
      • Ogen
      • Teint
      • Voor hem
      • Wenkbrauwen
    • Parfum
      • Mannen
      • Vrouwen
    • Voeding
    • Zakenpraat
      • Cosmeticaclaims
      • De cijfers
      • Marketingtrends
      • Mick’s column
      • Monique schrijft
      • Psychologie
  • Expertadvies
    • Plastische chirurgie
      • dr. Frank Niessen
    • Cosmetische dermatologie
      • dr. David Mosmuller
      • dr. Francis Wu
      • Dokter Frodo Gaymans
    • Haar
      • Wella experts Ilse en Lieke
    • Huidzorg
      • Mardge Pascaud
      • Sacha Sommers
  • Geteste producten
    • Gezichtsproducten
    • Haarproducten
    • Lichaamsproducten
    • Make-up producten
    • Parfum m/v
  • Monthly Favorites
  • Brands we love
    • Biodroga MD
    • Esse Probiotic Skincare
    • IK Skin Perfection
    • iS Clinical
    • Maria Galland Paris
    • Meder Beauty Science
    • Prescription by SOAP
    • TheraVine
  • Video’s
  • Podcasts
  • Shop

BeautyJournaal » Parfum » Mannen » Cindy tipt: Hoe test je parfums?

Archief artikel

Archief artikel

  • Mannen, Parfum, Vrouwen

Archief: Cindy tipt: Hoe test je parfums?

  • 12 september 2016

geschreven door 

cindy

Over locatie, frequentie, timing en "full wear"

BeautyJournaal’s Shop Redactie favorieten

Paula's Choice Skin Revealing Body Lotion 10% AHA

Heb jij last van ruwe bultjes op je huid? Op de achterkant van je armen en op je bovenbenen? Dat heet keratosis pilaris, en deze bodylotion van Paula’s Choice werkt hier perfect tegen!
BEKIJK

Wanneer je wat meer wilt weten over parfums, kun je boeken lezen, parfumsblogs lezen, maar… het belangrijkste is zelf doen! Test de geuren waarover je gelezen hebt, die je lekker lijken. Of misschien juist helemaal niet. Hoe test je nu een parfum goed? Daar komen best wat factoren bij kijken. In dit artikel legt parfumista Cindy uit hoe je dit aanpakt en waar je op moet letten.

Waar?

Thuis is de allerbeste plek. Daar ben je op je gemak. Maar je kunt ook rekening houden met een bepaald doel: is dit parfum lekker als je gaat shoppen, of is het subtiel genoeg om naar je werk te dragen? Daarvoor zou je de geur dan toch ook eerst thuis moeten testen. Voor je het weet kom je op je werk aan met een enorme stinkbom die je iets te royaal hebt aangebracht omdat je het parfum een beetje verkeerd had ingeschat.

Niet zozeer de plaats in huis, maar de plaats op je lichaam waar je het parfum aanbrengt, is nog veel belangrijker. Om te beginnen kun je een parfum testen op een geurstrip of op je huid. De huid is waar je de geur daadwerkelijk zou dragen, dus dat is de meest logische optie. De strip is vooral geschikt om een voorselectie te doen. Je kunt parfum lokaal aanbrengen: aan de binnenkant van je onderarmen of bovenop je armen, op je hand, in de knieholtes, op de borst of lager op de buik, in je nek of op de onderrug. Dit zijn de warmste plekjes van je lichaam, en die plekjes zorgen ervoor dat een parfum zich om je heen verspreidt, zij zorgen voor een mooie sillage.

Parfumista Cindy: “Spray bovenop je arm of ga juist voor een full wear.”

