• Over BeautyJournaal
  • Adverteren
  • Contact
  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Youtube
BeautyJournaal.nl
  • Beautynieuws
    • Gezicht
      • Rimpels en slapte
      • Pigmentvlekken
      • Grove porien
      • Couperose
      • Vette huid
      • Huidziekten
      • Droge huid
      • Gevoelige huid
      • Gezichtsbeharing
      • Oogverzorging
      • Schone huid
      • Voor hem
      • Zonverzorging
    • Cosmetisch medisch
      • Celebrities
      • Injectables
      • Klinieken
      • Medische tatoeage
      • Operatietechnieken
    • Haar
      • Beschadigd of droog haar
      • Fijn haar
      • Grijs geworden
      • Hoofdhuid
      • Kleuren
      • Krullenbos
      • Stylen
      • Stylingtools
      • Voor hem
      • Wassen
    • Werkstof dossiers
      • Alphahydroxyzuur
      • Betahydroxyzuur
      • Peptiden
      • Glycolzuur
      • Vitamine A (+derivaten)
      • Vitamine c
    • Lichaam
      • Beharing
      • Cellulite
      • Contourverbetering
      • Huidziekten
      • Douchen en baden
      • Gezondheid
      • In de spa
      • Lekker smeren
      • Lichaam en zon
      • Seksualiteit
      • Transpiratie
      • Voeten en handen
      • Voor hem
    • Natuurlijk 100%
    • Make-up
      • Gereedschap
      • Lippen
      • Nagels
      • Ogen
      • Teint
      • Voor hem
      • Wenkbrauwen
    • Parfum
      • Mannen
      • Vrouwen
    • Voeding
    • Zakenpraat
      • Cosmeticaclaims
      • De cijfers
      • Marketingtrends
      • Mick’s column
      • Monique schrijft
      • Psychologie
  • Expertadvies
    • Plastische chirurgie
      • dr. Frank Niessen
    • Cosmetische dermatologie
      • dr. David Mosmuller
      • dr. Francis Wu
      • Dokter Frodo Gaymans
    • Haar
      • Wella experts Ilse en Lieke
    • Huidzorg
      • Inge Deceuninck
      • Mardge Pascaud
      • Sacha Sommers
  • Geteste producten
    • Gezichtsproducten
    • Haarproducten
    • Lichaamsproducten
    • Make-up producten
    • Parfum m/v
  • Monthly Favorites
  • Brands we love
    • Biodroga MD
    • Esse Probiotic Skincare
    • IK Skin Perfection
    • iS Clinical
    • Maria Galland Paris
    • Meder Beauty Science
    • Prescription by SOAP
    • TheraVine
  • Video’s
  • Podcasts
  • Shop

BeautyJournaal » Lichaam » Dermatologie » Getest La Roche Posay Lipikar Baume AP voor de extreem droge huid

  • Dermatologie, Geteste producten, Lekker smeren, Lichaam

Getest La Roche Posay Lipikar Baume AP voor de extreem droge huid

  • 21 maart 2010
  • Reageren

geschreven door 

Het BeautyJournaal-team

BeautyJournaal’s Shop Redactie favorieten

Gold Collagen® Forte - 30 dagen kuur voor huid, haar en nagels

Gold Collagen® Forte – 30 dagen kuur met hoge doseringen collageen en hyaluronzuur.
BEKIJK

Maar ik moet al na het eerste gebruik mijn woorden terug nemen. Mijn winterhuid is erg droog en ik heb al een tijdje een paar hardnekkige rode schrale plekken op mijn bovenarmen. Het is contacteczeem, en mijn eigen schuld want ik lig te vaak in een te warm bad. De rest van mijn huid is ook gevoelig, kriebelig en uitgedroogd ondanks een flinke laag bodycrème.

Lees ook

Loading...
UA make up delen
UA make up delen
Gezicht Make-up Zakenpraat

No-go! Beautyproducten delen. Deze 8 producten houd je liever voor jezelf!

Na het douchen heb ik voor het eerst de Lipikar gebruikt. Ongeveer een flinke walnoot voor mijn armen, benen en decolleté. Dat was ruim voldoende en moest zelf mijn handen nog afdoen aan de handdoek. De geur was, tja, geen geur eigenlijk. Ik ruik wel iets maar ik kon het geen naam geven. Na een week wist ik het, omdat ik het herkende tijdens het koken. Het klinkt raar maar het ruikt naar een vleugje lamsbout met rozemarijn, wat wordt aangebraden. In de verte een aangename ziltige geur.

