• Over BeautyJournaal
  • Adverteren
  • Contact
  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Youtube
BeautyJournaal.nl
  • Beautynieuws
    • Gezicht
      • Rimpels en slapte
      • Pigmentvlekken
      • Grove porien
      • Couperose
      • Vette huid
      • Huidziekten
      • Droge huid
      • Gevoelige huid
      • Gezichtsbeharing
      • Oogverzorging
      • Schone huid
      • Voor hem
      • Zonverzorging
    • Cosmetisch medisch
      • Celebrities
      • Injectables
      • Klinieken
      • Medische tatoeage
      • Operatietechnieken
    • Haar
      • Beschadigd of droog haar
      • Fijn haar
      • Grijs geworden
      • Hoofdhuid
      • Kleuren
      • Krullenbos
      • Stylen
      • Stylingtools
      • Voor hem
      • Wassen
    • Werkstof dossiers
      • Alphahydroxyzuur
      • Betahydroxyzuur
      • Peptiden
      • Glycolzuur
      • Vitamine A (+derivaten)
      • Vitamine c
    • Lichaam
      • Beharing
      • Cellulite
      • Contourverbetering
      • Huidziekten
      • Douchen en baden
      • Gezondheid
      • In de spa
      • Lekker smeren
      • Lichaam en zon
      • Seksualiteit
      • Transpiratie
      • Voeten en handen
      • Voor hem
    • Natuurlijk 100%
    • Make-up
      • Gereedschap
      • Lippen
      • Nagels
      • Ogen
      • Teint
      • Voor hem
      • Wenkbrauwen
    • Parfum
      • Mannen
      • Vrouwen
    • Voeding
    • Zakenpraat
      • Cosmeticaclaims
      • De cijfers
      • Marketingtrends
      • Mick’s column
      • Monique schrijft
      • Psychologie
  • Expertadvies
    • Plastische chirurgie
      • dr. Frank Niessen
    • Cosmetische dermatologie
      • dr. Marco van Coevorden
      • Dokter Desiree van den Berg
      • dr. Francis Wu
      • Dokter Frodo Gaymans
      • drs. Hayri Hortoglu
    • Haar
      • Wella experts Ilse en Lieke
    • Huidzorg
      • Mardge Pascaud
      • Tim Vanheusden
  • Geteste producten
    • Gezichtsproducten
    • Haarproducten
    • Lichaamsproducten
    • Make-up producten
    • Parfum m/v
  • Monthly Favorites
  • Brands we love
    • Absolution
    • Biodroga MD
    • Circadia
    • Colorescience/NuFACE/Zo Skin Health
    • Combray
    • Elemis/FillMed/1944
    • Esse Probiotic Skincare
    • IK Skin Perfection
    • Maria Galland Paris
    • Meder Beauty Science
    • QMS Medicosmetics
    • TheraVine™
  • Beautyvideo’s
  • BeautyJournaal Shop

BeautyJournaal » Zakenpraat » Cosmeticaclaims » Peptiden: de natuur wordt nagebootst

Archief artikel

Archief artikel

  • Cosmeticaclaims, Peptiden, Werkstof dossiers, Zakenpraat

Archief: Peptiden: de natuur wordt nagebootst

  • 26 februari 2012

geschreven door 

Het BeautyJournaal-team

Boeiend verhaal over peptiden uit de natuur

BeautyJournaal’s Shop Redactie favorieten

The Ordinairy Ascorbyl Glucoside Solution 12% Serum vit C

Dit serum heeft een uitstekende prijs-kwaliteit verhouding en de juiste concentratie C! Must-have voor dagelijks gebruik.
BEKIJK

De zoektocht naar de eeuwige jeugd kent extreme vormen. Van het oogsten van speciale appels in het Alpengebied tot het duiken in de oceaan voor zeemineralen of zelfs mineralen van kometen. Sommige mensen vinden deze dingen te veel werk en zijn liever lui. Vandaag de dag gaan de luie beautyfreaks gewoon naar hun lokale lab voor een staaltje biotechnologie.

Neem peptiden, deze eiwitten hebben talloze slimme functies en worden nu op grote schaal nagemaakt voor een werkzaamheid op de huid. In het lab klinkt dat ook echt allemaal fantastisch, en in theorie ook…..

