• Over BeautyJournaal
  • Adverteren
  • Contact
  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Youtube
BeautyJournaal.nl
  • Beautynieuws
    • Gezicht
      • Rimpels en slapte
      • Pigmentvlekken
      • Grove porien
      • Couperose
      • Vette huid
      • Huidziekten
      • Droge huid
      • Gevoelige huid
      • Gezichtsbeharing
      • Oogverzorging
      • Schone huid
      • Voor hem
      • Zonverzorging
    • Cosmetisch medisch
      • Celebrities
      • Injectables
      • Klinieken
      • Medische tatoeage
      • Operatietechnieken
    • Haar
      • Beschadigd of droog haar
      • Fijn haar
      • Grijs geworden
      • Hoofdhuid
      • Kleuren
      • Krullenbos
      • Stylen
      • Stylingtools
      • Voor hem
      • Wassen
    • Werkstof dossiers
      • Alphahydroxyzuur
      • Betahydroxyzuur
      • Peptiden
      • Glycolzuur
      • Vitamine A (+derivaten)
      • Vitamine c
    • Lichaam
      • Beharing
      • Cellulite
      • Contourverbetering
      • Huidziekten
      • Douchen en baden
      • Gezondheid
      • In de spa
      • Lekker smeren
      • Lichaam en zon
      • Seksualiteit
      • Transpiratie
      • Voeten en handen
      • Voor hem
    • Natuurlijk 100%
    • Make-up
      • Gereedschap
      • Lippen
      • Nagels
      • Ogen
      • Teint
      • Voor hem
      • Wenkbrauwen
    • Parfum
      • Mannen
      • Vrouwen
    • Voeding
    • Zakenpraat
      • Cosmeticaclaims
      • De cijfers
      • Marketingtrends
      • Mick’s column
      • Monique schrijft
      • Psychologie
  • Expertadvies
    • Plastische chirurgie
      • dr. Frank Niessen
    • Cosmetische dermatologie
      • dr. David Mosmuller
      • dr. Francis Wu
      • Dokter Frodo Gaymans
    • Haar
      • Wella experts Ilse en Lieke
    • Huidzorg
      • Inge Deceuninck
      • Mardge Pascaud
      • Sacha Sommers
  • Geteste producten
    • Gezichtsproducten
    • Haarproducten
    • Lichaamsproducten
    • Make-up producten
    • Parfum m/v
  • Monthly Favorites
  • Brands we love
    • Biodroga MD
    • Esse Probiotic Skincare
    • IK Skin Perfection
    • iS Clinical
    • Maria Galland Paris
    • Meder Beauty Science
    • Prescription by SOAP
    • TheraVine
  • Video’s
  • Podcast
  • Shop

BeautyJournaal » Expertadvies » Huidzorg » Zie je er te moe, boos of oud uit? Dit kunnen injectables voor je doen

Archief artikel

Archief artikel

  • Cosmetisch medisch, Huidzorg, Injectables

Archief: Zie je er te moe, boos of oud uit? Dit kunnen injectables voor je doen

  • 7 januari 2014

geschreven door 

Het BeautyJournaal-team

Cosmetisch arts Annebeth Kroeskop verzacht de schaduw van gelaatstrekken

BeautyJournaal’s Shop Redactie favorieten

Bumble & Bumble Invisible Oil Heat & UV Protective Primer

Schoonheidsspecialiste Anastasia gebruikt deze haarprimer al meer dan vier jaar. Het is ideaal voor de fijne haarstructuur tegen pluizen en voor een verfijnde styling.
BEKIJK

Mensen vragen mijn wel eens als ze voor injectables komen: wat zou je bij mij doen? Ik antwoord dan standaard: ‘Wat zou je willen veranderen?’

Er zijn met injectables (Botox en fillers) ontzettend veel mogelijkheden. Het is als arts de kunst om uit te vinden wat iemand wil en daar met minimale middelen zo snel mogelijk te komen. Je kunt als klant zeggen: ik wil er minder boos uitzien, er jonger uitzien, sexier of aantrekkelijker ogen, of van een specifieke rimpel af willen. Het draait natuurlijk allemaal om perceptie: hoe zie jij jezelf en wat zie je vanzelf als je naar jezelf kijkt, maar ook: wat valt anderen bij jou op?

Het gaat om gelaatstrekken, en deze zijn meestal genetisch aangelegd, of komen op onder invloed van het leven zelf. Achter die gelaatstrekken gaan emoties schuil. Aan je emoties kunnen we niets veranderen, wel kunnen we de mimiek die erbij hoort verzachten. Dat gaat zo:

‘boos’

Wat maakt dat iemand er boos uitziet? Vaak wordt dit veroorzaakt door prominente fronslijnen. Maar ook een horizontale wenkbrauwstand is van invloed. Naar beneden gekrulde mondhoeken dragen ook bij aan een norse uitdrukking.

Met Botox kan een frons verzacht worden, en de wenkbrauwen kunnen gelift worden. Met een filler (dat is per definitie geen Botox, maar bijvoorbeeld een hyaluronzuur product) kunnen deze behandelingen versterkt worden, en je kunt de mondhoeken er wat mee liften.

‘moe’

Het opfrissen van de ‘blik’ is een veelgevraagde behandeling. Horizontale wenkbrauwen, blauwe kringen onder de ogen en een doffe huid dragen bij aan een vermoeide blik. Met Botox kan een meer open blik en een wat hogere wenkbrauwstand al het nodige verschil maken. Een filler om diepe en/of blauwe kringen onder de ogen te verzachten, heeft ook een groot effect. Het egaliseren van de huid vormt het puntje op de I. Denk hierbij aan goede facials met peelings en/of laserapparatuur.