Mijn huid knapte direct op, hij is gladder, gehydrateerd en niet meer kriebelig. En ik ga nog even door: ook niet meer droog en schilferig en de hardnekkige plekken op mijn bovenarmen vervagen.’

JolandaJolanda’s conclusie

Lees ook

Loading...
UA
UA
Gezicht Lichaam

Dit is TSW! Janneke is verslaafd aan hormooncrème voor eczeem en kickt cold turkey af…

Niacinamide is een van de werkzame stoffen in deze crème wat korstjes en schilfertjes oplost. Het valt me ook op dat ik na ruim twee weken minder crème gebruik dan in het begin. Wat ik een absoluut pluspunt vind is dat de crème lang blijft zitten op de huid als een barrière. Een nadeel hiervan kan zijn dat je huid onder de douche hierdoor spekglad wordt, waardoor je zelfs kan uitglijden, maar dat gebeurd met Lipikar absoluut niet.

Ik heb een gevoelige huid en na het ontharen van benen en bikinilijn kan het zelfs rood en pukkelig worden, vooral na een paar dagen. Ik kan me met moeite inhouden om te krabben en zo dan de huid te beschadigen. Na mijn goede ervaringen met de dagelijkse verzorging ging ik de Lipikar gebruiken na het ontharen. Absoluut een pracht product, geen pukkelige uitslag, geen jeuk en geen roodheid!

Ik kan er niets aan doen, mijn verpleegkundige-blik is wakker geworden en ik kan het niet meer met een ‘Beauty-oog’ bekijken. Het is een goede verzorging voor een gevoelige-en beschadigde huid. Ik ga het adviseren aan collega’s en patiënten die of huidproblemen zoals eczeem of een enorme droge huid hebben. Absoluut een goed product voor kinderen en baby’s, gezien de geur en de makkelijke verdeling van het product op de huid.

De Lipikar is een totaal product voor het lichaam, handen, voeten en misschien ook voor het gezicht. Het laatste voor degenen die een alles in één product wensen en het ook maar een keer per dag willen opbrengen. Extra toevoegen is niet nodig. Het product bevat geen beschermingsfactor maar ik zag dat La Roche Posay ook zonbeschermingsproducten heeft. Als vrouw die verzorging belangrijk vindt én als verpleegkundige vind ik het een topproduct! Toch wat vaker shoppen in de apotheek!

Lees ook

Loading...
Enlight474
Enlight474
Cosmetisch medisch Gezicht Lichaam

Monique’s review: mijn volgende 7 maanden met Invisalign, deel 2

La Roche Posay is een onderdeel van de grote L’Oréal groep en is alleen te koop in de apotheek in een tube van 200ml of een fles met pompje van 400ml. Het merk La Roche Posay is erg actief voor kinderen met eczeem, Beautyjournaal heeft hierover een paar artikelen geplaatst, en zelfs een film gemaakt over een workshop voor kinderen met eczeem in een Rotterdams ziekenhuis.

Meer weten over dit onderwerp?

Schrijf je in voor onze wekelijkse nieuwsbrief!

Lees hier BeautyJournaal’s disclaimer over sluikreclame en auteursrecht.
Over deze schrijver
Het BeautyJournaal-team

Het BeautyJournaal-team

Het BeautyJournaal redactieteam schrijft artikelen voor BeautyJournaal.nl. Het gaat om artikelen die niet per se door hen op persoonlijke titel gemaakt worden.
Zij/haar nieuwsberichten
Het BeautyJournaal-team

Het BeautyJournaal-team

Het BeautyJournaal redactieteam schrijft artikelen voor BeautyJournaal.nl. Het gaat om artikelen die niet per se door hen op persoonlijke titel gemaakt worden.
Zij/haar nieuwsberichten
BeautyJournaal TV
Ook de moeite waard
Loading...
UA make up delen
UA make up delen
Gezicht Make-up Zakenpraat

No-go! Beautyproducten delen. Deze 8 producten houd je liever voor jezelf!

