• Over BeautyJournaal
  • Adverteren
  • Contact
  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Youtube
BeautyJournaal.nl
  • Beautynieuws
    • Gezicht
      • Rimpels en slapte
      • Pigmentvlekken
      • Grove porien
      • Couperose
      • Vette huid
      • Huidziekten
      • Droge huid
      • Gevoelige huid
      • Gezichtsbeharing
      • Oogverzorging
      • Schone huid
      • Voor hem
      • Zonverzorging
    • Cosmetisch medisch
      • Celebrities
      • Injectables
      • Klinieken
      • Medische tatoeage
      • Operatietechnieken
    • Haar
      • Beschadigd of droog haar
      • Fijn haar
      • Grijs geworden
      • Hoofdhuid
      • Kleuren
      • Krullenbos
      • Stylen
      • Stylingtools
      • Voor hem
      • Wassen
    • Werkstof dossiers
      • Alphahydroxyzuur
      • Betahydroxyzuur
      • Peptiden
      • Glycolzuur
      • Vitamine A (+derivaten)
      • Vitamine c
    • Lichaam
      • Beharing
      • Cellulite
      • Contourverbetering
      • Huidziekten
      • Douchen en baden
      • Gezondheid
      • In de spa
      • Lekker smeren
      • Lichaam en zon
      • Seksualiteit
      • Transpiratie
      • Voeten en handen
      • Voor hem
    • Natuurlijk 100%
    • Make-up
      • Gereedschap
      • Lippen
      • Nagels
      • Ogen
      • Teint
      • Voor hem
      • Wenkbrauwen
    • Parfum
      • Mannen
      • Vrouwen
    • Voeding
    • Zakenpraat
      • Cosmeticaclaims
      • De cijfers
      • Marketingtrends
      • Mick’s column
      • Monique schrijft
      • Psychologie
  • Expertadvies
    • Plastische chirurgie
      • dr. Frank Niessen
    • Cosmetische dermatologie
      • dr. David Mosmuller
      • dr. Francis Wu
      • Dokter Frodo Gaymans
    • Haar
      • Wella experts Ilse en Lieke
    • Huidzorg
      • Inge Deceuninck
      • Mardge Pascaud
      • Sacha Sommers
  • Geteste producten
    • Gezichtsproducten
    • Haarproducten
    • Lichaamsproducten
    • Make-up producten
    • Parfum m/v
  • Monthly Favorites
  • Brands we love
    • Biodroga MD
    • Esse Probiotic Skincare
    • IK Skin Perfection
    • iS Clinical
    • Maria Galland Paris
    • Meder Beauty Science
    • Prescription by SOAP
    • TheraVine
  • Video’s
  • Podcast
  • Shop

BeautyJournaal » Gezicht » Paula’s Choice expert tips over skincare layering

Archief artikel

Archief artikel

  • Gezicht

Archief: Paula’s Choice expert tips over skincare layering

  • 16 januari 2016

geschreven door 

Het BeautyJournaal-team

Toners, Serums, Exfolianten, Boosters, Moisturizers…

BeautyJournaal’s Shop Redactie favorieten

Coolibar UV-werende bucket hoed

Deze leuke zonnehoed heeft een UV-werende bescherming vergelijkbaar met een spf50. De brede rand beschermt je ogen tegen de zon. Aan de binnenkant is de hoed afstelbaar met een koord.
BEKIJK

Toners, Serums, Exfolianten, Boosters, Moisturizers…

Er zijn allerlei cosmeticaproducten verkrijgbaar voor een mooiere en gezondere huid. Maar waarom zijn er eigenlijk zoveel verschillende soorten? Het zou toch veel makkelijker zijn om alles in één product te stoppen?!

Fleur van Norden, productspecialist bij Paula’s Choice, legt uit hoe dit werkt en geeft tips over skincare layering.

Niet altijd effectiever

Een alles-in-één-product klinkt misschien efficiënter in gebruik, maar is niet per se effectiever. (Actieve) ingrediënten hebben nu eenmaal veel “ruimte” nodig in een product, dus hoe meer ingrediënten in een formule, des te lager ook de concentratie van ieder ingrediënt is. Dit komt logischerwijs de effectiviteit van een product niet ten goede.

