• Over BeautyJournaal
  • Adverteren
  • Contact
  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Youtube
BeautyJournaal.nl
  • Beautynieuws
    • Gezicht
      • Rimpels en slapte
      • Pigmentvlekken
      • Grove porien
      • Couperose
      • Vette huid
      • Huidziekten
      • Droge huid
      • Gevoelige huid
      • Gezichtsbeharing
      • Oogverzorging
      • Schone huid
      • Voor hem
      • Zonverzorging
    • Cosmetisch medisch
      • Celebrities
      • Injectables
      • Klinieken
      • Medische tatoeage
      • Operatietechnieken
    • Haar
      • Beschadigd of droog haar
      • Fijn haar
      • Grijs geworden
      • Hoofdhuid
      • Kleuren
      • Krullenbos
      • Stylen
      • Stylingtools
      • Voor hem
      • Wassen
    • Werkstof dossiers
      • Alphahydroxyzuur
      • Betahydroxyzuur
      • Peptiden
      • Glycolzuur
      • Vitamine A (+derivaten)
      • Vitamine c
    • Lichaam
      • Beharing
      • Cellulite
      • Contourverbetering
      • Huidziekten
      • Douchen en baden
      • Gezondheid
      • In de spa
      • Lekker smeren
      • Lichaam en zon
      • Seksualiteit
      • Transpiratie
      • Voeten en handen
      • Voor hem
    • Natuurlijk 100%
    • Make-up
      • Gereedschap
      • Lippen
      • Nagels
      • Ogen
      • Teint
      • Voor hem
      • Wenkbrauwen
    • Parfum
      • Mannen
      • Vrouwen
    • Voeding
    • Zakenpraat
      • Cosmeticaclaims
      • De cijfers
      • Marketingtrends
      • Mick’s column
      • Monique schrijft
      • Psychologie
  • Expertadvies
    • Plastische chirurgie
      • dr. Frank Niessen
    • Cosmetische dermatologie
      • Dokter Desiree van den Berg
      • dr. Francis Wu
      • Dokter Frodo Gaymans
    • Haar
      • Wella experts Ilse en Lieke
    • Huidzorg
      • Mardge Pascaud
      • Samantha Kool
      • Tim Vanheusden
  • Geteste producten
    • Gezichtsproducten
    • Haarproducten
    • Lichaamsproducten
    • Make-up producten
    • Parfum m/v
  • Monthly Favorites
  • Brands we love
    • Absolution
    • BABOR
    • Biodroga MD
    • Circadia
    • Colorescience/NuFACE/Zo Skin Health
    • Esse Probiotic Skincare
    • IK Skin Perfection
    • iS Clinical
    • Maria Galland Paris
    • Meder Beauty Science
    • QMS Medicosmetics
    • TheraVine
  • Beautyvideo’s
  • BeautyJournaal Shop

BeautyJournaal » Cosmetisch medisch » Celebrities » De week van Monique: Oh, glamourous Caitlin

Archief artikel

Archief artikel

  • Celebrities, Monique schrijft, Operatietechnieken, Psychologie

Archief: De week van Monique: Oh, glamourous Caitlin

  • 7 juni 2015

geschreven door 

Redactie, Monique

De vervolmaking van het vrouwelijk schoonheidsideaal?

BeautyJournaal’s Shop Redactie favorieten

Bapscarcare Littekengel met UV-filter

Sneldrogende siliconengel die de gevoelige huid ook beschermt tegen zonlicht.
BEKIJK

Social media ontplofte afgelopen week. Ik zag een foto voorbij komen van een stoeipoes in een soort van jaren’ 50 lingerie, en ze stond op de cover het van Amerikaanse tijdschrift Vanity Fair.

65 jaar…

Het eerste wat ik meekreeg is dat ze 65 jaar is en Caitlin Jenner heet. Geheel vanuit mijn vrouwelijke referentiekader dacht ik meteen: wow, de ouder wordende vrouw heeft er een nieuw rolmodel bij en wat goed dat VF haar op cover zet.

Rolmodel?

Wij (ja, ik ben 50) beginnen nu een klein beetje gezien te worden door de lifestyle industrie. We mogen poseren als nieuwe rariteiten in de media: als statement op de catwalk, als fotoshoot in de krant ‘ Kijk mij eens grijs zijn’ .