Een lesje biologie

Aminozuren komen in 22 standaard maten voor en deze voegen zich bij elkaar tot peptiden en eiwitten. Aminozuren zijn essentieel voor tal van metabolische processen en zijn essentieel voor onze gezondheid en vitaliteit. Sommige zijn gemaakt door het lichaam en andere (essentiële aminozuren) niet, deze moeten door onze voeding worden geleverd.

Peptiden. Het woord peptide komt van het Griekse woord ‘te verteren’, zeer gepast omdat peptiden over het algemeen stoffen afbreken of chemische reactie initiëren. De cosmetica industrie maakt goed gebruik van deze chemicaliën. Peptiden kunnen o.a. productie van pigment uitschakelen, versnellen van cel regeneratie en het stimuleren van de bloedcirculatie. Peptiden zijn groter dan aminozuren en zijn zeer specifiek in hun actie, maar ze zijn kleiner dan eiwitten.

Eiwitten zijn opgerolde ketens van peptiden en als zodanig erg groot. Hun structuur kan worden beschadigd door hitte of pH veranderingen, daardoor zijn deze moleculen tamelijk gevoelig. Eiwitten zijn zeer nuttig in cosmetica, deze helpen een gezonde huidstructuur te handhaven.

Natuur vs. wetenschap

De cosmetische industrie bekijkt al jaren de effecten van deze krachtige chemicaliën op de huid en hebben de afgelopen jaren technieken ontwikkeld voor het maken van natuuridentieke peptiden in het lab. In het lab gemaakte peptiden hebben hetzelfde uiterlijk, voelen en handelen hetzelfde als peptiden die van nature in het lichaam gemaakt zijn. Met andere woorden: ze bootsen de natuur na (biometica). Ze zijn meestal gemaakt met behulp van aminozuren, afkomstig van een natuurlijke bron en zijn ontwikkeld onder zeer schone en strakke productieprocessen.

Waarom kopen als het lichaam ze ook zelf maakt?

Naarmate we ouder worden, vertragen onze biologische processen. In combinatie met omgevingsfactoren, zoals zon- en windschade kunnen onze huidprocessen ver voor hun tijd vertragen. Daarom is de enige manier om de huid verjongingsprocessen een boost te geven, door de huid te stimuleren en door er iets aan toe te voegen.

En, werken deze ingrediënten?

Er zijn veel verschillende biomimetische peptiden op de markt en terwijl sommige briljant gedetailleerde en grondige gegevens uit klinische studies hebben, missen andere dat.

Daar bovenop komt dat het vermogen van de actieve stoffen grotendeels afhankelijk is van het bereiken van de juiste plek in de huid. Dit komt neer op zowel de vaardigheid van de chemicus en de praktische beperkingen van de formulering – het moet kosteneffectief, goed voelen en relatief makkelijk te maken en te reproduceren zijn.

Dus, werken ze?

In de juiste omstandigheden JA, het kan – mits goed geformuleerd.

Wat komt hierna?

De cosmetische industrie is altijd opzoek naar manieren om actieve stoffen sneller en beter te laten werken dan voorheen. De toekomst staat open maar een ding staat wel vast, het gaat waarschijnlijk uit een reageerbuis komen en zal ons doen versteld staan.

(Bron: RealizeBeauty)

Ook leuk:

BeautyJournaal’s Monique vertelde in 2008 al over de komst van peptiden op BNR Nieuwsradio. Klik op deze link, dan gaan die uitzending automatisch lopen (audio).

Lees ook:

  • Bekijk het cosmetica woordenboek met uitleg over werkzame stoffen
  • Fakebeauty ziektes van de toekomst
  • Monique’s visie op de toekomst van cosmetische procedures

Meer weten over dit onderwerp?

Schrijf je in voor onze wekelijkse nieuwsbrief!

