Camouflage make-up maakt vrouw niet minder onzeker
04 .08 .2009
Dit blijkt uit een onderzoek van farmaceutisch wetenschappers aan de Ohio State University, dat is gepubliceerd in de International Journal of Dermatology. De onzekerheid zit zo diep geworteld dat een make-upje er niet tegenop gewassen is.

camouflageAan het onderzoek namen 73 vrouwen deel waarvan 66 speciale camouflerende make-up gebruikten om oneffenheden als puistjes, littekens en pigmentvlekken te camoufleren. Zeven vrouwen gebruikten niets.  Het gaat om speciale make-up die door huidtherapeuten op maat wordt gemaakt. Dit soort make-up dekt serieuze oneffenheden beter dan een gewone foundation of camouflage stick.

Uit het onderzoek blijkt  dat de vrouwen die deze cosmetica gebruiken, vele malen onzekerder zijn over hun huid dan de vrouwen die niets gebruiken en toch ook een gevlekte huid hebben. In 90% van de gevallen antwoordden ze dat ze zich ongezonder voelen en ook emotioneel minder stabiel. Hoe meer angst er was om aangekeken te worden op de huidvlekken, hoe ongezonder de vrouwen zich voelden. Geconcludeerd kan worden dat de vrouwen die niet camoufleren in het algemeen al een sterker gevoel van eigenwaarde hebben.

Het onderzoek was gefinancierd door cosmeticamerk Vichy dat onder andere de make-uplijn DermaBlend in de markt zet.

All rights reserved, lees eerst onze disclaimer voor overname van beeld en artikelen.
Deel dit artikel:
  • Print
  • email
Deel dit artikel:
  • Facebook
  • Twitter
  • Hyves
  • LinkedIn
  • NuJIJ
  • Technorati

Laat een reactie achter

Your email address will not be published. Verplichte velden zijn gemarkeerd als *

*

Voer uw naam in.

Voer een juiste e-mail adres in.

*

Voer een bericht in.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Beautyjournaal magazines


Expert advies:
Gezicht

Meer expert advies

Geteste producten:
Gezicht

Meer geteste cosmetica

Geteste producten:
Couperose

Serieuze huidverbetering vraagt arbeid...
Meer geteste cosmetica

Recente artikelen met Redactie, Monique

Garnier, L' Oréal Paris, Dior, Estee Lauder, dr Brandt...
van Clinique, Biodermal, dr Murad...
‘Aandacht voor kniptechnieken en grafische looks komt terug’...
Advertentie