NB: Het is echter niet zo dat uitsluitend de concentratie van een ingrediënt de effectiviteit van een product bepaalt. Verpakking (een potje.. of toch maar liever een pompje) en de combinatie van verschillende goede ingrediënten in een formule spelen ook een grote rol bij de effectiviteit van een product.

Laagje voor laagje…

We krijgen vaak de vraag of een huid wel zoveel ingrediënten in één keer aankan. In 99% van de gevallen zijn er géén producten binnen je huidverzorgingsroutine die elkaars werking in de weg staan en je kunt ze dus rustig in laagjes over elkaar aanbrengen. Vergelijk het maar met voedsel dat je eet: of je nu eerst je groente, dan je aardappels en als laatste je vlees eet, of dat je alles samen of afwisselend in je mond stopt, je lichaam haalt in alle gevallen dezelfde goede voedingstoffen uit je voeding die het nodig heeft.

Layeren of mengen

Huidverzorgingsproducten werken dus ook als je ze in laagjes over elkaar aanbrengt, maar je kunt er ook voor kiezen om je serum te mengen met je moisturizer (in dat geval een moisturizer zonder SPF, omdat je de zonnefilter natuurlijk niet wilt verdunnen) en in één keer aan te brengen. Een ander voordeel van meerdere producten gebruiken, is dat je ze ook veel beter kunt afstemmen op jouw huidtype. Dat is huidverzorging op maat!

Texturen en persoonlijke voorkeur

Het gaat meer over welke texturen goed samenwerken voor jouw huidtype en wat je persoonlijke voorkeur is. Sommige mensen vinden het fijn om even te wachten tussen verschillende stappen, anderen brengen het liefst alles zo snel mogelijk achter elkaar aan. Het mooie is: dat mag allemaal.

Misschien vraag je je af of je AHA of BHA exfoliant wel effectief blijft als je te snel daarna andere producten aanbrengt? Zolang je exfoliant geformuleerd is met een goede pH-waarde werkt het zoals het moet en hoef je je geen zorgen te maken over verminderde effectiviteit. Op de website van Paula’s Choice vind je exfolianten met de juiste pH-waarden (tussen 3 en 4).

Uitzonderingen op de regel

Voor het aanbrengen van huidverzorging gelden een aantal uitzonderingen op bovengenoemde regel:

  • Let erop dat de texturen van verschillende producten goed met elkaar samenwerken. Als je merkt dat je product gaat rullen, wacht dan even met het aanbrengen en gun het andere product wat tijd om te drogen.
  • Omdat je product met SPF ALTIJD (!!) de laatste stap in je huidverzorgingsroutine moet zijn, is het een goed idee om dit na het aanbrengen een paar minuutjes te laten inwerken, voordat je je foundation aanbrengt. Tenzij je foundation ook minimaal SPF 25 bevat, dan mag je het direct over je SPF product aanbrengen.
  • Als laatste uitzondering: als je Benzoyl Peroxide gebruikt tegen puistjes, breng dit dan niet gelijktijdig aan met een product dat rijk is aan antioxidanten. Deze ingrediënten reageren met elkaar, zodat de effectiviteit voor je huid verloren gaat. Wacht dus ná het aanbrengen van de Benzoyl Peroxide even of breng het ’s ochtends aan en bijvoorbeeld je antioxidant serum in de avond.

Voortaan een stukje sneller

Nu je weet dat je niet hoeft te wachten met aanbrengen tussen verschillende producten zou dit je dagelijkse huidverzorgingsroutine een stukje makkelijker en sneller moeten maken. Misschien ga je nu ook meer experimenteren met het combineren met aanvullende doelgerichte producten die indrukwekkende resultaten kunnen geven op bijvoorbeeld puistjes, pigmentvlekken en rimpels. Wat je persoonlijke voorkeur ook is qua laagjes of mixen, uiteindelijk gaat het er natuurlijk om dat je een mooiere en gezondere huid krijgt!

Als je meer wil weten over hoe je het beste een huidverzorgingsroutine kunt samenstellen kun je op de website van Paula’s Choice terecht.

Leestip! Ga voor meer uitgebreide uitleg over producten ook naar deze artikelen op BeautyJournaal in het merkdossier.