1 like
Lees hier BeautyJournaal’s disclaimer over sluikreclame en auteursrecht.
Over deze schrijver
Het BeautyJournaal-team

Het BeautyJournaal-team

Het BeautyJournaal redactieteam schrijft artikelen voor BeautyJournaal.nl. Het gaat om artikelen die niet per se door hen op persoonlijke titel gemaakt worden.
Zij/haar nieuwsberichten
Het BeautyJournaal-team

Het BeautyJournaal-team

Het BeautyJournaal redactieteam schrijft artikelen voor BeautyJournaal.nl. Het gaat om artikelen die niet per se door hen op persoonlijke titel gemaakt worden.
Zij/haar nieuwsberichten
Ook de moeite waard
Loading...
Reageren

Reageren op artikelen uit ons archief is niet mogelijk

BeautyJournaal nieuwsbrief

Elke dinsdagavond het weeknieuws in je mailbox! Meld je hieronder aan.

Botox verslapt spieren, dus ook ook die van je wenkbrauwen?

April
drs Frodo Gaymans, cosmetisch arts

drs Frodo Gaymans, cosmetisch arts

Video! 1 minuut met dr. Frodo: zakken je wenkbrauwen door Botox?

Dit zijn onze experts

user user user user user user user user

Dit zijn onze testers

user user user user user user user user user user user

Laatste reacties

  • Beste Fem, dank je wel voor je uitgebreide reacties. Onderaan het artikel s… Monique’s review: Mijn eerste 3 maanden met Invisalign Redactie, Monique
  • deze tintelt wel bij mij maar is te doen. door de siliconen gebruik ik deze… Dit zijn Gerti’s favoriete spotgoedkope serums van The Ordinary! Mary
  • @mary, ik wil die ook nog een keer testen. Zeker als jij hem ook gebruikt … Dit zijn Gerti’s favoriete spotgoedkope serums van The Ordinary! Gerti
  • Hai Monique Hier ben ik nog een keertje na t lezen van ook alle reacties… Monique’s review: Mijn eerste 3 maanden met Invisalign Fem
  • Hai monique, Hele aparte ervaring om hier jou verhaal over invisalign t… Monique’s review: Mijn eerste 3 maanden met Invisalign Fem
  • Hoi Maartje, wat een leuke vraag! En om eerlijk te zijn... ik zou je dat ni… Bijzonder! De melasma van Corine wordt behandeld met tranexaminezuur Corine
  • He Gerti, zeer informatieve post! ik heb zelf de Vit C suspension 30% in … Dit zijn Gerti’s favoriete spotgoedkope serums van The Ordinary! Mary
  • Hallo, helaas heb ik ook al erg lang erg veel last van pigmentvlekken. Hype… Bijzonder! De melasma van Corine wordt behandeld met tranexaminezuur Maartje
  • Beste Kati, we verwijzen je graag naar het speciale complicatie spreekuur b… Lezersvraag: siliconen fillers in de lippen herhalen, kan dat? Redactie, Monique
  • Ik heb siliconelippen waar kan ik het verwijder ?… Lezersvraag: siliconen fillers in de lippen herhalen, kan dat? Kati