‘oud’

Heel kort geredeneerd horen bij het begrip ‘jong’ de vormen rond, egaal, hartvormig, en bij ‘oud’ begrippen als vierkant, gevouwen en piramidevormig.

Dit is niet zomaar bedacht, het is een wetenschappelijke theorie die ook grondig onderzocht is. Er is ook een naam aan gegeven: the triangle of youth versus the pyramid of age.

Nu is die ronde of vierkante vorm niet het grootste euvel. Het zijn de schaduwen die opkomen in het verouderende gezicht die mensen in een split second laten beoordelen of je er oud of jong uitziet. Schaduwen van het licht op de plooien en invallingen in het gezicht.

De impact schaduwen in het gezicht

Het oudere gezicht bevat veel meer schaduwen, terwijl het jonge gezicht heel rond en egaal is, en juist weinig schaduwwerking vertoont.

Het oudere gezicht mist ook de ‘kapstok’ waarop de huid gedragen word. Botmassa krimpt naarmate je ouder wordt, je huid komt er dus als een ruimere jas overheen te liggen. Bovendien wordt de huid zelf ook dunner als gevolg van collageen- en elastine verlies, en vetmassa. Lees ook mijn artikel over gezichtsveroudering nog eens.

In de praktijk probeer je als cosmetisch arts het verloren volume terug te geven met injectables en de huid zo weer op te spannen in zijn eerdere vorm. Zo worden schaduwen ook minder en lijkt het gezicht hierdoor optisch weer ronder.

Heb jij een vraag aan onze cosmetisch arts Annebeth Kroeskop? Stel hem via het contactformulier, je krijgt altijd persoonlijk antwoord.

 

Meer weten over dit onderwerp?

Schrijf je in voor onze wekelijkse nieuwsbrief!

Lees hier BeautyJournaal’s disclaimer over sluikreclame en auteursrecht.
Over deze schrijver
Het BeautyJournaal-team

Het BeautyJournaal-team

Het BeautyJournaal redactieteam schrijft artikelen voor BeautyJournaal.nl. Het gaat om artikelen die niet per se door hen op persoonlijke titel gemaakt worden.
Zij/haar nieuwsberichten
Het BeautyJournaal-team

Het BeautyJournaal-team

Het BeautyJournaal redactieteam schrijft artikelen voor BeautyJournaal.nl. Het gaat om artikelen die niet per se door hen op persoonlijke titel gemaakt worden.
Zij/haar nieuwsberichten
Ook de moeite waard
Loading...
Reageren

Reageren op artikelen uit ons archief is niet mogelijk

BeautyJournaal nieuwsbrief

Elke dinsdagavond het weeknieuws in je mailbox! Meld je hieronder aan.

Beautyjournaal TV

Borstimplantaten verwijderen bij dokter Frank Niessen gaat zo

Het is een knap staaltje chirurgisch werk

Mei
dr. Frank Niessen, plastisch chirurg

dr. Frank Niessen, plastisch chirurg

Siliconenolie eruit en een liplift? Wow! Dokter Frank Niessen toont het...

Dit zijn onze experts

dr. Frank Niessen, plastisch chirurg dr. Francis Wu, dermatoloog Wella experts Lieke en Ilse Desiree van den Berg, cosmetisch arts drs Frodo Gaymans, cosmetisch arts Mardge Pascaud, beauty innovator

Dit zijn onze testers

Redactie, Monique Sabine redactie, Corine Dian Colle Mandy Glasbergen Lydia le Loux Gerti Harriet Anastasia Anneloes Bruggers

Laatste reacties

  • Hoi Kitty, wat voor bodyscan bedoel je, en wat is bij jou de relatie tussen… En dan heb je rode liezen. Eczeem, bacterie of schimmel? Redactie, Monique
  • Mijn ervaring is dat cortisonenzalf het probleem niet oplost. Voordat je he… En dan heb je rode liezen. Eczeem, bacterie of schimmel? Kitty
  • Hoi Johanna, daar gaan we het met Inge ook over hebben: kan je couperose ve… Massage expert Inge Deceuninck vertelt: verslapt massage niet juist de huid? Redactie, Monique
  • Lange tijd heb ik ook gedacht, dat bindweefselmassages het voor mijn oudere… Massage expert Inge Deceuninck vertelt: verslapt massage niet juist de huid? Johanna
  • klopt, meestal was het tussen de 16-20 uur. het belangrijkste is dat de set… Monique’s review: mijn volgende 7 maanden met Invisalign, deel 2 Redactie, Monique
  • hoi juno, ik snap je vraag niet helemaal. wil je weten hoe veilig injectabl… Siliconenolie eruit en een liplift? Wow! Dokter Frank Niessen toont het… Redactie, Monique
  • Voor trends ben ik niet gevoelig en ik vind dit ook absoluut niet mooi. Heb… Siliconenolie eruit en een liplift? Wow! Dokter Frank Niessen toont het… Juno
  • Nee, ik gebruik het serum ook niet. Ik heb in de UK een ander merk gekocht:… Monique test Hairlust Grow Perfect haircare Marianne H.
  • Hoi Monique! Vraagje,ik ga in juni starten.Nu denk ik dus hoe doe je dit o… Monique’s review: mijn volgende 7 maanden met Invisalign, deel 2 Annemarie
  • Ha Marianne, wat goed om te horen dat jij ook zo'n fan bent van Hairlust. I… Monique test Hairlust Grow Perfect haircare Redactie, Monique

Volg ons op Instagram

Copyright © 2009-2018 Beautyjournaal.nl.

  • Disclaimer over sluikreclame en auteursrecht
  • Privacy
  • Cookie instellingen