Radar bespreekt maandagavond op tv nanotechnologie in consumentenproducten
17 .05 .2009
Eindelijk, en wat goed dat een tv-programma er aandacht aan besteed: Radar, 18 mei 2009. Het gebruik van nanodeeltjes in onder meer cosmetica is wetenschappelijk gezien nog steeds niet als veilig bewezen.

Lees ook mijn achtergrond artikel erover dat een goed beeld geeft van de huidige stand van zaken in de cosmetica industrie, gepubliceerd in Estheticienne onlangs. De belangrijkste interviewee in dat verhaal kreeg na publicatie een telefoontje van de Nederlandse Cosmetica Vereniging (vereniging voor producenten) met de mededeling dat zij not amused waren over het verhaal, ergo: over zijn uitspraken. Men vond ze zwaar overtrokken. Het geeft maar weer eens aan hoe de vlag erbij hangt. De cosmetica industrie is grotendeels erg geneigd het topic van tafel te vegen, terwijl onze gezondheid ermee gemoeid is. Overigens heeft Ronald van Welie, de toxicoloog van de NCV wel zitting genomen in een nieuwe commissie die nano en de risico’s in kaart moet gaan brengen, zo weet ik uit betrouwbare bron.

 Onlangs hoorde ik wel weer een Duitse wetenschapper verkondigen (op de Duitse In Cosmetics beurs) dat nano deeltjes op een gezonde huid geen schade kunnen aanrichten. Maar dat laat dus veel ruimte voor interpretatie over: blijkbaar dus wel op een beschadigde huid? En hoe zit het met kinderen, en hun kwetsbare huiden? Ook in de kinderzonnebrandproducten wordt het volop gebruikt, zelfs in sprays. terwijl het inademen van de deeltjes serieus gevaarlijk is (vergelijk maar met asbest – je krijgt het er niet meer uit die nanodeeltjes).

Meer informatie is ook te vinden op de website van het Rathenau Instituut in Nederland.

Luister ook naar mijn radio interview, nav de uitzending bij Radar

All rights reserved, lees eerst onze disclaimer voor overname van beeld en artikelen.
Deel dit artikel:
  • Print
  • email
Deel dit artikel:
  • Facebook
  • Twitter
  • Hyves
  • LinkedIn
  • NuJIJ
  • Technorati

Reacties

4 Reacties op Radar bespreekt maandagavond op tv nanotechnologie in consumentenproducten

  1. Hoi Monique!

    Ik ben erg benieuwd naar de uitzending, temeer daar ik niet alleen zonnebrandmiddelen met een hoge SPF gebruik, maar bijvoorbeeld ook Nannic , een product dat het toepassen van nanotechnologie al in zijn naam heeft zitten ( http://www.supersunic.com/template_subpage.asp?pag_id=20&spa_id=15&lng_iso=NL ) Dank voor de tip!

    Nettie
  2. Wat is daar nu van moest vinden…Ik werd er niet veel wijzer van, eerlijk gezegd. Er werd met veel aplomb een aantal zaken aan de kaak gesteld, waarvan ik afvroeg, wat de reden was van dat ‘aan de kaak stellen’ . En gezien de reacties op het Radar-forum, stond ik daarin niet alleen. Er is volgens mij nog heel wat werk aan de winkel, Monique!

    Nettie
  3. welke vragen riep het programma bij je op? heb je mijn artikel al gelezen dat gepubliceerd is geweest in een vakblad: via deze link kun je het aanklikken:http://www.beautyjournaal.nl/gebruik-van-nanotechnologie-moet-transparanter-worden/

    wat aan de kaak werd gesteld is dat eigenlijk niemand weet of het veilig is, maar dat het ondertussen wel op grote schaal in talloze producten waaronder cosmetica (suntan, deo) gebruikt wordt, en dat je je af kunt vragen of dat wel kan, en dat er gepleit wordt voor meer degelijk onderzoek om veiligheidsissues uit te kunnen gaan sluiten, ergo: consumentenp[roducten horen veilig te zijn.
    ander issue is dat heel weinig consumenten weten dat nano gebruikt wordt en omdat het vaak niet op de verpakking staat, blijf je dus ook in het ongewisse, de vraag luidt dan ook: moeten consumenten niet de keuze hebben om nano of nanovrij te kunnen kopen. ik zou dat bijv al heel erg graag voor suntanproducts willen. ik weet momenteel gewoon niet meer welke producten nanovrij zijn en dat vind ik ronduit ergelijk.

    redactie, monique
  4. oh ja nettie, wil jij de verwijzing naar dat artikel van mij ook even in dat forum opnemen (als je tijd hebt – die ik vandaag nauwelijks heb helaas)..bedankt!!

    redactie, monique

Laat een reactie achter

Your email address will not be published. Verplichte velden zijn gemarkeerd als *

*

Voer uw naam in.

Voer een juiste e-mail adres in.

*

Voer een bericht in.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Beautyjournaal magazines


Expert advies:
Cosmeticaclaims

Wellicht zelfs de beste kraaienpootjes oogcrème ooit!...
Meer expert advies

Geteste producten:
Cosmeticaclaims

Zijn we nog maar net gewend aan het feit dat de nieuwste trend over stamcelbesch...
Meer geteste cosmetica

Recente artikelen met Redactie, Monique

Garnier, L' Oréal Paris, Dior, Estee Lauder, dr Brandt...
van Clinique, Biodermal, dr Murad...
‘Aandacht voor kniptechnieken en grafische looks komt terug’...
Advertentie