Onlangs stelde een lezeres ons deze vraag:
Is het waar dat het gevaar bestaat dat je door epileren haarzakjes activeert waardoor er op andere plekken nieuwe haren groeien? Ik heb namelijk op dit moment een paar haren op mijn kin die ik er graag uit zou willen trekken, maar mijn lasertherapeute zegt wel eens dat je dat niet moet doen omdat er dan meer haren kunnen gaan groeien omdat je haarzakjes activeert.
Huidexpert Mardge Pascaud laat weten:
‘Door goed epileren activeer je niet de haarzakjes. De reden dat er tijdens een laser- of IPL epilatie niet mag worden geëpileerd is dat je om de zoveel weken moet komen voor de behandeling en anders de groeicyclus verstoord waardoor het effect van de behandeling langer op zich kan laten wachten. Tijdens laser-of IPL behandeling mag de klant wel afscheren of afknippen maar nooit de haren uittrekken. Als er wel uitgetrokken wordt, zal er zeker niet meer haar gaan groeien, maar heb je meer behandelingen nodig of heb je minder goed resultaat.’
Cosmetisch onderzoekster Jetske Ultee vertelt:
‘Het grote risico van handmatig epileren (dus de haren er met een pincet uit trekken), is dat je na verloop van tijd last kunt krijgen van onderhuidse littekens. Daar heb ik heel wat lelijke voorbeelden van gezien. Het is echt de investering waard om de haartjes weg te laten laseren; hoe donkerder de haren zijn en hoe lichter de huid, hoe makkelijker dat gaat.
Wat betreft dat activeren van de haarzakjes bij handmatige epilatie; de kans is groter dat de haargroei juist iets minder wordt ten gevolge van de beschadiging van het haarzakje! In de literatuur is overigens wel de zeldzame complicatie ‘paradoxale hypertrichose’ na laserontharing beschreven. In dat geval werd de haargroei na behandeling met laser- of IPL erger. Hoe dit komt is nog onduidelijk. In de literatuur heb ik niets kunnen vinden over verergering van haargroei na handmatig epileren.’
- Heb jij een vraag aan onze experts? Bekijk hier wie we allemaal in huis hebben! Stel je vraag vervolgens via het contactformulier, we garanderen altijd een zinvol, professioneel antwoord.

hoi es, waar heb je dit laten doen? ik vind het opmerkelijk dat jou niet vertelt is dat het met blond haar nauwelijks tot geen effect heeft. het is inderdaad spijtig met blonde haren, alleen waxen, epileren (ook elektrisch) en ontharingscrème helpen. geen laser of IPL kan nog iets betekenen op dit moment voor blond haar – de techniek/wetenschap is nog niet zo ver. bekijk ook even onze film waarin we alles uitleggen: http://www.beautyjournaal.nl/2012/05/beautyjournaal-tv-behandeling-van-haar-op-kin-en-oksels-met-laser/
Ik had onwijs veel haren op mijn kin, over gehouden van hormoon behandelingen om zwanger te worden. Ik heb me nu 6 keer laten laseren maar helaas zonder succes omdat ik een lichte huid heb en blonde haren. Ik ben nu iedere dag een uur aan het epileren soms nog wel langer ik vind het heel erg. Is er geen andere behandeling voor mensen met blonde haren buiten electrisch epileren omdat ik zoveel haren heb is dat niet te doen. gr es
Wat vooral opvalt is dat er niet echt duidelijk antwoord wordt gegeven op de vraag die wordt gesteld. Het antwoord is simpel : het haar komt niet meer of dikker terug dan voorheen bij epileren. De “oerreflex” zorgt er echter wel voor dat het haar ( dat o.a. wordt gezien als beschermer van de huid toen we nog een “vachtje”hadden) soms sneller terug komt. Bij harsen duurt dit op den duur steeds langer omdat je moet wachten tot de volgende fase opkomt. Bij IPL en laser kan het anders verlopen, maar dat is afhankelijk van de persoon, de zone, de methode en de interval.
beste annemarie, om dit goed te kunnen laten beoordelen, willen we dit aan meerdere van onze experts voorleggen. zou je ons daarom fotos kunnen sturen die we aan hen kunnen laten zien? we garanderen je privacy – vanzelfsprekend. graag naar beautyjournaal@gmail.com
hartelijke groet
monique lindeboom
redactie beautyjournaal
Ook ik heb een enorm litteken op mijn bovenooglid overgehouden van het epileren.
Het is vrij groot en rond. en erg zichtbaar. Vind dit heel erg vervelend. Mijn vraag aan Jetske : Is hier nog iets aan te doen?
Ik heb me ooit laten vertellen dat het meer lijkt (de teruggroei na epileren) omdat de haar meer rechtop groeit. Dus de zelfde groei maar verandert van richting door het trekken van de pincet.
Wat ben ik bang geweest, na mijn kostbare laserbehandelingen van mijn benen ,voor die paradoxale hypertrichose.