• Over BeautyJournaal
  • Adverteren
  • Contact
  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Youtube
BeautyJournaal.nl
  • Beautynieuws
    • Gezicht
      • Rimpels en slapte
      • Pigmentvlekken
      • Grove porien
      • Couperose
      • Vette huid
      • Huidziekten
      • Droge huid
      • Gevoelige huid
      • Gezichtsbeharing
      • Oogverzorging
      • Schone huid
      • Voor hem
      • Zonverzorging
    • Cosmetisch medisch
      • Celebrities
      • Injectables
      • Klinieken
      • Medische tatoeage
      • Operatietechnieken
    • Haar
      • Beschadigd of droog haar
      • Fijn haar
      • Grijs geworden
      • Hoofdhuid
      • Kleuren
      • Krullenbos
      • Stylen
      • Stylingtools
      • Voor hem
      • Wassen
    • Werkstof dossiers
      • Alphahydroxyzuur
      • Betahydroxyzuur
      • Peptiden
      • Glycolzuur
      • Vitamine A (+derivaten)
      • Vitamine c
    • Lichaam
      • Beharing
      • Cellulite
      • Contourverbetering
      • Huidziekten
      • Douchen en baden
      • Gezondheid
      • In de spa
      • Lekker smeren
      • Lichaam en zon
      • Seksualiteit
      • Transpiratie
      • Voeten en handen
      • Voor hem
    • Natuurlijk 100%
    • Make-up
      • Gereedschap
      • Lippen
      • Nagels
      • Ogen
      • Teint
      • Voor hem
      • Wenkbrauwen
    • Parfum
      • Mannen
      • Vrouwen
    • Voeding
    • Zakenpraat
      • Cosmeticaclaims
      • De cijfers
      • Marketingtrends
      • Mick’s column
      • Monique schrijft
      • Psychologie
  • Expertadvies
    • Plastische chirurgie
      • dr. Frank Niessen
    • Cosmetische dermatologie
      • Dokter Desiree van den Berg
      • dr. Francis Wu
      • Dokter Frodo Gaymans
    • Haar
      • Wella experts Ilse en Lieke
    • Huidzorg
      • Mardge Pascaud
      • Samantha Kool
      • Tim Vanheusden
  • Geteste producten
    • Gezichtsproducten
    • Haarproducten
    • Lichaamsproducten
    • Make-up producten
    • Parfum m/v
  • Monthly Favorites
  • Brands we love
    • Absolution
    • BABOR
    • Biodroga MD
    • C-ME skincare
    • Circadia
    • Colorescience/NuFACE/Zo Skin Health
    • Esse Probiotic Skincare
    • IK Skin Perfection
    • iS Clinical
    • Maria Galland Paris
    • Meder Beauty Science
    • QMS Medicosmetics
    • TheraVine
  • Beautyvideo’s
  • BeautyJournaal Shop

BeautyJournaal » Woordenboek (A-Z) » Cosmeticastoffen » Matrixyl 3000 ®

Archief artikel

Archief artikel

  • Cosmeticastoffen, Gezicht, Rimpels en slapte, Woordenboek (A-Z)

Archief: Matrixyl 3000 ®

  • 2 december 2011

geschreven door 

Het BeautyJournaal-team

BeautyJournaal’s Shop Redactie favorieten

Pascaud Rehydra Spray voor gezicht, lichaam en haar

Multi-inzetbaar! Onder je gezichtscrème, in of na het zonnen voor extra vocht, als primer voor make-up en voor een mooie glans aan haar en huid!
BEKIJK

INCI naam: Water (Aqua),Butylene Glycol, Carbomer, Polysorbate 20, Palmitoyl Oligopeptide, Palmitoyl Tetrapeptide-3

Zoals de INCI naam laat zien bestaat Matrixyl 3000 ® uit meerdere ingrediënten. De actieve stoffen zijn hier Palmitoyl Oligopeptide en Palmitoyl Tetrapeptide-3. De rest zijn de hulpstoffen om de actieve ingrediënten in de formule te kunnen integreren. De cocktail is ontwikkeld door het Franse chemiebedrijf Sederma. Eerder hebben ze een succesvol product op de markt gebracht onder de naam Matrixyl ®, waarvan Matrixyl 3000 ® een opvolger is.

