• Over BeautyJournaal
  • Adverteren
  • Contact
  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Youtube
BeautyJournaal.nl
  • Beautynieuws
    • Gezicht
      • Rimpels en slapte
      • Pigmentvlekken
      • Grove porien
      • Couperose
      • Vette huid
      • Huidziekten
      • Droge huid
      • Gevoelige huid
      • Gezichtsbeharing
      • Oogverzorging
      • Schone huid
      • Voor hem
      • Zonverzorging
    • Cosmetisch medisch
      • Celebrities
      • Injectables
      • Klinieken
      • Medische tatoeage
      • Operatietechnieken
    • Haar
      • Beschadigd of droog haar
      • Fijn haar
      • Grijs geworden
      • Hoofdhuid
      • Kleuren
      • Krullenbos
      • Stylen
      • Stylingtools
      • Voor hem
      • Wassen
    • Werkstof dossiers
      • Alphahydroxyzuur
      • Betahydroxyzuur
      • Peptiden
      • Glycolzuur
      • Vitamine A (+derivaten)
      • Vitamine c
    • Lichaam
      • Beharing
      • Cellulite
      • Contourverbetering
      • Huidziekten
      • Douchen en baden
      • Gezondheid
      • In de spa
      • Lekker smeren
      • Lichaam en zon
      • Seksualiteit
      • Transpiratie
      • Voeten en handen
      • Voor hem
    • Natuurlijk 100%
    • Make-up
      • Gereedschap
      • Lippen
      • Nagels
      • Ogen
      • Teint
      • Voor hem
      • Wenkbrauwen
    • Parfum
      • Mannen
      • Vrouwen
    • Voeding
    • Zakenpraat
      • Cosmeticaclaims
      • De cijfers
      • Marketingtrends
      • Mick’s column
      • Monique schrijft
      • Psychologie
  • Expertadvies
    • Plastische chirurgie
      • dr. Frank Niessen
    • Cosmetische dermatologie
      • dr. Marco van Coevorden
      • Dokter Desiree van den Berg
      • dr. Francis Wu
      • Dokter Frodo Gaymans
      • drs. Hayri Hortoglu
    • Haar
      • Wella experts Ilse en Lieke
    • Huidzorg
      • Mardge Pascaud
      • Tim Vanheusden
  • Geteste producten
    • Gezichtsproducten
    • Haarproducten
    • Lichaamsproducten
    • Make-up producten
    • Parfum m/v
  • Monthly Favorites
  • Brands we love
    • Biodroga MD
    • Circadia
    • Colorescience/NuFACE/Zo Skin Health
    • Elemis/FillMed/1944
    • IK Skin Perfection
    • Maria Galland Paris
    • Meder Beauty Science
    • TheraVine™
  • Beautyvideo’s
  • BeautyJournaal Shop

BeautyJournaal » Gezicht » Teveel injectables: the pillow face

Archief artikel

Archief artikel

  • Cosmetisch medisch, Gezicht, Injectables, Plastische chirurgie, Psychologie

Archief: Teveel injectables: the pillow face

  • 22 december 2012

geschreven door 

dr. Frank Niessen, plastisch chirurg

Het Madonna-effect

BeautyJournaal’s Shop Redactie favorieten

Iconic Elements Anti-aging cream. Clean beauty!

Krachtpatser! Met het natuurlijke gouden duo vit C en E, en ferulazuur (een plantaardig antioxidant).
BEKIJK

Er is de maanden heel wat geschreven over het fenomeen the pillow face. Voor wie het niet kent: een opgeblazen gezicht met een kussentjes-achtig patroon. Het doet zich voor bij een verkeerde toepassing van injectables.

Dat dit tegenwoordig kan gebeuren heeft alles te maken met een nieuwe schoonheidstrend: een jeugdig gezicht kenmerkt zich door volheid van de huid en in het bijzonder van het middendeel van het gezicht. Sinds artsen zich dat zijn gaan realiseren zijn injectables steeds vaker ingezet om niet zozeer een rimpeltje van binnenuit op te vullen, maar hele gezichtsdelen. En zoals gesteld hierboven: als dat niet secuur gebeurt en/of met verkeerde vulmiddelen ontstaat er een rare situatie: een gezicht met kussentjes. Vooral Madonna heeft hiervoor aan veel kritiek blootgestaan.

BeautyJournaal’s expert en plastisch chirurg Frank Niessen, werkzaam bij Esthetisch Centrum Jan van Goyen in Amsterdam vertelt wat er gebeurt, en vooral wat er niet moet gebeuren.

‘Als je ouder wordt, verlies je volume in het gezicht en elasticiteit van de huid. Onderhuids vet wordt minder, bot resorbeert en de huid wordt slapper. Om dat te behandelen kun je huid wegsnijden, de huid zo behandelen dat deze samentrekt, het volume aanvullen of een combinatie van voorgaande.

Veel cosmetische artsen hebben alleen het vullen als therapeutische mogelijkheid, vandaar dat de gezichten steeds voller worden. Die vullers verdwijnen weer in de loop van de tijd, zodat het vullen met lichaamseigen vet weer toenemend populair is geworden. Van het vet blijft op termijn 50-70% over. Een pillow face is het gevolg van een teveel aan filler in het gelaat. Dit kan net zolang duren totdat de filler begint te verdwijnen.

Vlak na een lipofilling (vullen met lichaamseigen vetcellen) kun je ook een dikker gezicht krijgen door zwelling van de ingreep, of door overvulling van het vet. Doorgaans wordt er niet te veel gevuld met vet, maar wordt het vet in meerdere sessies in het gelaat ingebracht. Daarnaast zal overvulling met vet slechts van korte duur zijn, omdat door verhoogde druk vet verloren kan gaan.

