• Over BeautyJournaal
  • Adverteren
  • Contact
  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Youtube
BeautyJournaal.nl
  • Beautynieuws
    • Gezicht
      • Rimpels en slapte
      • Pigmentvlekken
      • Grove porien
      • Couperose
      • Vette huid
      • Huidziekten
      • Droge huid
      • Gevoelige huid
      • Gezichtsbeharing
      • Oogverzorging
      • Schone huid
      • Voor hem
      • Zonverzorging
    • Cosmetisch medisch
      • Celebrities
      • Injectables
      • Klinieken
      • Medische tatoeage
      • Operatietechnieken
    • Haar
      • Beschadigd of droog haar
      • Fijn haar
      • Grijs geworden
      • Hoofdhuid
      • Kleuren
      • Krullenbos
      • Stylen
      • Stylingtools
      • Voor hem
      • Wassen
    • Werkstof dossiers
      • Alphahydroxyzuur
      • Betahydroxyzuur
      • Peptiden
      • Glycolzuur
      • Vitamine A (+derivaten)
      • Vitamine c
    • Lichaam
      • Beharing
      • Cellulite
      • Contourverbetering
      • Huidziekten
      • Douchen en baden
      • Gezondheid
      • In de spa
      • Lekker smeren
      • Lichaam en zon
      • Seksualiteit
      • Transpiratie
      • Voeten en handen
      • Voor hem
    • Natuurlijk 100%
    • Make-up
      • Gereedschap
      • Lippen
      • Nagels
      • Ogen
      • Teint
      • Voor hem
      • Wenkbrauwen
    • Parfum
      • Mannen
      • Vrouwen
    • Voeding
    • Zakenpraat
      • Cosmeticaclaims
      • De cijfers
      • Marketingtrends
      • Mick’s column
      • Monique schrijft
      • Psychologie
  • Expertadvies
    • Plastische chirurgie
      • dr. Frank Niessen
    • Cosmetische dermatologie
      • Dokter Desiree van den Berg
      • dr. Francis Wu
      • Dokter Frodo Gaymans
    • Haar
      • Wella experts Ilse en Lieke
    • Huidzorg
      • Mardge Pascaud
      • Samantha Kool
      • Tim Vanheusden
  • Geteste producten
    • Gezichtsproducten
    • Haarproducten
    • Lichaamsproducten
    • Make-up producten
    • Parfum m/v
  • Monthly Favorites
  • Brands we love
    • Absolution
    • BABOR
    • Biodroga MD
    • Circadia
    • Colorescience/NuFACE/Zo Skin Health
    • Esse Probiotic Skincare
    • IK Skin Perfection
    • iS Clinical
    • Maria Galland Paris
    • Meder Beauty Science
    • QMS Medicosmetics
    • TheraVine
  • Beautyvideo’s
  • BeautyJournaal Shop

BeautyJournaal » Parfum » Vrouwen » Getest Maitre Parfumeur et Gantier Cuir Fétiche parfum

  • Geteste producten, Parfum, Vrouwen

Getest Maitre Parfumeur et Gantier Cuir Fétiche parfum

  • 15 juni 2012
  • Reageren
cuir fetiche flacon

geschreven door 

Het BeautyJournaal-team

Leef je leer fetisj uit!

BeautyJournaal’s Shop Redactie favorieten

Pupa Eyebrow Plumping Gel

Monique’s favoriete wenkbrauwgel. Maakt je wenkbrauwen in een handomdraai voller van kleur zonder dikke klodders.  
BEKIJK

Maitre Parfumeur et Gantier Cuir Fétiche

Een leerfetisj is iets wat bijna elke parfumliefhebber vroeger of later overkomt. De behoefte aan de nog niet gekende emotionele ervaringen dwingt je om naar de nieuwe twists te gaan zoeken – je volgende geur zou dieper, dramatischer of extremer moeten zijn. En op een gegeven moment kom je bij de leergeuren uit.

Lees ook

Loading...
ua-editorspicks
ua-editorspicks
Geteste producten Gezicht Lichaam Make-up Parfum

Editor picks! Favoriete nieuwkomers van Monique deze maand!

Ooit werden ze gebruikt voor het maken van handschoenen om de onaangename geur van leer letterlijk te verbloemen. Later werd het een zelfstandig parfum. Ledergeuren zijn vaak diep en donker met de dramatische accenten en onwennige nuancen met rokerige en dierlijke noten. Voor een beginner zijn ze vaak te zwaar en overweldigend. Maar voor de parfumkenner zijn ze een ware traktatie. Ik weet nog toen ik mijn eerste leergeur Knize Ten had aangeschaft – het was een jaar later nadat ik het voor het eerst had geroken. Ongeveer één jaar had ik nodig om naar deze geur toe te groeien.

