Kan Botox haaruitval voorkomen?
08 .07 .2009
De geraffineerde pr-machines in Amerika zijn weer op drift. Ze verkondigen nu weer dat een arts Botox kan inzetten tegen haaruitval, met bewezen resultaat. BeautyJournaal ging op onderzoek uit.

haaruitvalDeze arts, Simon Ourian, kwam na experimenten met Botox op zijn moeder die last had van hoofdpijn door chemotherapie (Botox kan hoofdpijnen laten verdwijnen voor the time being) erachter dat het haar op haar hoofd ervan begon te groeien. Dus dacht de slimme man, dit is het ei van Columbus!

Hij zegt nu dat hij de afgelopen drie jaar er zo goed heeft mee kunnen experimenteren in zijn kliniek op gewillige patienten dat hij middels slimme pr zijn bericht de hele wereld over krijgt.

Maar hoe kan Botox dit nou doen? BeautyJournaal ging te rade bij Ids Boersma, een arts in Nederland die verstand heeft van haarverlies. Ten eerste zijn er nog geen wetenschappelijke publicaties verschenen, Ids had er dan ook nog niet van gehoord (hij leest de populaire semi vaksites niet, die wij wel lezen). Dus hij moet speculeren wat mogelijk is: ‘Er wordt in de artikelen gerept over het nu van een betere doorbloeding. Botox verslapt spieren waardoor bloedvaten meer ruimte krijgen om open te gaan staan, en er dus een toegenomen doorbloeding plaats vindt. Dat klopt. Alleen heb je daar bij erfelijke kaalheid helemaal niets aan, omdat dat een hormonale kwestie is.’

‘Verder zou deze arts het inzetten bij auto immuunaandoeningen als alopecia areata. Het is mij een raadsel hoe een verbeterde doorbloeding deze immuunziekte zou kunnen uitschakelen. De toegevoegde vitaminen, die ook niet nader worden genoemd, zouden eveneens die doorbloeding een prikkel moeten geven. Was het maar waar dat je door ontspanning in dat haargebied weer haar kunt laten groeien,dan was zo’n behandeling al lang op de markt geweest.’

Boersma besluit dat hij heel graag het wetenschappelijk onderzoek van de arts zou willen zien, en wij natuurlijk ook. We gaan het opvragen. Je hoort dus nog van ons.

Lees ook:

In Monique’s beautyboek Mooi zijn en Mooi blijven wordt een heel hoofdstuk aan haarproblematiek gewijd. Je koopt het tot eind juli voor 15 euro met deze actiecode: 502-18837. Bestellen doe je hier.

Op beautyJournaal TV: persoonlijk interview met topkapper John Frieda over haarverzorging, siliconen en haarverven

All rights reserved, lees eerst onze disclaimer voor overname van beeld en artikelen.
Deel dit artikel:
  • Print
  • email
Deel dit artikel:
  • Facebook
  • Twitter
  • Hyves
  • LinkedIn
  • NuJIJ
  • Technorati

Laat een reactie achter

Your email address will not be published. Verplichte velden zijn gemarkeerd als *

*

Voer uw naam in.

Voer een juiste e-mail adres in.

*

Voer een bericht in.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Beautyjournaal magazines


Geteste producten:
Haar

Meer geteste cosmetica

Geteste producten:
Fijn of uitgedund haar

Meer geteste cosmetica

Recente artikelen met Redactie, Monique

Garnier, L' Oréal Paris, Dior, Estee Lauder, dr Brandt...
van Clinique, Biodermal, dr Murad...
‘Aandacht voor kniptechnieken en grafische looks komt terug’...
Advertentie