• Over BeautyJournaal
  • Adverteren
  • Contact
  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Youtube
BeautyJournaal.nl
  • Beautynieuws
    • Gezicht
      • Rimpels en slapte
      • Pigmentvlekken
      • Grove porien
      • Couperose
      • Vette huid
      • Huidziekten
      • Droge huid
      • Gevoelige huid
      • Gezichtsbeharing
      • Oogverzorging
      • Schone huid
      • Voor hem
      • Zonverzorging
    • Cosmetisch medisch
      • Celebrities
      • Injectables
      • Klinieken
      • Medische tatoeage
      • Operatietechnieken
    • Haar
      • Beschadigd of droog haar
      • Fijn haar
      • Grijs geworden
      • Hoofdhuid
      • Kleuren
      • Krullenbos
      • Stylen
      • Stylingtools
      • Voor hem
      • Wassen
    • Werkstof dossiers
      • Alphahydroxyzuur
      • Betahydroxyzuur
      • Peptiden
      • Glycolzuur
      • Vitamine A (+derivaten)
      • Vitamine c
    • Lichaam
      • Beharing
      • Cellulite
      • Contourverbetering
      • Huidziekten
      • Douchen en baden
      • Gezondheid
      • In de spa
      • Lekker smeren
      • Lichaam en zon
      • Seksualiteit
      • Transpiratie
      • Voeten en handen
      • Voor hem
    • Natuurlijk 100%
    • Make-up
      • Gereedschap
      • Lippen
      • Nagels
      • Ogen
      • Teint
      • Voor hem
      • Wenkbrauwen
    • Parfum
      • Mannen
      • Vrouwen
    • Voeding
    • Zakenpraat
      • Cosmeticaclaims
      • De cijfers
      • Marketingtrends
      • Mick’s column
      • Monique schrijft
      • Psychologie
  • Expertadvies
    • Plastische chirurgie
      • dr. Frank Niessen
    • Cosmetische dermatologie
      • Dokter Desiree van den Berg
      • dr. Francis Wu
      • Dokter Frodo Gaymans
    • Haar
      • Wella experts Ilse en Lieke
    • Huidzorg
      • Mardge Pascaud
      • Samantha Kool
      • Tim Vanheusden
  • Geteste producten
    • Gezichtsproducten
    • Haarproducten
    • Lichaamsproducten
    • Make-up producten
    • Parfum m/v
  • Monthly Favorites
  • Brands we love
    • Absolution
    • BABOR
    • Biodroga MD
    • Circadia
    • Colorescience/NuFACE/Zo Skin Health
    • Esse Probiotic Skincare
    • IK Skin Perfection
    • iS Clinical
    • Maria Galland Paris
    • Meder Beauty Science
    • QMS Medicosmetics
    • TheraVine
  • Beautyvideo’s
  • BeautyJournaal Shop

BeautyJournaal » Gezicht » Couperose » Olaz Total Effects anti-aging creme gevoelige huid

Archief artikel

Archief artikel

  • Couperose, Gevoelige huid, Gezicht, Voor hem

Archief: Olaz Total Effects anti-aging creme gevoelige huid

  • 17 maart 2012

geschreven door 

Redactie, Monique

BeautyJournaal’s Shop Redactie favorieten

Oolaboo super foodies Helpful building mist voor je haar

Deze haarmist combineert bescherming, glans en stevigheid in 1 product! 10 korting!
BEKIJK

Je hebt de commercial vast wel langs zien komen op TV: Olaz heeft in de serie Total Effects een hydraterende creme voor de gevoelige huid uitgebracht. Olaz is van mening dat ook dit huidtype vocht nodig heeft – natuurlijk, maar dat veel stoffen in anti-agingproducten weer niet geschikt zijn voor dit huidtype. Deze creme is bedoeld als anti-agingcreme voor vrouwen met een gevoelige huid.

Er is heel veel te doen over de gevoelige huid momenteel. En cijfers en onderzoeken buitelen over elkaar heen om maar te kunnen bewijzen dat het fenomeen van de gevoelige huid echt toeneemt. Toch blijft het maar heel moeilijk de vinger erop te leggen, zo bleek ook onlangs uit ons gesprek met experts van de Velthuis Kliniek.