UA
UA
Gezicht Lichaam

Dit is TSW! Janneke is verslaafd aan hormooncrème voor eczeem en kickt cold turkey af…

Enlight474
Enlight474
Cosmetisch medisch Gezicht Lichaam

Monique’s review: mijn volgende 7 maanden met Invisalign, deel 2

acrylaat allergie leonore lichtveld
acrylaat allergie leonore lichtveld
Expertadvies Make-up

Materiaalexpert prof. Albert Feilzer: grote toename acrylaatallergie door gelnagels

thumbnail_7D92391F-153F-498A-A809-20A7312CE60D
thumbnail_7D92391F-153F-498A-A809-20A7312CE60D
Cosmetisch medisch Gezicht Lichaam

Janneke’s laatste verhaal: genezen van Topical Steroid Withdrawal (TSW) dankzij Cold Atmospheric Plasma

thumbnail_A9572D22-AB90-489C-A33B-BAA7A74630B7
thumbnail_A9572D22-AB90-489C-A33B-BAA7A74630B7
Brands we love Geteste producten Gezicht Haar Lichaam Natuurlijk 100%

De meest gelezen artikelen uit 2022

26 reacties

  • Elly Peters schreef:
    7 april, 2013 om 08:47

    Ken je cicaplast al van hetzelfde merk? Ook zo goed. Ik zou bijna zeggen, als ik ertegen kan, moet het wel prima zijn hahaha

  • Yvonne Beenhakker-Krabbenbos schreef:
    4 april, 2013 om 22:02

    Ik wil hem dus meteen proberen, dit is precies waar ik ook last van heb. Droge plekken bovenarmen en een enkele op de onderbenen. Heb nu vette zalf van de dokter, maar die is zo vet dat hij aan je kleren plakt. Niet fijn dus. Goed stuk wat precies op de juiste tijd geschreven is, iedereen kampt met een droge huid met dit weer en die verwarming die al zo lang aan staat.

  • Redactie, Monique redactie, monique schreef:
    24 maart, 2011 om 20:38

    goed om te horen christine. heb je deze film ook al eens gezien over speciale eczeemworkshops voor kinderen? erg bijzonder: https://www.beautyjournaal.nl/2010/03/la-roche-posay-helpt-kindereczeemschool-in-rotterdam/

  • Christine schreef:
    24 maart, 2011 om 20:04

    Sinds kort heeft de dermatoloog dit produkt voorgeschreven voor mijn zoontje. Hij is 7 jaar en heeft al vanaf zijn geboorte exceem. En wonder boven wonder het is inderdaad waar; zijn huid is zachter, hij heeft geen juik meer, zijn huis is eindelijk herstellende.
    Ik hoop dat het zo blijft, voorlopig blijven wij Lipikar gebruiken.

  • Renske schreef:
    24 oktober, 2010 om 11:42

    En ik ben er trots op dat ik dit mag verkopen!! Een super product en het is jammer dat nog niet iedereen het heeft ontdekt!

  • Redactie, Monique schreef:
    23 maart, 2010 om 09:29

    @aleida, lang leve het schoonheidsideaal ! (but not). het interesseert me (persoonlijk – professioneel journalistiek ligt dat anders) werkelijk niets hoe een ander zijn vacht scheert of wiedt. ik blijf dicht bij mezelf en vind het prima. Laten we het ook niet overdrijven hoor: er is geen sprake van ‘bossen’…haha. hoewel die jaren’70 lichamen toch wel heel cult zijn om naar te kijken, net zoals ik het heel stoer vind als een vrouw nog een plukje haar onder haar armen durft te hebben. plukje he.

  • teha schreef:
    23 maart, 2010 om 06:55

    ha, ib zo’n typische jaren 70-struik:), ik gebruik ook de schaar want anders één rood pukkelgebied, dit ook overigens bij mijn oksels.
    Al vanaf mijn 15e op zoek maar altijd ontstoken oksels en rauw.
    Op mijn 30e ook daar de schaar gebruikt en heel gek, nooit meer aangegroeid dus heel bescheiden haartjes daar en daar moet ik het maar mee doen.

