De viering van 100 jaar Narcisse Noir: toen al een prachtige creatie, nu een parfum met cult status!
1911 was het jaar waarin Narcisse Noir van Caron werd gecreëerd en gepresenteerd. Een sensuele, vrouwelijke geur, donker en krachtig. Rokerig en leerachtig.
Tijdsgeest en modebeeld
Het decennium van 1910-1919 was de tijd van modeontwerpers Paul Poiret, Jean Patou, Madame Vionnet. Het was ook de begintijd van Helena Rubinstein en Elizabeth Arden met de opstart van hun internationale cosmeticabedrijven. De tijd van de Ballet Russes in Parijs met Sergey Diaghilev aan het roer. Na de eerste optredens van de Ballet Russes was niets meer hetzelfde in de mode. De zachte pasteltinten en meisjesachtige look verdwenen en maakten plaats voor exotische weelderige gewaden en felle kleuren. Heel Parijs raakte in de ban van het visuele vuurwerk dat Diaghilev toonde. De hoog gesloten kragen werden vervangen voor decolletés. De vrouwelijke vormen werden getoond.
In dit decennium ontwikkelden zich drie verschillende looks: het lieve meisje, de zich opofferende madonna en de exotische vamp. Make-up werd al veel gebruikt in die tijd en zeker na de oorlog wilden de vrouwen er gevaarlijk en geheimzinnig uitzien. Hun haar knipten ze kort, donkere lijnen rondom de ogen en diep rode lippen.
Sensueel, donker en vooruitstrevend
In die turbulente periode creëerde de Franse parfumeur, Ernest Daltroff, voor zijn merk Caron het parfum Narcisse Noir. Het is een parfum dat perfect paste in die tijd, vrouwelijk, sensueel en donker, vooruitstrevend. Een parfum dat nu honderd jaar later in 2011 nog steeds gedragen wordt, en nog steeds wordt ontdekt door nieuwe generaties. Het geeft nog altijd hetzelfde gevoel. Het parfum heeft de glans van toen niet verloren. Narcisse Noir is een diepe, rijke, elegante geur. Sinaasappelbloesem, roos, narcis, sinaasappel, sandelhout, musk en vetiver. Als de topnoten zijn vervlogen die een bloemig, haast oranje karakter geven, krijgt de geur een diep, donker en droog karakter. Spannend en intrigerend, bijna iets rokerigs en leerachtigs.
Caron vond in een kelder 180 lege originele parfumflesjes van Narcisse Noir uit 1911 en gebruikte deze flesjes voor de limited edition om het honderd jarig bestaan van dit parfum te vieren. Een bolvormig flesje met een prachtige zwart ingekleurde glazen dop met de narcis erin gegraveerd. Het ronde doosje is handgemaakt, met zijde bekleed en heeft een afbeelding van een vrouw.
Caron is een klassiek en toonaangevend Frans parfummerk, begonnen in Parijs, met steeds een eigen in-house parfumeur (nu Richard Fraysse).
Annindriya Perfume Lounge verkoopt Narcisse Noir:
- Parfum, 15ml: EUR 135
- eau-de-toilette,50 ml: EUR 75
- parfum, limited edition, 30 ml: EUR 550.
Dit nieuws behoort tot het Annindriya Perfume Lounge merkdossier en wordt zonder tussenkomst van de redactie aangeboden.
Meer weten over dit onderwerp?
Schrijf je in voor onze wekelijkse nieuwsbrief!
8 reacties
Een heerlijke geur. Rijk, maar tegelijkertijd ook warm en zacht. Ik ben er erg blij mee :).
@Mary. Via internet is natuurlijk erg handig voor een heleboel dingen, maar voor een (nieuwe) geur niet geschikt. Tenzij we nog eens gaan ruiken via de computer:-)) Oh, dat is wel heel speciaal, geurenreis naar Parijs. Laat ons vooral je bevindingen weten! Amsterdam is voor mij helaas zelfs nog langer reizen. Ik kan me een eind in je keuzes vinden, ik ben ook niet dol op (te) zoet en heb een uitgesproken afkeer van (te) veel vanille. Orientaals kan me -soms- ook bekoren.
Hoi Rona,
ik ben een enorme geurenfan, maar ben niet verbonden aan een parfumerie. Ook waar ik woon is geen “niche”parfumerie, maar ik doe veel via internet. Ga in maart op geurenreis naar Parijs. Kan ik me nu al enorm op verheugen. Weet alleen niet of ik hier reclame mag maken voor degene die het organiseert. Dus dat doe ik niet voordat Monique daar iets over zegt.
Maar ik ben ook voor een profiling naar de Perfume Lounge geweest: GEWELDIG (met hoofdletters) Voor mij Amsterdam toch wel 2 uur reizen dus ik kom er jammergenoeg niet zo vaak als ik zou willen.
Zelf ben in fan van houtgeuren, chypres, niet te bloemig of te zoet.
@Mary, inmiddels te veel om op te noemen. ‘In het Zeeuwse’ zijn niche geuren absoluut niet te krijgen, dus verzamel ik namen voor als ik een keer ergens anders ben. Ik ben dol op oranjebloesem, witte lelies en gardenia; parfums die die geuren bevatten sowieso. Maar momenteel ben ik erg benieuwd naar de Oudh-geuren. Binnenkort naar de Perfume Lounge in Amsterdam (zie de banner op deze pagina) (of ben jij toevallig aan een parfumerie verbonden?). Het lijkt me een soort Eldorado:-))
Rona, goed idee om een “nog te ruiken” lijst te maken. Wat heb je er al op staan?
Wat spannend, prachtig idee die ‘oude’ flesjes en wat zijn ze mooi. De geur lijkt me intrigerend. Die zetten we op de ‘nog te ruiken’ lijst!
Oei, nu krijg ik helemaal zin om dit parfum te gaan ruiken! erg leuk de aandacht voor de vintage (niche) parfums! Word ik blij van:-)
Wat een leuk artikel! Altijd boeiend om de tijdsgeest met levendige voorbeelden te kunnen beleven om de geur beter te kunnen begrijpen.
En Narcisse Noir zelf – inderdaad een bijzondere creatie, waar Sinaasappelbloesem de zwarte kanten van Narcis beschildert. Diep, donker en zwaar, maar niet verstikkend. Een heerlijke geur!