De werking van Matrixyl 3000 ® is gebaseerd op ontdekkingen binnen de cosmetische wetenschap over de processen die in de huid spelen tijdens de veroudering en mechanismen die daarbij plaats vinden. Zo is bijvoorbeeld bekend dat de hoeveelheid collageen en elastine daalt naarmate de huid ouder wordt. Dit zijn twee eiwitten die bindweefsel vormen en voor stevigheid en soepelheid van de huid zorgen. Ook de productie van glycosaminoglycanen daalt. Deze componenten vullen de intercellulaire ruimte tussen de cellen op en spelen een belangrijke rol bij het vasthouden van water (zie hyaluronzuur). Deze componenten worden door de bindweefselcellen (fibroblasten) geproduceerd. Palmitoyl Oligopeptide (zie aldaar) stimuleert de fibroblasten om de aanmaak van collageen en glycosaminoglycanen te verhogen.

Daarnaast werd er ontdekt dat er ook een disbalans in de cytokine-verhouding bij veroudering optreedt. Cytokinen zijn de eiwitten die onder andere een rol spelen in het afweersysteem. De hoeveelheid cytokine IL6 groeit bijvoorbeeld bij chronische ontstekingen. Deze cytokine IL6 schijnt ook een rol te spelen bij veroudering van de huid. Palmitoyl Tetrapeptide-3 kan de balans van cytokinen in de huid herstellen en de hoeveelheid van IL6 omlaag te brengen. Hierdoor treedt er een verbetering op in de stevigheid en soepelheid van de huid, maar ook in de hydratatie van de huid.

De bovengenoemde peptiden worden ook matrikinen genoemd. Dat verwijst naar de “matrix” van de huid, waarin deze peptiden zijn ontdekt. De wetenschappers gingen op zoek naar wat er speelt bij de gewonde huid tijdens de genezing en ze hebben een aantal peptiden ontdekt die ze matrikinen noemden.

Peptiden zijn eiwitten en alle eiwitten bestaan  uit aminozuren. Matrikinen zijn eiwitketens die uit 20 of minder aminozuren bestaan. Er is gebleken dat deze peptiden een rol spelen in de communicatieprocessen binnen de (epi)dermale cellen. Ze kunnen bepaalde processen regelen of sommige mechanismen aanzetten.

Matrixyl 3000 ® is een component dat op celniveau twee mechanismen aanzet: het stimuleert de productie van collageen en glycosaminoglycanen en het remt veranderingen in het afweersysteem die als gevolg van veroudering plaats vinden. In vitro onderzoeken hebben uitgewezen, dat Matrixyl 3000 ® inderdaad de cellen kan stimuleren, wat tot de verhoging van productie collageen en hyaluronzuur leidt. Daarnaast heeft ook in vivo onderzoek plaatsgevonden met  24 vrijwilligers, die Matrixyl 3000 ® product versus een placebo gebruikten. Daaruit is gebleken dat Matrixyl 3000 ®de diepte van rimpels kan verminderen, de huidtint kan verbeteren en de huid gladder (minder ruw) kan maken. De huid wordt dikker en steviger door het gebruik van Matrixyl 3000 ® houdende crème.

  • Lees ook over andere stoffen in het cosmetica woordenboek

Meer weten over dit onderwerp?

Schrijf je in voor onze wekelijkse nieuwsbrief!