    Ik heb nog een vraag: na twee maanden is mijn flesje serum van dr hauska op.
    Had al die tijd een mooie huid en zeer bijzonder geen enkel pukkeltje.
    Ondanks mijn “hoge” leeftijd (55) heb ik nog steeds pukkeltjes.
    Nu gebruik ik het drie dagen niet meer…pukkels terug.
    Kan dat of is het toeval???????

  • Gerti schreef:
    23 maart, 2010 om 00:14

    Wat is er tegenwoordig mis met L’Origine du Monde?

    Ik vraag me soms af of de nieuwe naaktheid niet veel kuiser is dan een volle bos haar.

  • Aleida schreef:
    22 maart, 2010 om 23:13

    Bikinigebied met de schaar Monique? Serieus? Zijn er nog veel vrouwen dan die een jaren 70 struik hebben of zie ik toevallig de geschorenen(streepje, driehoekje, niks)? Ik ga altijd naar een badkledingstrand en zie anderen enkel in de douche bij de sportclub, maar wiedewiet bushbush zie je daar dan niet, dus ik dacht dat niemand dat meer had. Maar ja, als je je zelf maar lekker in je vel erbij voelt, toch?
    Als je toch overstag gaat dan kun je eerst de zijkanten flink bewerken (brede streep) en dan iedere keer meer verwijderen. De huid moet er wel aan wennen. Hoera, zijn we weer bij het begin van de berichten: smeer er na het ontharen Lipikar op! Dat werkt mega tegen irritatie/bultjes/jeuk.

  • Jolanda schreef:
    22 maart, 2010 om 21:54

    @ Monique, dus niet over een tijdschriftje de omgeving beloeren met zonnenbril op?

  • Redactie, Monique schreef:
    22 maart, 2010 om 21:43

    @jolanda, god ja, da’s waar ook…de trend is kaal! kun je nagaan. heb waarschijnlijk niet alleen onder de douche, maar ook op het strand mijn bril niet op ; -)

  • Jolanda schreef:
    22 maart, 2010 om 21:22

    @ Aleida, ik zie het voor me een scheer-onder-de-douche-bril! Ik ben ook hartstikke kippig, zie foto! Oksels scheer ik, de rest met een flinke dot ontharingscreme!
    Na een laserbehandeling is het scheergebeuren een stuk minder geworden, de beste investering ooit.
    Een tip voor de archilles; begin de scheerklus aldaar en werk dan naar boven.

    @Monique, die strandjes ken ik ook, maakt geen moer uit haar, veel haar of geen haar. Heel veel kaal, je weet wel!

  • Redactie, Monique schreef:
    22 maart, 2010 om 20:17

    @ aleida…ahaha!

    mijn man zei nog tegen mij vanavond, dat scheren kun je toch wel blind? en je voelt het toch? ik niet dus. doe het ook niet vaak genoeg (nog niet…geen rokjesdag nog geweest voor mij), dus sla ik vaak toch stukken over, vooral rond knieen.

    bikinigbied vind ik een ramp, pukkels en jeuk. wiedewiet gaat daar met de schaar en verder begeef ik mij op de zonnige dagen naar gebieden waar alles uit mag. daar wordt niet om een haartje minder of meer getaald.

  • Aleida schreef:
    22 maart, 2010 om 19:32

    @Monique: ik kan me bijna scheren met de ogen dicht. Ik pak enkele malen per week een groot gebied; onderarmen, bovenarmen, oksels, bikinigebied, onderbenen, bovenbenen. Als het mis gaat is het eigenlijk altijd rond de enkel bij de aanzet. Ik kijk alleen bij het bikinigebied omdat ik daar nog een streepje over wil laten, maar dat komt niet heel precies, dus dat werkt ook zonder mijn bril. Onder de oksel bijvoorbeeld ga ik erlangs met het mesje en dan voel ik of er nog een stoppeltje is achtergebleven.
    Maarreh, we kunnen natuurlijk altijd een uitvinder benaderen. Wat vind je van een soort duikbril op sterkte for ladyshavers :-)?