Ga eens voor een “full wear”

Een “full wear”, dus het parfum aanbrengen op meerdere plaatsen op je lichaam, is het eerlijkst. Dan ruik je de geur echt om je heen, zoals het bedoeld is. Maar sommige geuren zijn gewoon prettiger om alleen op bepaalde plaatsen te dragen. Zware geuren zoals Aromatics Elixir van Clinique vind ik het meest prettig achterop mijn rug, onder mijn kleren. Eau de Colognes kun je daarentegen een eind weg sprayen, anders blijft er weinig van de geur over. Probeer lekker zelf uit wat je prettig vindt.

Hoeveel?

De hoeveelheid parfum is ontzettend belangrijk. Een eau de parfum is geconcentreerder dan een eau de toilette, maar een eau de toilette straalt wat meer van je af, zeker als je het net hebt opgedaan.  Daarom moet je, zeker bij een nieuwe geur, eerst even uitproberen wat de juiste hoeveelheid is. Twee sprays is meestal redelijk veilig, maar begin eerst met een spraytje en kijk dan of er nog eentje bij moet. Zeker bij zware geuren is dit belangrijk, zoals Alien Essence Absolue van Thierry Mugler of Oud Satin Mood van Maison Francois Kurkdjian… soms kunnen twee sprays al te veel zijn en je wilt niet dat je parfum je al aankondigt wanneer je nog niet eens in de kamer bent, toch?

Wanneer? Een kwestie van timing

In de ochtend is je reukvermogen nog fris. Hierdoor ruik je beter. Het is vaak prettiger om de wat zachtere geuren in de ochtend te testen en de volle geuren ’s avonds te doen. Geuren zijn soms gewoon lekkerder in de avond. Maar ditzelfde geldt ook voor de seizoenen. Er zijn geuren die heerlijk zijn in de winter, maar die je in de zomer misselijk maken. Een geur als Muscs Koublai Kahn van Serge Lutens is niet te doen in de zomer. Dit is een dierlijke warme musk die in de warmere tijd van het jaar bij mij zweterig en ongewassen ruikt. Niet lekker. In de winter daarentegen komt de knuffelige en zoetere kant naar boven, heerlijk!

Schrijf dus een geur niet meteen af als ze je op dat moment niet aanspreekt. Misschien is de timing niet goed.

Hoe vaak?

Met de timing valt ook het aantal keren dat je een parfum idealiter zou moeten testen samen, wil je een goed oordeel kunnen vellen. Soms kun je namelijk niet inschatten wanneer een parfum het beste tot zijn recht komt. Op een ander moment in het jaar of op de dag kan een geur ineens geweldig zijn. Probeer dat dus ook eens uit. En als je dan toch bezig bent, hoe komt de geur over bij een derde keer dragen? Ben je dan nog steeds verrast of begint dat vernieuwende ineens te storen? Of blijkt de geur dan toch wat saaier te zijn? Dat kun je niet bepalen na één keer dragen. Daarom is mijn advies een geur minstens twee keer, maar liever nog drie keer, te proberen.

Soir de Lune van Sisley was een geur die ik de eerste paar keren verafschuwde. Ik rook een zoete en penetrante witte bloemengeur met de geur van een openbaar urinoir… Maar na een paar keer testen transformeerde het urinoir naar een weelderige bloementuin op een zwoele zomernacht. Heel mooi!

Je zult merken dat hoe vaker je geuren test, je makkelijker een oordeel kunt geven. Dit zal je zeker helpen bij het kiezen van een nieuwe geur. Hierover ga ik je de volgende keer meer vertellen.

Meer weten over dit onderwerp?

Schrijf je in voor onze wekelijkse nieuwsbrief!