Hebberig

Toen ik Cuir Fétiche voor het eerst rook, werd ik er hebberig van. Ik moest het bijna meteen aanschaffen. Gelukkig kon ik me beheersen door mezelf eraan te herinneren dat je een geur moet kopen pas nadat je het uitgebreid op de huid hebt getest. Het verleidelijke in Cuir Fétiche is dat je het een Anthologie der Leergeuren kan noemen. Toen ik het op mijn huid deed, kreeg ik flashbacks van herinneringen aan de meest indrukwekkende leergeuren.

Flashbacks

De geur omhulde mij met de diepe dierlijke noten (denk aan Oud Cuir Arabie van Montale), lichamelijke komijnnoot (denk aan Knize Ten), een ruw leerakkoord (zoals in Cuir van Mona di Orio), iets rokerige bloemenakkoord (Cuir de Russie van Chanel) en ook de warme bloemige irisnoot die vaker de leer vergezelt (zoals in En Avion van Caron). In zijn totaliteit leek het op een knuffel van de zachte suède omringd door de bloemen. Een ander bijzonder moment was, dat Cuir Fétiche elke keer anders leek te openen op mijn huid. Soms rook ik vooral de warme diepe dierlijke noten. En op een ander moment kwamen de rokerige hout en bloemen combinatie meer naar voren. Oh, deze geur houdt wel van spelletjes, wat ook bij het karakter van leer past.

Het bedrieglijke van deze geur is, dat het vrij snel van mijn huid vervliegt. Al na een uurtje kan ik het alleen ruiken als ik mijn neus dicht tegen mijn huid houdt. En nog weer een uur later verandert de heftige leercompositie in een dun liefelijke spoor van het zoete benzoëhars. Ik kan helemaal niets meer terug vinden van drama en diepte. Daarbij moet ik wel zeggen dat de basis van deze geur vrij intiem, warm en lief is.

Lees ook

Loading...
ua-eyepatches
ua-eyepatches
Geteste producten Gezicht

Schoonheidsspecialiste Anneloes test 6x eyepad oogmaskers Dior, QMS, Babor, Pascaud, Avant, Lala Recipe

Kinky droom

Stel je het even voor. Je gaat naar een besloten club voor een kinky ervaring. Je hart bonkt hard als je naar binnen gaat en je raakt bijna buiten adem als je rondkijkt. Al die bijzondere voorwerpen die je ziet. Ze suggereren iets wat misschien slechts in je meest geheime fantasieën voorkomt. Zou je het vandaag ook durven beleven? Deze gedachte alleen is zo beschamend. Je belandt op een met zachte suède beklede sofa, ruikt een scherpe lustopwekkende geur van leer en voelt de koude bekleding onder je blote huid. Je polsen worden vastgebonden met een zachte stof en je krijgt een zijdedoek over je ogen.

Geblinddoekt zit je vol spanning te wachten. En verder… en verder gebeurt er eigenlijk niets spectaculairs. Er wordt een beetje gespeeld met zachte veren op je huid en een beetje geknuffeld. Al je geheime fantasieën zouden nog even moeten wachten. Dat is ongeveer mijn indruk van Cuir Fétiche. Niet helemaal bevredigend, maar toch veel spanning en een mooie sensuele ervaring. Als deze geur maar langer op mijn huid kon blijven…

Cuir Fétiche van Maître Parfumeur et Gantier behoort tot de familie van de bloemige leergeuren. Zijn geurpiramide ziet als volgt uit:

Lees ook

Loading...
ua-maandfav
ua-maandfav
Geteste producten Gezicht Lichaam Monthly Favorites Parfum

BeautyJournaal testpanel favorieten april 2022!