Mispoes

Laat ik er nou totaal aan voorbij gaan dat wij als ‘ minderheid’ (we zijn alleen in real life een meerderheid;-)) concurrentie hebben van heel wat andere minderheden: de homo’s (niets bijzonders meer), de lesbo’s (waar zijn ze eigenlijk?), de autisten, de gepesten, de hoarders, de criminelen, en hardwerkend aan hun coming-out: de transgenders. En daarbij voorop: de man die vrouw wordt. Vice versa hoor je er nauwelijks over.

Geen verschrompelde baarmoeder en slappe borsten

Caitlin is trans, geen vrouw met baard, maar full monty tot vrouw getransformeerd. Ze was Olympisch topsporter en heette Bruce. Toen begreep ik ook wat ik zag, dwars door de belichting en photoshop heen. Geen slap vel, wel spiermassa, geen rottig spel met hormonen die volstrekt autonoom jouw leven aansturen en ‘ down graden’, maar die streng gedoseerd ingebracht zijn voor een groter doel. Geen verschrompelende baarmoeder en verslapte borsten.

Maakbaarheid in optima forma

Dit is de maakbaarheid in optima forma. Hetzij ook lijden: de transformatie van man naar vrouw en v.v. is psychisch en fysiek een zware en lange weg om te gaan. Maar anders.

En als je doel dan voltooid is, en je bent vanaf nu af aan Caitlin, wil je ook de kers op de taart. De glam fotoshoot! Om je coming-out met de hele wereld te delen. Zelfs Obama steunt je. De tijd is rijp.

Het is niet realistisch, zegt Valentijn de Hingh

Natuurlijk. ‘Maar het is niet de realiteit,’ schrijft transgender, model en DJ, Valentijn de Hingh dit weekend in het NRC. ‘Caitlin is rijk, en beroemd, en dan gaan er heel wat deuren open. In de VS krijg je transgender operaties en alles wat daarbij hoort niet vergoed, in tegenstelling tot Nederland. Velen in de transgender gemeenschap kunnen de ingrepen die zij liet doen, niet betalen. De droom van ‘ goed gelukt zijn’ blijft voor velen onbereikbaar.’

Alle lofbetuigingen op social media gaan over het feit dat ze zo knap is nu, en zo perfect voldoet aan het vrouwelijk schoonheidsideaal, zo schrijft De Hingh.

Vrouwelijk schoonheidsideaal?

Bij het lezen van de woorden vrouwelijk schoonheidsideaal hou ik mijn adem in. Ik heb een haat-liefde verhouding met het begrip. Wat houdt het in? Wie heeft het verzonnen? Bestaat het wel echt? Na religie kwam de marketing, ‘het’  vrouwelijk schoonheidsideaal IS marketing. Een fictief spel, een maskerade, een handgreep en houvast als je het zelf niet meer weet en wellicht nooit geweten hebt. Het is een mal, een vorm, om het ongrijpbare te clusteren, te definiëren. Het is een farce. Het Westerse vrouwelijke schoonheidsideaal.

Schoonheid versus glamour

Wat mij betreft is Caitlin ook geen representant van vrouwelijke schoonheid. Dit is glamour. Caitlin is glamour. Show, spel, een image, een masker, en staat voor mij mijlenver af van schoonheid.

Caitlin beleeft haar droom, haar lang gekoesterde wens om vrouw te kunnen zijn, niet alleen psychisch, maar ook aan de buitenkant, is uitgekomen. Heel veel transgenders zullen dit ultieme doel nooit zo bereiken.

Empower transgenders

Maar als de discipelen van de schoonheid en de verfraaiing, zoals visagisten, kappers, injectables artsen, chirurgen, maar ook pyschologen, imagodeskundigen (tegenwoordig personal branding specialisten), en financieel- en arbeidsdeskundigen toch eens een paar procent van hun tijd zouden willen besteden om transgender mensen, die maar in hun armoede spiraal en imago-slop blijven steken, te helpen…..

In Nederland mag de medische transformatie dan vergoed worden (behalve een borstvergroting), ook hier is het moeilijk voor transgenders om tot een eigentijds imago te komen, om werk te vinden, om uit het isolement te komen waarin ze zitten. Empower transgenders, duurzaam en all the way.

Ik ruik een nieuw format voor een tv-programma….

Geniet van je huid, Monique

Meer weten over dit onderwerp?

Schrijf je in voor onze wekelijkse nieuwsbrief!