Volg ons op Instagram

  • Huidcellen hebben biologische klokken – klokgenen die verantwoordelijk zijn voor de cyclische processen in de huid: de huidtemperatuur, het vochtverlies, uitrijping van keratinocyten, circulatie van bloed en lymfevocht, verandering van de talgproductie. Vochtverlies is in de avond en nacht het grootst. De talgproductie neemt ‘ nachts af en piekt rond het middaguur. ’s Nachts is de huid beter doorlaatbaar, waardoor actieve ingrediënten beter opgenomen worden. Tiina kwam een gloednieuwe werkzame stof op het spoor, een bacteriefamilie genaamd Lodobacter ssp, die gevonden werd in gletsjers die smolten, in het Zwitserse Valais. Deze bacterie is wonderlijk in staat om het uiteenvallen van
  • We hebben een nieuw makeup merk gespot. Lees er vandaag alles over op BeautyJournaal.nl Link in bio @danielsandlermakeup @douglasnederland #makeup #nieuwmerk #blush #nieuw #mooi
  • Heb je die fantastische review van Gerti van Lier al gelezen over The Ordinary? Even doen De goedkoopste serums ever boordevol klinisch bewezen werkzame stoffen Link in bio @theordinary @deciem @serum @goedkoop #review #test @gertivanlier #skinroutine
  • Fris, lichtgewicht, geen witte waas, veilige mineralen, spf, zonbescherming, vegan. Dát is IK Skin Perfection. Van Nederlandse bodem. It’s great. @ikskinperfection #vegan #mineral #mineraalzonnefilter #veilig #spf #zonbescherming #zonnebrandcreme #nieuw #musthave
  • Testing...testing...Elemis Pro Collagen cleansing with neroli oil & face cream. Wát een sensorisch genot Je vindt hier verkoopadressen voor dit geluk in een prachtige doos (Moederdag idee?) https://inma-cosmetics.com/elemis @elemis.benelux @adriana.derooij.inma @inmacosmetics @ashavandenberg #cleansingbalm #neroli #collagen #marinecollagen #algue #healthyskin #gezondehuid #schonehuid
  • Wat een leuk product is dit. Hybride, waar ik van hou; kleurtje, verzorging, spfje. En heel subtiel @jvg_make_up_collection #gekleurdedagcreme #spf #tintje #foundation #mooieteint #zongekust #makeup #nieuw
  • Het effect van Botox is heerlijk ontspannen, maar kun je er verslaafd aan raken en is dat erg op de langere termijn? Het schijnt erg lekker te zijn en het heeft óók nog een therapeutisch effect Eerlijk antwoord van cosmetisch arts Frodo Gaymans op BeautyJournaal vandaag. Video! Link in bio @kliniekdokterfrodo #botox #verslaving #ontspanning #cosmetischarts #vraag
  • ‘Het lichaam is het nieuwe gezicht,’ zegt cosmetisch arts Stephen Marks van de Kliniek voor Esthetische Geneeskunde in Amsterdam. ‘We zien dat bijvoorbeeld injectables in de kuiten en protheses in borsten en billen vaker worden vaker overwogen. We gaan dus steeds verder in onze zoektocht naar het perfecte lichaam.” Fabrikanten spelen hier handig op in en reageren met een overvloed aan nieuwe producten en behandelingen. Stephan: “Het is daarbij de kunst om net dat ene pareltje te vinden dat daadwerkelijk toegevoegde waarde biedt.” KVEG vond dit pareltje vorig jaar in de Verenigde Staten. Bij fabrikant Cutera, dé wereldwijde expert op
  • Botox is niet het beste middel als je ouder wordt...cosmetisch arts van een van de beste klinieken van Nederland, Frodo Gaymans is er eerlijk en stellig over. Luister naar zijn korte, krachtige boodschap op video. Natuurlijk vertelt hij wat je wel kunt doen Link in bio☀️ @kliniekdokterfrodo #botox #huidverslapping #rimpels #injectables #cosmetischarts
  • Ja, zuurstofdoorlatend is ineens een trend in de wereld van nagellak. Is het gezonder? Hmmm, er gaat een andere gedachte achter schuil. Van religieuze aard. Lees de review van schoonheidsspecialiste Karmelita vandaag.. Link in bio @orlynederland #nagels #nagellak #nagelstyliste #zuurstofdoorlatend #gezondenagels #koran #islam #moslimabeauty
  • Laat me je vertellen over de allermooiste collageen-houdende én stimulerende skincare die er is:QMS Medicosmetics Link in bio... @qmsmedicosmetics @mark_stanlein #collageen #hyaluronzuur #peptiden #huidverbetering #glow hydratatie @beautyjournaal_daily
  • De rol van geavanceerde glycatie-eindproducten (AGE’s) is in de afgelopen jaren in toenemende mate besproken als het gaat om huidveroudering. Ons lichaam heeft eigenlijk altijd te maken met AGE’s. We krijgen ze binnen via de voeding, maar mensen kunnen ze zelf ook aanmaken. Gelukkig kan het lichaam vrij makkelijk en snel dingen opruimen en omzetten. Als men in een goede gezondheid verkeert, zorgen AGE’s niet zo snel voor problemen. Maar de hoeveelheid AGE’s in het lichaam neemt toe met de leeftijd en een overmaat kan dan gevolgen hebben voor de gezondheid en de huidconditie. Lees het verhaal van voedingsexperts Samantha

Copyright © 2009-2018 Beautyjournaal.nl.

  • Disclaimer over sluikreclame en auteursrecht
  • Privacy
  • Cookie instellingen