Lees hier BeautyJournaal’s disclaimer over sluikreclame en auteursrecht.
Over deze schrijver
cindy

cindy

Cindy (1975, docente Nederlands en moeder van 3 meiden) ziet de olfactorische wereld als haar toevluchtsoord. Van het lezen van parfumblogs, het testen en kennis vergaren over geurnoten tot het verhaal achter de geur en de zoektocht naar het ultieme parfum; ze bieden een ware ontdekkingstocht. Haar favoriete geurnoten zijn musk, patchouli, roos, leer, kaneel, wierook en anjer.
Zij/haar nieuwsberichten
cindy

cindy

Cindy (1975, docente Nederlands en moeder van 3 meiden) ziet de olfactorische wereld als haar toevluchtsoord. Van het lezen van parfumblogs, het testen en kennis vergaren over geurnoten tot het verhaal achter de geur en de zoektocht naar het ultieme parfum; ze bieden een ware ontdekkingstocht. Haar favoriete geurnoten zijn musk, patchouli, roos, leer, kaneel, wierook en anjer.
Zij/haar nieuwsberichten
Ook de moeite waard
Loading...
Reageren

Reageren op artikelen uit ons archief is niet mogelijk

BeautyJournaal nieuwsbrief

Elke dinsdagavond het weeknieuws in je mailbox! Meld je hieronder aan.

Beautyjournaal TV

Borstimplantaten verwijderen bij dokter Frank Niessen gaat zo

Mircobioom van je huid is net zo belangrijk als die van je darmen

maart
Redactie, Monique

Redactie, Monique

Het huid microbioom: hoe ziet dat eruit en hoe houd je het gezond? Monique ging naar Zuid-Afrika, op training 

Dit zijn onze experts

dr. Frank Niessen, plastisch chirurg dr. Francis Wu, dermatoloog Wella experts Lieke en Ilse Desiree van den Berg, cosmetisch arts drs Frodo Gaymans, cosmetisch arts Mardge Pascaud, beauty innovator

Dit zijn onze testers

Redactie, Monique Sabine redactie, Corine Dian Colle Mandy Glasbergen Lydia le Loux Gerti Harriet Anastasia Anneloes Bruggers

Laatste reacties

  • Hoi Esther, neem contact op met een orthodontist die met invisalign werkt, … Monique’s review: Mijn eerste 3 maanden met Invisalign Redactie, Monique
  • Beste Tonnie, je kunt hiervoor het beste contact opnemen met je verzekeraar… Insight! LPG endermologie® inzetbaar bij sclerodermie Redactie, Monique
  • Wat zijn de kosten voor de sclerodermie behandeling? Word het vergoed door… Insight! LPG endermologie® inzetbaar bij sclerodermie Tonnie Jansen
  • Ik zou ook graag mijn tanden wat rechter willen hebben. Vooral mijn voortan… Monique’s review: Mijn eerste 3 maanden met Invisalign Esther
  • wat weer een fijne produkten. Ik denk er over de shampoo te gaan bestellen:… BeautyJournaal testpanel favorieten februari 2023 Mary
  • Ik ben intolerant voor histamine, wat inhoudt dat je beter geen gefermentee… Wordt je risico op borstkanker groter als je zuivel eet? Een wetenschappelijk overzicht. Jeannette Pathuis
  • Dag Madeleine, De meeste gebruikers brengen Esthecin s'avonds aan en late… Expertadvies: Is Esthecin beter dan minoxidil tegen haaruitval? Hans van Montfort
  • Moet men na het inmasseren van Esthecin iedere maal het haar wassen voorale… Expertadvies: Is Esthecin beter dan minoxidil tegen haaruitval? De Troch Madeleine
  • Hoi Vicky, het is helemaal niet erg als je zo'n blokje verliest. gewoon eve… Monique’s review: mijn volgende 7 maanden met Invisalign, deel 2 Redactie, Monique
  • Hoi Marleen, je kunt ons het beste even een mailtje sturen met je vraag en … Expertvraag: kan ik mijn witgrijze haar nog donkergrijs maken? Mijn kapper zegt ‘nee’ Redactie, Monique

Volg ons op Instagram

Copyright © 2009-2018 Beautyjournaal.nl.

  • Disclaimer over sluikreclame en auteursrecht
  • Privacy
  • Cookie instellingen