Verschil tussen feit en gevoel

Veel vrouwen klagen over een gevoelige huid, maar wat is een gevoelige huid, en is die huid dan werkelijk gevoelig of ervaart men dat alleen zo? Dit is een heel ingewikkelde vraag waarop ook maar heel moeilijk echt feitelijk antwoord op te geven is. Bovendien wordt steeds vaker met de boze vinger naar cosmetica gewezen als boosdoener van die gevoelige huid. Onze huid zou verzwakken als gevolg van steeds overdadiger cosmeticagebruik en steeds krachtigere producten. Maar ook hierbij spelen de vermoedens meer een rol dan dat er keiharde bewijzen zijn.

Symptomen en oorzaak

De industrie communiceert in haar perscommuniques dan ook meestal dat vrouwen de gevoeligheid ervaren – een gevoelskwestie dus. En dan spreek je wel meteen van een grote groep: meer dan de helft van de (Europese) vrouwen deelt deze ervaring. De symptomen die ze waarnemen zijn duidelijk: roodheid, schilfering, irritatie, branderigheid. Artsen durven wel te stellen dat er een verzwakte huidbarriere in het spel kan zijn, maar waar dat nou precies door veroorzaakt wordt, buiten standaardzaken als acute reacties op stoffen uit milieu, voeding of cosmetica of medicijnen of een onderliggende ziekte?

Onderbelicht: de rol van het zenuwnetwerk in de huid

Onlangs trof ik wel een heel plausibele verklaring aan in een leerboek van de Amerikaanse dermatologe Leslie Baumann. Zij verwees naar een onderzoek van Yokota et al. waarin een groep werd geclassificeerd met toch een normaal werkende huidbarrière en geen ontstekingsreacties, maar wel met een meer dan normale hoeveelheid uitgroei van zenuwen in het stratum corneum. Dit veroorzaakt niet duidelijk te omschrijven over gevoeligheidsreacties. Hier hoor je weinig over vind ik, er wordt snel naar plattitudes verwezen omdat het natuurlijk makkelijk communiceert.

Goede stoffen

Het is zaak, dat wie met deze huidervaringen cosmetica gebruikt, dat zorgvuldig moet uitkiezen. Less is more – hoe minder lang de ingredientenlijst is hoe beter, en focus op een aantal goeddoeners zoals niacinamide (vitamine B3), glycerine, allantoine en verzachtende vetstoffen waaronder cacaoboter ook een hele fijne is. Deze stoffen zitten ook in Olaz’ nieuwe creme en zorgen samen niet alleen voor een gekalmeerde huid die tevens minder rood is, dankzij de grote hoeveelheid niacinamide heb je er ook meteen prachtige anti-verouderingseigenschappen bij: versterking van de huidbarrière, vermindering van fijne lijntjes en egalisering van de teint, een gladdere huidstructuur.

Zo zie je maar: gevoeligheid & anti-veroudering kunnen samengaan met stoffen waar helemaal geen toverkracht voor nodig is.

Olaz heeft trouwens internationaal voor dit product een erkenning gekregen van de Engelse organisatie Skin Health Alliance. Een non-profit organisatie die samenwerkt met internationale dermatologen, onderzoekers en de huidverzorgingsindustrie. De club maakt zich sterk voor eerlijke veiligheidsclaims op producten en eerlijke effectiviteitsclaims op producten. Je weet inmiddels dat de gevederde uitspraak ‘dermatologisch getest’ dat op elk product staat geen zekerheid biedt, het zegt niet meer dan dat het product is getest, maar het zegt niets over de uitkomsten daarvan. Een SHA goedkeuring moet deze garantie wel geven.

Binnenkort lees je op BeautyJournaal meer over dit ‘keurmerk’ en hoe deze organisatie te werk gaat.

Olaz Vochtinbrengende creme gevoelige huid kost € 21,99. Er zit een spf 15 in.

Lees ook:

  • De gevoelige huid, bestaat die wel? Experts in gesprek.
  • Recent onderzoek geeft aan dat in 27% van de gevallen cosmetica rol speelt bij contacteczeem
  • De best werkzame cosmeticastoffen bij couperose
  • De wonderstof die niacinamide heet

Meer weten over dit onderwerp?

Schrijf je in voor onze wekelijkse nieuwsbrief!