Meestal is de grootste zwelling na de lipofilling van een gelaat al na enkele weken verdwenen. Zou je veel meer overvullen, dan gaat er meer vet dood door gebrek aan vascularisatie (gebrek aan aangroei van bloedvaatjes om het weefsel in leven te houden, red.) hetgeen ook snel tot minder volume zal leiden en meer complicaties oplevert.

Wel is het mogelijk dat wanneer er lipofilling is toegepast in het verleden en je in de loop der tijd dikker wordt, dat dan het gezicht onevenredig toeneemt in volume door de lipofilling. Er gaan veel verhalen rond over het gezicht van Madonna, en dat er bij haar als gevolg van toedoening van vetcellen een zwelling van haar gezicht is ontstaan. Maar het meest waarschijnlijk lijkt het dat deze langdurige zwelling van haar gelaat veroorzaakt is door een andere filler dan vet.

Bekijk hier een video reportage waarbij Frits lipofilling in het gezicht krijgt:

  • Heb jij een vraag aan onze plastisch chirurg Frank Niessen? Stel hem via het contactformulier.
  • Bekijk hier een video reportage over lipofilling van de borsten.
  • Lees ook dit online magazine over het vullen van gezicht of borsten met vetweefsel

 

like

Meer weten over dit onderwerp?

Schrijf je in voor onze wekelijkse nieuwsbrief!

Lees hier BeautyJournaal’s disclaimer over sluikreclame en auteursrecht.
Over deze schrijver
dr. Frank Niessen, plastisch chirurg

dr. Frank Niessen, plastisch chirurg

Plastisch chirurg en littekenspecialist Frank Niessen noemt zichzelf een innovatief en creatief plastisch chirurg. Op het esthetisch cosmetische vlak zoekt hij naar de beste verfraaiingsmogelijkheden om de veranderingen die zijn patiënten wensen er ook zo natuurgetrouw mogelijk uit te laten zien. ‘Noem het anatomische harmonie,’zegt hij. ‘Je bent eigenlijk heel creatief aan het beeldhouwen. Je overziet de patiënt in zijn of haar geheel.’ Frank Niessen heeft in 2018 zijn eigen kliniek opgericht in Amsterdam, het Mittsu Institute.
Zij/haar nieuwsberichten
dr. Frank Niessen, plastisch chirurg

dr. Frank Niessen, plastisch chirurg

Plastisch chirurg en littekenspecialist Frank Niessen noemt zichzelf een innovatief en creatief plastisch chirurg. Op het esthetisch cosmetische vlak zoekt hij naar de beste verfraaiingsmogelijkheden om de veranderingen die zijn patiënten wensen er ook zo natuurgetrouw mogelijk uit te laten zien. ‘Noem het anatomische harmonie,’zegt hij. ‘Je bent eigenlijk heel creatief aan het beeldhouwen. Je overziet de patiënt in zijn of haar geheel.’ Frank Niessen heeft in 2018 zijn eigen kliniek opgericht in Amsterdam, het Mittsu Institute.
Zij/haar nieuwsberichten
Ook de moeite waard
Reageren

Reageren op artikelen uit ons archief is niet mogelijk

BeautyJournaal nieuwsbrief

Elke dinsdagavond het weeknieuws in je mailbox! Meld je hieronder aan.

Met veel geduld is het echt bereikbaar

Januari
Redactie, Monique

Redactie, Monique

Monique test NIVEA Cellular Luminous630 Corrigerend Serum en Dagcrème spf50 bij pigmentvlekjes

Dit zijn onze experts

user user user user user user user user

Dit zijn onze testers

user user user user user user user user user

Laatste reacties

  • Zo ik dacht dat deze rampspoed goed was om ook even aandacht te vragen voo… BeautyAlert: microplastics in menselijke placenta aangetoond COSSkidsNederland
  • Hoi Jacomijn, dank voor je visie. Het is inderdaad erg belangrijk dat er me… BeautyAlert: microplastics in menselijke placenta aangetoond Redactie, Monique
  • Goed dat er aandacht blijft voor plastics in cosmetica in het belang van de… BeautyAlert: microplastics in menselijke placenta aangetoond Jacomijn Oerlemans
  • Beste Lien, de adresgegevens staan onderaan in het artikel, je kunt er op d… 9 vragen! Waaraan moet een goed huidanalyse apparaat voldoen? Redactie, Monique
  • Hallo, ik ben op zoek naar een huisanalysetoestel en kwam terecht op observ… 9 vragen! Waaraan moet een goed huidanalyse apparaat voldoen? Lien
  • Beste Laura, Bedankt voor je reactie en natuurlijk je keuze voor de Derm… Getest Dermalogica Daily Microfoliant gezichtspeeling Annabelle
  • Oei Laura, hoe kan dat? We gaan het ook eens navragen bij Dermalogica.… Getest Dermalogica Daily Microfoliant gezichtspeeling Redactie, Monique
  • Ik heb de flacon in november vorig jaar gekocht en heb er maar 3 maanden me… Getest Dermalogica Daily Microfoliant gezichtspeeling Laura
  • Ik wist dit niet. Gelukkig nu wel. Ik heb geen Corona en gelukkig ook niet … Corona besmetting door make-up te delen? Noortje
  • Oh Noortje, wat zal je dat nu Ook missen? Ik kan ook niet wachten om weer … Dr. Francis Wu over huidhonger. Wat is ‘the right touch’? Dit is de snelheid… Redactie, monique

Volg ons op Instagram

Copyright © 2009-2018 Beautyjournaal.nl.

  • Disclaimer over sluikreclame en auteursrecht
  • Privacy
  • Cookie instellingen