Lees hier BeautyJournaal’s disclaimer over sluikreclame en auteursrecht.
Over deze schrijver
Het BeautyJournaal-team

Het BeautyJournaal-team

Het BeautyJournaal redactieteam schrijft artikelen voor BeautyJournaal.nl. Het gaat om artikelen die niet per se door hen op persoonlijke titel gemaakt worden.
Zij/haar nieuwsberichten
Het BeautyJournaal-team

Het BeautyJournaal-team

Het BeautyJournaal redactieteam schrijft artikelen voor BeautyJournaal.nl. Het gaat om artikelen die niet per se door hen op persoonlijke titel gemaakt worden.
Zij/haar nieuwsberichten
Ook de moeite waard
Loading...
Reageren

Reageren op artikelen uit ons archief is niet mogelijk

BeautyJournaal nieuwsbrief

Elke dinsdagavond het weeknieuws in je mailbox! Meld je hieronder aan.

Beautyjournaal TV

Mick Boskamp krijgt injectables bij dokter Frodo, zo gaat dat

Wat heeft Mardge goede producten ontwikkeld om je brein te ontspannen!

Augustus
Mardge Pascaud, beauty innovator

Mardge Pascaud, beauty innovator

Video! Mardge Pascaud vertelt Monique op het strand over de Circadian ontspan je mooi-lijn + WIN!

Dit zijn onze experts

dr. Frank Niessen, plastisch chirurg dr. Francis Wu, dermatoloog Wella experts Lieke en Ilse Desiree van den Berg, cosmetisch arts drs Frodo Gaymans, cosmetisch arts Mardge Pascaud, beauty innovator

Dit zijn onze testers

Redactie, Monique Sabine redactie, Corine Dian Colle Mandy Glasbergen Lydia le Loux Gerti Harriet Anastasia Anneloes Bruggers

Laatste reacties

  • Beste Freyer, Dank je voor de correctie. Je hebt deels gelijk betreffend… Expertadvies: Is Esthecin beter dan minoxidil tegen haaruitval? Hans van Montfort
  • Minoxidil heeft totaal geen invloed op DHT, minoxidil kan zelfs haar op lic… Expertadvies: Is Esthecin beter dan minoxidil tegen haaruitval? Freyer
  • Ik denk dat deze producten nog wel goed zouden kunnen zijn voor jonge huidj… Gerti test de Sali Hughes x Revolution no-nonsense huidverzorgingsproducten Marianne H.
  • Ik zie het nu steeds meer dat meerdere zuren met elkaar in een complex zitt… Gerti test de Sali Hughes x Revolution no-nonsense huidverzorgingsproducten Redactie, Monique
  • Hallo Marianne, dank voor je reactie. Ja, 5 zuren in een een product lijkt … Gerti test de Sali Hughes x Revolution no-nonsense huidverzorgingsproducten Gerti
  • No-nonsense.. en dan vijf zuren in één product? De enige 'meerwaarde' van… Gerti test de Sali Hughes x Revolution no-nonsense huidverzorgingsproducten Marianne H.
  • Goed om te horen Albert, dat er zo natuurlijk uitziet. Begrijp je standpunt… Spreekuur met dr. Frank Niessen: kun je je kin opvullen met lichaamseigen vet, wordt dat mooi? Redactie, Monique
  • Hoi Nina, in deze producten zitten toegevoegde geen UV-filters. Weet je zo … TheraVine introduceert Ice Crystal Technology superbescherming tegen huidveroudering   Redactie, Monique
  • ik wil enkel weten of dit produkt een spf bescherming bied en zo ja welke ,… TheraVine introduceert Ice Crystal Technology superbescherming tegen huidveroudering   nina
  • Hallo Monique, dat durf ik echt niet. Zelfs de meeste collega's weten niet … Spreekuur met dr. Frank Niessen: kun je je kin opvullen met lichaamseigen vet, wordt dat mooi? albert

Volg ons op Instagram

Copyright © 2009-2018 Beautyjournaal.nl.

  • Disclaimer over sluikreclame en auteursrecht
  • Privacy
  • Cookie instellingen