Topnoten: rode mandarijn, bergamot, citroen en geranium

Hartnoten: leer, ylang-ylang, jasmijn, roos, iris en vanilla

Basisnoten: musk, grijze amber, patchoeli, cederhout en sandelhout

Deze geur is exclusief verkrijgbaar bij Skins Cosmetics en is voorzien van het prijskaartje van €150 voor 100 ml. In mijn beleving is het een mooie geur voor een beginnende leerparfum liefhebber – het introduceert alle facetten van de leergeur, maar is niet al te heftig. Met zijn in rode leer beklede flacon voorzien van een lacet is het een juweeltje voor de collectie van de ervaren ledergeurenexpert. Hoe lang deze geur op de huid blijft kan per persoon verschillen en ik adviseer het eerst op de huid te testen. Een leerfetisjist houdt niet van overhaaste beslissingen. Het opbouwen van een intieme band is zeker niet overbodig. Luister goed naar je fantasieën en kijk of Cuir Fétiche deze kan beantwoorden.

Meer weten over dit onderwerp?

Schrijf je in voor onze wekelijkse nieuwsbrief!

Lees hier BeautyJournaal’s disclaimer over sluikreclame en auteursrecht.
Over deze schrijver
Het BeautyJournaal-team

Het BeautyJournaal-team

Het BeautyJournaal redactieteam schrijft artikelen voor BeautyJournaal.nl. Het gaat om artikelen die niet per se door hen op persoonlijke titel gemaakt worden.
Zij/haar nieuwsberichten
Het BeautyJournaal-team

Het BeautyJournaal-team

Het BeautyJournaal redactieteam schrijft artikelen voor BeautyJournaal.nl. Het gaat om artikelen die niet per se door hen op persoonlijke titel gemaakt worden.
Zij/haar nieuwsberichten
BeautyJournaal TV
Ook de moeite waard
Loading...
ua-editorspicks
ua-editorspicks
Geteste producten Gezicht Lichaam Make-up Parfum

Editor picks! Favoriete nieuwkomers van Monique deze maand!

ua-eyepatches
ua-eyepatches
Geteste producten Gezicht

Schoonheidsspecialiste Anneloes test 6x eyepad oogmaskers Dior, QMS, Babor, Pascaud, Avant, Lala Recipe

ua-maandfav
ua-maandfav
Geteste producten Gezicht Lichaam Monthly Favorites Parfum

BeautyJournaal testpanel favorieten april 2022!

ua-esse
ua-esse
Brands we love Geteste producten Gezicht Natuurlijk 100%

Monique test Esse Sunscreen spf 30, veilig voor je microbioom en het milieu

ua-macstack
ua-macstack
Geteste producten Make-up

Mascara trends voor 2022! Dian ontdekt ze met de nieuwe M.A.C Stack Mascara

pascaud UA
pascaud UA
Expertadvies Geteste producten Gezicht Lichaam Natuurlijk 100% Voeding

Zo dan! Lydia test Pascaud Firmness Skin Builder Booster voor collageen, dit is het resultaat!

12 reacties

  • AromaX schreef:
    16 juni, 2012 om 13:19

    @Suzanne. Dank je. Ben het helemaal mee eens – het is ook heel apart en multidimensionaal.

  • AromaX schreef:
    16 juni, 2012 om 13:16

    @Rona, ik geloof dat ik straks een consealer zou moeten testen. Liefst eentje waarmee je rode wangetjes kan verbergen Hahaha 🙂

  • Suzanne schreef:
    16 juni, 2012 om 13:09

    Geweldig stuk Maxim! Ik vind het zelf een heel bijzondere geur.

  • Rona schreef:
    15 juni, 2012 om 16:19

    @Maxim, dat blosje staat je vast goed. Om maar even in de sfeer te blijven. Hihi:-))

  • Rona schreef:
    15 juni, 2012 om 16:14

    @Maxim, daar ga ik voor; gedeeld en beantwoord plezier is nog leuker. Go Maxim, go!

  • AromaX schreef:
    15 juni, 2012 om 13:13

    Haha, dank je, Monique – straks bloos ik tot mijn huidskleur net zo rood is als het leer om het flesje 😉

  • Redactie, Monique redactie, monique schreef:
    15 juni, 2012 om 12:53

    Maxim rules!

  • AromaX schreef:
    15 juni, 2012 om 12:30

    @Rona. Dank je wel voor je warme worden. Echt saai worden vind ik het niet, wel voel ik mijn motivatie verder groeien als ik je reactie lees. En ja – ze zeggen, dat een gedeeld plezier voelt als dubbel plezier. En ik zou zeggen – een gedeeld en beantwoord plezier is nog leuker 😉

  • Rona schreef:
    15 juni, 2012 om 11:03

    @ Maxim, ach, ach, ach, wat geniet ik toch altijd van je verhalen (want dat zijn het gewoon, mooie verhaaltjes over parfum!) maar daarnaast ook altijd met zoveel informatie dat ik de geur bijna kan ruiken. Wederom (al is het inmiddels een beetje saai aan het worden dat ik het steeds weer opnieuw zeg) chapeau! En ga aub op deze weg door. Ik geniet er in ieder geval iedere keer weer enorm van.