  • Redactie, Monique schreef:
    22 maart, 2010 om 18:38

    @jolanda,aleida, praat me niet van geleend scheergerei: ik doe dat altijd, haha…stiekum. mijn man heeft er een bloedhekel aan en verzint allerlei argumenten waarom het slecht zou zijn als ik zijn spullen gebruik:-)

    wij moeten die twee in een van nivea nog uitproberen. het is een grappig marketingverhaal, want in principe kun je je met alles wat maar een beetje glibbert op de huid scheren.

    maar ehm..ik weet niet hoe goed jullie ogen nog zijn. de mijne niet, dus ik vind scheren onder de douche zeer ongemakkelijk daardoor. hoe doen jullie dat dan?

  • Jolanda schreef:
    22 maart, 2010 om 18:05

    @ Aleida, in het begin had ik meer Lipikar nodig dan nu.
    Scheer-ellende; ik pik het scheerschuim van manlief en soms ook zijn Mach3 mesje. Daar is hij vaak niet blij mee, het mes wordt dan sneller bot en dan heeft hij een snee op zijn kin, ach…
    Een snee op de archilles is niet lekker, duurt best wel lang eer dat genezen is!

  • Aleida schreef:
    21 maart, 2010 om 21:48

    @ Jolanda: misschien ben ik dan inderdaad wel een te enthousiaste “smeerlap” en breng het te dik op. Ik ga vanavond meteen proberen om zuinig te smeren.
    Morgenvroeg de vliegdouche uitproberen gaat niet, want ik ben aan mijn scheersessie toe. Daar heb ik overigens de nieuwe Nivea shower/shave voor uitgeprobeerd; een douchegelachtig scheergoedje. Ik heb me overigens wel in de achilles gesneden, maar nu weet ik niet of het door het product komt dat minder romig is dan een regulier schuim of omdat ik nog niet goed wakker was 😉

  • sabine schreef:
    21 maart, 2010 om 19:28

    Jolanda,

    Leuke review! mijn interesse is gewekt!
    Ik ga zeker Lipikar proberen ( weet je toevallig wat het kost?).

    Ik heb trouwens hetzelfde met producten uit de apotheek. In frankrijk ren ik direct naar de pharmacie, maar in Nederland associeer ik de apotheek met het halen van medicijnen. En dat heeft niets met het shoppen van beautyproducts te maken…

    De schrale bovenarmen (rode, droge geirriteerde huid) ken ik trouwens ook. Ik heb vorige week naar aanleiding van alle goede reacties op de Bio-oil een flesje gehaald.
    Wat een wondermiddel is dat. Ik gebruik het ook voor de bultjes op de bovenarmen en deze verdwijnen als sneeuw voor de zon.

  • Jolanda schreef:
    21 maart, 2010 om 17:11

    @Aleida, ik ben gek op ’s avonds uitgebreid te douchen, zeker als ik de volgende dag een vroege dienst heb. Ik kleef met de Lipikar niet aan mijn beddengoed. Smeer je misschien niet iets te veel? De volgende ochtend vlieg ik onder de douche en hoef maar een klein beetje bij te smeren.

  • Aleida schreef:
    21 maart, 2010 om 16:32

    Ik gebruik ook Lipikar. Het voordeel is dat je huid er snel van opknapt en de jeuk verdwijnt. Inderdaad werkt het ook om direct na het ontharen te voorkomen dat de huid reageert met rode bultjes. Het nadeel is dat het erg vet is. Als je voor een tweede keer met je vette handen in de tube gaat knijpen wordt dit een probleem. Verder blijf je voor je gevoel aan de lakens kleven als je het in de avond hebt opgebracht. Ik blijf het zeker gebruiken voor probleemgebieden, maar wissel het af met de bodycream van Dermolin en de doucheolie van Dermalex. De nieuwe bodycream van Dermolin trekt wel snel in en kalmeert eveneens de gevoelige huid die neigt naar eczeem. Als ik snel klaar wil zijn(vroege dienst) dan douche ik met doucheolie van Dermalex. Het voordeel hiervan is dat het op je huid blijft (de doucheruimte wordt niet glad)en je binnen drie minuten klaar bent.
    Voor de zomer ga ik zeker kijken voor de zonnebrandproducten van La Roche Posay. Ik zal dan ook eens kijken of ik in Frankrijk goedkoper uit ben voor dit merk, want met een tube dagcreme van Avene(ook verkrijgbaar bij de apotheek) scheelt het al vijf euro.