  • Heb je een vraag op het gebied van ingrediënten in huidverzorging of heb je een huidvraag? Leg het voor aan Fleur via dit contactformulier en je krijgt persoonlijk antwoord.

Meer weten over dit onderwerp?

Schrijf je in voor onze wekelijkse nieuwsbrief!

Lees hier BeautyJournaal’s disclaimer over sluikreclame en auteursrecht.
Over deze schrijver
Het BeautyJournaal-team

Het BeautyJournaal-team

Het BeautyJournaal redactieteam schrijft artikelen voor BeautyJournaal.nl. Het gaat om artikelen die niet per se door hen op persoonlijke titel gemaakt worden.
Zij/haar nieuwsberichten
Het BeautyJournaal-team

Het BeautyJournaal-team

Het BeautyJournaal redactieteam schrijft artikelen voor BeautyJournaal.nl. Het gaat om artikelen die niet per se door hen op persoonlijke titel gemaakt worden.
Zij/haar nieuwsberichten
Ook de moeite waard
Loading...
Reageren

Reageren op artikelen uit ons archief is niet mogelijk

BeautyJournaal nieuwsbrief

Elke dinsdagavond het weeknieuws in je mailbox! Meld je hieronder aan.

Beautyjournaal TV

Monique krijgt de prachtige organic make-up van Absolution

Het is een knap staaltje chirurgisch werk

Mei
dr. Frank Niessen, plastisch chirurg

dr. Frank Niessen, plastisch chirurg

Siliconenolie eruit en een liplift? Wow! Dokter Frank Niessen toont het...

Dit zijn onze experts

dr. Frank Niessen, plastisch chirurg dr. Francis Wu, dermatoloog Wella experts Lieke en Ilse Desiree van den Berg, cosmetisch arts drs Frodo Gaymans, cosmetisch arts Mardge Pascaud, beauty innovator

Dit zijn onze testers

Redactie, Monique Sabine redactie, Corine Dian Colle Mandy Glasbergen Lydia le Loux Gerti Harriet Anastasia Anneloes Bruggers

Laatste reacties

  • Hoi Johanna, daar gaan we het met Inge ook over hebben: kan je couperose ve… Massage expert Inge Deceuninck vertelt: verslapt massage niet juist de huid? Redactie, Monique
  • Lange tijd heb ik ook gedacht, dat bindweefselmassages het voor mijn oudere… Massage expert Inge Deceuninck vertelt: verslapt massage niet juist de huid? Johanna
  • klopt, meestal was het tussen de 16-20 uur. het belangrijkste is dat de set… Monique’s review: mijn volgende 7 maanden met Invisalign, deel 2 Redactie, Monique
  • hoi juno, ik snap je vraag niet helemaal. wil je weten hoe veilig injectabl… Siliconenolie eruit en een liplift? Wow! Dokter Frank Niessen toont het… Redactie, Monique
  • Voor trends ben ik niet gevoelig en ik vind dit ook absoluut niet mooi. Heb… Siliconenolie eruit en een liplift? Wow! Dokter Frank Niessen toont het… Juno
  • Nee, ik gebruik het serum ook niet. Ik heb in de UK een ander merk gekocht:… Monique test Hairlust Grow Perfect haircare Marianne H.
  • Hoi Monique! Vraagje,ik ga in juni starten.Nu denk ik dus hoe doe je dit o… Monique’s review: mijn volgende 7 maanden met Invisalign, deel 2 Annemarie
  • Ha Marianne, wat goed om te horen dat jij ook zo'n fan bent van Hairlust. I… Monique test Hairlust Grow Perfect haircare Redactie, Monique
  • Een combinatie van covid en een gevorderde leeftijd heeft de structuur van … Monique test Hairlust Grow Perfect haircare Marianne H.
  • kijk eens naar de reactie's " keto en migraine " en " keto en diabeet " bij… Neuroloog (in opleiding) Wardell heeft een droom: Pacea, een nieuwe aanpak van migraine nina

Volg ons op Instagram

Copyright © 2009-2018 Beautyjournaal.nl.

  • Disclaimer over sluikreclame en auteursrecht
  • Privacy
  • Cookie instellingen