  • Tanja Deurloo schreef:
    15 juni, 2012 om 10:13

    Cuir d’Iris is inderdaad een intensieve leergeur, vrij brutaal, prachtig! Cuir Ottoman van Parfum d’Empire is weer net wat eleganter, ook niet te versmaden! Cuir Venenum heeft meer zoete akkoorden.

    http://shop.perfumelounge.nl/parfums-geuren/parfumerie-generale/p-1/PG10063.html

    http://shop.perfumelounge.nl/parfums-geuren/parfum-d%27empire/p-1/PE10009.html

  • AromaX schreef:
    15 juni, 2012 om 08:49

    Dank je wel, Monique! Cuir d’Iris heb ik wel eens ooit geroken, maar nog niet volledig kunnen beleven 🙂 Wel een andere PG leergeur Cuir Venenum met veel wijn (of misschien poort) nuancen.

  • Monique schreef:
    15 juni, 2012 om 07:21

    Prachtig verhaal waarin je helemaal wordt meegenomen! Heb je Cuir d’Iris van Parf. Generale al eens geprobeerd?

Reageren X

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

BeautyJournaal nieuwsbrief

Elke dinsdagavond het weeknieuws in je mailbox! Meld je hieronder aan.

Beautyjournaal TV

Monique haalt de angel van de angst eruit....

mei
Redactie, Monique

Redactie, Monique

Pffff.....het zonnebrand complot. Bang voor uv-filters? Dit is de oorsprong...

Dit zijn onze experts

dr. Frank Niessen, plastisch chirurg dr. Francis Wu, dermatoloog Wella experts Lieke en Ilse Desiree van den Berg, cosmetisch arts drs Frodo Gaymans, cosmetisch arts Mardge Pascaud, beauty innovator

Dit zijn onze testers

Redactie, Monique Sabine redactie, Corine Dian Colle Mandy Glasbergen Lydia le Loux Gerti Harriet Anastasia Anneloes Bruggers

Laatste reacties

  • Nou dat is gelukt. Het is nu weer gewoon stil. Dank je wel.… Editor picks! Favoriete nieuwkomers van Monique deze maand! Noortje
  • Dank Noortje, we weten het. Er ging iets fout met de video vertoningen, er … Editor picks! Favoriete nieuwkomers van Monique deze maand! Redactie, Monique
  • Voor dat ik kan lezen hoor ik allerlei geluiden. Soms één van die van Mon… Editor picks! Favoriete nieuwkomers van Monique deze maand! Noortje
  • Hi ladies, Ik ben gecertificeerd Oncologie Hand Verzorger #191315 gereg… Preventie! Zo behandelt de nagelstyliste nagels bij kanker behandelingen Tracy Anne Shelverton
  • Wat een mooi resultaat! Gewoon prachtig.… 3x behandeld met de Erbium Yag laser bij de Waterland Kliniek: dit is Debbie’s nieuwe huid! albert
  • Wat een mooi, eerlijk verslag, zo weet je toch wat beter wat je te wachten … 3x behandeld met de Erbium Yag laser bij de Waterland Kliniek: dit is Debbie’s nieuwe huid! Anna
  • Beste Albert, Dank voor jouw open- en eerlijkheid over wat je vindt van … Waarom moet Skinuals je eerste keuze zijn bij haaruitval en dunner wordend haar? We vertellen het! Samantha Jordaans
  • Ik vind het wel erg duur. Ik kan me moeilijk voorstellen waarom dit zoveel … Waarom moet Skinuals je eerste keuze zijn bij haaruitval en dunner wordend haar? We vertellen het! albert
  • Succes verder met je behandeling Janneke,, ik hoop zo voor je dat de verbet… Janneke’s dagboek deel 2 over haar TSW eczeem behandeling in Engeland: de terugval Ria
  • Top! Nou nog even ‘fantastisch op alles wat hij beloofd’ (Pillow Talk b… Anneloes test 5x smudge proof mascara: Maybelline, Dior, Essence, Tilbury en Hi Beautiful! E. Scheers

Volg ons op Instagram

Copyright © 2009-2018 Beautyjournaal.nl.

  • Disclaimer over sluikreclame en auteursrecht
  • Privacy
  • Cookie instellingen