Lees hier BeautyJournaal’s disclaimer over sluikreclame en auteursrecht.
Over deze schrijver
Redactie, Monique

Redactie, Monique

Beautyjournalist en uitgever van BeautyJournaal, Monique Lindeboom, zit al 24 jaar in het vak en kent de industrie op haar duimpje. Ze verscheen in diverse tv programma's, had 1,5 jr lang een uitzending bij BNR Nieuwsradio, schreef een boek, doet consultancywerk voor cosmeticabedrijven en cosmetisch medische klinieken en geeft regelmatig interviews aan tijdschriften en kranten over ontwikkelingen in de industrie.
Zij/haar nieuwsberichten
Redactie, Monique

Redactie, Monique

Beautyjournalist en uitgever van BeautyJournaal, Monique Lindeboom, zit al 24 jaar in het vak en kent de industrie op haar duimpje. Ze verscheen in diverse tv programma's, had 1,5 jr lang een uitzending bij BNR Nieuwsradio, schreef een boek, doet consultancywerk voor cosmeticabedrijven en cosmetisch medische klinieken en geeft regelmatig interviews aan tijdschriften en kranten over ontwikkelingen in de industrie.
Zij/haar nieuwsberichten
Ook de moeite waard
Loading...
Reageren

Reageren op artikelen uit ons archief is niet mogelijk

BeautyJournaal nieuwsbrief

Elke dinsdagavond het weeknieuws in je mailbox! Meld je hieronder aan.

Beautyjournaal TV

Monique haalt de angel van de angst eruit....

mei
Redactie, Monique

Redactie, Monique

Pffff.....het zonnebrand complot. Bang voor uv-filters? Dit is de oorsprong...

Dit zijn onze experts

dr. Frank Niessen, plastisch chirurg dr. Francis Wu, dermatoloog Wella experts Lieke en Ilse Desiree van den Berg, cosmetisch arts drs Frodo Gaymans, cosmetisch arts Mardge Pascaud, beauty innovator

Dit zijn onze testers

Redactie, Monique Sabine redactie, Corine Dian Colle Mandy Glasbergen Lydia le Loux Gerti Harriet Anastasia Anneloes Bruggers

Laatste reacties

  • Ook nu weer foutieve informatie in dit artikel. LPG, MLD en andere behandel… Lipoedeem: cosmetisch arts Adriana Peirera vertelt openhartig over altijd pijn hebben aan haar benen Else Vlieland
  • Kan dit artikel alstublieft worden aangepast?! Teveel onjuiste informati… Vijf mythen over lipoedeem ontkracht! Deel 3: lipoedeem is een progressieve ziekte Jacqueline
  • Nou dat is gelukt. Het is nu weer gewoon stil. Dank je wel.… Editor picks! Favoriete nieuwkomers van Monique deze maand! Noortje
  • Dank Noortje, we weten het. Er ging iets fout met de video vertoningen, er … Editor picks! Favoriete nieuwkomers van Monique deze maand! Redactie, Monique
  • Voor dat ik kan lezen hoor ik allerlei geluiden. Soms één van die van Mon… Editor picks! Favoriete nieuwkomers van Monique deze maand! Noortje
  • Hi ladies, Ik ben gecertificeerd Oncologie Hand Verzorger #191315 gereg… Preventie! Zo behandelt de nagelstyliste nagels bij kanker behandelingen Tracy Anne Shelverton
  • Wat een mooi resultaat! Gewoon prachtig.… 3x behandeld met de Erbium Yag laser bij de Waterland Kliniek: dit is Debbie’s nieuwe huid! albert
  • Wat een mooi, eerlijk verslag, zo weet je toch wat beter wat je te wachten … 3x behandeld met de Erbium Yag laser bij de Waterland Kliniek: dit is Debbie’s nieuwe huid! Anna
  • Beste Albert, Dank voor jouw open- en eerlijkheid over wat je vindt van … Waarom moet Skinuals je eerste keuze zijn bij haaruitval en dunner wordend haar? We vertellen het! Samantha Jordaans
  • Ik vind het wel erg duur. Ik kan me moeilijk voorstellen waarom dit zoveel … Waarom moet Skinuals je eerste keuze zijn bij haaruitval en dunner wordend haar? We vertellen het! albert

Volg ons op Instagram

Copyright © 2009-2018 Beautyjournaal.nl.

  • Disclaimer over sluikreclame en auteursrecht
  • Privacy
  • Cookie instellingen