Lees hier BeautyJournaal’s disclaimer over sluikreclame en auteursrecht.
Over deze schrijver
Redactie, Monique

Redactie, Monique

Beautyjournalist en uitgever van BeautyJournaal, Monique Lindeboom, zit al 24 jaar in het vak en kent de industrie op haar duimpje. Ze verscheen in diverse tv programma's, had 1,5 jr lang een uitzending bij BNR Nieuwsradio, schreef een boek, doet consultancywerk voor cosmeticabedrijven en cosmetisch medische klinieken en geeft regelmatig interviews aan tijdschriften en kranten over ontwikkelingen in de industrie.
Zij/haar nieuwsberichten
Redactie, Monique

Redactie, Monique

Beautyjournalist en uitgever van BeautyJournaal, Monique Lindeboom, zit al 24 jaar in het vak en kent de industrie op haar duimpje. Ze verscheen in diverse tv programma's, had 1,5 jr lang een uitzending bij BNR Nieuwsradio, schreef een boek, doet consultancywerk voor cosmeticabedrijven en cosmetisch medische klinieken en geeft regelmatig interviews aan tijdschriften en kranten over ontwikkelingen in de industrie.
Zij/haar nieuwsberichten
Ook de moeite waard
Loading...
Reageren

Reageren op artikelen uit ons archief is niet mogelijk

BeautyJournaal nieuwsbrief

Elke dinsdagavond het weeknieuws in je mailbox! Meld je hieronder aan.

Beautyjournaal TV

Monique haalt de angel van de angst eruit....

mei
Redactie, Monique

Redactie, Monique

Pffff.....het zonnebrand complot. Bang voor uv-filters? Dit is de oorsprong...

Dit zijn onze experts

dr. Frank Niessen, plastisch chirurg dr. Francis Wu, dermatoloog Wella experts Lieke en Ilse Desiree van den Berg, cosmetisch arts drs Frodo Gaymans, cosmetisch arts Mardge Pascaud, beauty innovator

Dit zijn onze testers

Redactie, Monique Sabine redactie, Corine Dian Colle Mandy Glasbergen Lydia le Loux Gerti Harriet Anastasia Anneloes Bruggers

Laatste reacties

  • Beste Jacqueline, dank voor je feedback. We hebben de bron van alle informa… Vijf mythen over lipoedeem ontkracht! Deel 3: lipoedeem is een progressieve ziekte Redactie, Monique
  • Ook nu weer foutieve informatie in dit artikel. LPG, MLD en andere behandel… Lipoedeem: cosmetisch arts Adriana Peirera vertelt openhartig over altijd pijn hebben aan haar benen Else Vlieland
  • Kan dit artikel alstublieft worden aangepast?! Teveel onjuiste informati… Vijf mythen over lipoedeem ontkracht! Deel 3: lipoedeem is een progressieve ziekte Jacqueline
  • Nou dat is gelukt. Het is nu weer gewoon stil. Dank je wel.… Editor picks! Favoriete nieuwkomers van Monique deze maand! Noortje
  • Dank Noortje, we weten het. Er ging iets fout met de video vertoningen, er … Editor picks! Favoriete nieuwkomers van Monique deze maand! Redactie, Monique
  • Voor dat ik kan lezen hoor ik allerlei geluiden. Soms één van die van Mon… Editor picks! Favoriete nieuwkomers van Monique deze maand! Noortje
  • Hi ladies, Ik ben gecertificeerd Oncologie Hand Verzorger #191315 gereg… Preventie! Zo behandelt de nagelstyliste nagels bij kanker behandelingen Tracy Anne Shelverton
  • Wat een mooi resultaat! Gewoon prachtig.… 3x behandeld met de Erbium Yag laser bij de Waterland Kliniek: dit is Debbie’s nieuwe huid! albert
  • Wat een mooi, eerlijk verslag, zo weet je toch wat beter wat je te wachten … 3x behandeld met de Erbium Yag laser bij de Waterland Kliniek: dit is Debbie’s nieuwe huid! Anna
  • Beste Albert, Dank voor jouw open- en eerlijkheid over wat je vindt van … Waarom moet Skinuals je eerste keuze zijn bij haaruitval en dunner wordend haar? We vertellen het! Samantha Jordaans

Volg ons op Instagram

Copyright © 2009-2018 Beautyjournaal.nl.

  • Disclaimer over sluikreclame en auteursrecht
  • Privacy
  • Cookie instellingen