  • Gerti schreef:
    21 maart, 2010 om 13:33

    @Jolanda, leuk er nu een gezicht bij te zien 🙂

  • Redactie, Monique schreef:
    21 maart, 2010 om 13:15

    @Jolanda, de zonnebrandproducten zijn inderdaad ook erg goed van dit merk. ze komen dit voorjaar weer met nieuws op dat gebied.

  • Jolanda schreef:
    21 maart, 2010 om 12:19

    Ja!

  • Gerti schreef:
    21 maart, 2010 om 12:01

    @Jolanda, ben je dezelfde Jolanda van de Minsk nagellak?

  • Jolanda schreef:
    21 maart, 2010 om 11:46

    @ Gerti, ik ga zeker wat meer proberen van deze lijn. Mijn echtgenoot heeft ook de tube ontdekt blijkbaar, ik rook ineens dat ziltige geurtje…

  • Gerti schreef:
    21 maart, 2010 om 11:13

    Goed review! Onbegrijpelijk dat La Roche Posay zo weinig aandacht krijgt in Nederland. Ze hebben prachtige producten: een stabiele zonnefactor in hun gezichtsverzorging, betaalbare crème met vitamine C (zelfs één met spf) en een zeer goede zonnebrandlijn.
    Ik ga nu zeker deze huidbalsem proberen!

Reageren X

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

BeautyJournaal nieuwsbrief

Elke dinsdagavond het weeknieuws in je mailbox! Meld je hieronder aan.

Beautyjournaal TV

Monique krijgt de prachtige organic make-up van Absolution

Mircobioom van je huid is net zo belangrijk als die van je darmen

maart
Redactie, Monique

Redactie, Monique

Het huid microbioom: hoe ziet dat eruit en hoe houd je het gezond? Monique ging naar Zuid-Afrika, op training 

Dit zijn onze experts

dr. Frank Niessen, plastisch chirurg dr. Francis Wu, dermatoloog Wella experts Lieke en Ilse Desiree van den Berg, cosmetisch arts drs Frodo Gaymans, cosmetisch arts Mardge Pascaud, beauty innovator

Dit zijn onze testers

Redactie, Monique Sabine redactie, Corine Dian Colle Mandy Glasbergen Lydia le Loux Gerti Harriet Anastasia Anneloes Bruggers

Laatste reacties

  • @Kitty Dijcks , Wanneer je een olie als afsluiter gebruikt kun je inderda… Spreekuur met Mardge: wordt je huid droog door gebruik van oliën alleen? Mardge Pascaud
  • Ik las juist ergens (weet niet meer waar) dat je olie als laatste stap moet… Spreekuur met Mardge: wordt je huid droog door gebruik van oliën alleen? Kitty dijcks
  • Hoi Esther, neem contact op met een orthodontist die met invisalign werkt, … Monique’s review: Mijn eerste 3 maanden met Invisalign Redactie, Monique
  • Beste Tonnie, je kunt hiervoor het beste contact opnemen met je verzekeraar… Insight! LPG endermologie® inzetbaar bij sclerodermie Redactie, Monique
  • Wat zijn de kosten voor de sclerodermie behandeling? Word het vergoed door… Insight! LPG endermologie® inzetbaar bij sclerodermie Tonnie Jansen
  • Ik zou ook graag mijn tanden wat rechter willen hebben. Vooral mijn voortan… Monique’s review: Mijn eerste 3 maanden met Invisalign Esther
  • wat weer een fijne produkten. Ik denk er over de shampoo te gaan bestellen:… BeautyJournaal testpanel favorieten februari 2023 Mary
  • Ik ben intolerant voor histamine, wat inhoudt dat je beter geen gefermentee… Wordt je risico op borstkanker groter als je zuivel eet? Een wetenschappelijk overzicht. Jeannette Pathuis
  • Dag Madeleine, De meeste gebruikers brengen Esthecin s'avonds aan en late… Expertadvies: Is Esthecin beter dan minoxidil tegen haaruitval? Hans van Montfort
  • Moet men na het inmasseren van Esthecin iedere maal het haar wassen voorale… Expertadvies: Is Esthecin beter dan minoxidil tegen haaruitval? De Troch Madeleine

Volg ons op Instagram

Copyright © 2009-2018 Beautyjournaal.nl.

  • Disclaimer over sluikreclame en auteursrecht
  • Privacy
  • Cookie instellingen